REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Jacek Niezgoda
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.
W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza.

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

REKLAMA

Z wymianą podłogi hotelowej mogą wiązać się kolejne, wcześniej nieplanowane wymiany. Na uszkodzenia najbardziej są narażone okładziny ścienne. Dlatego wytrzymałość podłogi jest istotnym jej aspektem. W czasie projektowania wnętrza hotelowego należy też wziąć pod uwagę to, w jaki sposób podłoga będzie się starzała, ponieważ upływ czasu może znacznie wpłynąć na jej wygląd, obniżając tym samym standard wnętrza. Mniej podatne na mijający czas są materiały pochodzenia naturalnego, a z biegiem lat wyglądają często lepiej. Wybór zależy od stylistyki wnętrza i jego funkcji. W projektach wnętrz stosuje się naturalne materiały, które zderzone z nowoczesnym formami, mimo upływu czasu nabierają dodatkowych kontrastowych walorów.

REKLAMA

Na sukces w czasie projektowania podłogi mają wpływ łączenia poszczególnych cech i elementów, w taki sposób, by zostały wydobyte ich pożądane właściwości. Stylistyka wnętrza zależy od założeń inwestycyjnych i wizji architekta. Nowoczesne technologie dają większe możliwości tworzenia zaskakujących kompozycji, trwałego - estetycznego łączenia różnorodnych materiałów, kolorów i faktur. Technologia cięcia wodą czy laserem umożliwia inkrustacje dowolnego materiału. Nowoczesne technologie szkła pozwalają tworzyć wiszące schody, przeszklone podłogi, pod którymi ukryte jest światło bądź płynąca woda.

Zobacz także: Jak zaprojektować wnętrze hotelowe?

REKLAMA

W pomieszczeniach o dużej wilgotności najlepiej zastosować na podłodze hotelowej naturalne drewno. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się w saunach. Nowoczesne technologie impregnatów i najnowsze systemy montażu drewna sprawiają, że może być ono zastosowane nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności i wzmożonej intensywności wykorzystania. Na rynku dostępne są również materiały doskonale imitujące naturalne tworzywo. Dobrym przykładem będą panele z tworzyw sztucznych, z widoczną wierzchnią cienką warstwą drewna, zatopioną w niezniszczalnej żywicy. Są one ponadto twarde i odporne na ścieranie płytki gresowe, wiernie oddające naturalne użylenia marmurów. Dobrze sprawdzają się również wykładziny dywanowe, których wysoka wytrzymałość pozwala na stosowanie w holach oraz uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.

Z kolei w ośrodkach SPA najlepiej sprawdzają się podłogi z naturalnych materiałów – kamienia i drewna. Materiały przyjazne człowiekowi doskonale wpisują się w filozofię SPA – miejsca luksusu, wypoczynku oraz holistycznej terapii dla ciała i umysłu. W nowoczesnych centrach fitness stosuje się zazwyczaj doskonałe w tych miejscach podłogi z tworzyw sztucznych. Bogata kolorystyka, łatwość łączenia, tworzenia bogatych wzorów, a także właściwości bakteriostatyczne – redukują ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych dla zdrowia chorób. Dodatkowym walorem są właściwości akustyczne, doskonałe wyciszające hałas powstający podczas chodzenia, zwiększając komfort użytkowanej przestrzeni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W lobby hotelowym, jako miejscu reprezentacyjnym, z którym gość styka się na samym początku, często stosuje się materiały bardzo odporne, a równocześnie podkreślające charakter wnętrza. W luksusowych hotelach będzie to naturalny kamień, w stylizowanych dworkach drewno, w hotelach klasy ekonomicznej odporne wykładziny – podłogi z tworzyw sztucznych.

Zobacz także: Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Rodzaje zastosowanych materiałów oraz techniki wykonywania podłóg zmieniały się przez stulecia. Rozwiązania, które dzisiaj wydają się całkiem nowe, w rzeczywistości mają długą historię. Tendencje projektowe przykładają dużą wagę nie tylko do walorów użytkowych i estetycznych, ale również do wytrzymałości i łatwości utrzymania porządku. W tej roli sprawdzają się materiały pozwalające na stosowanie wielkoformatowych, bezfugowych płaszczyzn. Tradycyjnie sprawdza się naturalny kamień, duże płyty gresowe oraz nowoczesne posadzki betonowe. W hotelach o wyższej klasie stosowane są wykładziny dywanowe o bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości. Zaletą wykładziny dywanowej, poza oczywistymi walorami estetycznymi, jest łatwość jej demontażu i szybka, bezproblemowa wymiana na nową.

Nowoczesne podłogi wykonane z tworzyw sztucznych, w zależności od ich jakości, mogą być odporne na zmiany związane z procesem starzenia lub mogą szybko niszczeć w trakcie użytkowania i wyglądać nieestetycznie. Podłóg z tworzyw sztucznych nie można poddać renowacji, jednak na ich korzyść przemawia niska cena. Atutem pokryć syntetycznych jest ich uniwersalność. Posadzki z tworzyw sztucznych układa się szybciej i przy mniejszym nakładzie pracy niż pokrycia tradycyjne, są także łatwiejsze w konserwacji. Posadzki z tworzyw sztucznych sprawdzają się w miejscach, w których zostały zastosowane celowo, a nie jako tańszy zamiennik.

Walory estetyczne nowoczesnych posadzek betonowych sprawiają, że możemy je zastosować we wnętrzach o charakterze klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy nawiązującym do konkretnej epoki. Z pewnością są idealnym materiałem do wnętrz w stylu high-tech czy też wnętrz zgodnych z zasadzą „minimalizmu”. Pasują również do wnętrz klasycznych, bogatych w elementy dekoracyjne (sztukaterie) czy zdobne detale wykończeniowe. Posadzka może być idealnym dopełnieniem bogatego w wyrazie wnętrza, poprzez swoją jednolitość i pozorną surowość wpłynie na uwydatnienie detali. Jednolita, czysta płaszczyzna uspokoi i wprowadzi element ładu i harmonii.

Posadzki betonowe możemy dzielić na mniejsze obszary tworząc kompozycje, ale również można je zastosować na całej powierzchni wnętrza, tworząc jednolitą, gładką płaszczyznę podłogi. Posadzka betonowa to idealne rozwiązanie do holi, dużych salonów czy też otwartych przestrzeni, łączących ze sobą kilka pomieszczeń o różnych funkcjach, gdzie ryzyko zabrudzeń powierzchni jest bardzo duże. Podłoga wykonana na bazie żywic epoksydowych jest gładka, nie pyląca, niezwykle wytrzymała i przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości.

Surowość, gładkość, śliskość i jednorodność posadzki przemysłowej doskonale sprawdza się w korelacji z jasnymi i czytelnymi podziałami, w układach prostych form i kształtów, które możemy bardzo łatwo z jej zastosowaniem tworzyć. Do tego możemy je łączyć z drewnem, szkłem czy metalem. Posadzka przemysłowa to materiał przyszłości. Wysoka tolerancja w zastosowaniu, możliwość łączeniu z innymi materiałami w różnych stylowo wnętrzach sprawia, że posadzki betonowe są ciekawą alternatywą dla dotychczas stosowanych materiałów.

ARTDESIGN

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA