Jak zapobiegać parowaniu lustra w łazience?
REKLAMA
REKLAMA
Dlaczego lustro w łazience paruje?
Lustro w łazience, nawet jeżeli zamontujemy najlepszą i najbardziej nowoczesną wentylację, będzie parowało po każdej kąpieli lub skorzystaniu z prysznica. Może to być dość denerwujące, gdy po umyciu chcemy wykonać inne czynności higieniczne.
REKLAMA
Sposoby zapobiegania parowaniu lustra w łazience
Jest kilka sposobów na zapobieganie parowaniu lustra w łazience. Jednym z nich jest przetarcie lustra pianką do golenia. Niewielką ilość pianki nakładamy na szkło i wcieramy dopóki całkowicie nie zniknie. Czynność tę po jakimś czasie należy powtórzyć, bo nie uchroni naszego lustra przed parowaniem na zawsze.
W ten sam sposób możemy wykorzystać szampon i mydło w płynie. Sami musimy zdecydować, który efekt najbardziej nas zadawala.
Mata grzejna pod lustrem
REKLAMA
Dla tych, którzy nie chcą wcierać pianek, szamponów lub mydeł w płynie w lustro, wymyślono coś, co wydaje się skuteczniejszym pomysłem – elektryczną matę grzejną. Matę grzejną umieszcza się za lustrem, dzięki ciepłu, które wydziela – lustro nie paruje.
Mata grzejna to rozwiązanie, które zapobiega parowaniu lustra za każdym razem, gdy korzystamy z łazienki. Urządzenie podłącza się pod główny włącznik (np. światła), przez co działa za każdym razem, gdy jesteśmy w łazience. Urządzenie pobiera około 60 W energii, a zatem tylko tyle, co zwykła żarówka.
Jak zamontować matę grzejną pod lustrem?
Mata grzejna może być wyposażona w samoprzylepną folię, którą wystarczy przyczepić do lustra od tyłu. Jeżeli zamierzamy przykleić lustro bezpośrednio do płytek ściennych, matę należy zatopić w cienkiej warstwie kleju. Klej powinien być elastyczny, o zwiększonej przyczepności, który sprawdza się przy systemach ogrzewania podłogowego. Ponadto, powierzchnia, na której zamierzamy przykleić lustro, powinna zostać dobrze oczyszczona i zagruntowana. Po około 24 godzinach od zatopienia w kleju maty, przykleja się do ściany lustro. Używając kleju szybkowiążącego.
Matę grzejną znacznie łatwiej jest zamontować, gdy łazienka jest w stanie remontu lub wykańczania. Cała instalacja jest wówczas schowana pod okładziną.
Zobacz także: Projekt łazienki. Zakup kabiny prysznicowej. Poradnik
Zobacz także: Umywalka do łazienki – jak wybrać najlepszą?
Zobacz także: Gdzie umieścić pralkę - w kuchni czy w łazience?
REKLAMA
REKLAMA