Jak sprawdza się gres polerowany w kuchni i w salonie?
REKLAMA
REKLAMA
Lśniąca podłoga
REKLAMA
Tradycyjne nawierzchnie z ceramiki lub drewna są bezpiecznymi i uniwersalnymi materiałami do pokrycia podłóg. Dla tych, którzy dbają o szczegóły aranżacji i pragną, żeby wystrój ich mieszkania był niepowtarzalny świetnym rozwiązaniem może być użycie gresu. Optymalną wersją jest gres polerowany, którego błysk porównywalny jest z wypolerowanym kamieniem naturalnym. Materiał ten jest polecany zarówno do dużych, jak i małych wnętrz. Przy większym metrażu podkreśla ogrom przestrzeni w mieszkaniu. Dzięki swojemu połyskowi optycznie powiększa też małe powierzchnie. Odbija światło, dodając wnętrzu wielkości. Najczęściej stosowany jest gres w jasnych kolorach. Wygląda elegancko i świetnie wpisuje się na przykład w wymogi stylu glamour.
Zobacz także: Jaką podłogę wybrać, by wnętrze stało się przytulne?
Jak to się sprawdza?
Warto pamiętać, że niestety gres polerowany jest najbardziej niebezpiecznym materiałem, jakiego można użyć do pokrycia podłogi. Wygląda pięknie, ale jest niesamowicie śliski. Wszystko za sprawą maksymalnie wypolerowanej powierzchni płyt. W kontakcie z wodą gres staje się bardzo niebezpieczny. Dlatego decydując się na położenie go w kuchni, powinniśmy bardzo uważać. Przy małych dzieciach w domu, gres może być przyczyną wielu niefortunnych wypadków. Ponadto jasna powierzchnia płyt, niestety nie jest odporna na zarysowania i plamy. Przy takiej podłodze powinniśmy zapomnieć o noszeniu obuwia na czarnych gumowych podeszwach.
Zobacz także: Czy drewno pasuje do nowoczesnego wnętrza?
Eksploatacja
Zazwyczaj płyty gresowe są fabrycznie impregnowane. Pamiętajmy, żeby dokładnie dopytać o to sprzedawcę w sklepie. Jeśli jednak płyty nie są zabezpieczone, należy zaopatrzyć się w dobry impregnat. Takie zabiegi pozwolą uodpornić gres na plamienie.
REKLAMA
REKLAMA