REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dobre ogłoszenie sprzedaży nieruchomości – jak je przygotować?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 PolishProperty.eu
PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.
podłoga, drewno, salon, wnętrza, mieszkanie, nieruchomości. Fot. Fotolia
podłoga, drewno, salon, wnętrza, mieszkanie, nieruchomości. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zdjęcie nieruchomości to jej najlepsza wizytówka w internecie. Ładne zdjęcie bez zwięzłego i ciekawego opisu na niewiele się jednak zda. Czy wiesz w takim razie, jak przygotować interesujący opis nieruchomości?

REKLAMA

Jak zacząć?

Nie ma jednego sposobu na przygotowanie ogłoszenia nieruchomości, tak samo, jak nie ma jednego sposobu na zrobienie dobrego zdjęcia nieruchomości. Jest jednak kilka podstawowych zasad, których trzeba przestrzegać, aby można było powiedzieć, że ogłoszenie zostało zrobione profesjonalnie. Przygotowując ogłoszenie, pamiętaj więc o tym, aby:

  • wejść w rolę klienta;
  • wskazać konkrety w opisie lokalu;
  • dbać o kulturę języka i używać polskich znaków;
  • przygotować ogłoszenie w sposób czytelny i uporządkowany.

1. Określenie potencjalnego klienta

Zarówno treść, jak i sposób wypowiedzi powinien być dostosowany do potencjalnego odbiorcy. Gdy chcesz wynająć mieszkanie grupie studentów postaraj się ich zaciekawić pisząc np. dowcipnie, niestandardowo.

W przypadku wynajmu luksusowego apartamentu język trzeba będzie zmienić na wyważony. Klient musi wiedzieć, że po drugiej stronie stoi ekspert, który ma do wynajęcia luksusowy lokal i jest specjalistą oferującym miaszkania w najwyższym standardzie.

2. Tytuł i schemat ogłoszenia – nie zapomnij o nich

REKLAMA

Tytuł powinien zawierać najważniejsze informacje i wyróżniać się na tle innych ogłoszeń. Nie wpadaj w rutynę i postaraj się być oryginalny. Kolejne “Mieszkanie trzypokojowe w centrum Łodzi” już nikogo nie zainteresuje. Za to “Przytulne i nowoczesne M4 w centrum Łodzi z widokiem na park za 1700 zł/mc” sprawi, że potencjalny klient chętniej w nie kliknie i chwyci za telefon.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pamiętaj, że liczby w tytule sprawiają, że klient wie, czego się spodziewać, a mocny lead (czyli pierwsza część tekstu) zachęca do dalszej lektury. Ponadto najważniejsze informacje i zalety wpisz w górnej części tekstu i koniecznie je pogrub.

3. Używaj śródtytułów, aby zwrócić uwagę klienta

Uświadom sobie, że wielu klientów nie czyta ogłoszeń, lecz skanuje je wzrokiem. Na lekturę całego ogłoszenia decydują się dopiero wówczas, gdy mieszkanie wyda im się warte uwagi.

Dlatego ogłoszenie musi zawierać śródtytuły, a jego treść powinna być uporządkowana i logicznie zaplanowana. Śródtytuł “Pełny miesięczny koszt wynajmu” lub “1300 zł miesięcznie z opłatami” od razu pozwala znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie dotyczące ceny. Z kolei kupujący mieszkanie może zainteresować się nagłówkiem “Rozkładowe mieszkanie to większe możliwości” lub “Słoneczna kuchnia i rodzinna jadalnia”.

4. Nie zapomnij o wypunktowaniach i podkreśleniach

REKLAMA

Najistotniejsze informacje zaprezentuj w punktach, dzięki temu klient będzie je mógł łatwiej odnaleźć. Wszystkie zalety mieszkania, pokoje i ich metraż, jak również poszczególne opłaty warto rozbić na pojedyncze elementy, aby osoba czytająca ogłoszenie mogła je bez trudu odnaleźć.

Ważne informacje w ogłoszeniu staraj się zawsze pogrubić, np.: mieszkanie w pełni umeblowane, ale nie przesadzaj, aby pogrubień nie było z kolei za dużo, ponieważ możesz w ten sposób wprowadzić chaos w opisie.

Nie zapomnij również o poprawności językowej i używaniu polskich znaków, ponieważ w taki właśnie sposób przedstawiasz się czytelnikowi.

Zobacz także: Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – na co zwrócić uwagę?

Zobacz także: Zakup nieruchomości – jak sprawdzić jakość postawionego budynku?

Zobacz także: Zakup domu w zabudowie szeregowej. Segment skrajny czy środkowy – który wybrać. Poradnik

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

REKLAMA

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

REKLAMA