REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zamontować system odstraszający gołębie?

BirdSystem
Ekspert z zakresu systemów chroniących przed niepożądaną obecnością ptaków.

REKLAMA

REKLAMA

Jesteśmy czołowym polskim producentem modułów mechanicznych, służących odstraszaniu gołębi. Zwierzęta te już z daleka widzą, że odcięto im dostęp do ewentualnego miejsca odpoczynku, dlatego nasze rozwiązanie jest tak skuteczne. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomagać rozwiązać problemy wielu mieszkańców” – komentuje przedstawiciel naszej firmy.

Gołębie mają wyjątkowy talent do zanieczyszczania gzymsów, parapetów, rynien, itd. Gołębie najintensywniej zanieczyszczają okolice, gdzie mogą liczyć na jedzenie od ludzi. Konsekwencją dokarmiania ptaków jest ich przyzwyczajenie się do łatwego pokarmu i ciągle przebywanie w tej samej okolicy. Tym sposobem, ptaki czekają cierpliwie aż ponownie ktoś je nakarmi, niekoniecznie zdrowym dla nich jedzeniem. Szkodzi to gołębiom, które jedzą bez umiaru i tracą instynkt przetrwania.

REKLAMA

Ptaki i ich gniazda są źródłem alergenów. Ptaki dostarczają substratu (gniazda, odchody), na którym rosną patogenne mikroorganizmy (np. Histoplazma, Cryptococcus).

Gołębie przelatują kilka kilometrów w poszukiwaniu pokarmu. W miejscach odpoczynku produkują duże ilości odchodów, dokarmianie zaś zniechęca je do zmiany miejsca. W efekcie, skala zanieczyszczeń jest ogromna. Gołębie są w stanie spożyć naprawdę wiele:

Jeden gołąb miejski zjada 35 g nasion dziennie.
80 gołębi zjada w ciągu roku 1 tonę ziarna.
20 gołębi zjada tyle, ile jeden człowiek w ciągu dnia.

Sprzątanie po gołębiach

Gruntowne wyczyszczenie elewacji wiąże się z dużymi kosztami. Jednorazowe doprowadzenie obiektu do porządku to koszt ok. 1500zł, a należy to robić mniej więcej raz na kwartał. Zainstalowanie BirdSystem to rozwiązanie permanentne, które skłania gołębie do relokacji, nie raniąc ich przy tym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Apel - nie dokarmiajcie gołębi

Moduły mechaniczne BirdSystem każdy może zainstalować na własną rękę, jednak zdarzają się sytuacje, gdy dotarcie do zanieczyszczanych miejsc jest wyjątkowo trudne. W dotarciu do niedostępnych miejsc pomocny okazuje się podnośnik, którym dysponują doświadczeni monterzy bądź używa się technik alpinistycznych. Brudne miejsce należy skrupulatnie wyczyścić, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazków, nieprzyjemnego zapachu oraz przywrócić estetykę obiektu do właściwego stanu.

Czytaj także: Miejsce na dom - tak byś nie chciał mieszkać

Do efektywnego usunięcia gołębich odchodów niezbędny jest dobry rozpuszczalnik oraz szczotka i ścierka - zależnie od elementu, który czyścimy, przykładowo, w przypadku rynny wskazana jest szmatka.

Przygotowania do montażu BirdSystem

Po uprzednim wyczyszczeniu miejsca, należy przygotować do montażu moduły mechaniczne BirdSystem. Odpowiednio dobrany klej zapewnia optymalną przyczepność do podłoży budowlanych suchych oraz wilgotnych.

W sytuacji, gdy klej nie zdaje egzaminu (przykładowo, na powierzchni skrzynki lub gzymsu umieszczono siatkę) zalecamy skorzystanie z opasek samozaciskowych. Przemyślana konstrukcja modułów BirdSystem umożliwia bardzo sprawne i proste przymocowanie z pomocą tego typu zapinek – w efekcie BirdSystem trzyma się równie trwale jak na kleju.

Montaż BirdSystem

Zabieg ten jest najważniejszą i jednocześnie najłatwiejszą częścią całej inwestycji. Polega on na stanowczym i precyzyjnym przyłożeniu modułów mechanicznych BirdSystem stroną posmarowaną klejem do nawierzchni miejsca, które ma być chronione przed gołębiami.

W ten sposób, trwale odstraszysz gołębie. Moduły mechaniczne wykorzystane podczas opisywanego montażu są również dostępne ze specjalnie zabezpieczonymi, plastikowymi końcówkami.

Skutki zanieczyszczania domu przez gołębie
Usuwanie ptasich odchodów z użyciem poośnika
Usuwanie zabrudzeń
Przygotowanie montażu
Sposób nanoszenia kleju
Montowanie systemu
Montowanie systemu odstraszajacego ptaki
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA