REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Instalacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy kocioł kondensacyjny nadaje się do modernizowanych instalacji?


Zastosowanie kotła kondensacyjnego w modernizowanej instalacji grzewczej jest bardzo często opłacalną inwestycją. Oszczędności w zużyciu gazu, jakie można osiągnąć po wymianie starego kotła gazowego na nowy kocioł kondensacyjny może wynosić nawet 40%.

Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?


Przy dodatkowym wsparciu finansowym np. przez gminy, banki inwestycji proekologicznych np. poprzez dofinansowanie odsetek dla kredytów, inwestycja w ogrzewanie kotłem kondensacyjnym staje się w pełni opłacalna ekonomicznie.

Jak to możliwe, że kocioł kondensacyjny uzyskuje sprawność powyżej 100%?


Warto przypomnieć pojęcie sprawności kotła. Sprawność kotła jest to stosunek energii wykorzystanej do energii włożonej. Zgodnie z tą definicją żadne urządzenie nie uzyska sprawności wyższej niż 100%.

Czy technika kondensacyjna wymaga przewymiarowania grzejników?


Prawdą jest, że największe korzyści ekonomiczne wynikające ze sprawności kotła kondensacyjnego i systemu można osiągnąć przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Dla temperatury obliczeniowej 40/30oC sprawność średnioroczna wynosi 109%.

REKLAMA

Co to jest sprawność średnioroczna kotła?

Do oceny efektywnej sprawności kotła w instalacji grzewczej używa się pojęcia sprawność średnioroczna kotła (normatywna).

Na czym polega technika kondensacyjna?

Poprzez zastosowanie techniki kondensacyjnej możliwe jest wykorzystanie "ciepła kondensacji", ale i "ciepło jawne" jest efektywniej przekazywane wodzie grzewczej.

10 najważniejszych kroków do bezpiecznego i niezawodnego nowego ogrzewania


Rozpoczynając budowę domu często zastanawiamy się jak będziemy go ogrzewać. Do wyboru mamy ogromy wachlarz rozwiązań, jednak najważniejszą rzeczą od której powinniśmy zacząć jest wybór nośnika energii.

Skąd pochodzi energia?


Energię można czerpać z wielu źródeł. Z którego Państwo skorzystają – zależy z jednej strony od potrzeb. Z drugiej strony, jest to zależne od zaopatrzenia i uwarunkowań technicznych.

REKLAMA

Jak zaprojektować nową instalację grzewczą?


Nowoczesna instalacja grzewcza musi spełnić wiele różnorakich wymogów. Większość z nich stawia użytkownik i jego rodzina. Jednak także prawo i inwestor budowlany mają wiele do powiedzenia. Trzeba więc poznać uwarunkowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zagadnienia.

Ile będę potrzebować miejsca na instalację grzewczą?


Wszyscy chcemy pozostawić sobie jak najwięcej miejsca do mieszkania, a zatem jak najmniej przeznaczyć na instalację grzewczą.

Jak wyliczyć moc kotła?

Moc grzewcza kotła zależy przede wszystkim od powierzchni mieszkania, typu izolacji oraz od liczby lokatorów. Ponadto należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby użytkowników.

Gdzie wstawić nowy kocioł grzewczy? Na poddaszu, w mieszkaniu czy w piwnicy?


Obojętne, czy chcemy ogrzewać pojedyncze mieszkanie, własny dom, czy dom wielorodzinny. Umieszczenie kotła nie powinno sprawić nam większego problemu. Najlepiej umieścić go w miejscu opisanym według dewizy: miejsce znajdzie się w najmniejszym zakamarku.

Który nośnik energii jest najlepszy: gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna?


Gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna? A może jeszcze trochę energii słonecznej? Wybór właściwego nośnika energii zależy w głównej mierze od wymogów i życzeń użytkownika instalacji. Ale częściowo także od warunków budowlanych i możliwości zaopatrzenia.

Ile można zyskać na modernizacji ogrzewania?


Bardzo dużo! Tym więcej, im szybsza będzie decyzja. Wszystkich instalacji grzewczych dotyczy zasada: czas to pieniądz. Pieniądz, który tracimy czekając. I który należy już teraz roztropnie zainwestować w nową instalację. Zalety mówią same za siebie.

Powietrzne pompy ciepła


Powietrzne pompy ciepła dzięki rozwojowi pod względem technicznym i coraz bardziej przystępnym cenom zyskały na znaczeniu i popularności również w zastosowaniach komercyjnych. Ta pozytywna tendencja obserwowana jest szczególnie w ostatnim dziesięcioleciu i prognozy wskazują na dalszy wzrost zainteresowania tym źródłem ciepła.

Dopłata 45% na zakup i montaż kolektorów słonecznych - czy aby na pewno same plusy?


Program dopłat na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych ruszył pełną parą. Do banków składane są liczne wnioski o udzielenie kredytu z 45% dopłatą z NFOŚiGW. Niestety, mimo iż program cieszy się dużym zainteresowaniem, problemów formalnych z uzyskaniem kredytu jest bardzo wiele.

Jak i gdzie stosować grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe są świetnym rozwiązaniem na ogrzewanie i cyrkulację powietrza w pomieszczeniach gdzie nie chcemy mieć, bądź nie mamy miejsca na standardowe grzejniki. Ich skuteczność i niezawodność w połączeniu ze świetną estetyką powoduje, że są coraz częściej stosowane. Grzejniki kanałowe montowane w podłodze, zapewniają nam więcej miejsca w pomieszczeniu, w którym są montowane, zachowują przy tym swoje wysokie walory estetyczne.

Jak prawidłowo wykonać ogrzewanie podłogowe?


Ogrzewanie podłogowe jest bardzo wygodnym i estetycznym sposobem ogrzewania pomieszczeń, pod warunkiem, że zostanie dobrze zaprojektowane i wykonane, dlatego należy zawsze skonsultować się z fachowcami, którzy mieli już z nim do czynienia i wiedzą jakich błędów się wystrzegać.

Jak uszczelnić rurę kanalizacyjną?

Uszczelnienie rur kanalizacyjnych, zależy przede wszystkim od tworzywa z jakiego rura została wykonana. Tradycyjnie, w starym budownictwie wszelkie instalacje kanalizacyjne wykonywane były ze stali. Obecnie rury kanalizacyjne najczęściej wykonywane są z PVC.

Jakie są zasady działania i technologie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, to rozwiązanie dla osób, które na swojej działce nie mają sieci kanalizacyjnej. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest prosta w budowie i eksploatacji. Ponadto jest niedroga w utrzymaniu i ekologiczna dla środowiska. Wielkość działki pod je zabudowę nie ma znaczenia. Niezwykle ważne przy jej budowie są: poziom wód gruntowych, rodzaj gruntu oraz ilość ścieków, którą będzie filtrować.

Jak odstraszyć gołębie, nie raniąc ich?

Każdy kto zetknął się z problemem gołębi z pewnością przynajmniej przez chwilę zastanawiał się nad bezpieczeństwem potencjalnych metod odstraszania tych zwierząt.

Czy wiesz jak ochronić dom przed działaniem wody gruntowej?

Zawilgocenie budynku może być spowodowane działaniem wody gruntowej, która przesącza się do piwnic lub porowate materiały budowlane w ścianach. Oto kilka wskazówek jak ochronić budynek przed niszczącym działaniem wody gruntowej.

Czy wiesz jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Proste urządzenie, które może uratować twój dom przed pożarem, a ciebie przed porażeniem prądem. Zamontuj w swoim domu wyłącznik automatyczny.

Czy wiesz jak zapobiec zatruciu tlenkiem węgla?

Tlenek węgla zwany inaczej czadem jest bezwonnym gazem o silnych właściwościach toksycznych, zupełnie nie wyczuwalny przez zmysły człowieka w temperaturze pokojowej. Wdychanie nawet niewielkiej ilości CO może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon. Ponieważ rozpoczął się już sezon grzewczy i wiele osób dogrzewa mieszkania piecykami gazowymi, zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla wzrasta. Oto kilka rad jak zabezpieczyć się przed śmiertelnym działaniem CO.

Jak zadbać o dobre oświetlenie?

Odpowiednie oświetlenie we wnętrzach jest bardzo istotne nie tylko ze względu na funkcjonalność i estetykę mieszkania, ale też zdrowie oczu oraz ogólne dobre samopoczucie. Światło jest bowiem jednym z tych bodźców, które ludzie odbierają najmocniej, co szczególnie odczuć można jesienią i zimą, gdy brak jest światła naturalnego.

Czy wiesz jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

Jeśli masz małe dzieci powinieneś szczególnie zadbać o ich bezpieczeństwo w domu. Oto kilka wskazówek jak bezpiecznie urządzić dom dla naszych dzieci.

Czy wiesz co zrobić gdy poczujesz w mieszkaniu zapach gazu?

Jeżeli poczujesz w mieszkaniu zapach gazu, to znak, że instalacja gazowa jest nieszczelna. Nie wpadaj w panikę lecz zachowaj ostrożność i postępuj zgodnie z poniżymy wskazówkami.

Jak starać się o dofinansowanie na kolektory słoneczne?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje zakup i montaż kolektorów słonecznych. Aby otrzymać dotację trzeba spełnić szereg warunków, a jest o co się ubiegać – Fundusz przeznaczy na ten cel 300 mln złotych.

Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z ogrzewaczy olejowych?

Ogrzewacze olejowe są mniej popularne niż gazowe. Mimo, że nie grożą wybuchem, mogą emitować śmiertelnie trujący tlenek węgla. Jak używać bezpiecznie używać ogrzewaczy olejowych?

Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z gazowych ogrzewaczy powietrza?

Gazowe ogrzewacze powietrza są niewielkimi przenośnymi piecykami, które nie wymagają odprowadzania salin. Są często stosowane do ogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i po jego zakończeniu. Są jednak dość niebezpieczne, dlatego powinno się z nich umiejętnie korzystać.

Czy wiesz jak bezpiecznie urządzić łazienkę?

Dla niepełnosprawnych łazienka może być miejscem niebezpiecznym, szczególnie dla osób starszych, dzieci i inwalidów. Zobacz jak bezpiecznie urządzić łazienkę.

Czy wiesz jak wyposażyć dom w systemy wczesnego ostrzegania przed pożarem?

Pożar w mieszkaniu jest szczególnie niebezpieczny nocą, bo może zostać zauważony zbyt późno. Warto zatem pomyśleć o zainstalowaniu w pomieszczeniach detektorów dymu. Jak to zrobić prawidłowo?

Czy wiesz jak chronić dom przed włamaniem?

Systemy antywłamaniowe można podzielić na dwa podstawowe typy - jeden informuje o tym, że ktoś próbuje wtargnąć do środka, drugi wykrywa obecność intruza wewnątrz pomieszczeń. Jaki system wybrać, gdzie go zainstalować i jak z niego korzystać, aby nasz dom był bezpieczny?

Jak zrobić stracha na gołębie?

Istnieje kilka prostych wskazówek na odstraszenie gołębi z balkonu. W sytuacji, gdy ptaki te upodobały sobie Waszą posiadłość, trzeba podjąć skuteczne i jednocześnie bezpieczne dla obu stron kroki. Godnym polecenia pomysłem jest przygotowanie stracha na gołębie.

System inteligentnych urządzeń w nowoczesnym domu

We współczesnych czasach organizacja życia w domach zmierza ku temu, aby coraz więcej czasu spędzać w czterech kątach. Dlatego, też w celu usprawnienia naszych codziennych obowiązków decydujemy się na zakup coraz to nowszych urządzeń.

Jaka powinna być instalacja odgromowa?

Instalacja odgromowa jest integralnym elementem wyposażenia budynku jednorodzinnego. Stanowi o bezpieczeństwie budynku i sprzętów domowych oraz niejednokrotnie o bezpieczeństwie lokatorów.

Jak konserwować klimatyzację?

Zasadniczym celem klimatyzacji jest utrzymanie powietrza w pomieszczeniu w odpowiedniej temperaturze, wilgotności oraz czystości. Klimatyzacja to złożone urządzenie - stan techniczny poszczególnych jego elementów składa się na wydajność całej instalacji.

Jak wybrać odkurzacz centralny do domu?

