REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie?

Subskrybuj nas na Youtube
święta blogporta.pl
święta blogporta.pl
blogporta.pl

REKLAMA

REKLAMA

Jak ozdobić wnętrze na święta Bożego Narodzenia? Jak udekorować stół oraz choinkę? Zobacz poradnik.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór stylu, w jakim chcielibyśmy przygotować nasze mieszkanie na nadejście świąt Bożego Narodzenia. Każda dekoracja powinna oddawać charakter i osobowość mieszkańców domu. Wówczas będzie stanowić wspaniałe uzupełnienie rodzinnego nastroju. Jeśli chodzi o trendy, w tym roku modne będą dodatki w stylu eco, tradycyjna czerwień i biel oraz królewskie złoto i srebro.

REKLAMA

Choinka

Dekorowanie mieszkania najlepiej rozpocząć od znalezienia dobrej lokalizacji dla drzewka świątecznego. To właśnie choinka będzie centralnym punktem spotkań w okresie Bożego Narodzenia i tuż po nim. Pomimo, że tradycja ozdabiania świątecznego drzewka przybyła do Polski dopiero w XIX wieku, dziś zwyczaj ten jest obecny w niemal każdym domu. Najważniejszą ozdobą każdej choinki jest gwiazda betlejemska bądź czubek – zawieszane na szczycie choinki. Ważnym elementem dekoracji drzewka są oczywiście lampki, które ożywią każde mieszkanie i dom oraz nadadzą niepowtarzalny świąteczny nastrój. Ich kolorystyka powinna odpowiadać podstawowym założeniom naszej idei świątecznej dekoracji. Jeśli decydujemy się na wielobarwną kolorystykę, światełka także mogą być kolorowe, jeśli jednak skupiamy się na dwóch trzech barwach, najlepiej wybrać czyste białe światło, które na pewno nie zburzy naszej koncepcji.

Fot. Materiały prasowe

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tym sezonie świątecznym powraca moda na ozdoby wykonane własnoręcznie. W tym roku na szczycie niejednej choinki na pewno będzie można zobaczyć prostą w formie, domową gwiazdę z kartonu i sreberka. Trendem Bożego Narodzenia 2013 będą bowiem ozdoby w stylu eco, wykonane z naturalnych materiałów, np. filcu, drewna czy papieru. Można je kupić na designerskich stoiskach z ozdobami świątecznymi, ale także wykonać samodzielnie w domu.

Ozdabiamy wnętrze

REKLAMA

Nie ograniczajmy się do choinki, warto pomyśleć o przystrojeniu całego mieszkania. Zimowe figurki, na przykład o kształtach zwierząt, pluszowe poduchy czy kubki ze świątecznym ornamentem z pewnością pozwolą nam bardziej intensywnie odczuć piękno świąt.

Tradycyjnym miejscem, które nie może pozostać bez specjalnej dekoracji jest oczywiście kominek. Skarpety na prezenty, wieńce, kokardy – tych elementów nie powinno zabraknąć przy żadnym kominku. Uwagi wymagają także okna. W butikach z elementami wystroju wnętrz można kupić ciekawe naklejki na szyby ze świątecznymi wzorami. Dla tych, którzy cenią wspólnie spędzony czas polecamy samodzielne przygotowanie świątecznych witraży.

Fot. Fotolia

Ozdobione powinny zostać także drzwi. To przy nich witamy naszych gości, więc niech nie zabraknie na nich ciekawego elementu świątecznego: dzwoneczka, skarpety dla Świętego Mikołaja bądź po prostu bożonarodzeniowego wieńca. Dla amatorów nowoczesnych rozwiązań, proponujemy samodzielnie zaprojektowane naklejki, do zamieszczenia wokół wizjera w drzwiach.

Dekorujemy stół wigilijny

Drugim obok choinki najważniejszym punktem spotkań rodzinnych jest oczywiście stół wigilijny. Dekoracje stołu powinny pasować do stylu pozostałych wybranych przez nas ozdób. Warto się także zastanowić, jaki efekt chcielibyśmy otrzymać – na przykład podniosły czy ciepły i rodzinny. W pierwszym przypadku doskonale prezentować będą się królewskie złoto i srebro – od świątecznych stroików, poprzez świece, aż po wigilijną zastawę, na przykład ze złotym paskiem bądź szlaczkiem. Złoto i srebro świetnie komponują się z bielą, dlatego taka klasyczna stylizacja jest uważana za najbardziej elegancką.

Fot. Materiały prasowe

Dla amatorów atmosfery domowej, polecamy wybór ozdób w czerwieni i bieli oraz elementy naturalne, jak choćby gałązki świerka czy drewniane, ekologiczne dodatki.

Zobacz także:  Dekoracja stołu na Boże Narodzenie - aranżacja sztućców i talerzyka

Zobacz także:  Dekorujemy stół na Boże Narodzenie

Zobacz także:  Świąteczne drzewko – ozdoba nie tylko na święta

Autorka tekstu jest projektantem w Porta KMI Poland.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA