REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa i remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Materiały niebezpieczne pożarowo

Wg. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków z dn. 7 czerwca 2010 r. Materiały niebezpieczne pożarowo to:
a) gazy palne,
b) ciecze palne o temperaturze zapłonu poniżej 328,15 K (55 °C),
c) materiały wytwarzające w zetknięciu z wodą gazy palne,
d) materiały zapalające się samorzutnie na powietrzu,
e) materiały wybuchowe i wyroby pirotechniczne,
f) materiały ulegające samorzutnemu rozkładowi lub polimeryzacji,
g) materiały mające skłonności do samozapalenia,
h) materiały inne niż wymienione w lit. a-g, jeśli sposób ich składowania, przetwarzania lub innego wykorzystania może spowodować powstanie pożaru;

Zagęszczanie mieszanki betonowej

Wyróżniamy dwa rodzaje zagęszczania mieszanki betonowej. Zagęszczanie ręczne i zagęszczanie mechaniczne. To, który rodzaj zagęszczania wybierzemy zależy w dużej mierze od rodzaju mieszanki.

Montaż lekkiego stropu panelowego – krok po kroku

Montaż lekkiego stropu panelowego połączonego ze stropem filigran nie jest skomplikowany. Zobacz jak tego dokonać krok po kroku. Przedstawiamy relację z montażu stropu panelowego Smart, która miała miejsce w Konarzycach koło Książa Wielkopolskiego.

Mocne i luksusowe akcenty kolorystyczne we wnętrzach

Chcą urządzić mieszkanie w sposób wyrazisty i luksusowy, powinniśmy dobrze dobrać materiały wykończeniowe. Nie zapomnijmy też o wyrazistych kontrastach. Zobacz galerię.

REKLAMA

Materiał na podjazd – Klinkier

Jaki materiał będzie najlepszy na wykonanie podjazdu? Klinkier to materiał trwały i wytrzymały. Jest odporny na ścieranie oraz na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak: słońce czy deszcz. Klinkierowy podjazd jest także odporny na działanie olejów, benzyny i kwasów.

Posadzki żywiczne – estetyczne i wytrzymałe podłogi

Posadzki żywiczne stają się coraz bardziej popularne. Znane także pod nazwą parkietów przemysłowych, kiedyś wykonywane były jedynie w takich miejscach jak magazyny i hale produkcyjne – obecnie coraz częściej wykonuje się je w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Jedna ściana w innym kolorze

Remontując dom lub mieszkanie często zastanawiamy się, jak niewielkim kosztem dokonać zmian. Wg ostatnich trendów, bardzo popularne stało się malowania lub tapetowanie jednej ze ścian pokoju w zupełnie inny sposób od reszty. To nie drogi sposób na odmianę wnętrza. A powstały efekt może wielu zaskoczyć, wystarczy tylko mieć pomysł.

Kolorystyczne akcenty we wnętrzach

Kolorowe wnętrza pełne intensywnych, kolorowych akcentów dają wiele pozytywnej energii. Zastanawiając się, jak pomalować poszczególne pokoje nie bójmy się wybierać z pośród intensywnych i energetycznych kolorów. Efekt może być zaskakujący.

REKLAMA

Co zrobić podczas pożaru?

Kiedy wybuchnie pożar wiemy, że należy zadzwonić pod numer alarmowy 998 do straży pożarnej i poinformować o powstałym zagrożeniu. Podczas pożaru są jednak sytuacje, gdy sam telefon alarmowy nie wystarczy. Co, jeśli znajdujemy się w centrum pożaru lub jeśli ktoś z naszych bliskich potrzebuje pomocy? Zobacz poradnik.

Instalacja podtynkowa – montaż krok po kroku

Instalacje podtynkowe są coraz bardziej popularne. To jak będzie działać instalacja podtynkowa, w dużej mierze zależy od jej poprawnego montażu. W wyniku jej błędnego montażu, możemy narazić się na powtórny remont, kucie ścian i ponowne układanie płytek ceramicznych. Zobacz, jak poprawnie wykonać montaż instalacji podtynkowej.

Rodzaje wypełnień murków gabionowych

Murki gabionowe wypełnia się różnymi materiałami organicznymi i nieorganicznymi. Większość materiałów bez większego problemu można kupić w składach budowlanych i ogrodniczych lub w portach rzecznych. Zobacz, jak wyglądają materiały, którymi można wypełniać gabiony.

Przegląd i konserwacja dachu i orynnowania

Dach podczas zimy przechodzi prawdziwy test swojej wytrzymałości. Dlatego też, kiedy tylko pogoda na to pozwoli, powinniśmy wykonać sezonowy przegląd dachu i o ile zajdzie taka potrzeba, naprawić wszystkie powstałe uszkodzenia. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę?

Wszystkie dokumenty potrzebne do budowy domu

Budując dom musimy wypełnić szereg dokumentów. Plan zagospodarowania terenu, wniosek o warunki zabudowy, wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu, wniosek o przyłącza energii elektrycznej, wniosek o przyłącza wodno-kanalizacyjne, wniosek o przyłącza gazowe, wniosek wykonanie zjazdu a także pozwolenie na budowę oraz oświadczenie do dysponowania nieruchomością. Poniżej, darmowe wzory dokumentów.

Remont – odsłonięcie krokwi dachowych

Remontując poddasze warto pomyśleć o częściowym odsłonięciu krokwi dachowych. Uwidocznione krokwie mogą stać się atrakcyjnym elementem poddasza, należy jednak zabrać się do tego umiejętnie. Co trzeba wiedzieć zanim przystąpimy do odsłaniania krokwi i z jakich elementów powinna składać się połać dachu z odsłoniętymi krokwiami?

Szlifierka taśmowa – zakup krok po kroku

Szlifierki taśmowe do drewna przeznaczone są do szlifowania dużych powierzchni płaskich z drewna, litego, płyt okleinowanych i nieokleinowanych, surowych i lakierowanych. Czym się kierować wybierając szlifierkę taśmową?

Dom z silikatów – czy warto?

Domy z silikatów buduje się od dawna, jednak często są postrzegane jako budulec drugiej jakości. Cegły, bloczki i kształtki silikatowe są bardzo popularne w krajach skandynawskich, gdzie buduje się z nich eleganckie budynki. U nas wciąż o zaletach silikatów mówi się niewiele. Czy warto decydować się na budowę domu z silikatów?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – krok po kroku

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, aby mogła prawidłowo pełnić swoje zadanie powinna być dobrze wykonana. Dokonując wyboru przydomowej oczyszczalni ścieków, musimy wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców, wielkość działki oraz poziom wód gruntowych. Ponadto należy dopełnić kilku formalności. Zobacz od czego zacząć?

Bramy do garażu – wybór krok po kroku

O wyborze bramy do garażu warto pomyśleć już na etapie projektowania garażu. Garaż najlepiej zaprojektować tak, aby pasowała do niego brama o standardowych wymiarach. Zobacz, o czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze bramy do garażu?

Adaptacja strychu do celów mieszkalnych – formalności

Adaptacja strychu do celów mieszkalnych wymaga starannego zaplanowania oraz załatwienia niezbędnych formalności. Zanim przystąpimy do urządzania wygodnych pokoi na strychu, powinniśmy zapoznać się z kwestią prawną dotyczącą swobodnego dysponowania poddaszem. Jakie czekają nas formalności?

Bramy garażowe – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje bram garażowych. Różnią się od siebie budową, a także sposobem otwierania. Do wyboru mamy m.in. bramy uchylne, segmentowe, rolowane oraz tradycyjne wrota. Czym się różnią poszczególne rodzaje bram garażowych i którą wybrać?

Farby strukturalne – niebanalne wykończenie ścian

Farby strukturalne, to świetny sposób, aby nadać wnętrzu oryginalny, nietypowy charakter. Indywidualiści, osoby o artystycznych duszach i wszyscy ci, którzy nie chcą, by ich mieszkanie czy dom wyglądały jak wszystkie inne, pokochają ten sposób ozdabiania. My pomagamy zrobić to łatwo i efektownie.

Szlifierki – którą wybrać, zakup krok po kroku

Jaką szlifierkę wybrać? Do czego można stosować każdą z nich? Która szlifierka będzie najlepsza do obrabiania małych przedmiotów? Czy dodatkowe wyposażenie jest przydatne? Podpowiadamy, jak wybrać właściwą szlifierkę.

Wybieramy ogrodzenie – kamienne, drewniane czy klinkierowe?

Ogrodzenie służy przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa domownikom. Jest również wizytówką domu, bo to pierwsza rzecz, którą widzą odwiedzający nas goście. Dobre ogrodzenie powinno być możliwie “bezobsługowe”, bo któż ma czas na konserwowanie parkanu, gdy tyle jest pracy związanej z pielęgnacją ogrodu i domu. Podpowiadamy z czego zbudować ogrodzenie, aby spełniło wszystkie te wymagania.

Zmiany cen materiałów budowlanych w marcu 2012 r.

W marcu 2012 r. wzrosły ceny materiałów budowlanych. Podczas gdy jedne ceny wzrosły, inne malały. Zobacz zestawienie cen materiałów budowlanych w pierwszym kwartale 2012 roku.

Pędzle i wałki do malowania – jak wybrać?

Pędzle i wałki to powszechnie stosowane narzędzia malarskie. Kiedy malować wałkiem, a kiedy pędzlem? Jak najlepiej wykorzystać szeroki wybór narzędzi malarskich dostępnych na rynku? Przeczytaj nasz przewodnik.

Silikaty – zalety

Silikaty to inaczej cegły wapienno-piaskowe. Produkowane są od wielu lat, jednak nigdy nie były dostatecznie docenione. Zupełnie niesłusznie, ponieważ silikaty mają wiele niezaprzeczalnych zalet.

Aranżacja małej łazienki – jak zmieścić w niej prysznic lub wannę?

Mając małą łazienkę najczęściej decydujemy się tylko na niezbędne sprzęty – umywalkę, wc i prysznic. Nie musi tak być. Jeżeli zależy nam np.: na komforcie kąpieli w wannie, warto poszukać rozwiązania, które pozwoli zainstalować wannę nawet w niewielkiej łazience. Jak to zrobić, aby nie utrudnić sobie przy tym korzystania z tego, nie bójmy się powiedzieć, strategicznego pomieszczenia?

Wymiana fugi na nową

Wymiana fugi na nową jest niezbędna w przypadku, kiedy stara fuga nie daje się już doczyścić, bądź się wykrusza. Podpowiadamy jak krok po kroku wymienić fugę na nową.

Garaż – jak go dobrze zaprojektować?

Garaż w dzisiejszych czasach jest już nie tylko schronieniem dla samochodu, pełni także wiele innych funkcji. Budując garaż warto zadbać o jego odpowiednie rozplanowanie i wyposażenie. Zobacz, jaki powinien być dobry garaż?

Murki gabionowe – sposób na pomysłowe ogrodzenie

Murek gabionowy umożliwia aranżację ogrodu w sposób dość charakterystyczny. Prosty montaż i dowolność w wybraniu materiału do wypełnienia stalowych koszy umożliwia stworzenie konstrukcji, która może nadać przestrzeni wokół domu wyjątkowego charakteru.

Murki gabionowe – montaż

Murek gabionowy jest prostą konstrukcją, którą możemy zamontować samodzielnie. Gabiony, to funkcjonalne ogrodzenie może nadać przestrzeni wokół domu wyjątkowy charakter.

Pęknięcia na ścianach – jak je usunąć?

Widząc pęknięcie na ścianie zwykle zastanawiamy się nad dwiema rzeczami, po pierwsze – co je spowodowało, a po drugie – jak je skutecznie usunąć. Nie wszystkie pęknięcia świadczą o wadzie budynku, większość z nich możemy bez problemu usunąć samodzielnie. Jak sprawdzić, czy pęknięcie jest niebezpieczne i jak się go pozbyć?

Jak podłączyć dom do sieci gazowej?

Podłączanie do sieci gazowej nie zawsze musi być drogą przez mękę. Istnieją sytuacje, w których formalności mogą być ograniczone do minimum, a koszty stanowić będą ułamek całości. Kto może liczyć na taki komfort? Co zrobić, jeśli koszty podłączenia instalacji gazowej są zbyt wysokie?

Jak prowadzić rury instalacji gazowej?

Jak poprowadzić instalację gazową, jeżeli chcemy ogrzewać dom gazem płynnym? Czy można ją poprowadzić tak samo jak w przypadku gazu ziemnego? Czy konieczne jest umieszczenie instalacji gazowej na wierzchu ściany? Jak można ukryć rury gazowe w ścianie? Oto nasz krótki przewodnik po instalacji gazu płynnego.

Budowa domu a odległości od granicy działki

Wiele osób obawia się, że budowa lub rozbudowa domu w pobliżu granicy działki jest niezwykle skomplikowana lub wręcz niemożliwa. Wbrew pozorom, jeżeli poznamy przepisy i odpowiednio się do tego przygotujemy okaże się, że nie jest to wcale takie trudne. Jakie warunki trzeba spełnić i co po kolei zrobić, żeby rozbudować albo zbudować dom blisko granicy działki?