Odkurzacz centralny to cały system posiadający swoją jednostkę centralną oraz wszelkie elementy instalacyjne takie jak rury, przewody ssące, gniazda instalacyjne itp. Wśród typów odkurzaczy centralnych można wyróżnić dwie odrębne podgrupy: systemy kompaktowe i Split. Od razu wypada zaznaczyć, że montaż takiego systemu nie jest łatwy, dlatego też należy porządnie się zastanowić przed dokonaniem decyzji o założeniu systemu centralnego odkurzania.

W jaki sposób możesz zaoszczędzić energię w domu?

Jeżeli chcesz płacić mniejsze rachunki, musisz nauczyć się umiejętnie korzystać z urządzeń gazowych. Warto także dokonać prawidłowego wyboru przy doborze odpowiedniego paliwa, kierując się przy tym względami funkcjonalnym, jak i finansowymi.

Jak zamontować ściemniacz?

Ściemniacz zamiast zwykłego wyłącznika światła przy żyrandolu jest dobrym rozwiązaniem w kilku sytuacjach. Po pierwsze nie wszystkie żyrandole – w zależności od ilości żarówek, można podłączyć w układzie wszystkie lub część świecących żarówek. Drugim powodem, dla którego warto zainstalować ściemniacz jest estetyka.

Jak wymienić gniazdko i wtyczkę?

Gniazdko elektryczne to równie podstawowy element domowej instalacji elektrycznej co wyłącznik lub ściemniacz. Zatem jego wymiana niewiele odbiega od wymiany tych elementów i można ja wykonać samemu.

Jak zamontować system odstraszający gołębie?

Jesteśmy czołowym polskim producentem modułów mechanicznych, służących odstraszaniu gołębi. Zwierzęta te już z daleka widzą, że odcięto im dostęp do ewentualnego miejsca odpoczynku, dlatego nasze rozwiązanie jest tak skuteczne. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomagać rozwiązać problemy wielu mieszkańców” – komentuje przedstawiciel naszej firmy.

Gdzie postawić szambo na działce?

Własne szambo jest niezbędnym elementem wyposażenia działki i budynku jednorodzinnego w sytuacji, gdy nie masz dostępu do kanalizacji zbiorczej. Wielkość szamba najlepiej dobrać pobieżnie do objętości szambiarki obsługującej rejon.

Jakie jest zapotrzebowanie na energię cieplną

Mając kocioł na dane paliwo można ocenić ilość wymaganej energii poprzez ocenę jej strat w czasie ogrzewania. Wśród potencjalnych elementów, które mogą mieć wpływ na dobór mocy kotła można wyróżnić kubaturę i bryłę budynku.

Jak i kiedy wymienić wyłącznik elektryczny?

Powodem, dla którego musisz wykonać wymianę włącznika elektrycznego może być uszkodzenie włącznika. Nie wszystkie awarie, których efektem jest brak prądu wymagają wymiany wyłącznika. Niektóre są bardzo proste do usunięcia, w przypadku trudniejszych – będzie Ci potrzebna fachowa pomoc.

Jak zamocować umywalkę na ścianie?

Jeżeli masz w planie zamocowanie umywalki na ścianie musisz wykonać to w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń porcelany sanitarnej. Najpierw przygotuj wszystkie materiały i narzędzia, które będą ci niezbędne do pracy.

Czy wiesz jak uchronić swój dom przed włamaniem?

Wyjeżdżasz na jakiś czas i musisz pozostawić pusty dom? Zobacz jak uchronić się przed spustoszeniem go przez złodzieja.

Jak działa odkurzacz centralny?

System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej, którą stanowi właściwy odkurzacz oraz sieć rur z gniazdami przyłączeniowymi. Podłączenie rury ssącej uruchamia jednostkę centralną wyposażoną w wydajne turbiny, podczas gdy pozostałe zawory pozostają hermetycznie zamknięte.

Czy wiesz w jakim sposób ochronić dom przed kradzieżą?

Poznaj kilka wskazówek, które pomogą ci nie paść ofiarą złodzieja.

Jak działa wentylacja wywiewna?

Typ wentylacji wywiewnej jest alternatywą dla wentylacji grawitacyjne znacznie poprawiającej jej skuteczność.

REKLAMA