REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podłogi

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak stworzyć łazienkę w chłodnych błękitach?

Łazienka w chłodnych błękitach wcale nie musi być smutna lub nieprzyjazna. Jeśli odpowiednio zaaranżujemy łazienkę w chłodnych błękitach, stanie się ona miejscem w którym z przyjemnością będziemy się relaksować pod prysznicem po męczącym dniu lub brać orzeźwiającą kąpiel.

Deski podłogowe z drewna doussie


Egzotyczne gatunki drewna cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z takich gatunków jest doussie – efektowne drewno egzotyczne, dobry materiał na deski podłogowe.

Jak wykonuje się posadzkę betonową?

Posadzka betonowa stanowi nawierzchnię dla danej posadzki. Z tego powodu posadzkę betonową należy dobrze wykonać.

Jak wybrać i przygotować właściwy podkład pod panele?

O wyglądzie i trwałości paneli na podłodze decyduje nie tylko ich jakość lub montaż. Pod panele trzeba przygotować przede wszystkim właściwy podkład.

REKLAMA

Co to jest deska barlinecka?

W przypadku, gdy sami decydujemy się na ułożenie podłogi najprościej jest wybrać np. deski barlineckie. Deska barlinecka to deska trójwarstwowa, której dwie dolne warstwy stanowi drewno iglaste, a trzecią, licową, drewno liściaste.

Jak układa się podłogę z deski barlineckiej?

Podłogę z deski barlineckiej układa się szybko i łatwo. Przy odrobinie chęci i cierpliwości taką podłogę można położyć samemu.

Właściwości fizyczne i mechaniczne płytek ceramicznych

Wygląd zewnętrzny płytek ceramicznych to nie wszystko. Przy ich wyborze powinniśmy uwzględnić właściwości fizyczne oraz mechaniczne. To temat bardzo istotny, ponieważ pozwala zapobiec frustracji podczas użytkowania płytek ceramicznych.

Jak wyciszyć podłogę?

Pomieszczenie mieszkalne znajdujące się na górnej kondygnacji wymaga wyciszenia podłogi, aby nie było słychać hałasu na kondygnacji, która znajduje się niżej. Wyciszenie podłogi dodatkowo ogranicza straty ciepła.

REKLAMA

Jak zamontować podłogę w systemie pływającym?

Podłoga pływająca jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem montażu podłogi. System pływający świetnie nadaje się do ogrzewania podłogowego, a poza tym jest szybki i niedrogi w montażu.

Odmień swoją glazurę metodą „płytka na płytkę”


Planując remont kuchni czy łazienki wielu z nas zamierza wymienić płytki. Wymiana płytek ceramicznych to bardzo długi i kosztowny proces. Istnieje jednak sposób, aby znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze stosując metodę przyklejania nowej glazury na starą. Jak tego dokonać by otrzymać ten sam efekt, co w przypadku zerwania starej glazury?

Aranżacja domu dla singla

Większość z nas pamięta czasy kiedy single byli nazywani starym kawalerem lub starą panną, dzisiaj dla nich powstają specjalne aranżacje domów. Singiel dzisiaj ma do dyspozycji całą masę propozycji przeznaczonych tylko dla niego, pamiętają też oni projektanci wnętrz aranżując dla nich domy. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę w czasie samodzielnego aranżowania mieszkania dla singla?

Podłogi: ekologiczne i estetyczne

Nasza świadomość ekologiczna zmieniła się z biegiem lat, nawet w czasie wyboru podłogi staramy się zakupić te, które są jednocześnie ekologiczne i estetyczne. Dla wielu osób ekologiczne wyposażenie to element ideologii życiowej, dotyczy to także podłogi, na szczęście nie muszą już wybierać między ekologią a estetyką. Możemy też wybierać spośród materiałów ekologicznych podłóg, w zależności od naszego zmysłu estetycznego.

Podłoga korkowa: oryginalność i design

Jeśli chcemy postawić na oryginalność i design to wybierzmy podłogę korkową. Podłoga korkowa dla wielu z nas może być dziwnym rozwiązaniem we wnętrzu mieszkania, a dla innych to oryginalność i design. Zalety podłogi wykonanej z korka, oprócz oryginalności i designu to także funkcjonalność i estetyczność.

Historyczne wzory płytek: GALERIA

Jeśli chcemy, żeby nasze mieszkanie nabrało niepowtarzalnego wyglądu to warto zainwestować w płytki zdobione historycznymi wzorami. Historyczne wzory płytek mogą odwoływać się do tych z okresu secesji bądź z XIX wieku. Producenci płytek wychodzą naprzeciw designerskim potrzebom osób, które chcą, by ich mieszkanie było zaaranżowane ze smakiem i oferują im duży wybór płytek z historycznymi wzorami. Bez problemu możemy wykorzystać je w każdym pomieszczeniu.

Wnętrzarska nowość: skórzane podłogi

W świecie wnętrzarskim pojawiła się niezaprzeczalna nowość w postaci podłóg skórzanych. Skórzane podłogi pasują do każdego rodzaju aranżacji, zarówno do tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Z całą pewnością wybór skórzanych podłóg sprawi, że wnętrze naszego mieszkania będzie niezwykle oryginalne.

Podłoga w domowej siłowni

Istotnym elementem domowej siłowni, oprócz oczywiście sprzętów do ćwiczeń, jest podłoga. Odpowiednio dobrana podłoga w domowej siłowni zapewni nam komfort użytkowania. Każdy wielbiciel uprawiania sportu spełni swoje marzenie, jeśli będzie miał możliwość stworzenia domowej siłowni.

Wybieramy wykładzinę do pokoju dziecięcego


Wykładzina na podłodze to rozwiązanie stosunkowo tanie. Bogate wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że podłoga pokryta wykładziną jest nie tylko komfortowa, ale staje się także przyjemną dekoracją. Sieci sklepów z materiałami podłogowymi robią wszystko, by zaskakiwać nas nowymi wzorami dywanów i wykładzin. Które z nich wybrać?

Co warto wiedzieć o stylu wiktoriańskim i płytkach ceramicznych?

Najstarszym i najsłynniejszym centrum produkcji płytek ceramicznych jest holenderskie miasto Delf, w którym biało–niebieskie płytki produkowane były od XV wieku. Jednak to Wielka Brytania przyczyniła się do rozpowszechnienia płytek w całej Europie , gdyż w XIX wieku właśnie tam trafiły one do produkcji masowej, skąd rozprzestrzeniły się do europejskich kuchni, łazienek a nawet paryskiego metra, w którym po dziś dzień można podziwiać klasyczne, prostokątne płytki.

Jak skutecznie spoinować?

Wypełnianie spoin zaprawą do fugowania lub silikonem jest jedną z ostatnich czynności, które wykonujemy nadającą powierzchni właściwy charakter. Aby uniknąć niespodzianek oraz osiągnąć wymarzony efekt należy przestrzegać kilku zasad.

Jak umiejętnie umieścić motywy roślinne w aranżacji wnętrz?

Umiejętne umieszczenie motywów roślinnych we wnętrzu nie jest wcale prostą sprawą. Motywy roślinne najlepiej będą prezentowały się na tapetach lub ciekawych w kształcie dodatkach. Projektując wnętrze naszego mieszkania, pamiętajmy o świadomym doborze wzorzystych materiałów do reszty aranżacji.

Jak dobrać podłogę do stylu w aranżacji sypialni?


W zależności od dominującego stylu w aranżacji sypialni zależy to jaka powinna znaleźć się w tym wnętrzu podłoga. Puchate dywany pasują do podłogi w aranżacji ciepłych i rodzinnych wnętrz. W surowym wizerunku nowoczesności, znajdziemy miejsce dla kamienia, betonu czy nieoheblowanych desek.

Wykładzina w pokoju dziecka. Jak o nią dbać?


Bardzo często w pokojach dzieci podłogę wykłada się wykładziną. Wykładzina w pokoju dziecka to rozwiązanie stosunkowo tanie i proste. Poza tym bogate wzornictwo i komfort sprawiają, że podłoga pokryta wykładziną staje się wygodnym miejscem do dziecięcych zabaw.

Podłoga w gabinecie – panele czy parkiet?


Z wyborem podłogi wiąże się podstawowe pytanie, jaką podłogę wybrać: panele czy parkiet? Bez odpowiednio dobranego materiału na podłogę w gabinecie, możemy zapomnieć o powalającym efekcie wystroju. Od kilku lat wybieramy najczęściej pomiędzy panelami i parkietem. Tym, którzy stawiają na szyk, doradzamy wybór parkietu.

Jak zaaranżować podłogę w kuchni?

Podłoga w kuchni jest stale narażona na działanie wody i brudu. Dlatego, tak ważne jest, aby materiały, z której będzie wykonana podłoga w kuchni, były odporne na tego typu czynniki. Dobrym wyborem będzie z pewnością kamień lub tworzywo sztuczne.

Podłoga w sypialni: dywan czy wykładzina?


Na podłogę w sypialni warto wybrać miękki materiał, który sprawi, że pierwszy krok po wstaniu z łóżka będzie przyjemnie „ciepły”. Alternatywą na podłogę dla dywanu, może być wykładzina dywanowa. Niestety, żadnego z tych materiałów nie poleca się alergikom.

Jak stworzyć sypialnię w „ciepłej” bieli?

Biel kojarzy się ze sterylnością, klasyką, elegancją i ponadczasowością. Mało kto jednak uznałby biel za ciepłą barwę. Jeśli chcemy stworzyć przytulne i jasne wnętrze, kolor biały należy potraktować jako inspirację i wykorzystać wariacje na jego temat do granic możliwości.

Jakie mamy rodzaje wylewek?

Wylewka stanowi podłoże pod warstwy wykończeniowe podłogi. Najczęściej układana jest na elastycznej warstwie ocieplenia. Oprócz równej powierzchni powinna mieć odpowiednią wytrzymałość i zapewniać sztywność podłodze. Wylewki, inaczej zwane jastrychem lub szlichtą, mogą być cementowe, anhydrytowe i samopoziomujące.

Jak w pięciu krokach ułożyć panele?


Położenie paneli nie jest trudnym zadaniem. Pokazujemy jak w pięciu krokach łatwo i szybko ułożyć panele.

W jaki sposób wykończyć drewno?

Istnieje wiele sposobów wykończenia drewna. Który najlepiej wybrać do naszej podłogi? Lakier, olej, a może bejca? Przedstawiamy cechy każdego z tych rozwiązań.

Jak położyć nową podłogę na gruncie?


Jeśli mieszkasz w starym budownictwie, musisz się przygotować na remont posadzki. W starych domach korzystne jest również, abyś ocieplił podłogi. Dzięki temu zmniejszysz ucieczkę ciepła tą droga oraz będziesz mógł położyć dowolne pokrycie podłogowe.

Jaką wykładzinę dywanową wybrać do gabinetu?


Gabinet z wykładziną będzie z pewnością bardziej przytulny, niż z drewnianymi deskami. Zaletą wykładziny dywanowej jest jej niska cena i dostępność wielu wzorów materiału. Niestety, wykładziny nie są polecanym rozwiązaniem w przypadku alergików – we włóknach osiadają roztocza.

Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę w gabinecie?


Drewniane deski podłogowe w gabinecie, narażone są na większe obciążenia niż w innych pomieszczeniach, np. w salonie. W związku z tym, należy odpowiednio zabezpieczyć drewnianą podłogę. Konieczne jest cykliczne lakierowanie parkietu – pozwala to na zachowanie nieskazitelnego wyglądu drewna i doskonałe zabezpieczenie przed zniszczeniem.

Jak zaaranżować wnętrze gabinetu przy użyciu drewna?

W czasie aranżacji wnętrza gabinetu zastanawiamy się czy warto zaaranżować wnętrze gabinetu przy użyciu drewna. Drewno jest materiałem uniwersalnym. W domowym gabinecie wiedzie zazwyczaj prym, wśród wielu innych wykorzystywanych tworzyw. Drewniana podłoga i meble, zawsze podnoszą poziom estetyki we wnętrzu gabinetu.

Czy w gabinecie warto zastosować drewnianą podłogę?

Na etapie aranżacji gabinetu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy w takiej przestrzeni zasadne jest zastosowanie drewnianej podłogi. Gabinet jest pomieszczeniem, w którym podłoga narażona jest na szybkie niszczenie. Deski z egzotycznego gatunku drewna są na tyle wytrzymałe, że mogą służyć przez lata. Oczywiście, podstawą jest odpowiednia pielęgnacja podłogi.

Jaki kamień wybrać na podłogę do łazienki?

Czasy, gdy do wystroju łazienki używano jedynie płytek ceramicznych, są już dawno za nami, obecnie prym w tej dziedzinie wiedzie kamień. Najlepiej sprawdzające się kamienie w łazience to: granit, marmur i trawertyn.

Jak zastosować listwy przypodłogowe?

Czasami wystarczy dokonać małej zmiany, żeby uzyskać duży efekt, np. zastosować inne listwy przypodłogowe. Jeśli chcemy odświeżyć nasze wnętrze małym kosztem i bez większego wysiłku to możemy zdecydować się na zmianę listew przypodłogowych. Taka niewielka modyfikacja nada nowy charakter naszemu wnętrzu.

Jak dbać o wykładzinę dywanową?


Brud, który jest dobrze widoczny na gładkiej podłodze (np. panelach lub wykładzinie elastycznej), mniej razi na dywanach i wykładzinach dywanowych. Nie oznacza to jednak, że miękkie pokrycia podłogowe mniej się brudzą.

Jak urządzić bezpieczny pokój dla dziecka?


Psychologowie zalecają, by już od drugiego roku życia dziecko mieszkało we własnym pokoju, troskliwy rodzic powinien urządzić bezpieczny pokój dla dziecka. Urządzenie bezpiecznego pokoju dla dziecka wymaga spełnienia szeregu warunków. Samodzielny pokój to równie duże wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i samych rodziców. Dlatego warto zadbać, by pokój naszego malucha spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Oto kilka rad, jak urządzić bezpieczny pokój dla dziecka.

Jakie panele wybrać do pokoju dziecka?

Pokój dziecka to specyficzne miejsce, które ma pełnić wiele funkcji, dlatego trzeba świadomie dokonać wyboru paneli. Tu dziecko ma uczyć się i odpoczywać, do rodziców należy wybór odpowiednich paneli. To także miejsce nieograniczonej zabawy. A gdzie najczęściej bawią się dzieci? Oczywiście na podłodze. Warto, więc zastanowić się nad jej praktycznym wykończeniem.

Jak połączyć style przedpokoju i salonu?

Aranżacja przedpokoju połączonego z salonem nie powinna stylistycznie oddzielać te dwa wnętrza. W ramach połączenia stylów przedpokoju i salonu oddajmy akcenty charakteru danego pomieszczenia.

Jak wybrać i kupić płytki podłogowe?


Remont kuchni, łazienki czy innego pomieszczenia, w którym na podłodze mają znaleźć się płytki, nasuwa wiele pytań. Jaki rodzaj płytek wybrać? Z jakiego materiału powinny być wykonane? Ile płytek kupić? Jakich materiałów użyć do ich położenia? Bez odnalezienia odpowiedzi na nie, układanie posadzki może zakończyć się katastrofą – estetyczną, użytkową i finansową. Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Jak samodzielnie wybrać i zamontować wykładzinę?


Są tanie, wytrzymałe i dobrze prezentują się na podłodze. Wykładziny podłogowe nadają się do każdego wnętrza. Elastyczne wersje PCV do złudzenia przypominają panele.

Jak sprawdza się gres polerowany w kuchni i w salonie?


Podłoga może być “kropką nad i” aranżacji wnętrza. Wymaga to jednak dobrego przygotowania i sporej wiedzy na temat materiałów, których możemy użyć. Płyty gresowe sprawią, że podłoga w naszym mieszkaniu zachwyci wszystkich swoim blaskiem.

W jaki sposób zabezpieczyć posadzkę podłogi na gruncie?

Posadzka na gruncie znajduje się w każdym domu, bez względu czy jest w nieogrzewanej piwnicy czy w mieszkalnej części domu. Posadzka wymaga wykonania warstwy ocieplenia – chroniącej przed przemarzaniem podłogi wzdłuż ściany zewnętrznej – oraz wykonania hydroizolacji, chroniącej przed podsiąkiem kapilarnym wody.

Kuchnia bez płytek – co w zamian?

W stereotypowej aranżacji kuchni, płytki są podstawowym materiałem stosowanym do wykończenia ścian i podłogi. Nie wszyscy jednak lubią płytki w kuchni, ze względu na brudzące się fugi i szarzejące kolory. Z myślą o nich, styliści proponują nowe, ciekawe możliwości.

Remont mieszkania – czas potrzebny na formalności


Przed przystąpieniem do remontu musimy określić jego zakres. Wiąże się to nie tylko z wyliczeniem kosztów jakie będziemy musieli ponieść przy jego wykonaniu, ale również z wyliczeniem czasu potrzebnego na czynności formalno-prawne, które będziemy musieli wykonać jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

Jak stworzyć betonową podłogę we wnętrzu?

W kuchni wcale nie muszą królować posadzki z płytek ceramicznych, nietypowym rozwiązaniem będzie beton. Ci, którym szczególnie zależy na funkcjonalnej podłodze powinni zainteresować się oryginalniejszym rozwiązaniem – barwnym, atrakcyjnym wizualnie i nowoczesnym betonem!

Korek: jak w niebanalny sposób wykończyć ściany i podłogi?

Korek to wciąż niezbyt popularny materiał wykończeniowy. Korek – jest trwały, sprężysty i niezwykle przyjemny, zarówno w dotyku, jak i dla oka. Zobacz, jak można wykorzystać korek we wnętrzu.

Jaki kolor podłogi wybrać?


Zazwyczaj kwestii podłogi w mieszkaniu nie poświęca się tak wiele uwagi i czasu, co ścianom. To, iż podłoga znajduje się dużo poniżej ludzkiego wzroku, nie znaczy, że nie ma wpływu na wnętrze. Często przesądza o stylu pomieszczenia i nadaje mu charakter.

REKLAMA