REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie?

Subskrybuj nas na Youtube
święta blogporta.pl
święta blogporta.pl
blogporta.pl

REKLAMA

REKLAMA

Jak ozdobić wnętrze na święta Bożego Narodzenia? Jak udekorować stół oraz choinkę? Zobacz poradnik.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór stylu, w jakim chcielibyśmy przygotować nasze mieszkanie na nadejście świąt Bożego Narodzenia. Każda dekoracja powinna oddawać charakter i osobowość mieszkańców domu. Wówczas będzie stanowić wspaniałe uzupełnienie rodzinnego nastroju. Jeśli chodzi o trendy, w tym roku modne będą dodatki w stylu eco, tradycyjna czerwień i biel oraz królewskie złoto i srebro.

REKLAMA

Choinka

Dekorowanie mieszkania najlepiej rozpocząć od znalezienia dobrej lokalizacji dla drzewka świątecznego. To właśnie choinka będzie centralnym punktem spotkań w okresie Bożego Narodzenia i tuż po nim. Pomimo, że tradycja ozdabiania świątecznego drzewka przybyła do Polski dopiero w XIX wieku, dziś zwyczaj ten jest obecny w niemal każdym domu. Najważniejszą ozdobą każdej choinki jest gwiazda betlejemska bądź czubek – zawieszane na szczycie choinki. Ważnym elementem dekoracji drzewka są oczywiście lampki, które ożywią każde mieszkanie i dom oraz nadadzą niepowtarzalny świąteczny nastrój. Ich kolorystyka powinna odpowiadać podstawowym założeniom naszej idei świątecznej dekoracji. Jeśli decydujemy się na wielobarwną kolorystykę, światełka także mogą być kolorowe, jeśli jednak skupiamy się na dwóch trzech barwach, najlepiej wybrać czyste białe światło, które na pewno nie zburzy naszej koncepcji.

Fot. Materiały prasowe

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tym sezonie świątecznym powraca moda na ozdoby wykonane własnoręcznie. W tym roku na szczycie niejednej choinki na pewno będzie można zobaczyć prostą w formie, domową gwiazdę z kartonu i sreberka. Trendem Bożego Narodzenia 2013 będą bowiem ozdoby w stylu eco, wykonane z naturalnych materiałów, np. filcu, drewna czy papieru. Można je kupić na designerskich stoiskach z ozdobami świątecznymi, ale także wykonać samodzielnie w domu.

Ozdabiamy wnętrze

REKLAMA

Nie ograniczajmy się do choinki, warto pomyśleć o przystrojeniu całego mieszkania. Zimowe figurki, na przykład o kształtach zwierząt, pluszowe poduchy czy kubki ze świątecznym ornamentem z pewnością pozwolą nam bardziej intensywnie odczuć piękno świąt.

Tradycyjnym miejscem, które nie może pozostać bez specjalnej dekoracji jest oczywiście kominek. Skarpety na prezenty, wieńce, kokardy – tych elementów nie powinno zabraknąć przy żadnym kominku. Uwagi wymagają także okna. W butikach z elementami wystroju wnętrz można kupić ciekawe naklejki na szyby ze świątecznymi wzorami. Dla tych, którzy cenią wspólnie spędzony czas polecamy samodzielne przygotowanie świątecznych witraży.

Fot. Fotolia

Ozdobione powinny zostać także drzwi. To przy nich witamy naszych gości, więc niech nie zabraknie na nich ciekawego elementu świątecznego: dzwoneczka, skarpety dla Świętego Mikołaja bądź po prostu bożonarodzeniowego wieńca. Dla amatorów nowoczesnych rozwiązań, proponujemy samodzielnie zaprojektowane naklejki, do zamieszczenia wokół wizjera w drzwiach.

Dekorujemy stół wigilijny

Drugim obok choinki najważniejszym punktem spotkań rodzinnych jest oczywiście stół wigilijny. Dekoracje stołu powinny pasować do stylu pozostałych wybranych przez nas ozdób. Warto się także zastanowić, jaki efekt chcielibyśmy otrzymać – na przykład podniosły czy ciepły i rodzinny. W pierwszym przypadku doskonale prezentować będą się królewskie złoto i srebro – od świątecznych stroików, poprzez świece, aż po wigilijną zastawę, na przykład ze złotym paskiem bądź szlaczkiem. Złoto i srebro świetnie komponują się z bielą, dlatego taka klasyczna stylizacja jest uważana za najbardziej elegancką.

Fot. Materiały prasowe

Dla amatorów atmosfery domowej, polecamy wybór ozdób w czerwieni i bieli oraz elementy naturalne, jak choćby gałązki świerka czy drewniane, ekologiczne dodatki.

Zobacz także:  Dekoracja stołu na Boże Narodzenie - aranżacja sztućców i talerzyka

Zobacz także:  Dekorujemy stół na Boże Narodzenie

Zobacz także:  Świąteczne drzewko – ozdoba nie tylko na święta

Autorka tekstu jest projektantem w Porta KMI Poland.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA