REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zamontować system odstraszający gołębie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
BirdSystem
Ekspert z zakresu systemów chroniących przed niepożądaną obecnością ptaków.

REKLAMA

REKLAMA

Jesteśmy czołowym polskim producentem modułów mechanicznych, służących odstraszaniu gołębi. Zwierzęta te już z daleka widzą, że odcięto im dostęp do ewentualnego miejsca odpoczynku, dlatego nasze rozwiązanie jest tak skuteczne. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomagać rozwiązać problemy wielu mieszkańców” – komentuje przedstawiciel naszej firmy.

Gołębie mają wyjątkowy talent do zanieczyszczania gzymsów, parapetów, rynien, itd. Gołębie najintensywniej zanieczyszczają okolice, gdzie mogą liczyć na jedzenie od ludzi. Konsekwencją dokarmiania ptaków jest ich przyzwyczajenie się do łatwego pokarmu i ciągle przebywanie w tej samej okolicy. Tym sposobem, ptaki czekają cierpliwie aż ponownie ktoś je nakarmi, niekoniecznie zdrowym dla nich jedzeniem. Szkodzi to gołębiom, które jedzą bez umiaru i tracą instynkt przetrwania.

REKLAMA

Ptaki i ich gniazda są źródłem alergenów. Ptaki dostarczają substratu (gniazda, odchody), na którym rosną patogenne mikroorganizmy (np. Histoplazma, Cryptococcus).

Gołębie przelatują kilka kilometrów w poszukiwaniu pokarmu. W miejscach odpoczynku produkują duże ilości odchodów, dokarmianie zaś zniechęca je do zmiany miejsca. W efekcie, skala zanieczyszczeń jest ogromna. Gołębie są w stanie spożyć naprawdę wiele:

Jeden gołąb miejski zjada 35 g nasion dziennie.
80 gołębi zjada w ciągu roku 1 tonę ziarna.
20 gołębi zjada tyle, ile jeden człowiek w ciągu dnia.

Sprzątanie po gołębiach

Gruntowne wyczyszczenie elewacji wiąże się z dużymi kosztami. Jednorazowe doprowadzenie obiektu do porządku to koszt ok. 1500zł, a należy to robić mniej więcej raz na kwartał. Zainstalowanie BirdSystem to rozwiązanie permanentne, które skłania gołębie do relokacji, nie raniąc ich przy tym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Apel - nie dokarmiajcie gołębi

Moduły mechaniczne BirdSystem każdy może zainstalować na własną rękę, jednak zdarzają się sytuacje, gdy dotarcie do zanieczyszczanych miejsc jest wyjątkowo trudne. W dotarciu do niedostępnych miejsc pomocny okazuje się podnośnik, którym dysponują doświadczeni monterzy bądź używa się technik alpinistycznych. Brudne miejsce należy skrupulatnie wyczyścić, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazków, nieprzyjemnego zapachu oraz przywrócić estetykę obiektu do właściwego stanu.

Czytaj także: Miejsce na dom - tak byś nie chciał mieszkać

Do efektywnego usunięcia gołębich odchodów niezbędny jest dobry rozpuszczalnik oraz szczotka i ścierka - zależnie od elementu, który czyścimy, przykładowo, w przypadku rynny wskazana jest szmatka.

Przygotowania do montażu BirdSystem

Po uprzednim wyczyszczeniu miejsca, należy przygotować do montażu moduły mechaniczne BirdSystem. Odpowiednio dobrany klej zapewnia optymalną przyczepność do podłoży budowlanych suchych oraz wilgotnych.

W sytuacji, gdy klej nie zdaje egzaminu (przykładowo, na powierzchni skrzynki lub gzymsu umieszczono siatkę) zalecamy skorzystanie z opasek samozaciskowych. Przemyślana konstrukcja modułów BirdSystem umożliwia bardzo sprawne i proste przymocowanie z pomocą tego typu zapinek – w efekcie BirdSystem trzyma się równie trwale jak na kleju.

Montaż BirdSystem

Zabieg ten jest najważniejszą i jednocześnie najłatwiejszą częścią całej inwestycji. Polega on na stanowczym i precyzyjnym przyłożeniu modułów mechanicznych BirdSystem stroną posmarowaną klejem do nawierzchni miejsca, które ma być chronione przed gołębiami.

W ten sposób, trwale odstraszysz gołębie. Moduły mechaniczne wykorzystane podczas opisywanego montażu są również dostępne ze specjalnie zabezpieczonymi, plastikowymi końcówkami.

Skutki zanieczyszczania domu przez gołębie
Usuwanie ptasich odchodów z użyciem poośnika
Usuwanie zabrudzeń
Przygotowanie montażu
Sposób nanoszenia kleju
Montowanie systemu
Montowanie systemu odstraszajacego ptaki
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA