REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podłogi: ekologiczne i estetyczne

Nasza świadomość ekologiczna zmieniła się z biegiem lat, nawet w czasie wyboru podłogi staramy się zakupić te, które są jednocześnie ekologiczne i estetyczne. Fot. TORLYS
Nasza świadomość ekologiczna zmieniła się z biegiem lat, nawet w czasie wyboru podłogi staramy się zakupić te, które są jednocześnie ekologiczne i estetyczne. Fot. TORLYS

REKLAMA

REKLAMA

Nasza świadomość ekologiczna zmieniła się z biegiem lat, nawet w czasie wyboru podłogi staramy się zakupić te, które są jednocześnie ekologiczne i estetyczne. Dla wielu osób ekologiczne wyposażenie to element ideologii życiowej, dotyczy to także podłogi, na szczęście nie muszą już wybierać między ekologią a estetyką. Możemy też wybierać spośród materiałów ekologicznych podłóg, w zależności od naszego zmysłu estetycznego.

Świadome korzystanie z dóbr natury staje się nie tyle trendem, co zdrową ideologią. Dużą uwagę przywiązuje zarówno do tego z jakich materiałów są wykonane podłogi, jak i do tego, jak one wyglądają.

REKLAMA

Wraz ze zmieniającą się świadomością społeczną zmianie uległa też polityka producentów wyposażenia mieszkań. Obecnie mamy coraz większy wybór produktów wykonanych z naturalnych materiałów, a także tych uzyskanych z recyklingu. W ten sposób oferują podłogi przyjazne człowiekowi i środowisku.

Zobacz także: Zobacz historyczne wzory płytek

Skórzna podłoga

Jednym z ciekawszych produktów oferowanych przez producentów podłóg są te wykonane ze skóry, w dodatku skóra pochodzi z recyklingu. Technologia wykorzystuje odpady skórzane pochodzące z produkcji m.in. pasków, butów, odzieży. Są one wzbogacone o naturalny kauczuk i soki pochodzące z drzewa akacji. Designerzy wykorzystują ją w aranżacjach salonów oraz jadalni. Jej największym atutem są walory akustyczne – podłoga skórzana jest „cicha” i w znacznym stopniu niweluje hałas.

Podłoga ciepła, cicha i miękka

Dla kogoś, kto poszukuje miękkiej, izolującej ciepło oraz dźwięk podłogi, nie będzie lepszej niż podłoga korkowa. Korek jest materiałem w pełni biodegradowalnym. Pozyskiwany jest bowiem bez potrzeby wycinania drzew. Podłogi z korka są estetyczne, antystatyczne, hipoalergiczne oraz charakteryzują się wyjątkową miękkością. Sprawdzą się szczególnie w pokojach dziecięcych. Ze względu na odporność na wilgoć polecane są również do kuchni i łazienek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Wnętrzarska nowość: skórzane podłogi

Podłogi drewniane

REKLAMA

Wszędzie tam, gdzie pojawia się drzewo pierwszym skojarzeniem przychodzącym na myśl jest jego wycinka. Jednak, aby zapobiec degradacji lasów niektórzy producenci podłóg stosują technologię fornirowania. Dzięki temu efektywniej wykorzystywane są zasoby naturalne. 

Urządzając dom lub mieszkanie to my decydujemy czy wybrane przez nas podłogi są przyjazne środowisku oraz człowiekowi. I jak się okazuje, ekologia wcale nie oznacza czegoś gorszego, albo mniej efektywnego. Wręcz przeciwnie prowokuje do tworzenia rzeczy pięknych, a do tego funkcjonalnych.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA