REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kuchnia bez płytek – co w zamian?

Gabriela Szuba
Płytki są łatwe w utrzymaniu. Przy dużym użyciu artykułów spożywczych w kuchni, płytki wytrzymują zabrudzenia. Fot. elsawar
Płytki są łatwe w utrzymaniu. Przy dużym użyciu artykułów spożywczych w kuchni, płytki wytrzymują zabrudzenia. Fot. elsawar
Elswar
Elswar

REKLAMA

REKLAMA

W stereotypowej aranżacji kuchni, płytki są podstawowym materiałem stosowanym do wykończenia ścian i podłogi. Nie wszyscy jednak lubią płytki w kuchni, ze względu na brudzące się fugi i szarzejące kolory. Z myślą o nich, styliści proponują nowe, ciekawe możliwości.

Plusy

Wiele argumentów przemawia na korzyść płytek. Przede wszystkim są łatwe w utrzymaniu. Przy dużym użyciu artykułów spożywczych w kuchni, nie trudno o plamy i zacieki. Płytki gwarantują nam ich brak. Ponad to odpowiednio zabezpieczone, nie stanowią niebezpieczeństwa. Nawet, gdy podłoga jest mokra.

REKLAMA

Materiały

Zazwyczaj jedna ze ścian w kuchni pełni główną rolę. Montuje się przy niej zestaw mebli kuchennych, z lodówką, piekarnikiem i kuchenką. Wielu ludzi, chcąc w pełni wykorzystać przestrzeń, tworzy dwupoziomowe zabudowy. Składają się one z dolnych szafek, pokrytych blatami roboczymi. I górnych, w których najczęściej przechowywane są naczynia, przyprawy i szklanki. Przestrzeń nad blatem roboczym jest najbardziej narażona na zabrudzenia, działania pary wodnej i wilgoć. Ściany w tym miejscu, muszą być dokładnie przygotowane do czynności związanych z gotowaniem. Zamiast płytek możemy umieścić nad blatem płyty ze stali nierdzewnej. Świetnie nadają się do nowoczesnych kuchni, pełnych prostych, minimalistycznych urządzeń. Innym, bardzo dobrym rozwiązaniem, jest pokrycie ścian dekoracyjnym tynkiem. Należy dodatkowo nanieść na niego ochronną warstwą lakieru. Zaletą jest łatwa zmywalność zabrudzeń z tego typu powierzchni.

Zobacz także: Jak niedrogo i efektownie wykończyć ścianę w kuchni?

Podłoga

Kuchenną podłogę bez tradycyjnych płytek trudniej sobie wyobrazić. Mimo wszystko można zastosować wiele ciekawych rozwiązań:

- egzotyczne drewno - jest twardsze od naszego rodzimego i odporne na wilgoć. Takie gatunki stosuje się nawet w wystroju łazienek!
- polerowane płyty gresowe - pięknie i elegancko wyglądają na podłodze. Mają jednak wady, łatwo je zarysować i poplamić.
- podłogi korkowe - są ciepłe i trwałe. Wyciszają podłogę, tłumiąc dźwięki. Nie pasują jednak do wszystkich rodzajów wnętrz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wybrać podłogę do domu?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

REKLAMA

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

REKLAMA

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

REKLAMA