REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Instalacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wentylacja pożarowa – dlaczego jest taka ważna?

Instalacje wentylacji pożarowej są odpowiedzialne za ochronę życia ludzkiego w pierwszych etapach rozwoju pożaru, w trakcie ewakuacji oraz akcji służb gaśniczych. Instalacje wentylacji również są odpowiedzialne za zminimalizowanie szkód wywołanych przez pożar oraz za wczesne rozpoznanie pożaru i zaalarmowanie ludzi o niebezpieczeństwie.

Higieniczna ilość powietrza – co to takiego?

Tlen jako czynnik niezbędny do właściwego funkcjonowania człowieka musi być dostarczony w odpowiedniej ilości do pomieszczenia gdzie przebywają ludzie. Tlen jest dostarczany wraz ze świeżym powietrzem. Powietrze nie tylko doprowadza tlen, lecz także rozrzedza zanieczyszczone i zużyte powietrze, powodując zmniejszenie stężeń substancji szkodliwych. Dlatego warto poznać zasady doboru ilości powietrza higienicznego, aby powietrze w naszym pomieszczeniu było zdrowe dla człowieka.

Instalacje odciągowe – co to takiego?

Instalacje odciągów miejscowych są często spotykane w przemyśle, rzadziej w instalacjach biurowych. Instalacje odciągowe pełnią ważną funkcję w wielu procesach technologicznych. Głównym zadaniem instalacji odciągowych jest ochrona człowieka przed zapyleniem oraz zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu. Sprawdźmy po co zakładać instalacje odciągów miejscowych.

Czy warto ogrzewać garaż w domu jednorodzinnym?

Dom z garażem podziemnym – czy należy go ogrzewać i do jakiej temperatury? Decyzja ta będzie miała wpływ na nasze przyszłe rachunki, zarówno gdy zdecydujemy się na ogrzewanie garażu, jak brak ogrzewania. Warto poznać wady i zalety ogrzewania garażów podziemnych.

REKLAMA

Jak wentylować obiekty wielko-kubaturowe?

Wentylacja obiektów wielko-kubaturowych takich jak galerie handlowe, hale magazynowe i inne jest zasadnicza dla kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych takich obiektów. Wentylacja stanowi nawet 30% nakładów inwestycyjnych, więc warto przemyśleć funkcje wentylacji oraz zoptymalizować dostarczanie powietrza do hali. Błędnie zaprojektowana instalacja wentylacyjna nie tylko nie będzie spełniać swojej roli, lecz także będzie generować zbędne koszty utrzymania i użytkowania.

Jak ogrzewać obiekty wielko-kubaturowe?

Ogrzewanie dużych kubatur jak hale handlowe, magazyny i tunele jest problematyczną sprawą, ze względu na ogromne koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne. Dlatego warto już na etapie projektu wykonać analizę energetyczno-ekonomiczną aby wybrać najlepszy i najtańszy system ogrzewania w świetle wielu lat pracy obiektu. Poznajmy zatem metody ogrzewania tego typu obiektów wraz z krótką charakterystyką stosowanych metod.

Szczelność klimatyzacji – jak to sprawdzić?

Próba szczelności klimatyzacji jako ostatnia czynność przed rozruchem instalacji klimatyzacyjnej jest najważniejszym testem układu hydraulicznego. Napełnienie klimatyzatora oraz instalacji klimatyzacyjnej czynnikiem chłodniczym przy nieszczelnej instalacji może nieść za sobą zniszczenie urządzenia oraz zagrożenie życia ludzkiego. Próba szczelności jest zatem narzuconą prawnie czynnością, którą należy wykonać na każdej nowo uruchamianej oraz odnawianej instalacji klimatyzacyjnej.

Odzyskiwanie wody deszczowej

Wodę deszczową możemy wykorzystywać na różne sposoby. O odzysku wody deszczowej warto pomyśleć już na etapie budowy domu tak, aby na działce zmieściły się zbiorniki i system rozsączający. Należy zaprojektować także system zbierający wodę deszczową. Zobacz, jak krok po kroku zaplanować i zbudować instalację zbierającą wodę deszczową.

REKLAMA

Ogrzewanie radiacyjne w salonie

Grzejnik wytwarzający ciepło za pomocą radiacji zawiera w sobie specjalny płyn grzewczy, który równomiernie rozprowadzający ciepło po całym urządzeniu. Grzejniki grzewcze z powodzeniem możemy montować w salonie.

Pompy ciepła a technologie hybrydowe

Pompy ciepła z wykorzystaniem technologii hybrydowych mają zwiększyć wydajność instalacji grzewczych. Technologie hybrydowe łączą różne źródła ciepła, co pozwala osiągnąć efekt synergii.

Pompy ciepła – wydajność

Wydajność pompy ciepła można określić na podstawie pomiarów, które wykonywane są przez programy monitoringowe. Pomiary wydajności pomp ciepła mogą obejmować korzyści ekologiczne, ekonomiczne i energetyczne.

Odwierty pod pompy ciepła – wykonanie

Systemy grzewcze oparte na pompie ciepła wykorzystują energię odnawialną, która pochodzi ze złóż geotermalnych. Aby dotrzeć do złóż geotermalnych, należy wykonać odwierty o głębokości 130 m. Sprawdź, jak prawidłowo wykonać odwierty pod pompę ciepła.

Designerski grzejnik – Weberman

Grzejnik jest najbardziej widocznym elementem instalacji grzewczej. Choć jego głównym zadaniem jest ogrzewanie pomieszczenia, w którym się znajduje, grzejnik może pełnić także funkcję dekoracyjną. Duża oferta grzejników na rynku powoduje, że potencjalny użytkownik ma w czym wybierać.

Ile będzie kosztował kominek w moim domu?

Koszty kominka w domu jednorodzinnym, zależą od rodzaju kominka na jaki się zdecydujemy. Zobacz ile kosztują kominki tradycyjne, kominki z płaszczem wodnym, kominki wolnostojące i biokominki.

Czy kominek może być jedynym źródłem ogrzewaniem domu?

Kominek, czy rozbudowana instalacja grzewcza? Które rozwiązanie będzie lepsze? Kominek może ogrzewać dom, jednak planując budowę domu warto rozważyć także poprowadzenie instalacji c.o.

Czym się kierować przy doborze kominka?

Zakup kominka powinien być dobrze przemyślany. Po pierwsze powinniśmy się zastanowić, do czego będzie służył nam kominek, czy będzie to jedynie element instalacji grzewczej, czy może też część dekoracyjna domu. Zobacz, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podczas zakupu kominka.

Co to jest kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym możemy podłączyć do każdej instalacji ciepłego ogrzewania. Ponadto kominek z płaszczem wodnym to ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie grzewcze.

Jaki kominek wybrać, powietrzny czy z płaszczem wodnym?

Kominek powietrzny to najbardziej popularny systemem grzewczym w Polsce. Powietrze ogrzewane we wkładzie kominowym rozprowadzane jest poprzez grawitację oraz specjalny nawiew do wszystkich pomieszczeń w budynku. Ogromną zaletą kominka z płaszczem wodnym jest to, że kumuluje on ciepło „na później”.

Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami

Budując dom rozważamy różne sposoby ogrzewania. Zwracamy uwagę na energooszczędność ogrzewania i komfort jaki nam zapewni. Coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, które dobrze współpracuje z oszczędnymi źródłami ciepła. Często jednak podłogówką nie można w pełni zastąpić grzejników. Pozostaje wtedy połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami w jedną instalację. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać zalety obu rozwiązań grzewczych i świetnie sprawdzą się w mieszkaniach i w domach jednorodzinnych.

Maty kapilarne – ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe

Maty kapilarne to chłodzenie i ogrzewanie płaszczyznowe, które można zainstalować w podłodze, na ścianach lub suficie. Dzięki funkcji chłodzenia, mata kapilarna zwiększa komfort snu podczas upalnych nocy.

Wszystko o klimatyzacji

Klimatyzacja jest powszechnie dostępna nie tylko w instytucjach publicznych czy samochodach, ale także w prywatnych domach. Istnieją różne opinie dotyczące klimatyzacji. Co warto wiedzieć o klimatyzacji?

Ograniczenie zużycia wody w łazience

Łazienka to miejsce, w którym zużywa się najwięcej wody. Warto zaprojektować ją tak, aby była nie tylko efektowna i nowoczesna. Prawidłowo zaprojektowana łazienka to miejsce funkcjonalne i oszczędne.

Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

Pompy ciepła i kolektory słoneczne cieszą się największym zainteresowaniem spośród instalacji grzewczych, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Czy instalując pompy ciepła i kolektory słoneczne, uda nam się wprowadzić do domu oszczędności? Odpowiedzi udziela Paweł Kocięba-Żabski, prezes Nateo Sp. z o.o.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – energooszczędność i komfort

Energooszczędny budynek to taki, w którym system wentylacyjny oparty jest na rekuperatorze. Wentylacja budynków jest obowiązkowa, co określają przepisy prawa budowlanego. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ogranicza straty ciepła i zapewnia pomieszczeniom budynku odpowiedni mikroklimat.

Monitoring satelitarny - czym jest?

Innowacyjny system namierzania satelitarnego staje się coraz bardziej popularny. Monitoring satelitarny jest tańszy niż wcześniej i łatwiej dostępny. Czy warto zdecydować się na system namierzania satelitarnego?

Jak zamontować skuteczny monitoring?


Aby ochronić się przed włamaniami, warto zadbać o dobry monitoring. Żeby skutecznie odstraszyć złodzieja, należy zadbać o kamerę przemysłową, rejestrator, monitor i profesjonalne ogrodzenie. Te urządzenia sprawią, że nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo swojego domu.

Czy warto zdecydować się na zestaw solarny?


Wielu producentów instalacji grzewczych ma w swojej ofercie kolektory słoneczne, które wykorzystują energię promieni słonecznych i przetwarzają ją w ciepło. Ta nowoczesna technologia wykorzystuje ciepło promieni słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. Choć koszt takiej instalacji nie jest najmniejszy, zwraca się on po kilku latach. Kolektory słoneczne to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

Czy warto zdecydować się na oświetlenie LED?


Pojawienie się na rynku technologii oświetleniowej LED spowodowało, że producenci zaczęli liczyć na ograniczenie energii zużywanej w celach oświetleniowych. Sprawdź, czy oświetlenie LED to na pewno dobre rozwiązanie.

Ogrzewanie wody za pomocą przepływowego ogrzewacza wody


Urządzenia służące do ogrzewania wody użytkowej większości z nas kojarzą się z dużymi rozmiarami. Alternatywą dla kotłów z zasobnikami i bojlerów jest przepływowy ogrzewacz wody, które ma rozmiar paczki cukru.

Kominek we wnętrzu - galeria

Decydując się na kominek, możemy nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Kominek jest bardzo pożądanym elementem wnętrza. Zwłaszcza w zimowe wieczory, kiedy na dworze jest zimno, możemy cieszyć się jego ciepłem i podziwiać żarzące się palenisko. Decydując się na zakup kominka, powinniśmy zastanowić się jaką będzie on pełnił funkcję: dekoracyjną czy grzewczą. Bowiem, oprócz tradycyjnych kominków z paleniskiem, zdecydować możemy się także na kominek gazowy. Sprawdź, jaki kominek będzie pasować do twojego wnętrza.

Czy pompy ciepła staną się w Polsce popularniejsze?


Pompy ciepła w Polsce są mniej popularne, niż w pozostałych państwach Europy. Wynika to z licznych ograniczeń prawnych, ekonomicznych, a także informacyjnych. W celu spopularyzowania pomp ciepła powstała Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC).

Czy suszarki łazienkowe zwiększają temperaturę w łazience?

Na polskim rynku istnieje wiele rodzajów suszarek łazienkowych, które służą do suszenia ręczników i bielizny. Jednak czy tylko? Otóż, okazuje się, że suszarki łazienkowe oprócz swojej podstawowej funkcji, również świetnie sprawdzają się w roli grzejników. Sprawdź jak w łatwy sposób zwiększyć temperaturę w swojej łazience.

Poznaj wady i zalety wodnego ogrzewania podłogowego

Jednym z najpopularniejszych systemów ogrzewania pomieszczeń jest wodne ogrzewanie podłogowe. System ogrzewania podłogowego jest systemem zdecydowanie energooszczędnym. Ponadto zapewnia optymalny rozkład temperatur w całym domu, a oprócz tego jest niewidoczny. Jak działa system ogrzewania podłogowego, jakie są najnowsze jego rozwiązania i zastosowania, na te i inne pytania odpowiada ekspert –Andrzej Durda.

Czym są prefabrykowane studnie kablowe?


Prefabrykowane studnie kablowe to chronione patentem innowacyjne rozwiązanie, które niedawno pojawiło się na polskim rynku. Prefabrykowane studnie kablowe, wykonane z elementów kompozytowych pochodzących z recyklingu, są lżejsze od tradycyjnych studni z betonu i łatwo je zainstalować.

Jak kontrolować stężenie dwutlenku węgla w domu?

Jeżeli będąc w domu odczuwasz nudności, dopada Cię nadmierna potliwość, można przypuszczać, ze jest to wynik nadmiernej ilości stężenia dwutlenku węgla w twoim domu. Na rynku istnieje wiele urządzeń do pomiaru stężenia, coraz częściej wykorzystywanych w domach. Jak chronić się przed nadmiarem dwutlenku węgla (CO2).

Czy kominek może ogrzać cały dom?


Tradycyjny kominek jest nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym w salonie. Kominek coraz częściej wykorzystuje się do ogrzewania całego domu, często jest to alternatywa dla ogrzewania tradycyjnego. Odpowiednio zaprojektowany kominek wytwarza ciepło, które może ogrzać cały dom.

Czy wilgoć w domu to duży problem?


Wilgoć w domu jest powszechnym zjawiskiem, ale dopiero jej nadmiar powoduje problemy. Wilgoć nie tylko brzydko wygląda, ale również negatywnie wpływa na zdrowie – u niektórych wywołuje alergię.

Jakie są warunki gwarancji na pompę ciepła?


Zanim kupimy pompę ciepła, warto dowiedzieć się, jakie są warunki gwarancji. Gwarancja na pompę ciepła zawiera m.in. kryteria, które trzeba spełnić, aby mieć prawo do darmowych napraw pompy ciepła.

Jak profesjonalnie wykończyć komin?


Odpowiednio wykończony komin, poza swoimi głównymi funkcjami, może również zdobić cały dom. Komin możemy wykończyć tak samo jak elewację lub wykorzystać do tego celu inne materiały. Materiał, którym pokryjemy komin musi być trwały i odporny zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i wysokie temperatury.

Ogrzewanie podłogowe wraz z grzejnikami w systemie niskotemperaturowym

Ogrzewanie podłogowe wraz z grzejnikami to systemem grzewczy gwarantujący komfort cieplny oraz oszczędność. Zobacz dlaczego?

Czy można sterować domem za pomocą telefonu komórkowego?


Nowoczesne technologie dają coraz więcej możliwości. Jedną z innowacji jest system sterowania GSM, za pomocą którego możemy stale kontrolować to, co dzieje się w naszym domu.

Jak uzyskać dofinansowanie na pompę ciepła?


Unia Europejska popiera nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich są pompy ciepła, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Dzięki programom unijnym możemy uzyskać dofinansowanie na montaż pompy ciepła.

Klimatyzator w mieszkaniu: koszty zakupu i utrzymania

Zanim kupisz klimatyzator musisz uzyskać pozwolenie od spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej na montaż takiego urządzenia. Jakie wiążą się z tym opłaty? Ile zapłacisz za sam klimatyzator, a ile za jego utrzymanie? Jaki jest koszt dzienny klimatyzowanego powietrza w mieszkaniu? Analiza Home Broker.

Jaki system alarmowy wybrać?

Lato to czas, kiedy policja odnotowuje największą ilość włamań. Statystyki obejmują zarówno mieszkania, jak i domy jednorodzinne. Aby nie dać szansy złodziejowi, zadbaj o inteligentny system alarmowy, które uchroni cię przed włamaniami.

Woda deszczowa a oszczędzanie pieniędzy

Codziennie każdy z nas zużywa bardzo dużo wody pitnej. Wodę zużywamy do picia, mycia się, gotowania czy podlewania roślin. Warto wiedzieć, że do pewnych czynności możemy zużywać, także darmową wodę – „deszczówkę”. Woda deszczowa wbrew pozorom jest bardzo czysta, śmiało możemy wykorzystywać ją do podlewania ogródka czy mycia samochodu.

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła?


By pompa ciepła działała prawidłowo, musi być odpowiednio dopasowana do danego budynku. Wybór odpowiedniego urządzenia jest uzależniony od wielu czynników. Na co zwracać uwagę odpowiada Paweł Kocięba-Żabski, Prezes Nateo Sp. z o.o.

Szambo czy domowa oczyszczalnia ścieków?

Każdy właściciel działki bez dostępu do kanalizacji, musi zdecydować w jaki sposób będzie likwidował ścieki. Najczęściej wybieranym sposobem jest szambo, możemy także wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków.

Jak skutecznie walczyć z wilgocią?

Wilgoć to zjawisko tak często spotykane w naszym kraju. W problemie z wilgocią borykamy się w łazience, kuchni, a przede wszystkim w piwnicach. Walka z nią jest bardzo trudna, a co najgorsze bardzo kosztowna, dlatego warto pomyśleć, by się przed nią zabezpieczyć już na etapie budowy domu.

Jak wybrać system przydomowej oczyszczalni ścieków?

Wielu z nas boryka się z problemem braku dostępu do sieci kanalizacyjnej. Zmusza nas to do gromadzenia ścieków w zbiorniku bezodpływowym, powszechnie wszystkim znanym jako szambo. Istnieje także inny sposób pozbycia się odpadów z naszego domu. Jednym z nich jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Jednak o wyborze systemu oczyszczania ścieków, decydują warunki gruntowo-wodne naszej działki.

Drenaż opaskowy – sposób na wilgotność w piwnicy

Problem wilgoci w piwnicy dotyka wielu z nas. Większość jednak nie wie jak wiele może być przyczyn jej pojawienia się. Skąd się bierze wilgoć w piwnicy i jak się przed nią skutecznie ustrzec? Istnieje wiele sposobów walki z wilgocią, najskuteczniejszy jest drenaż opaskowy.

REKLAMA