REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak w pięciu krokach ułożyć panele?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Sklepy KOMFORT S.A.
Sklepy KOMFORT S.A. to największa w Polsce sieć specjalizująca się w sprzedaży pokryć podłogowych.
Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od  strony prawej do lewej lub od lewej do prawej.
Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od strony prawej do lewej lub od lewej do prawej.

REKLAMA

REKLAMA


Położenie paneli nie jest trudnym zadaniem. Pokazujemy jak w pięciu krokach łatwo i szybko ułożyć panele.

KROK 1: PODKŁAD I POWIERZCHNIA

REKLAMA

Wyczyść powierzchnię i usuń z niej wszelkie zanieczyszczenia. Na równą, sucha powierzchnię połóż folię paraizolacyjną, a następnie odpowiedni podkład. Koniecznie sprawdź czy deski nie mają widocznych wad. Nie instaluj wadliwych desek!

KROK 2: WYSOKOŚĆ FRAMUGI DRZWI

Aby zmierzyć wysokość framugi drzwi, połóż deskę panelu pod framugą, ułóż ją wzorem do dołu. Zaznacz wysokość ołówkiem i przytnij do odpowiedniej wysokości i kształtu. Deska łatwo wejdzie pod framugę.

KROK 3: PIERWSZE RZĘDY

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od strony prawej do lewej lub od lewej do prawej, tak jak Ci pasuje. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia układania są drzwi lub kąt pomieszczenia, najlepiej piórem do ściany.

Możliwość 1: Rozpoczęcie od kąta pomieszczenia.

Połóż deskę w rogu piórem do ściany. Następnie połącz ze sobą poszczególne panele za pomocą pióra i wpustu i kontynuuj układanie rzędami przez całe pomieszczenie. Należy pamiętać, by panele w poszczególnych warstwach były przesunięte względem siebie o ½ długości.
Ważne! Pamiętaj, aby zachować odstęp 8–10 mm między ścianą a pierwszym rzędem podłogi. Brak przerwy może spowodować późniejsze klawiszowanie paneli.

Zobacz także: Jaką podłogę drewnianą wykonać w mieszkaniu?

Możliwość 2: rozpoczęcie od drzwi

Rozpocznij układanie od drzwi i układaj dalej rząd w obie strony. Dopilnuj, by deska była umieszczona poniżej wejścia oraz pozostaw 10 mm na bloczek dylatacyjny oraz profil przejściowy, aby uniknąć poślizgnięcia przy wejściu. Upewnij się czy pierwszy rząd jest kompletny i ewentualnie przytnij ostatnie deski do właściwej długości.

OSTATNIA DESKA

Odmierz długość ostatniej deski w rzędzie i przytnij do odpowiedniej długości. Odcięta część deski może być użyta jako deska pierwsza w drugim rzędzie, pod warunkiem, że nie jest krótsza niż 25 cm.

Krok 4: PRZESZKODY: FRAMUGA DRZWI, INSTALACJE

Jeśli mamy drugie drzwi w ścianie. Układaj deski możliwie blisko drzwi. Odmierzoną deskę wsuń poniżej framugi drzwi. Dociśnij deskę przez lekkie dobijanie jej krótkiej i długiej strony do zeszlifowanej deski wzdłuż poziomej płaszczyzny. Przytnij ostatnią montowaną deskę do wymaganych wymiarów.
Następnie dobij długą stronę drugiej deski przedostatniego rzędu i dociśnij możliwie mocno w przeciwnym kierunku. Deskę można też docisnąć za pomocą metalowej wygiętej łyżki.

Co zrobić, gdy mamy zainstalowane instalacje, rury, kaloryfery?

Wykonaj otwór o średnicy większej o 10 mm niż rura, wokół której będziemy układać panele. Otwór należy wykonać na krótszym boku deski w taki sposób, by otoczyła rurę dookoła. Połóż dwie deski dookoła rury i złącz je razem.

KROK 5: OSTATNI RZĄD

Jeszcze raz upewnij się, że zostawiłeś odstęp miedzy ścianą a pierwszą warstwą paneli. Umieść bloczek zanim odmierzysz i dotniesz ostatnią deskę. Ułóż ostatni rząd, następnie usuń wszystkie bloczki dylatacyjne i odetnij wystającą folię czy podkład zanim rozpoczniesz wykańczanie listwami.

Zobacz także: Jaki materiał wybrać do wykończenia tarasu?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA