REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podłoga w gabinecie – panele czy parkiet?

Gabriela Szuba
Z wyborem podłogi wiąże się podstawowe pytanie, jaką podłogę wybrać: panele czy parkiet? Bez odpowiednio dobranego materiału na podłogę w gabinecie, możemy zapomnieć o powalającym efekcie wystroju. Fot. Sklepy KOMFORT S.A.
Z wyborem podłogi wiąże się podstawowe pytanie, jaką podłogę wybrać: panele czy parkiet? Bez odpowiednio dobranego materiału na podłogę w gabinecie, możemy zapomnieć o powalającym efekcie wystroju. Fot. Sklepy KOMFORT S.A.

REKLAMA

REKLAMA

Z wyborem podłogi wiąże się podstawowe pytanie, jaką podłogę wybrać: panele czy parkiet? Bez odpowiednio dobranego materiału na podłogę w gabinecie, możemy zapomnieć o powalającym efekcie wystroju. Od kilku lat wybieramy najczęściej pomiędzy panelami i parkietem. Tym, którzy stawiają na szyk, doradzamy wybór parkietu.

Gabinet, jest miejscem, które często staje się wizytówką domu. Poza salonem jest to drugie, reprezentacyjne pomieszczenie. Przyjmujemy w nim nie tylko klientów. Często, pełni także rolę pokoju gościnnego. Podłoga w gabinecie jest bazową częścią aranżacji tego wnętrza. Na etapie wyboru odpowiednich materiałów, powinniśmy się kierować określonymi kryteriami.

REKLAMA

1. Dobierzmy podłogę do warunków panujących w gabinecie. Zwróćmy uwagę, na fakt czy jest to suche czy wilgotne miejsce?
2. Zadajmy sobie pytanie: jak długo powinna nam służyć taka podłoga?
3. Jak dbamy o czystość i konserwację podłóg w innych wnętrzach?

Zobacz także: Jaki dywan wybrać do gabinetu?

Błyskawiczny montaż paneli

Nie bez znaczenia, przy wyborze materiału na podłogę w gabinecie, pozostaje jego cena. Jeśli chcemy ograniczyć nasz budżet do kilkuset złotych dla całej podłogi – powinniśmy się zdecydować na panele. Mają wiele zalet. Ich montaż jest bardzo łatwy, ponad to dobrze wyglądają na podłodze. Nie są jednak żywym drewnem. Ich struktura jest wielowarstwowa. Górny poziom pokryty jest laminatem – naklejką, wyglądem przypominającą drewno. Panele nie są odporne na wilgoć. Mogą puchnąć i odpadać. W gabinecie, panele spełniają swoją rolę. Musimy jednak wiedzieć, że przy często używanych powierzchniach, będziemy zmuszeni wymieniać panele, co kilka lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Czy w gabinecie warto zastosować drewnianą podłogę?

Postaw na elegancję drewnianego parkietu

Kilka lat temu panele stały się atrakcyjną alternatywą dla klasycznych drewnianych parkietów. Przez pewien czas, ze względu na wyższą cenę drewniane podłogi straciły na popularności. Po fali zainteresowania, parkiet znów wraca do łask. Jest niezastąpionym materiałem w eleganckim domowym gabinecie. Jego główną zaletą jest żywotność. Dobrze utrzymany parkiet, może nam służyć nawet przez kilkadziesiąt lat.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA