REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaką tapetę wybrać do wnętrza hotelowego?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jacek Niezgoda
Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają we wnętrzach hotelowych w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.
Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają we wnętrzach hotelowych w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.

REKLAMA

REKLAMA

Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają we wnętrzach hotelowych w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.

Za granicą stosowanie tapet w przestrzeniach publicznych jest bardzo powszechne. W Polsce tendencja dekorowania ścian za pomocą tapet dopiero się rozwija. Dzięki tapetom obiekty hotelowe zyskują przyjazny, przytulny wyraz a intrygujące wzory i nieszablonowe zestawienia kompozycyjne wyróżniają dane miejsce na tle innych, tworzą jego niepowtarzalny klimat.

REKLAMA

Dlaczego tapeta?

REKLAMA

Tapety w obiektach hotelowych to nie tylko pokrycie powierzchni dekoracyjnym materiałem, ale również zabezpieczenie ściany przed obiciem, kurzem, otarciem. Tapety zapewniają efekt estetyczny na długi czas, w przypadku uszkodzenia lub zabrudzenia łatwo je naprawić. Cenna właściwością tapet jest ich dźwiękochłonność, co nadaje wnętrzu również przyjazny klimat akustyczny.

Dostęp do najwyższej jakości tapet na rynku polskim przekłada się na coraz częstsze ich zastosowanie – wszędzie tam gdzie liczy się estetyka i trwałość. Tapeta w pokoju hotelowym nie kojarzy się już tylko z tanią dekoracją – w nowych kolekcjach obserwujemy najbardziej wyrafinowane efekty wizualne z gwarancja wieloletniej trwałości. Zaufanie do materiału przejawia się również w coraz odważniejszych próbach jego zastosowania na dużych płaszczyznach z zaskakującymi fototapetami włącznie.

Tapeta we wnętrzu może nadać przestrzeni wyrazistość i charakter. W przypadku zastosowania najbardziej nowatorskich tapet pokrywanych drobnymi koralikami czy kryształkami tworzącymi unikalne wzory, rozwiązanie to nie jest najtańsze, jednak uzyskane efekty wizualne łatwo uzasadniają taki wydatek.

Zobacz także: Sypialnie pełne luksusu - GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dominujące trendy

REKLAMA

Trudno mówić o dominującym motywie na tapetach w zastosowaniach hotelowych. Wszystko zależy od charakteru wnętrza – modne są wzory organiczne. Wzory geometryczne bardziej sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, natomiast motywy kwiatowe, ornamenty lepiej wypełniają wnętrza rustykalne. W architekturze wnętrza poszukuje się zaskakujących zestawień materiałowych i kompozycyjnych, dlatego przypisywanie wzorów do charakteru wnętrz w rzeczywistości nie sprawdza się.

Coraz częściej sięgamy po wzory tapet „operujące światłem” – płaszczyzna tapety jest skontrastowana poprzez sposób odbijania światła. Czarne, błyszczące, wylakierowane wzory zdecydowanie wyróżniają się na czarnym bardzo matowym tle. Stylistyka wzorów jest przeróżna. Poprzez vintage, różne wydania płynnych organicznych wzorów, a także ponadczasowe pasy.

Wybór wzoru to kwestia indywidualna, zależna od przeznaczenia, charakteru oraz założeń projektowych wnętrza. Zestawienia tapet mogą podkreślać rytm wnętrza, w innym przypadku dekoracyjna tapeta może tworzyć przykuwający, wyróżniający się obraz na ścianie.

Zobacz także: Kremowe czy śnieżnobiałe - GALERIA

Jakość i dostępność tapet na rynku polskim

Obecnie na polskim rynku znajduje się bardzo wiele profesjonalnych firm i salonów oferujących fachową pomoc przy wyborze tkanin dekoracyjnych, obiciowych, firan, tapet. Warto kierować się do salonów dysponujących stosownym zasobem wzorników w odpowiedniej wielkości tak, aby nie dobierać tapety do hotelowego foyer na podstawie próbki 10x10 cm.

W przypadku obiektów hotelowych oprócz walorów wizualnych najistotniejszym aspektem jakościowym jest trwałość, wytrzymałość tapety na ścieranie, atesty palności i odporność na światło. Bardzo ważne jest, aby prawidłowo dobrać rodzaj tapety do pomieszczenia biorąc pod uwagę jego przeznaczenie. Wybór tapety zależy od standardu i profilu obiektu. W hotelach sprawdzają się tapety na podkładzie flizelinowym. Są to tapety papierowe lub winylowe na podkładzie ze specjalnej włókniny (zwanej flizeliną). Niektóre jej rodzaje można malować. Warstwa flizeliny zabezpiecza tapetę przed marszczeniem się, rozrywaniem i rozciąganiem, ponadto nadaje tapecie elastyczności i właściwości, jakie mają tkaniny. Dzięki temu bardzo dobrze przylega do ściany, a przyklejenie jej nie przysparza żadnych kłopotów.

ARTDESIGN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

REKLAMA