Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę w gabinecie?
REKLAMA
REKLAMA
Lakierowanie podłóg
REKLAMA
Drewno na podłodze w gabinecie, jest najlepszym z możliwych materiałów. Za jego użyciem przemawia wiele argumentów. To przede wszystkim bardzo trwałe tworzywo, którego pielęgnacja nie wymaga codziennego zaangażowania. Należy jednak pilnować cyklicznej konserwacji drewnianej podłogi. W innym razie, drewno zacznie niszczeć w szybszym tempie i nie będziemy mieli możliwości przywrócenia go do dawnego wyglądu. Najbardziej powszechną i skuteczną zarazem metodą zabezpieczenia drewna, jest jego lakierowanie.
Zobacz także: Jaki dywan wybrać do gabinetu?
Zanim przejdziemy do nałożenia lakieru na drewnianą podłogę, powinniśmy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Poprzednia warstwa lakieru, powinna zostać zdjęta, przy pomocy gruboziarnistego papieru ściernego. Następnie, po dokładnym wyczyszczeniu podłogi z pyłu, można przejść do nałożenia lakieru. Jeśli decydujemy się na kilkuwarstwowe zabezpieczenie, pamiętajmy, aby pomiędzy kolejnym lakierowaniem zachować przynajmniej 16 godzin przerwy.
Zobacz także: Czy w gabinecie warto zastosować drewnianą podłogę?
Zarysowania
Drewno, pomimo swojej wytrzymałości, jest materiałem, które przy nieodpowiednim użytkowaniu ulega zniszczeniu. Pod naporem bardzo ciężkich mebli, deski mogą odkształcać się. Również źle dobrane obuwie i ostre krawędzie mebli, mogą przyczynić się do widocznego zarysowania parkietu. Na szczęście łatwo temu zapobiegać. Pod ciężkie meble wystarczy podłożyć podkładki, które nie pozwolą wbijać się nóżkom w parkiet. Do krzesła obrotowego warto dokupić gumowe nakładki na koła lub maty pod całe biurko – dzięki temu nie zarysujemy podłogi. W gabinecie z drewnianą podłogą, powinniśmy nosić obuwie z jasnymi podeszwami. Czarna guma zostawia ślady na podłożu.
REKLAMA
REKLAMA