REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy można sterować domem za pomocą telefonu komórkowego?

Subskrybuj nas na Youtube
Otwarcie i zamknięcie  bramy wjazdowej na posesję następuje za pomocą telefonu komórkowego. Fot. Wiśniowski
Otwarcie i zamknięcie bramy wjazdowej na posesję następuje za pomocą telefonu komórkowego. Fot. Wiśniowski

REKLAMA

REKLAMA


Nowoczesne technologie dają coraz więcej możliwości. Jedną z innowacji jest system sterowania GSM, za pomocą którego możemy stale kontrolować to, co dzieje się w naszym domu.

Inteligentny dom jest przyszłością, po którą sięga coraz więcej osób. Wielu z nas prowadzi aktywny tryb życia, który nie pozwala na częste przebywanie w domowym zaciszu. Możliwość zdalnego sterowania wieloma urządzeniami i uzyskiwanie powiadomień o zdarzeniach podczas naszej nieobecności daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Korzystając z nowoczesnego systemu GSM, zyskujemy pewność, że nasze mienie pozostaje chronione i nie zaskoczą nas niespodziewane sytuacje. Zamontowanie i uruchomienie systemu jest bardzo łatwe – wystarczy komputer z zainstalowaną aplikacją, centrala sterująca z modułem GSM oraz karta SIM.

REKLAMA

Stały nadzór

Krajowa trasa szybkiego ruchu, centrum handlowe lub park – w każdym z tych miejsc można włączyć cyrkulację grzewczą, otworzyć bramę wjazdową lub zapalić światła na podjeździe własnego domu, nawet na odległość setek kilometrów. W dobie przyspieszającego tempa życia potrzebujemy coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić drogocenny czas i wyręczą nas w niektórych czynnościach. System daje bardzo szerokie możliwości zarządzania każdym budynkiem za pośrednictwem jednego urządzenia – osobistego telefonu komórkowego. Jest to nieoceniona wygoda nie tylko wtedy, gdy chcemy wziąć szybki prysznic, nie czekając na podgrzanie wody czy wjechać bezpiecznie do garażu.

Zobacz także: System inteligentnych urządzeń w nowoczesnym domu

System daje przede wszystkim poczucie pewności w losowych sytuacjach. W każdym momencie możemy wpuścić na teren posesji domownika, który zapomniał klucza. Za jego pomocą można symulować obecność domowników podczas dłuższego wyjazdu, na przykład poprzez unoszenie i zaciąganie rolet, co obniża prawdopodobieństwo włamania. Ponadto system sterowania GSM dostarcza ważnych informacji dotyczących zdarzeń na posesji w formie krótkich wiadomości tekstowych SMS. Mogą to być powiadomienia o stanie położenia bramy, próbie siłowego otwarcia czy o stanie dostępnych środków na karcie SIM.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalety systemu

System GSM można instalować w dowolnym obiekcie mieszkalnym. Może być podłączony do dowolnej automatycznej bramy wjazdowej i garażowej, włącznika światła lub nawet napędu unoszącego rolety. Programowanie jest bardzo łatwe i umożliwia samodzielne wykonywanie niektórych operacji. W skład systemu wchodzi centrala sterująca z wbudowanym zasilaczem oraz moduł GSM umożliwiający wpięcie karty SIM. Centrala sterująca umożliwia podłączenie trzech modułów GSM, natomiast każdy z nich jest odpowiedzialny za sterowanie jednego napędu. Możliwe jest więc jednoczesne sterowanie na przykład bramą wjazdową, garażową oraz oświetleniem. Moduł GSM może być zaopatrzony w kartę SIM dowolnego operatora telefonii komórkowej, co umożliwia skonsolidowanie systemu w ramach jednej sieci telefonicznej. Do każdego z modułów GSM można przypisać aż 168 numerów upoważnionych do wydawania komend, a 4 z nich będą mieć uprawnienia administratora. Numery można szybko wprowadzać i usuwać, podłączając system do komputera z zainstalowaną aplikacją lub wysyłając SMS o odpowiednio skonstruowanej treści. Dzięki temu system nadaje się zarówno do budynków jednorodzinnych, jak i ogrodzonych osiedli.

Zobacz także: Montaż inteligentnych instalacji w domu jednorodzinnym, krok po kroku

Wielofunkcyjność systemu

Korzystając z systemu sterowania GSM montowanego w bramach, możemy dodatkowo otrzymywać ważne informacje. Są one wysyłane automatycznie w formie krótkich informacji tekstowych SMS i mogą dotyczyć między innymi: stanu położenia bramy: otwarta/zamknięta, informacji o próbie siłowego otwarcia bramy przez osoby trzecie, informacji o otwarciu skrzynki sterowniczej, zaniku/powrocie zasilania sieciowego, informacji o otwarciu bramy, jeżeli pozostaje otwarta powyżej 10 minut, lub stanie dostępnych środków na karcie SIM.

Źródło: materiały prasowe

Dzięki systemowi sterowania GSM możliwe jest jednoczesne zdalne zarządzanie funkcjami kilku urządzeń jednocześnie za pośrednictwem osobistego telefonu komórkowego. Fot. Wiśniowski
System GSM umożliwia sterowanie z każdego miejsca, z zasięgiem telefonii komórkowej. Fot. Wiśniowski
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA