REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaką tapetę wybrać do wnętrza hotelowego?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jacek Niezgoda
Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają we wnętrzach hotelowych w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.
Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają we wnętrzach hotelowych w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.

REKLAMA

REKLAMA

Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają we wnętrzach hotelowych w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.

Za granicą stosowanie tapet w przestrzeniach publicznych jest bardzo powszechne. W Polsce tendencja dekorowania ścian za pomocą tapet dopiero się rozwija. Dzięki tapetom obiekty hotelowe zyskują przyjazny, przytulny wyraz a intrygujące wzory i nieszablonowe zestawienia kompozycyjne wyróżniają dane miejsce na tle innych, tworzą jego niepowtarzalny klimat.

REKLAMA

Dlaczego tapeta?

REKLAMA

Tapety w obiektach hotelowych to nie tylko pokrycie powierzchni dekoracyjnym materiałem, ale również zabezpieczenie ściany przed obiciem, kurzem, otarciem. Tapety zapewniają efekt estetyczny na długi czas, w przypadku uszkodzenia lub zabrudzenia łatwo je naprawić. Cenna właściwością tapet jest ich dźwiękochłonność, co nadaje wnętrzu również przyjazny klimat akustyczny.

Dostęp do najwyższej jakości tapet na rynku polskim przekłada się na coraz częstsze ich zastosowanie – wszędzie tam gdzie liczy się estetyka i trwałość. Tapeta w pokoju hotelowym nie kojarzy się już tylko z tanią dekoracją – w nowych kolekcjach obserwujemy najbardziej wyrafinowane efekty wizualne z gwarancja wieloletniej trwałości. Zaufanie do materiału przejawia się również w coraz odważniejszych próbach jego zastosowania na dużych płaszczyznach z zaskakującymi fototapetami włącznie.

Tapeta we wnętrzu może nadać przestrzeni wyrazistość i charakter. W przypadku zastosowania najbardziej nowatorskich tapet pokrywanych drobnymi koralikami czy kryształkami tworzącymi unikalne wzory, rozwiązanie to nie jest najtańsze, jednak uzyskane efekty wizualne łatwo uzasadniają taki wydatek.

Zobacz także: Sypialnie pełne luksusu - GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dominujące trendy

REKLAMA

Trudno mówić o dominującym motywie na tapetach w zastosowaniach hotelowych. Wszystko zależy od charakteru wnętrza – modne są wzory organiczne. Wzory geometryczne bardziej sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, natomiast motywy kwiatowe, ornamenty lepiej wypełniają wnętrza rustykalne. W architekturze wnętrza poszukuje się zaskakujących zestawień materiałowych i kompozycyjnych, dlatego przypisywanie wzorów do charakteru wnętrz w rzeczywistości nie sprawdza się.

Coraz częściej sięgamy po wzory tapet „operujące światłem” – płaszczyzna tapety jest skontrastowana poprzez sposób odbijania światła. Czarne, błyszczące, wylakierowane wzory zdecydowanie wyróżniają się na czarnym bardzo matowym tle. Stylistyka wzorów jest przeróżna. Poprzez vintage, różne wydania płynnych organicznych wzorów, a także ponadczasowe pasy.

Wybór wzoru to kwestia indywidualna, zależna od przeznaczenia, charakteru oraz założeń projektowych wnętrza. Zestawienia tapet mogą podkreślać rytm wnętrza, w innym przypadku dekoracyjna tapeta może tworzyć przykuwający, wyróżniający się obraz na ścianie.

Zobacz także: Kremowe czy śnieżnobiałe - GALERIA

Jakość i dostępność tapet na rynku polskim

Obecnie na polskim rynku znajduje się bardzo wiele profesjonalnych firm i salonów oferujących fachową pomoc przy wyborze tkanin dekoracyjnych, obiciowych, firan, tapet. Warto kierować się do salonów dysponujących stosownym zasobem wzorników w odpowiedniej wielkości tak, aby nie dobierać tapety do hotelowego foyer na podstawie próbki 10x10 cm.

W przypadku obiektów hotelowych oprócz walorów wizualnych najistotniejszym aspektem jakościowym jest trwałość, wytrzymałość tapety na ścieranie, atesty palności i odporność na światło. Bardzo ważne jest, aby prawidłowo dobrać rodzaj tapety do pomieszczenia biorąc pod uwagę jego przeznaczenie. Wybór tapety zależy od standardu i profilu obiektu. W hotelach sprawdzają się tapety na podkładzie flizelinowym. Są to tapety papierowe lub winylowe na podkładzie ze specjalnej włókniny (zwanej flizeliną). Niektóre jej rodzaje można malować. Warstwa flizeliny zabezpiecza tapetę przed marszczeniem się, rozrywaniem i rozciąganiem, ponadto nadaje tapecie elastyczności i właściwości, jakie mają tkaniny. Dzięki temu bardzo dobrze przylega do ściany, a przyklejenie jej nie przysparza żadnych kłopotów.

ARTDESIGN

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA