Podłogi: ekologiczne i estetyczne
REKLAMA
REKLAMA
Świadome korzystanie z dóbr natury staje się nie tyle trendem, co zdrową ideologią. Dużą uwagę przywiązuje zarówno do tego z jakich materiałów są wykonane podłogi, jak i do tego, jak one wyglądają.
REKLAMA
Wraz ze zmieniającą się świadomością społeczną zmianie uległa też polityka producentów wyposażenia mieszkań. Obecnie mamy coraz większy wybór produktów wykonanych z naturalnych materiałów, a także tych uzyskanych z recyklingu. W ten sposób oferują podłogi przyjazne człowiekowi i środowisku.
Zobacz także: Zobacz historyczne wzory płytek
Skórzna podłoga
Jednym z ciekawszych produktów oferowanych przez producentów podłóg są te wykonane ze skóry, w dodatku skóra pochodzi z recyklingu. Technologia wykorzystuje odpady skórzane pochodzące z produkcji m.in. pasków, butów, odzieży. Są one wzbogacone o naturalny kauczuk i soki pochodzące z drzewa akacji. Designerzy wykorzystują ją w aranżacjach salonów oraz jadalni. Jej największym atutem są walory akustyczne – podłoga skórzana jest „cicha” i w znacznym stopniu niweluje hałas.
Podłoga ciepła, cicha i miękka
Dla kogoś, kto poszukuje miękkiej, izolującej ciepło oraz dźwięk podłogi, nie będzie lepszej niż podłoga korkowa. Korek jest materiałem w pełni biodegradowalnym. Pozyskiwany jest bowiem bez potrzeby wycinania drzew. Podłogi z korka są estetyczne, antystatyczne, hipoalergiczne oraz charakteryzują się wyjątkową miękkością. Sprawdzą się szczególnie w pokojach dziecięcych. Ze względu na odporność na wilgoć polecane są również do kuchni i łazienek.
Zobacz także: Wnętrzarska nowość: skórzane podłogi
Podłogi drewniane
REKLAMA
Wszędzie tam, gdzie pojawia się drzewo pierwszym skojarzeniem przychodzącym na myśl jest jego wycinka. Jednak, aby zapobiec degradacji lasów niektórzy producenci podłóg stosują technologię fornirowania. Dzięki temu efektywniej wykorzystywane są zasoby naturalne.
Urządzając dom lub mieszkanie to my decydujemy czy wybrane przez nas podłogi są przyjazne środowisku oraz człowiekowi. I jak się okazuje, ekologia wcale nie oznacza czegoś gorszego, albo mniej efektywnego. Wręcz przeciwnie prowokuje do tworzenia rzeczy pięknych, a do tego funkcjonalnych.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA