REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak w pięciu krokach ułożyć panele?

 Sklepy KOMFORT S.A.
Sklepy KOMFORT S.A. to największa w Polsce sieć specjalizująca się w sprzedaży pokryć podłogowych.
Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od  strony prawej do lewej lub od lewej do prawej.
Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od strony prawej do lewej lub od lewej do prawej.

REKLAMA

REKLAMA

Położenie paneli nie jest trudnym zadaniem. Pokazujemy jak w pięciu krokach łatwo i szybko ułożyć panele.

KROK 1: PODKŁAD I POWIERZCHNIA

REKLAMA

Wyczyść powierzchnię i usuń z niej wszelkie zanieczyszczenia. Na równą, sucha powierzchnię połóż folię paraizolacyjną, a następnie odpowiedni podkład. Koniecznie sprawdź czy deski nie mają widocznych wad. Nie instaluj wadliwych desek!

KROK 2: WYSOKOŚĆ FRAMUGI DRZWI

Aby zmierzyć wysokość framugi drzwi, połóż deskę panelu pod framugą, ułóż ją wzorem do dołu. Zaznacz wysokość ołówkiem i przytnij do odpowiedniej wysokości i kształtu. Deska łatwo wejdzie pod framugę.

KROK 3: PIERWSZE RZĘDY

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od strony prawej do lewej lub od lewej do prawej, tak jak Ci pasuje. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia układania są drzwi lub kąt pomieszczenia, najlepiej piórem do ściany.

Możliwość 1: Rozpoczęcie od kąta pomieszczenia.

Połóż deskę w rogu piórem do ściany. Następnie połącz ze sobą poszczególne panele za pomocą pióra i wpustu i kontynuuj układanie rzędami przez całe pomieszczenie. Należy pamiętać, by panele w poszczególnych warstwach były przesunięte względem siebie o ½ długości.
Ważne! Pamiętaj, aby zachować odstęp 8–10 mm między ścianą a pierwszym rzędem podłogi. Brak przerwy może spowodować późniejsze klawiszowanie paneli.

Zobacz także: Jaką podłogę drewnianą wykonać w mieszkaniu?

Możliwość 2: rozpoczęcie od drzwi

Rozpocznij układanie od drzwi i układaj dalej rząd w obie strony. Dopilnuj, by deska była umieszczona poniżej wejścia oraz pozostaw 10 mm na bloczek dylatacyjny oraz profil przejściowy, aby uniknąć poślizgnięcia przy wejściu. Upewnij się czy pierwszy rząd jest kompletny i ewentualnie przytnij ostatnie deski do właściwej długości.

OSTATNIA DESKA

Odmierz długość ostatniej deski w rzędzie i przytnij do odpowiedniej długości. Odcięta część deski może być użyta jako deska pierwsza w drugim rzędzie, pod warunkiem, że nie jest krótsza niż 25 cm.

Krok 4: PRZESZKODY: FRAMUGA DRZWI, INSTALACJE

Jeśli mamy drugie drzwi w ścianie. Układaj deski możliwie blisko drzwi. Odmierzoną deskę wsuń poniżej framugi drzwi. Dociśnij deskę przez lekkie dobijanie jej krótkiej i długiej strony do zeszlifowanej deski wzdłuż poziomej płaszczyzny. Przytnij ostatnią montowaną deskę do wymaganych wymiarów.
Następnie dobij długą stronę drugiej deski przedostatniego rzędu i dociśnij możliwie mocno w przeciwnym kierunku. Deskę można też docisnąć za pomocą metalowej wygiętej łyżki.

Co zrobić, gdy mamy zainstalowane instalacje, rury, kaloryfery?

Wykonaj otwór o średnicy większej o 10 mm niż rura, wokół której będziemy układać panele. Otwór należy wykonać na krótszym boku deski w taki sposób, by otoczyła rurę dookoła. Połóż dwie deski dookoła rury i złącz je razem.

KROK 5: OSTATNI RZĄD

Jeszcze raz upewnij się, że zostawiłeś odstęp miedzy ścianą a pierwszą warstwą paneli. Umieść bloczek zanim odmierzysz i dotniesz ostatnią deskę. Ułóż ostatni rząd, następnie usuń wszystkie bloczki dylatacyjne i odetnij wystającą folię czy podkład zanim rozpoczniesz wykańczanie listwami.

Zobacz także: Jaki materiał wybrać do wykończenia tarasu?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

REKLAMA

To już prawdziwy krach na rynku kredytów hipotecznych. Szykuje się zapaść w budownictwie mieszkaniowym

Dane bankowe nie pozostawiają złudzeń. Banki udzieliły w drugim kwartale br. o prawie 30 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2023 roku. Mieszkania kupują tylko naprawdę zamożni, bo banki zaostrzyły kryteria pożyczania pod hipotekę, a mimo to ceny mieszkań rosną.

Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

REKLAMA