REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Monitoring satelitarny - czym jest?

Subskrybuj nas na Youtube
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Innowacyjny system namierzania satelitarnego staje się coraz bardziej popularny. Monitoring satelitarny jest tańszy niż wcześniej i łatwiej dostępny. Czy warto zdecydować się na system namierzania satelitarnego?

Lokalizatory GPS, wykorzystywane głównie przez służby wywiadowcze i policję, mają grono swoich zwolenników. Takie urządzenie doskonale sprawdzi się jako lokalizator skradzionego pojazdu lub pomoże odnaleźć zgubione dziecko. Nie brakuje jednak przeciwników tego rozwiązania, ponieważ może być użyte do śledzenia osoby, która nie wyraziła na to zgody.

REKLAMA

Monitoring satelitarny pojazdów

REKLAMA

Monitoring satelitarny pojazdów służbowych ma wiele zalet, m.in. pozwala skutecznie zarządzać flotą, zwłaszcza przy dużej liczbie samochodów. Dzięki zapisowi prędkości oraz sposobu przyśpieszania można m.in. poprawić styl jazdy, a w konsekwencji obniżyć wydatki na paliwo.

– Tworzona w czasie rzeczywistym mapa ułatwia szybkie ustalenie położenia samochodu, co może być nieocenione, jeśli auto zostanie skradzione. Podgląd jest możliwy dzięki Mapom Google i Microsoft Bing. Firmy ubezpieczeniowe wprowadziły nawet specjalne zniżki na ubezpieczenia dla samochodów z takim systemem – mówi Krzysztof Wielądek, właściciel sklepu TelefonyGSM.pl, działającego w sieci sklepów telekomunikacyjnych aetka.

Namierzanie GPS nie ogranicza się tylko do samochodów, w ten sam sposób można chronić maszyny budowlane, motocykle lub łodzie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Montaż inteligentnych instalacji w domu jednorodzinnym, krok po kroku

Monitorowanie lokalizacji osób

Lokalizacja osób to temat bardziej kontrowersyjny, który budzi emocje.  Zwłaszcza, gdy monitorowana osoba nie jest tego świadoma. Jednak wykorzystanie urządzenia przez rodziców do sprawdzenia, gdzie znajduje się ich dziecko, jest uzasadnione.

REKLAMA

– Lokalizator włożony do plecaka nie zajmuje dużo miejsca i daje komfort rodzicom, którzy w każdym momencie mogą zobaczyć, gdzie jest maluch. Ponadto, osoby starsze oraz te, które mają problemy z pamięcią, oprócz określenia dokładnej pozycji w razie takiej potrzeby bez problemu mogą wezwać pomoc zauważa Krzysztof Wielądek.

Nowoczesne lokalizatory posiadają specjalny przycisk SOS, po użyciu którego urządzenie samo przekazuje informacje o zagrożeniu, a także współrzędne geograficzne swojego położenia.

Monitorowanie zwierząt

Monitoring zwierząt domowych to stosunkowo nowa forma wykorzystania urządzeń GPS. Pies, który lubi uciekać czy kot wybierający się na długie spacery to częsty powód zmartwień dla właściciela. W takiej sytuacji wystarczy włączyć przeglądarkę www, by na bieżąco śledzić położenie zwierzęcia.

Do poszukiwań można wykorzystać również telefon komórkowy i przy jego pomocy łatwo odnaleźć zgubę dodaje Krzysztof Wielądek.

Nowoczesne lokalizatory są coraz tańsze i działają od razu po wyjęciu z pudełka. Ceny monitoringu internetowego również zmieniają się na korzyść użytkownika, tak jak forma opłat. Obecnie usługa lokalizacji może być zasilana kuponami prepaid, co pozwala kontrolować koszty. Mimo tego że monitoring GPS ma swoich przeciwników, często bywa bardzo pomocny i warto rozważyć jego zakup.

Zobacz także: Jak zamontować skuteczny monitoring?

Producenci oferują osobiste lokalizatory GPS i lokalizatory pojazdów, które zawierają:

- monitoring przez przeglądarkę www

- przycisk SOS

- wbudowany akumulator

- moduł GPS

- moduł GSM/GPRS

- ładowanie przez port USB

- zasilanie z instalacji elektrycznej samochodu

Źródło: materiały prasowe

Innowacyjny system namierzania satelitarnego staje się coraz bardziej popularny. Monitoring satelitarny jest tańszy niż wcześniej i łatwiej dostępny. Fot. materiały prasowe
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA