REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podłoga w sypialni: dywan czy wykładzina?

Gabriela Szuba
Na podłogę w sypialni warto wybrać miękki materiał, który sprawi, że pierwszy krok po wstaniu z łóżka będzie przyjemnie „ciepły”. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Na podłogę w sypialni warto wybrać miękki materiał, który sprawi, że pierwszy krok po wstaniu z łóżka będzie przyjemnie „ciepły”. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Na podłogę w sypialni warto wybrać miękki materiał, który sprawi, że pierwszy krok po wstaniu z łóżka będzie przyjemnie „ciepły”. Alternatywą na podłogę dla dywanu, może być wykładzina dywanowa. Niestety, żadnego z tych materiałów nie poleca się alergikom.

Jak powinna wyglądać idealna podłoga w sypialni?

REKLAMA

Wybór odpowiednich materiałów do wyłożenia podłogi w sypialni, może być niezwykle trudny. Przede wszystkim ze względu na fakt, że w tym wnętrzu każde podłoże może mieć swoje wady. Sypialnia nie jest tak często używanym pomieszczeniem, jak na przykład gabinet czy salon. Przebywamy w niej właściwie tylko wtedy, gdy śpimy. Takie przeznaczenie dla tego miejsca oznacza, że materiały podłogowe, powinny spełniać przynajmniej jedną, podstawową cechę – nie powinny przyciągać kurzu (szczególnie w trudno dostępnych zakamarkach). Najlepszy w tym wypadku byłby drewniany parkiet. Czy jednak spełniałby on do końca powierzoną mu rolę? To zależy od naszych oczekiwań, jeśli chcemy, żeby nasz sypialnia była przytulna i ciepła to drewniany parkiet nie będzie do niej pasował. Większość ludzi, wychodząc z łóżka, woli poczuć ciepłą miękkość dywanu, niż chłodne i śliskie klepki parkietu.

Zobacz także: Jak wybrać toaletkę do sypialni?

Miękkość dywanu sprzyja relaksowi

Sypialnia powinna być miejscem, które sprzyja naszemu relaksowi. Zdecydowanie łatwiej, będzie nam zasypiać i odpoczywać w aranżacji pełnej miękkich materiałów i puchatych poduch. Surowy wystrój nie pomoże nam zregenerować sił. Z tej perspektywy wybór puchatego dywanu na podłogę w sypialni, wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Dywan nie absorbuje całej powierzchni, można go dowolnie przesuwać, a wciąż na widoku jest część podłogi. Dlatego też jest świetnym elementem dekoracji wnętrza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak dobrze urządzić sypialnię?

Jaką wykładzinę dobrać?

Na podłodze w sypialni sprawdzi się jedynie wykładzina dywanowa. Inne rodzaje, na przykład elastyczna wykładzina najzwyczajniej nie będą tu pasować. Wykładzina jest tańsza, niż dywan. Zazwyczaj kupuje się ją na cały wymiar podłogi pomieszczenia. Obecnie, w wielu sklepach z tego typu asortymentem, znaleźć można naprawdę ładne wzory materiału. Pamiętajmy jednak, że zarówno wykładzina, jak i dywan nie nadają się dla alergików.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

REKLAMA

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA