Deski podłogowe z drewna doussie
REKLAMA
REKLAMA
Doussie to okazałe drzewo osiągające do 35 metrów wysokości, charakterystyczne dla krajobrazów wschodniej i południowej Afryki. Ze względu na wysokie walory estetyczne, wyraźną, wręcz dostojną strukturę i niepowtarzalną kolorystykę, nazywane jest „królewskim drewnem”. Piękne usłojenie, duża twardość i wytrzymałość tego gatunku, sprawiają, że doskonale sprawdza się on jako surowiec na podłogi.
REKLAMA
Podłoga z drewna doussie
Deski podłogowe z drewna doussie wyróżniają się ciepłą barwą w tonacji pastelowo – łosososiowej z delikatnymi odcieniami pomarańczowego. Urok naturalnego drewna i wyrafinowana gra kolorów nie tylko cieszą oko, ale także nadają podłodze szlachetny wyraz. Bogate, wyraźnie zarysowane słoje dodatkowo podkreślają jej eleganckie i charakterystyczne wzornictwo. Deski doussie wprowadzają do wnętrza powiew egzotyki oraz posmak dalekich podróży w najbardziej tajemnicze i dzikie zakątki. Podłogi z tego królewskiego drewna wkomponują się w aranżację salonu, jadalni czy sypialni, dopełniając w nich przytulny oraz rozbudzający wyobraźnię klimat. Drewno doussie dzięki ciepłej barwie, rozświetli pomieszczenie i nada mu oryginalny charakter. Doussie docenią osoby poszukujące nieszablonowych rozwiązań do nowoczesnych wnętrz oraz zwolennicy klasyki przełamanej odważnymi akcentami. Podłoga doussie doskonale współgra ze ścianami w subtelnych, pastelowych odcieniach, współtworząc ciekawe kontrasty kolorystyczne.
Zobacz także: Jak dbać o podłogi drewniane?
Trwałość drewna doussie
Doussie to gatunek charakteryzujący się wysoką stabilnością, twardością i wytrzymałością. Naturalne właściwości drewna niwelują także ryzyko jego rozsychania i pękania. Producenci oferują deski doussie w dwóch wersjach - jako podłoga lita niewykończona oraz lakierowana, warstwowa. Deski podłogowe lakierowane wyróżniają się bardzo dużą odpornością na ścieranie i uszkodzenia, chronione są bowiem kilkoma powłokami lakieru, utwardzonego promieniami UV. Z powodzeniem mogą być stosowane w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych, jak salony, jadalnie czy korytarze. Wykończone fabrycznie pozwalają na znaczne skrócenie czasu montażu, ponieważ zaraz po ułożeniu są gotowe do użycia, nie wymagają już szlifowania czy lakierowania.
Zobacz także: Jak usunąć usterki w podłodze drewnianej?
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA