REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ograniczenie zużycia wody w łazience

Subskrybuj nas na Youtube
Łazienka to miejsce, w którym zużywa się najwięcej wody. Fot. Oras
Łazienka to miejsce, w którym zużywa się najwięcej wody. Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Łazienka to miejsce, w którym zużywa się najwięcej wody. Warto zaprojektować ją tak, aby była nie tylko efektowna i nowoczesna. Prawidłowo zaprojektowana łazienka to miejsce funkcjonalne i oszczędne.

Oszczędzaj zużycie wody w łazience

Ekologia i oszczędzanie są nieustannie jednym z najmodniejszych elementów każdej dziedziny życia. Poza zdrową żywnością, segregowaniem odpadów, recyclingiem, zamienianiem reklamówek foliowych na torby materiałowe czy przemyślanymi zakupami warto pomyśleć również o „oszczędnym" wyposażeniu własnego domu. Aranżując jego wnętrze sprzętami codziennego użytku, warto wybrać urządzenia AGD (najlepiej o klasie energooszczędności A), które zapewniają minimalne zużycie energii czy energooszczędne oświetlenie LED (zużywające nawet 4 razy mniej energii niż tradycyjne żarówki). Nie małe znaczenie dla ekologii ma również oszczędność wody podczas codziennych domowych czynności. Według badań CBOS, aż 83% z nas stara się ograniczać zużycie wody. Istnieje na to wiele sposobów, m.in. gotowanie jedynie takiej ilości wody, jaka jest nam potrzebna, używanie letniej wody do płukania naczyń zamiast ciepłej oraz wybór odpowiedniej baterii umywalkowej, którą zamontujemy w kuchni czy łazience.

REKLAMA

Zobacz także: Woda deszczowa a oszczędzanie pieniędzy

REKLAMA

Najlepszym sposobem na ograniczenie zużycia wody są baterie czasowe, dzięki którym zużywamy tylko niezbędną jej ilość. Ważnym elementem w budowie baterii jest perlator rozpraszający strumień wody przez jej napowietrzenie, a jednocześnie zmniejszający jej zużycie od 15 do 60% – podkreśla Kamil Urbaś, ekspert z firmy TwojaBateria.pl.

Baterie czasowe, zarówno umywalkowe, natryskowe czy pisuarowe, to idealne rozwiązanie w łazienkach publicznych, hotelach, restauracjach lub obiektach sportowych, gdzie zużycie wody jest wyjątkowo duże.

Dobierz odpowiednią baterię do wody

REKLAMA

Wbrew pozorom, w parze z oszczędnością może podążać także funkcjonalność i sprawdzona technologia. Współczesne urządzenia sanitarne gwarantują wygodę i jednocześnie bezpieczeństwo, nawet gdy w grę wchodzi najmłodszy użytkownik. Wybierając baterię łazienkową lub kuchenną, dobrym i wygodnym rozwiązaniem może okazać się bateria elektroniczna. Posiada ona optyczny czujnik ruchu, co oznacza, że wystarczy podłożyć dłonie, aby woda leciała do momentu ich odsunięcia. Dzięki temu nie tylko ograniczymy niepotrzebne zużycie wody, ale i zaoszczędzimy sobie np. brudzenia kranu rękami podczas kuchennych eksperymentów. Temperaturę wody reguluje się, poprzez jeden prosty uchwyt, dzięki czemu (w przeciwieństwie do dwóch pokręteł) skraca się także czas jej ustawiania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli w domu znajduje się małe dziecko, warto zastanowić się nad zakupem baterii z termostatem, regulującym temperaturę poprzez mieszanie wody gorącej z zimną. Zaletą takich baterii jest to, że już od pierwszej sekundy otrzymamy wodę o pożądanej temperaturze oraz ciśnieniu.

Posiadają one zabezpieczenie przed temperaturą powyżej 38 stopni oraz możliwość redukcji przepływu gorącej wody, dzięki czemu dziecko nie jest narażone na nagłe zmiany temperatury czy poparzenie podczas kąpieli – zauważa Kamil Urbaś.

Przy zakupie baterii łazienkowych czy kuchennych warto również zwrócić uwagę na funkcję umożliwiającą zaprogramowanie automatycznej dezynfekcji w trybie 24h.

Zobacz także: Jakie wybrać baterie łazienkowe?

Nowoczesny design i technologia w łazience

Posiadamy już łazienkę oszczędną, wygodną i bezpieczną – śmiało możemy wpuścić do niej małego, ciekawego świata człowieka, ale co z jej wyglądem wizualnym? Okazuje się, że producenci wyposażenia łazienek nie zapominają także i o tym ważnym szczególe. Nowoczesne technologie coraz częściej łączą się z designerskim, oryginalnym wyglądem, a spójne wzornictwo różnych elementów pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat każdego wnętrza kąpielowego. Tak więc o ekologię możemy dbać nie tylko myjąc ręce czy naczynia, ale również pod prysznicem czy w wannie (podczas kąpieli zużywamy nawet do 100l wody). Ciekawym rozwiązaniem, łączącym wiele funkcji z oszczędnością, są baterie elektroniczne, z cyfrowym, podświetlanym panelem obsługowym. Mogą one posiadać kilka programów, pozwalając użytkownikowi na regulowanie różnych kombinacji temperatury i ciśnienia, a dzięki cyfrowemu ogranicznikowi przepływu – nawet czasu trwania kąpieli. Istnieje jednocześnie możliwość ustawienia takich programów jak płukanie twarzy, mycie rąk i szczotkowanie zębów.

Pamiętajmy, że opłaty za energię i wodę wciąż rosną, dlatego wybór urządzeń energooszczędnych z pewnością okaże się korzystny – zarówno dla naszego portfela, jak i dla naturalnego środowiska.

Źródło: TwojaBateria.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA