REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zamontować podłogę w systemie pływającym?

Podłoga pływająca. Fot. Torlys
Podłoga pływająca. Fot. Torlys
Fot. Torlys

REKLAMA

REKLAMA

Podłoga pływająca jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem montażu podłogi. System pływający świetnie nadaje się do ogrzewania podłogowego, a poza tym jest szybki i niedrogi w montażu.

Montaż podłogi w systemie pływającym oznacza, że nie jest ona trwale związana  z podłożem (na przykład klejona czy przybita gwoździami). Cały montaż opiera się na systemie zamków.

REKLAMA

Przewagą systemów bezklejowych jest szybka instalacja podłogi bez konieczności stosowania środków chemicznych, często szkodliwych dla człowieka. W tym samym dniu, kiedy montujemy podłogę, możemy swobodnie się po niej poruszać. Możemy nawet ułożyć podłogę w jednej części pomieszczenia, przenieść na nią meble i kontynuować montaż w drugiej części wnętrza. To pozwala uniknąć problemu wynoszenia całego dobytku z domu.

Ile kosztuje podłoga pływająca?

Warto dodać, że system pływający jest tańszy od systemu klejowego. Nie ponosimy bowiem dodatkowych kosztów za materiały chemiczne. Instalacja podłogi nie jest trudna, dlatego jeśli ktoś ma smykałę do prac remontowych z pewnością sam sobie poradzi. W takiej sytuacji powinniśmy jednak sprawdzić warunki gwarancji producenta, aby w razie usterki nie stracić przysługujących nam przywilejów.

Jak przygotować podłoże pod podłogę pływająca?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gdy montujemy podłogę w systemie pływającym musimy zwrócić uwagę, żeby podłoże było równe. Deski możemy położyć zarówno na płytki ceramiczne, jak i stary parkiet. Należy tylko pamiętać o podkładzie wyciszającym, który zapobiegnie powstawaniu pogłosu. W przypadku systemu klejowego podłoże powinno spełniać dodatkowe standardy, głównie twardości.

Zobacz także: Jaką podłogę drewnianą wykonać w mieszkaniu?

Jak wyglądają łączenia w pływającym systemie podłogowym?

REKLAMA

W montażu pływającym za trwałość połączeń odpowiadają systemy zamków. Można je montować w dwóch płaszczyznach: klasycznie i w poziomie co stanowi ułatwienie dla montażysty. Dodatkowo, takie rozwiązanie sprawdzi się w miejscach trudno dostępnych np. przy ościeżnicach.

– Zamki dobrej jakości pozwalają na zamontowanie podłogi w pomieszczeniach narażonych na działanie wody, np. w kuchni – mówi Maciej Wolniak, dyrektor TORLYS w Polsce – Umożliwiają również trzykrotny demontaż i ponowne ułożenie podłogi. Co więcej, jeżeli dojdzie do punktowego uszkodzenia powierzchni jesteśmy w stanie sami wymienić pojedyncze płytki lub deski – dodaje.

Podłoga pływająca a ogrzewanie podłogowe  

Ogrzewanie podłogowe to nie wymysł, lecz sensowne udogodnienie. Jeśli marzymy o ciepłej posadzce, system bezklejowy jest w tym przypadku jak najbardziej odpowiedni. Przy wyborze podłóg należy jednak zwrócić uwagę na jakość zamków. Deski, pod którymi znajdzie się ogrzewanie będą kurczyły się i rozszerzały. W przypadku mało precyzyjnych systemów, podłoga na pewno rozszczelni się.

Jak połączyć różne rodzaje powierzchni??

Do łączenia powierzchni między różnymi pomieszczeniami stosujemy listwy dylatacyjne. Przy ścianach będą to listwy przyścienne. Ich rodzaj uzależniony jest od konwencji wnętrza. Zazwyczaj są w kolorze podłogi, ale projektanci wybierają również listwy wykonane z poliuretanu. Rozwiązań jest wiele. Należy pamiętać tylko, że podłoga nie może być bezpośrednio złączona ze ścianą. Powinna mieć minimalnie centymetrową dylatację.

Zalety i wady podłóg pływających

Montaż w systemie pływającym jest obecnie najczęściej rekomendowanym przez profesjonalistów z branży podłogowej. Ma on jednak swoich przeciwników, którzy twierdzą, że podczas chodzenia chociażby w szpilkach, czy ciężkich butach tworzy się pogłos. Do takiej sytuacji może dojść tylko wtedy, gdy podłogę zamontujemy na nierównym podłożu.

Zobacz także: Jak w pięciu krokach ułożyć panele?

Źródło: materiały prasowe

Montaż podłogi w systemie pływającym. Fot. Torlys
Fot. Torlys
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

REKLAMA

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA