REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Jacek Niezgoda
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

REKLAMA

Z wymianą podłogi hotelowej mogą wiązać się kolejne, wcześniej nieplanowane wymiany. Na uszkodzenia najbardziej są narażone okładziny ścienne. Dlatego wytrzymałość podłogi jest istotnym jej aspektem. W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza. Mniej podatne na mijający czas są materiały pochodzenia naturalnego, a z biegiem lat wyglądają często lepiej. Wybór zależy od stylistyki wnętrza i jego funkcji. W projektach wnętrz stosuje się naturalne materiały, które zderzone z nowoczesnym formami, mimo upływu czasu nabierają dodatkowych kontrastowych walorów.

REKLAMA

Na sukces w czasie projektowania podłogi mają wpływ łączenia poszczególnych cech i elementów, w taki sposób, by zostały wydobyte ich pożądane właściwości. Stylistyka wnętrza zależy od założeń inwestycyjnych i wizji architekta. Nowoczesne technologie dają większe możliwości tworzenia zaskakujących kompozycji, trwałego - estetycznego łączenia różnorodnych materiałów, kolorów i faktur. Technologia cięcia wodą czy laserem umożliwia inkrustacje dowolnego materiału. Nowoczesne technologie szkła pozwalają tworzyć wiszące schody, przeszklone podłogi, pod którymi ukryte jest światło bądź płynąca woda.

Zobacz także: Jak zaprojektować wnętrze hotelowe?

REKLAMA

W pomieszczeniach o dużej wilgotności najlepiej zastosować na podłodze hotelowej naturalne drewno. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się w saunach. Nowoczesne technologie impregnatów i najnowsze systemy montażu drewna sprawiają, że może być ono zastosowane nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności i wzmożonej intensywności wykorzystania. Na rynku dostępne są również materiały doskonale imitujące naturalne tworzywo. Dobrym przykładem będą panele z tworzyw sztucznych, z widoczną wierzchnią cienką warstwą drewna, zatopioną w niezniszczalnej żywicy. Są one ponadto twarde i odporne na ścieranie płytki gresowe, wiernie oddające naturalne użylenia marmurów. Dobrze sprawdzają się również wykładziny dywanowe, których wysoka wytrzymałość pozwala na stosowanie w holach oraz uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.

Z kolei w ośrodkach SPA najlepiej sprawdzają się podłogi z naturalnych materiałów – kamienia i drewna. Materiały przyjazne człowiekowi doskonale wpisują się w filozofię SPA – miejsca luksusu, wypoczynku oraz holistycznej terapii dla ciała i umysłu. W nowoczesnych centrach fitness stosuje się zazwyczaj doskonałe w tych miejscach podłogi z tworzyw sztucznych. Bogata kolorystyka, łatwość łączenia, tworzenia bogatych wzorów, a także właściwości bakteriostatyczne – redukują ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych dla zdrowia chorób. Dodatkowym walorem są właściwości akustyczne, doskonałe wyciszające hałas powstający podczas chodzenia, zwiększając komfort użytkowanej przestrzeni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W lobby hotelowym, jako miejscu reprezentacyjnym, z którym gość styka się na samym początku, często stosuje się materiały bardzo odporne, a równocześnie podkreślające charakter wnętrza. W luksusowych hotelach będzie to naturalny kamień, w stylizowanych dworkach drewno, w hotelach klasy ekonomicznej odporne wykładziny – podłogi z tworzyw sztucznych.

Zobacz także: Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Rodzaje zastosowanych materiałów oraz techniki wykonywania podłóg zmieniały się przez stulecia. Rozwiązania, które dzisiaj wydają się całkiem nowe, w rzeczywistości mają długą historię. Tendencje projektowe przykładają dużą wagę nie tylko do walorów użytkowych i estetycznych, ale również do wytrzymałości i łatwości utrzymania porządku. W tej roli sprawdzają się materiały pozwalające na stosowanie wielkoformatowych, bezfugowych płaszczyzn. Tradycyjnie sprawdza się naturalny kamień, duże płyty gresowe oraz nowoczesne posadzki betonowe. W hotelach o wyższej klasie stosowane są wykładziny dywanowe o bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości. Zaletą wykładziny dywanowej, poza oczywistymi walorami estetycznymi, jest łatwość jej demontażu i szybka, bezproblemowa wymiana na nową.

Nowoczesne podłogi wykonane z tworzyw sztucznych, w zależności od ich jakości, mogą być odporne na zmiany związane z procesem starzenia lub mogą szybko niszczeć w trakcie użytkowania i wyglądać nieestetycznie. Podłóg z tworzyw sztucznych nie można poddać renowacji, jednak na ich korzyść przemawia niska cena. Atutem pokryć syntetycznych jest ich uniwersalność. Posadzki z tworzyw sztucznych układa się szybciej i przy mniejszym nakładzie pracy niż pokrycia tradycyjne, są także łatwiejsze w konserwacji. Posadzki z tworzyw sztucznych sprawdzają się w miejscach, w których zostały zastosowane celowo, a nie jako tańszy zamiennik.

Walory estetyczne nowoczesnych posadzek betonowych sprawiają, że możemy je zastosować we wnętrzach o charakterze klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy nawiązującym do konkretnej epoki. Z pewnością są idealnym materiałem do wnętrz w stylu high-tech czy też wnętrz zgodnych z zasadzą „minimalizmu”. Pasują również do wnętrz klasycznych, bogatych w elementy dekoracyjne (sztukaterie) czy zdobne detale wykończeniowe. Posadzka może być idealnym dopełnieniem bogatego w wyrazie wnętrza, poprzez swoją jednolitość i pozorną surowość wpłynie na uwydatnienie detali. Jednolita, czysta płaszczyzna uspokoi i wprowadzi element ładu i harmonii.

Posadzki betonowe możemy dzielić na mniejsze obszary tworząc kompozycje, ale również można je zastosować na całej powierzchni wnętrza, tworząc jednolitą, gładką płaszczyznę podłogi. Posadzka betonowa to idealne rozwiązanie do holi, dużych salonów czy też otwartych przestrzeni, łączących ze sobą kilka pomieszczeń o różnych funkcjach, gdzie ryzyko zabrudzeń powierzchni jest bardzo duże. Podłoga wykonana na bazie żywic epoksydowych jest gładka, nie pyląca, niezwykle wytrzymała i przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości.

Surowość, gładkość, śliskość i jednorodność posadzki przemysłowej doskonale sprawdza się w korelacji z jasnymi i czytelnymi podziałami, w układach prostych form i kształtów, które możemy bardzo łatwo z jej zastosowaniem tworzyć. Do tego możemy je łączyć z drewnem, szkłem czy metalem. Posadzka przemysłowa to materiał przyszłości. Wysoka tolerancja w zastosowaniu, możliwość łączeniu z innymi materiałami w różnych stylowo wnętrzach sprawia, że posadzki betonowe są ciekawą alternatywą dla dotychczas stosowanych materiałów.

ARTDESIGN

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA