REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dobre ogłoszenie sprzedaży nieruchomości – jak je przygotować?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 PolishProperty.eu
PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.
podłoga, drewno, salon, wnętrza, mieszkanie, nieruchomości. Fot. Fotolia
podłoga, drewno, salon, wnętrza, mieszkanie, nieruchomości. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zdjęcie nieruchomości to jej najlepsza wizytówka w internecie. Ładne zdjęcie bez zwięzłego i ciekawego opisu na niewiele się jednak zda. Czy wiesz w takim razie, jak przygotować interesujący opis nieruchomości?

REKLAMA

Jak zacząć?

Nie ma jednego sposobu na przygotowanie ogłoszenia nieruchomości, tak samo, jak nie ma jednego sposobu na zrobienie dobrego zdjęcia nieruchomości. Jest jednak kilka podstawowych zasad, których trzeba przestrzegać, aby można było powiedzieć, że ogłoszenie zostało zrobione profesjonalnie. Przygotowując ogłoszenie, pamiętaj więc o tym, aby:

  • wejść w rolę klienta;
  • wskazać konkrety w opisie lokalu;
  • dbać o kulturę języka i używać polskich znaków;
  • przygotować ogłoszenie w sposób czytelny i uporządkowany.

1. Określenie potencjalnego klienta

Zarówno treść, jak i sposób wypowiedzi powinien być dostosowany do potencjalnego odbiorcy. Gdy chcesz wynająć mieszkanie grupie studentów postaraj się ich zaciekawić pisząc np. dowcipnie, niestandardowo.

W przypadku wynajmu luksusowego apartamentu język trzeba będzie zmienić na wyważony. Klient musi wiedzieć, że po drugiej stronie stoi ekspert, który ma do wynajęcia luksusowy lokal i jest specjalistą oferującym miaszkania w najwyższym standardzie.

2. Tytuł i schemat ogłoszenia – nie zapomnij o nich

REKLAMA

Tytuł powinien zawierać najważniejsze informacje i wyróżniać się na tle innych ogłoszeń. Nie wpadaj w rutynę i postaraj się być oryginalny. Kolejne “Mieszkanie trzypokojowe w centrum Łodzi” już nikogo nie zainteresuje. Za to “Przytulne i nowoczesne M4 w centrum Łodzi z widokiem na park za 1700 zł/mc” sprawi, że potencjalny klient chętniej w nie kliknie i chwyci za telefon.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pamiętaj, że liczby w tytule sprawiają, że klient wie, czego się spodziewać, a mocny lead (czyli pierwsza część tekstu) zachęca do dalszej lektury. Ponadto najważniejsze informacje i zalety wpisz w górnej części tekstu i koniecznie je pogrub.

3. Używaj śródtytułów, aby zwrócić uwagę klienta

Uświadom sobie, że wielu klientów nie czyta ogłoszeń, lecz skanuje je wzrokiem. Na lekturę całego ogłoszenia decydują się dopiero wówczas, gdy mieszkanie wyda im się warte uwagi.

Dlatego ogłoszenie musi zawierać śródtytuły, a jego treść powinna być uporządkowana i logicznie zaplanowana. Śródtytuł “Pełny miesięczny koszt wynajmu” lub “1300 zł miesięcznie z opłatami” od razu pozwala znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie dotyczące ceny. Z kolei kupujący mieszkanie może zainteresować się nagłówkiem “Rozkładowe mieszkanie to większe możliwości” lub “Słoneczna kuchnia i rodzinna jadalnia”.

4. Nie zapomnij o wypunktowaniach i podkreśleniach

REKLAMA

Najistotniejsze informacje zaprezentuj w punktach, dzięki temu klient będzie je mógł łatwiej odnaleźć. Wszystkie zalety mieszkania, pokoje i ich metraż, jak również poszczególne opłaty warto rozbić na pojedyncze elementy, aby osoba czytająca ogłoszenie mogła je bez trudu odnaleźć.

Ważne informacje w ogłoszeniu staraj się zawsze pogrubić, np.: mieszkanie w pełni umeblowane, ale nie przesadzaj, aby pogrubień nie było z kolei za dużo, ponieważ możesz w ten sposób wprowadzić chaos w opisie.

Nie zapomnij również o poprawności językowej i używaniu polskich znaków, ponieważ w taki właśnie sposób przedstawiasz się czytelnikowi.

Zobacz także: Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – na co zwrócić uwagę?

Zobacz także: Zakup nieruchomości – jak sprawdzić jakość postawionego budynku?

Zobacz także: Zakup domu w zabudowie szeregowej. Segment skrajny czy środkowy – który wybrać. Poradnik

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W co inwestować w 2025 roku? Mieszkania tracą na atrakcyjności, rośnie popularność lokali usługowych

Mieszkania wciąż dominują w portfelach inwestorów, ale ich rentowność spada. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikro lokale usługowe – tańsze, łatwiejsze w zarządzaniu i znacznie bardziej dochodowe.

Duże mieszkania na rynku pierwotnym – kto je kupuje i za ile?

Jak wygląda sprzedaż największych, nowych mieszkań i domów? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Jakie mają metraże? W jakich inwestycjach deweloperskich są dostępne? I w jakich przedziałach cenowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA