REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zamocować umywalkę na ścianie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Norbert Dulemba
Jeżeli masz w planie zamocowanie umywalki na ścianie musisz wykonać to w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń porcelany sanitarnej
Jeżeli masz w planie zamocowanie umywalki na ścianie musisz wykonać to w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń porcelany sanitarnej

REKLAMA

REKLAMA

Jeżeli masz w planie zamocowanie umywalki na ścianie musisz wykonać to w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń porcelany sanitarnej. Najpierw przygotuj wszystkie materiały i narzędzia, które będą ci niezbędne do pracy.

Narzędzia

REKLAMA

Potrzebne Ci będą: zestaw do mocowania urządzeń sanitarnych, masa do fugowania, poziomica, wiertarka udarowa, wiertła do betonu 6 i 14 mm, klucz płaski oraz szpachelka zwykła i zębata.

Łączenie

Aby połączyć umywalkę ze ścianą zastosuj grube stalowe trzpienie z podwójnym gwintem. Długość trzpienia wynosi 140 mm, na jego obydwu końcach znajduje się gwint (jeden metalowy, a drugi przeznaczony do drewna). Najczęściej możesz je kupić w zestawie razem z kołkami do muru (14 mm), podkładkami oraz nakrętkami sześciokątnymi.

Etapy prac

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pierwszym etapem pracy jest wykonanie otworu wiertłem do betonu. Należy zwrócić uwagę, aby wyznaczyć punkt na glazurze dokładnie w miejscu gdzie chcesz umieścić umywalkę (górna krawędź umywalki powinna znajdować się około 80 cm nad ziemią). Wykonanie otworu wiertłem o średnicy 14 mm w taki sposób, aby środek dokładnie pokrywał się z wyznaczonym punktem nie jest zadaniem prostym. Aby ułatwić sobie pracę i zminimalizować wartość odchyłek w pierwszej kolejności wykonaj otwory prowadzące wiertłem o średnicy 6 mm.

Polecamy: Jak wieszać ciężkie przedmioty na ścianie betonowej

Pamiętaj o tym, aby podczas wiercenia przez glazurę wyłączyć udar. Po wykonaniu otworów prowadzących, otwory właściwe o średnicy 14 mm wykonasz bez większego problemu.

W tak powstałe otwory wbij kołki i wkręć trzpienie.

W miejsce styku umywalki ze ścianą nałóż masę do fugowania rozprowadzając ją szpachelką zębatą. Dociskając umywalkę do ściany, wykonaj nią niewielkie ruchy, które pozwolą na dokładne rozprowadzenie masy fugującej.

Czytaj także: Wymiana uszczelnień silikonowych w łazience

Tak osadzoną umywalkę dokręć do ściany używając klucza płaskiego. Pamiętaj dokręcaj z tzw. „czuciem”, aby nie uszkodzić umywalki.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przepisy stosowane przez KOWR wciąż budzą wątpliwości. Co z dzierżawcami nieruchomości?

Brak rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego powoduje, że dzierżawcy nieruchomości rolnych Skarbu Państwa poszukują ochrony swoich praw przed sądami powszechnymi.

Gdzie firmy i fundusze najchętniej inwestują w mieszkania na wynajem? Na celowniku metropolie

Szacuje się, że na rynek najmu w Polsce trafiło do tej pory ponad 23,8 tys. mieszkań należących do prywatnych firm i funduszy. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach inwestują one najchętniej.

Agent na wyłączność – czy to dobra opcja dla klienta?

Na rynku polskim można spotkać różne modele współpracy z agencją nieruchomości zarówno przy sprzedaży jak i przy zakupie nieruchomości.

Kontrolerzy pukają do drzwi mieszkań i domów: kara to nie wszystko, bo trzeba zwracać pieniądze

Kontrole sięgają pięciu lat wstecz, a zgodnie z planem kontrolerzy w najbliższym czasie mają trafić aż do co dwudziestego mieszkania i domu. Jakie są konsekwencje gdy kontrola stwierdzi naruszenia umowy zawartej o dotację z programu Czyste Powietrze?

REKLAMA

Wiosna i Czyste Powietrze. Dobry czas na wymianę okien

Renowacja starszych budynków to wyzwanie, które wymaga umiejętnego połączenia stylu architektonicznego z nowoczesnymi wymaganiami technicznymi. Okna odgrywają w tym procesie kluczową rolę. Wiosną warto wykorzystać program Czyste Powietrze do sfinansowania wymiany okien.

Bez własnego mieszkania Polacy nie czują się szczęśliwi. Co sprawia, że konkretne lokum staje się źródłem szczęścia
Wymiana okien w starszym budynku

Wymiana okien w starszym budynku to wyzwanie, bo trzeba umieć zachować architektoniczny styl i połączyć go z nowoczesnymi wymaganiami technicznymi. Przez nieszczelne okna może uciekać od 15 do 25 procent energii. Warto rozważyć wymianę okien, zwłaszcza, gdy można skorzystać z dopłat w ramach programu "Czyste Powietrze".

Rząd kręci bat na właścicieli domów. Będzie limit osób, a nawet metrów dla rodziny? Szykują się wielkie zmiany w przepisach

Hałas, bójki, parkujące, gdzie się da samochody, śmieci i bezsilność sąsiadów – tak można streścić skargi, które leją się lawiną do posłów oraz resortu rozwoju i technologii od tych, którzy stali się ofiarą nowej, polskiej plagi. Domy jednorodzinne zamieniane są w hotele robotnicze. Rząd chce z tym walczyć i kręci bat na ten „biznes”. Szykuje się rewolucja w przepisach?

REKLAMA

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań. Kupujący mają coraz większy wybór, ale czy z niego korzystają?

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań, ale kupujący mają problem z wkładem własnym. Wprawdzie nie ma dopłaty do kredytu mieszkaniowego, ale ci, którzy nie mają oszczędności wciąż mogą – pod pewnymi warunkami – uzyskać gwarancję wkładu własnego na zakup pierwszego M.

Sztuczna inteligencja. McKinsey: Tylko 1 proc. menedżerów określa wdrożenia AI w swoich organizacjach jako dojrzałe

Choć zastosowanie gen-AI w 2024 r. znacząco wzrosło, a 78 proc. respondentów deklarowało w ub.r. użycie co najmniej jednej funkcji biznesowej tego rozwiązania w porównaniu do 55 proc. rok wcześniej, to jedynie 1 proc. menedżerów określa wdrożenie AI w ich w organizacjach jako dojrzałe.

REKLAMA