REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak i gdzie stosować grzejniki kanałowe?

Krzysztof Kowalski

REKLAMA

Grzejniki kanałowe są świetnym rozwiązaniem na ogrzewanie i cyrkulację powietrza w pomieszczeniach gdzie nie chcemy mieć, bądź nie mamy miejsca na standardowe grzejniki. Ich skuteczność i niezawodność w połączeniu ze świetną estetyką powoduje, że są coraz częściej stosowane. Grzejniki kanałowe montowane w podłodze, zapewniają nam więcej miejsca w pomieszczeniu, w którym są montowane, zachowują przy tym swoje wysokie walory estetyczne.

Rozwiązanie problemów z za dużymi grzejnikami

REKLAMA

Coraz częściej projektanci budynków mieszkalnych decydują się na zastosowanie coraz to większych przeszkleń, w celu lepszego doświetlenie pomieszczeń. Posiadając mieszkanie lub dom ze znacznym przeszkleniem należy wiedzieć, że im jest ono większe tym większe są straty ciepła. Zwiększone zapotrzebowanie na ciepło zmusza nas do zastosowania coraz to większych i wydajniejszych grzejników. Kolejnym problemem jaki się pojawia jest brak miejsca na standardowe grzejniki montowane pod oknem bądź na ścianie z przeszkleniem. Umiejscowienie grzejnika na ścianie bocznej jest mało estetyczne, poza tym ciężko jest takie wnętrze urządzić. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie grzejników kanałowych. Jest to rozwiązanie zarówno estetyczne, wydajne jaki i funkcjonalne oraz nie zabierające nam wolnej przestrzeni.

Zobacz także: Jak poprawnie zamontować centralne ogrzewanie?

Budowa grzejnika i jego dobór

REKLAMA

Grzejnik kanałowy składa się z elementów nie widocznych na co dzień: wanny kanału, wymiennika, przegrody kanału oraz elementów widocznych: do których należą: podest czy jego obramowanie. Warto zastanowić się, jakie dokładnie grzejniki wybrać z szerokiej oferty przedstawianej przez producentów. Na rynku dostępne są m.in. grzejniki aluminiowe w kolorze standardowym jak i w dowolnym kolorze z palety RAL a także drewniane z różnych gatunków drewna.
Grzejnik dobieramy na podstawie potrzebnej nam mocy grzewczej, bądź, w przypadku dużych przeszkleń grzejnik powinien być równy przeszkleniu. W zależności od naszego zapotrzebowania na ciepło, na rynku dostępne są grzejniki różnych wymiarów. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Grzejniki kanałowe mogą być bardzo głębokie, dlatego też przed ich zakupem należy sprawdzić jak głęboko można wpuścić grzejnik w podłogę.
Minimalna głębokość grzejnika wynosi 9 cm, lecz im jest płytszy, tym bardziej zwiększa się jego szerokość, należy o tym pamiętać przy jego wyborze a także przy późniejszym zakupie.

Montaż i zasada pracy grzejnika

Grzejniki kanałowe instalujemy wzdłuż przeszklenia (okien, wyjść na taras, przeszkleń) czy ścian (w mieszkaniu, domu jednorodzinnym) w odpowiedniej odległości podanej przez producenta wówczas praca grzejnika jest najbardziej efektywna, ponieważ działa on jak kurtyna powietrza nie pozwalająca zimnemu powietrzu przedostać się do wnętrza z przeszklenia. Ogrzewanie tego typu, powoduje równomierny rozkład temperatury oraz dobrą cyrkulacje powietrza. Grzejnik podłączony jest do sieci c.o. a w zależności od wyboru grzejnika ciepło będzie oddawał poprzez konwekcje bądź unoszenie powietrza za pomocą wentylatora. Grzejnik należy montować na 2-3 cm podkładce ze styropianu w celu odpowiedniego zabezpieczenia przed stratami ciepła. Instalacje c.o. możemy doprowadzić zarówno z lewej jak i prawej strony do grzejnika ponieważ producenci zapewniają nam pełny wybór i możliwości.

Zobacz także: Kilka słów o kotłach gazowych

Mimo, że grzejnik jest schowany i mało widoczny to mamy możliwość jego pełnej regulacji poprzez specjalne głowice termostatyczne montowane na ścianach – dobór odpowiedniej temperatury zależy tylko od nas samych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA