REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Który nośnik energii jest najlepszy: gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna?

VAILLANT

REKLAMA

Gaz ziemny, olej opałowy czy energia elektryczna? A może jeszcze trochę energii słonecznej? Wybór właściwego nośnika energii zależy w głównej mierze od wymogów i życzeń użytkownika instalacji. Ale częściowo także od warunków budowlanych i możliwości zaopatrzenia.

Gaz

REKLAMA

Dla gazu charakterystyczny jest brak szczególnych wymagań. Nie wymaga on oddzielnego pomieszczenia do składowania, ponieważ jest stale dostarczany przez sieć gazową. Także sama instalacja zajmuje niewiele miejsca, a kocioł można ustawić w dowolnym miejscu w domu. Ponadto gaz spala się „czyściej” niż olej opałowy, pozostawia mniej osadów w kotle, a zatem wymaga mniejszych nakładów na czyszczenie i modernizację. Nic więc dziwnego, że coraz więcej gospodarstw domowych wykorzystuje gaz do ogrzewania.

Kocioł kondensacyjny

W trakcie zmiany instalacji na gazową należy koniecznie pomyśleć o użyciu technologii kondensacyjnej. Pozwala ona nie tylko ograniczyć koszty ogrzewania, lecz także zmniejsza emisję do atmosfery.

Czy zmiana ma sens?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W każdych okolicznościach! Wielu dostawców energii oferuje dopłaty za przestawienie instalacji na gaz ziemny. Korzyści finansowych dopełnia oszczędność miejsca, ponieważ można zrezygnować z kotłowni i zbiornika.

Olej opałowy

Ogrzewanie olejowe jest łatwe w montażu i niezawodne. Pozwala też samodzielnie decydować o zaopatrzeniu w paliwo. Jeżeli dom nie ma zbiornika na olej opałowy, to należy przygotować miejsce na taki zbiornik. Kocioł opalany olejem wymaga też częstszego czyszczenia.

Prąd

Energia elektryczna może być sensownie wykorzystana w instalacji grzewczej do przygotowania ciepłej wody, np. w miejscu poboru oddalonym od kotła, takim jak pokój gościnny. Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody zapewniają szybki dostęp do ciepłej wody, bez strat ciepła w długich rurociągach.

Energia słoneczna

Energia słoneczna jest dostępna za darmo przez cały rok i nie powoduje żadnej szkodliwej emisji.
Jednocześnie ma wiele zalet: dzięki kolektorom słonecznym można zmniejszyć wydatki na przygotowanie ciepłej wody o przynajmniej 60%. Łączne zużycie energii w instalacji grzewczej spada więc o kolejne 10%. Atrakcyjność ogrzewania słonecznego zwiększa wsparcie ze strony władz lokalnych.

Rada

Proszę w ramach modernizacji ogrzewania już dziś zainstalować przewody do kolektora słonecznego, nawet jeżeli planują Państwo jego montaż w późniejszym terminie. Dzięki temu można będzie w przyszłości zmniejszyć koszty i oszczędzić na czasie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

REKLAMA

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA