REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaki kolor podłogi wybrać?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Martyna Bogacka
Zazwyczaj kwestii podłogi w mieszkaniu nie poświęca się tak wiele uwagi i czasu, co ścianom. To, iż podłoga znajduje się dużo poniżej ludzkiego wzroku, nie znaczy, że nie ma wpływu na wnętrze.
Zazwyczaj kwestii podłogi w mieszkaniu nie poświęca się tak wiele uwagi i czasu, co ścianom. To, iż podłoga znajduje się dużo poniżej ludzkiego wzroku, nie znaczy, że nie ma wpływu na wnętrze.

REKLAMA

REKLAMA


Zazwyczaj kwestii podłogi w mieszkaniu nie poświęca się tak wiele uwagi i czasu, co ścianom. To, iż podłoga znajduje się dużo poniżej ludzkiego wzroku, nie znaczy, że nie ma wpływu na wnętrze. Często przesądza o stylu pomieszczenia i nadaje mu charakter.

Chyba każdy zna generalną zasadę, która mówi, że jasne kolory optycznie powiększają, a ciemne pomniejszają pomieszczenie. Ale jaki wpływ ma kolor podłogi?

REKLAMA

Jak dobrać podłogę?

Jeśli we wnętrzu trudno o dobre oświetlenie, zwłaszcza naturalne, wybierz jasny kolor podłogi. Jasne kolory odbijają światło i sprawiają, że wnętrze wygląda na bardziej przestronne. Podłogi w kolorze jasnego jesionu czy wiązu podkreślą spokój i elegancję pokoju. Jeśli połączymy je z chłodnymi barwami ścian możemy uzyskać stonowany, szykowny efekt. Nie przesadźmy jednak. Im bielsza podłoga, tym chłodniejszy nastrój. Ten pozorny chłód podłogi można zneutralizować ciemnymi meblami – efekt będzie zaskakujący. Podłogi żółtawo-beżowe dają wrażenie ciepła i napawają optymizmem. Podłogi bukowe, klonowe czy dębowe sprawią, że wnętrze stanie się przytulniejsze.

Zobacz także: Podłoga ciemna czy podłoga jasna?

Jak poszerzyć pomieszczenie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gdy nie musimy liczyć się z każdym centymetrem to wykończenie wnętrza to czysta przyjemność. Praktycznie nic nas nie ogranicza. Do przestronnych wnętrz bez obawy można wybrać ciemne podłogi. To doskonały punkt wyjścia do dalszej aranżacji wnętrza. Ciemna podłoga w połączeniu z jasnymi ścianami i sufitem optycznie jeszcze bardziej poszerzy pomieszczenie. Należy jednak unikać śnieżnej bieli na ścianach – lepiej wybrać złamaną biel lub z domieszką innego koloru.

Zobacz także: Czy drewno pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Pamiętajmy, że podłogi nie są tylko zwyczajną powierzchnią użytkową, po której się chodzi i na której ustawia się sprzęty. Walory estetyczne nowoczesnych podłóg sprawiają, że ten element wnętrza odgrywa coraz większą rolę.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Second home (dom rekreacyjny) nie tylko dla bogatych. Ile kosztuje taka przyjemność w 2025 roku?

W Polsce obserwujemy rosnące zainteresowanie tzw. „second home”, czyli domem rekreacyjnym. To trend, który dotyczy nie tylko najbogatszych, ale również klasy średniej. Jakie kierunki wybierają Polacy? Góry, morze czy zagraniczne kurorty? Jakie udogodnienia są dla nich kluczowe? I wreszcie – ile są w stanie zapłacić za swój azyl od codzienności?

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

REKLAMA

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

REKLAMA