REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać płytki ceramiczne i kamienne w zależności od budżetu?

Magda Górska
Zarówno płytki ceramiczne, jak i kamień, są niezwykle funkcjonalnym podłogowym rozwiązaniem. fot. www.kingasliwa.pl
Zarówno płytki ceramiczne, jak i kamień, są niezwykle funkcjonalnym podłogowym rozwiązaniem. fot. www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli płytek ceramicznych i z kamienia. Niektóre płytki ceramiczne i kamienne imitują drewno, inne tkaniny – wybór jest niemal nieograniczony. Tak wiele, jak modeli, jest i cen. Warto przeanalizować, czego potrzebujemy i jaką kwotę chcemy przeznaczyć na naszą podłogę.

Zarówno płytki ceramiczne, jak i kamienne, są niezwykle funkcjonalnym podłogowym rozwiązaniem. Łatwo się je czyści, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Sprawia to, że coraz częściej stosuje się je w niemal każdym pomieszczeniu. Nie tylko w kuchni i łazience, ale także salonie, a nawet sypialni. Nie muszą być chłodne i nieprzyjemne. Zainstalowanie bowiem podłogowego ogrzewania niweluje ten efekt. Koszt zarówno płytek ceramicznych jak i kamienia jest bardzo różny. Dzięki temu bez problemu znajdziemy takie, które będą nam odpowiadały zarówno pod względem estetycznym i jakościowym, i cenowym.

REKLAMA

Zobacz także: Jak urządzić łazienkę w kolorze niebieskim?

Płytki ceramiczne

Najtańsze gresy i terakoty to zdecydowanie wydatek na każdą kieszeń. Ich ceny wahają się od 30 do 40 złotych za metr kwadratowy. Nie znaczy to, że są szczególnie słabej jakości. Do typowego, domowego użytku sprawdzą się doskonale. Warto jednak wiedzieć, że na ogół ich wzornictwo nie jest zbyt ciekawe. Droższe płytki to koszt rzędu 50 – 100 złotych za metr kwadratowy. Wśród nich możemy znaleźć bardziej ciekawe i urozmaicone wzory.

Zobacz także: Kamień w łazience - galeria

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Płytki z kamienia

REKLAMA

Kamienne płytki to zdecydowanie większy wydatek, niż ceramiczne. Najtańsze, marmurowe, można kupić za cenę około 180 – 200 złotych za metr kwadratowy. To sporo, ale warto wiedzieć, że droższe kamienie takie, jak granit lub trawertyn mogą kosztować nawet od 400 złotych za metr kwadratowy! Należy jednak zaznaczyć, że kamień jest dużo bardziej efektowny i trwalszy, niż ceramika. Jego wzornictwo jest niepowtarzalne i pozwala na stworzenie niesamowitych efektów aranżacyjnych.

Kupując płytki podłogowe warto dokonać przemyślanego wyboru. Jest to bowiem inwestycja na lata. Warto zastanowić się, ile możemy wydać pieniędzy, dokładnie zapoznać się z ofertą rynkową i wybrać produkt, który odpowiada nam najbardziej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA