REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak w pięciu krokach ułożyć panele?

 Sklepy KOMFORT S.A.
Sklepy KOMFORT S.A. to największa w Polsce sieć specjalizująca się w sprzedaży pokryć podłogowych.
Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od strony prawej do lewej lub od lewej do prawej.
Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od strony prawej do lewej lub od lewej do prawej.

REKLAMA

REKLAMA

Położenie paneli nie jest trudnym zadaniem. Pokazujemy jak w pięciu krokach łatwo i szybko ułożyć panele.

KROK 1: PODKŁAD I POWIERZCHNIA

REKLAMA

Wyczyść powierzchnię i usuń z niej wszelkie zanieczyszczenia. Na równą, sucha powierzchnię połóż folię paraizolacyjną, a następnie odpowiedni podkład. Koniecznie sprawdź czy deski nie mają widocznych wad. Nie instaluj wadliwych desek!

KROK 2: WYSOKOŚĆ FRAMUGI DRZWI

Aby zmierzyć wysokość framugi drzwi, połóż deskę panelu pod framugą, ułóż ją wzorem do dołu. Zaznacz wysokość ołówkiem i przytnij do odpowiedniej wysokości i kształtu. Deska łatwo wejdzie pod framugę.

KROK 3: PIERWSZE RZĘDY

Miejsce rozpoczęcia i sposób układania paneli są dowolne. Możesz pracować od strony prawej do lewej lub od lewej do prawej, tak jak Ci pasuje. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia układania są drzwi lub kąt pomieszczenia, najlepiej piórem do ściany.

Możliwość 1: Rozpoczęcie od kąta pomieszczenia.

Połóż deskę w rogu piórem do ściany. Następnie połącz ze sobą poszczególne panele za pomocą pióra i wpustu i kontynuuj układanie rzędami przez całe pomieszczenie. Należy pamiętać, by panele w poszczególnych warstwach były przesunięte względem siebie o ½ długości.
Ważne! Pamiętaj, aby zachować odstęp 8–10 mm między ścianą a pierwszym rzędem podłogi. Brak przerwy może spowodować późniejsze klawiszowanie paneli.

Zobacz także: Jaką podłogę drewnianą wykonać w mieszkaniu?

Możliwość 2: rozpoczęcie od drzwi

Rozpocznij układanie od drzwi i układaj dalej rząd w obie strony. Dopilnuj, by deska była umieszczona poniżej wejścia oraz pozostaw 10 mm na bloczek dylatacyjny oraz profil przejściowy, aby uniknąć poślizgnięcia przy wejściu. Upewnij się czy pierwszy rząd jest kompletny i ewentualnie przytnij ostatnie deski do właściwej długości.

OSTATNIA DESKA

Odmierz długość ostatniej deski w rzędzie i przytnij do odpowiedniej długości. Odcięta część deski może być użyta jako deska pierwsza w drugim rzędzie, pod warunkiem, że nie jest krótsza niż 25 cm.

Krok 4: PRZESZKODY: FRAMUGA DRZWI, INSTALACJE

Jeśli mamy drugie drzwi w ścianie. Układaj deski możliwie blisko drzwi. Odmierzoną deskę wsuń poniżej framugi drzwi. Dociśnij deskę przez lekkie dobijanie jej krótkiej i długiej strony do zeszlifowanej deski wzdłuż poziomej płaszczyzny. Przytnij ostatnią montowaną deskę do wymaganych wymiarów.
Następnie dobij długą stronę drugiej deski przedostatniego rzędu i dociśnij możliwie mocno w przeciwnym kierunku. Deskę można też docisnąć za pomocą metalowej wygiętej łyżki.

Co zrobić, gdy mamy zainstalowane instalacje, rury, kaloryfery?

Wykonaj otwór o średnicy większej o 10 mm niż rura, wokół której będziemy układać panele. Otwór należy wykonać na krótszym boku deski w taki sposób, by otoczyła rurę dookoła. Połóż dwie deski dookoła rury i złącz je razem.

KROK 5: OSTATNI RZĄD

Jeszcze raz upewnij się, że zostawiłeś odstęp miedzy ścianą a pierwszą warstwą paneli. Umieść bloczek zanim odmierzysz i dotniesz ostatnią deskę. Ułóż ostatni rząd, następnie usuń wszystkie bloczki dylatacyjne i odetnij wystającą folię czy podkład zanim rozpoczniesz wykańczanie listwami.

Zobacz także: Jaki materiał wybrać do wykończenia tarasu?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

  Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

  Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

  Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

  Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

  Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

  Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

  Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

  REKLAMA

  Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

  W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

  Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

  Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

  Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

  Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

  Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

  Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

  REKLAMA

  Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

  Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  REKLAMA