REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jacek Niezgoda
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

REKLAMA

Z wymianą podłogi hotelowej mogą wiązać się kolejne, wcześniej nieplanowane wymiany. Na uszkodzenia najbardziej są narażone okładziny ścienne. Dlatego wytrzymałość podłogi jest istotnym jej aspektem. W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza. Mniej podatne na mijający czas są materiały pochodzenia naturalnego, a z biegiem lat wyglądają często lepiej. Wybór zależy od stylistyki wnętrza i jego funkcji. W projektach wnętrz stosuje się naturalne materiały, które zderzone z nowoczesnym formami, mimo upływu czasu nabierają dodatkowych kontrastowych walorów.

REKLAMA

Na sukces w czasie projektowania podłogi mają wpływ łączenia poszczególnych cech i elementów, w taki sposób, by zostały wydobyte ich pożądane właściwości. Stylistyka wnętrza zależy od założeń inwestycyjnych i wizji architekta. Nowoczesne technologie dają większe możliwości tworzenia zaskakujących kompozycji, trwałego - estetycznego łączenia różnorodnych materiałów, kolorów i faktur. Technologia cięcia wodą czy laserem umożliwia inkrustacje dowolnego materiału. Nowoczesne technologie szkła pozwalają tworzyć wiszące schody, przeszklone podłogi, pod którymi ukryte jest światło bądź płynąca woda.

Zobacz także: Jak zaprojektować wnętrze hotelowe?

REKLAMA

W pomieszczeniach o dużej wilgotności najlepiej zastosować na podłodze hotelowej naturalne drewno. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się w saunach. Nowoczesne technologie impregnatów i najnowsze systemy montażu drewna sprawiają, że może być ono zastosowane nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności i wzmożonej intensywności wykorzystania. Na rynku dostępne są również materiały doskonale imitujące naturalne tworzywo. Dobrym przykładem będą panele z tworzyw sztucznych, z widoczną wierzchnią cienką warstwą drewna, zatopioną w niezniszczalnej żywicy. Są one ponadto twarde i odporne na ścieranie płytki gresowe, wiernie oddające naturalne użylenia marmurów. Dobrze sprawdzają się również wykładziny dywanowe, których wysoka wytrzymałość pozwala na stosowanie w holach oraz uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.

Z kolei w ośrodkach SPA najlepiej sprawdzają się podłogi z naturalnych materiałów – kamienia i drewna. Materiały przyjazne człowiekowi doskonale wpisują się w filozofię SPA – miejsca luksusu, wypoczynku oraz holistycznej terapii dla ciała i umysłu. W nowoczesnych centrach fitness stosuje się zazwyczaj doskonałe w tych miejscach podłogi z tworzyw sztucznych. Bogata kolorystyka, łatwość łączenia, tworzenia bogatych wzorów, a także właściwości bakteriostatyczne – redukują ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych dla zdrowia chorób. Dodatkowym walorem są właściwości akustyczne, doskonałe wyciszające hałas powstający podczas chodzenia, zwiększając komfort użytkowanej przestrzeni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W lobby hotelowym, jako miejscu reprezentacyjnym, z którym gość styka się na samym początku, często stosuje się materiały bardzo odporne, a równocześnie podkreślające charakter wnętrza. W luksusowych hotelach będzie to naturalny kamień, w stylizowanych dworkach drewno, w hotelach klasy ekonomicznej odporne wykładziny – podłogi z tworzyw sztucznych.

Zobacz także: Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Rodzaje zastosowanych materiałów oraz techniki wykonywania podłóg zmieniały się przez stulecia. Rozwiązania, które dzisiaj wydają się całkiem nowe, w rzeczywistości mają długą historię. Tendencje projektowe przykładają dużą wagę nie tylko do walorów użytkowych i estetycznych, ale również do wytrzymałości i łatwości utrzymania porządku. W tej roli sprawdzają się materiały pozwalające na stosowanie wielkoformatowych, bezfugowych płaszczyzn. Tradycyjnie sprawdza się naturalny kamień, duże płyty gresowe oraz nowoczesne posadzki betonowe. W hotelach o wyższej klasie stosowane są wykładziny dywanowe o bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości. Zaletą wykładziny dywanowej, poza oczywistymi walorami estetycznymi, jest łatwość jej demontażu i szybka, bezproblemowa wymiana na nową.

Nowoczesne podłogi wykonane z tworzyw sztucznych, w zależności od ich jakości, mogą być odporne na zmiany związane z procesem starzenia lub mogą szybko niszczeć w trakcie użytkowania i wyglądać nieestetycznie. Podłóg z tworzyw sztucznych nie można poddać renowacji, jednak na ich korzyść przemawia niska cena. Atutem pokryć syntetycznych jest ich uniwersalność. Posadzki z tworzyw sztucznych układa się szybciej i przy mniejszym nakładzie pracy niż pokrycia tradycyjne, są także łatwiejsze w konserwacji. Posadzki z tworzyw sztucznych sprawdzają się w miejscach, w których zostały zastosowane celowo, a nie jako tańszy zamiennik.

Walory estetyczne nowoczesnych posadzek betonowych sprawiają, że możemy je zastosować we wnętrzach o charakterze klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy nawiązującym do konkretnej epoki. Z pewnością są idealnym materiałem do wnętrz w stylu high-tech czy też wnętrz zgodnych z zasadzą „minimalizmu”. Pasują również do wnętrz klasycznych, bogatych w elementy dekoracyjne (sztukaterie) czy zdobne detale wykończeniowe. Posadzka może być idealnym dopełnieniem bogatego w wyrazie wnętrza, poprzez swoją jednolitość i pozorną surowość wpłynie na uwydatnienie detali. Jednolita, czysta płaszczyzna uspokoi i wprowadzi element ładu i harmonii.

Posadzki betonowe możemy dzielić na mniejsze obszary tworząc kompozycje, ale również można je zastosować na całej powierzchni wnętrza, tworząc jednolitą, gładką płaszczyznę podłogi. Posadzka betonowa to idealne rozwiązanie do holi, dużych salonów czy też otwartych przestrzeni, łączących ze sobą kilka pomieszczeń o różnych funkcjach, gdzie ryzyko zabrudzeń powierzchni jest bardzo duże. Podłoga wykonana na bazie żywic epoksydowych jest gładka, nie pyląca, niezwykle wytrzymała i przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości.

Surowość, gładkość, śliskość i jednorodność posadzki przemysłowej doskonale sprawdza się w korelacji z jasnymi i czytelnymi podziałami, w układach prostych form i kształtów, które możemy bardzo łatwo z jej zastosowaniem tworzyć. Do tego możemy je łączyć z drewnem, szkłem czy metalem. Posadzka przemysłowa to materiał przyszłości. Wysoka tolerancja w zastosowaniu, możliwość łączeniu z innymi materiałami w różnych stylowo wnętrzach sprawia, że posadzki betonowe są ciekawą alternatywą dla dotychczas stosowanych materiałów.

ARTDESIGN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA