REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaki kamień wybrać na podłogę do łazienki?

Gabriela Szuba
W dzisiejszych czasach, mamy świadomość ogromu możliwości w sferze aranżacji łazienki. Najmniej oczekiwane materiały, jak drewno, coraz częściej się tu pojawiają i znakomicie spełniają swoją rolę.
W dzisiejszych czasach, mamy świadomość ogromu możliwości w sferze aranżacji łazienki. Najmniej oczekiwane materiały, jak drewno, coraz częściej się tu pojawiają i znakomicie spełniają swoją rolę.

REKLAMA

REKLAMA

Czasy, gdy do wystroju łazienki używano jedynie płytek ceramicznych, są już dawno za nami, obecnie prym w tej dziedzinie wiedzie kamień. Najlepiej sprawdzające się kamienie w łazience to: granit, marmur i trawertyn.

Zalety i wady kamienia w łazience?

REKLAMA

W dzisiejszych czasach, mamy świadomość ogromu możliwości w sferze aranżacji łazienki. Najmniej oczekiwane materiały, jak drewno, coraz częściej się tu pojawiają i znakomicie spełniają swoją rolę. Tak samo jest z kamieniem. Dawniej, znajdował on zastosowanie, tylko w łazienkach mieszkańców bogatych dzielnic. Obecnie, właściwie każdy może sobie pozwolić, na wstawienie kamienia do łazienki – nawet tej w bloku.

Zobacz także: Jak wykorzystać drewno w łazience?

Patrząc od technicznej strony, kamień jako materiał, może być użyty na podłodze, ścianach czy do obudowy mebli w łazience. Wszystko zależy od gramatury, faktury i rodzaju. Doskonale sprawdza się w ekologicznym stylu – jest przecież naturalnym materiałem. Dobry kamień służy przez lata. Należy jedynie pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Niestety nie wszystkie rodzaje kamienia nadają się do łazienki. Z pewnością nie wstawimy tu polerowanego gresu, który z odrobiną wody staje się niebezpiecznie śliski. Ponad to, chropowate gatunki nie należą do najłatwiejszych w utrzymaniu.

Jaki gatunek kamienia wybrać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do grona najlepiej sprawdzających się gatunków kamienia w łazience, należą:

1. Marmur. Dawniej był luksusowym dodatkiem do wnętrza. Dziś jego cena wciąż jest wysoka. Mimo to, decyzja o zakupie jest naprawdę trafiona.

2. Granit. To najtrwalszy z kamieni. Będzie nam służył przez lata. Ponad to, jest odporny na czynniki zewnętrzne.

Zobacz także: Jak dobrze oświetlić łazienkę?

3. Onyx. Jest kamieniem szlachetnym, który doskonale nadaje się do pokrycia frontów szafek. Można go użyć, do obłożenia umywalki.

4. Trawertyn. Nie jest idealnie gładki w strukturze. W zależności od potrzeb, można go układać na całej połaci ścian i podłogi. Ma niezwykle ciepłą barwę. Z czasem nabiera większej szlachetności.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

Wynajem mieszkań w Polsce. Polacy chcą czy muszą?

Dlaczego Polacy wynajmują mieszkania? Czy tak jest im wygodniej czy nie mają innego wyjścia? Czy wkrótce Polska upodobni się do krajów zachodnioeuropejskich, w których znacznie wyższy jest odsetek najemców? Portal GetHome.pl przeprowadził ankietę. 

W jakich miastach masz największą szansę na kupno własnego mieszkania?

Jak wygląda dostępność mieszkaniowa w wojewódzkich miastach w Polsce? Gdzie najłatwiej o własne M? RynekPierwotny.pl przeanalizował sytuację w wybranych miastach. Jakie wyniki? Gdzie jest największa szansa na kupno własnego mieszkania? 

Najem okazjonalny – czy i kto powinien się go obawiać?

Przełom sierpnia i września to okres, w którym najwięcej osób najmuje mieszkania. Eksperci portalu GetHome.pl postanowili zbadać, jak chętnie ich właściciele korzystają z formuły najmu okazjonalnego, który w założeniu ma zapewnić im bezpieczeństwo. I co to oznacza dla najemców? 

REKLAMA

Polska wyróżnia się w Europie wzrostem liczby transakcji mieszkaniowych

Jak plasuje się Polska w Europie pod względem liczby transakcji mieszkaniowych? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl analizują sytuację. 

Więcej mieszkań, na dodatek tańszych, deweloperzy oceniają skutki rządowego projektu uwolnienia gruntów rolnych w miastach

Według szacunków ekspertów w Polsce może brakować nawet 2 mln mieszkań! Rząd rozważa zmianę przepisów dotyczących gruntów rolnych w miastach jako rozwiązanie tego problemu. Duża oferta działek pod zabudowę mieszkaniową, których teraz jest deficyt, to fundament pod szybszą budowę nie drożejących tak szybko nowych mieszkań.

Zastój w sprzedaży na rynku wtórnym, czy po wakacjach ceny spadną i o ile tańsze mogą być mieszkania

Mniej ofert, mniej przyznanych kredytów i mniej sfinalizowanych transakcji – ostatnie tygodnie przynoszą zastój na rynku nieruchomości, zwłaszcza na rynku wtórnym. To zwykle prowadzi do korekty cenowej. Jakie są szanse, że mieszkania wkrótce potanieją?

W końcu można kupić taniej nowe mieszkanie niż na początku roku? Na pewno w Krakowie, a jak jest w innych dużych miastach

Lipiec był w Warszawie czwartym w tym roku miesiącem, w którym nie zmieniła się średnia cena metra kwadratowego mieszkań w ofercie firm deweloperskich. O cenowej stabilizacji można też mówić w Poznaniu i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

REKLAMA

Wybór najemcy mieszkania na castingu. Czy to zgodne z prawem? Na czym polegać może dyskryminacja przy wynajmie?

Dziś, w II połowie 2024 roku rynek najmu nieco ochłonął. Jednak nadal można się spotkać z "castingami" na najemcę w przypadku szczególnie atrakcyjnych mieszkań, czy lokalizacji. W ten sposób wynajmujący mieszkania starają się znaleźć najemcę najmniej potencjalnie "kłopotliwego" (cokolwiek miałoby to znaczyć) w przyszłości. W Polsce casting na najemcę jest - co do zasady - zgodny z prawem ale pod warunkiem, że dyskryminuje się w ten sposób określonych grup lokatorów (np. ze względu na płeć, rasę, czy pochodzenie).

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać?

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać? Jak skorzystać z dopłaty do wymiany okien? Kto może skorzystać z tego dofinansowania? Kiedy złożyć wniosek? Chodzi o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze".

REKLAMA