Ściana z klinkieru – porady dla murujących

Ściany i ogrodzenia z klinkieru są wspaniałą ozdobą domu. Odpowiednio dobrana chemia budowlana i umiejętności fachowców mogą czynić cuda. Nie jest to jednak rozwiązanie najtańsze, dlatego tym bardziej warto wiedzieć jak odpowiednio składować cegły klinkierowe, jakie wybrać zaprawę i na co zwrócić uwagę podczas murowania. A co jeżeli na klinkierze pojawiły się białe plamy lub inne zabrudzenia? Przewodnik krok po kroku poniżej.

Czy dom bez piwnicy zawsze jest tańszy?

Stawiając dom często zastanawiamy się czy budować piwnicę, czy nie. Wiele osób pamięta pełne przetworów piwnice dziadków, niektórym marzy się siłownia w piwnicy lub piwnica pełna wina. W większości nowoczesnych domów ich nie ma. Czy zatem piwnice są nam w ogóle do czegoś potrzebne? Co należy wziąć pod uwagę decydując się na budynek z podpiwniczeniem? Czy opłaca się budować piwnicę?

Zabezpieczanie dachu przed wilgocią

Wykonanie pokrycia dachu to spory wydatek, dlatego każdy pragnie, aby jego dach przetrwał jak najdłużej. Jednym z najważniejszych aspektów, o jaki trzeba zadbać jest ochrona pokrycia i konstrukcji dachu przed wilgocią. Jeśli izolacja przeciwwilgociowa dachu wykonana jest poprawnie, zapobiegnie to wielu problemom i dodatkowym kosztom.

Wybór ceramicznego pokrycia dachowego – krok po kroku

Dachówki ceramiczne to świetny sposób na pokrycie dachu. Są bardzo trwałe i niezwykle estetyczne, czym zaskarbiają sobie przychylność inwestorów. Jak wybrać dachówki, aby najlepiej dopasować je do własnych potrzeb. Co zrobić, aby jak najdłużej zachować je w doskonałym stanie?

Kupno betoniarki – najlepsza betoniarka do budowy domu

Betoniarka to niezbędne narzędzie podczas budowy lub remontu domu. Jaką betoniarkę powinniśmy wybrać? Jak dużą betoniarkę kupić? Radzimy, jaką betoniarkę należy wybrać do budowy domu.

Zszywacze mechaniczne – Takery

Zszywacze to bardzo pomocne narzędzia, które zdecydowanie ułatwiają pracę dekarskie. Świetnie nadają się do mocowania folii dachowej, dachówki bitumicznej lub papy. Można także je stosować do przybicia drewnianych paneli. Omawiamy, jakie są rodzaje zszywaczy zwanych Takerami. Objaśniamy różnicę między zszywaczami ręcznymi i pneumatycznymi.

Wiertarki – rodzaje

Wiertarki to narzędzia elektryczne, które służą do wiercenia otworów w drewnie, metalu, betonie, kamieniu oraz tworzywach sztucznych. Większość działa w trybach udarowym i zwykłym. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertarki.

Schody betonowe – remont

Remont schodów betonowych czasem jest konieczny, mimo że żelbeton jest zdecydowanie trwalszy od drewna. Niekiedy trzeba naprawić powierzchnię betonu. Radzimy jak remontować schody betonowe, w jaki sposób wyrównać stopnie oraz jak usunąć pęknięcia w powierzchni betonu.

Spoinowanie płytek – krok po kroku

Spoinowanie płytek polega na wypełnianiu wolnej przestrzeni między płytkami specjalną zaprawą. Spoinowanie płytek to inaczej fugowanie. Radzimy, jak krok po kroku spoinować płytki.

Czyszczenie fug

Trudno utrzymać fugi w czystości. Nie jest łatwo czyścić powierzchnię między kafelkami. Należy jednak robić to regularnie, gdyż na fugach odkłada się brud i tłuszcz. Radzimy jak skutecznie wyczyścić fugi.

Płytki do przedpokoju – czym się kierować podczas ich zakupu?

Podłoga w przedpokoju powinna być wytrzymała, odporna na brud, wilgoć i ścieranie. Radzimy, czym się kierować przy wyborze płytek do przedpokoju. Na co musimy zwrócić uwagę? Jakie cechy powinny mieć płytki w przedpokoju?

Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Jak krok po kroku przeprowadzić przyłączenie instalacji gazowej? Jakie wnioski i gdzie należy złożyć? Czy i kiedy gazownia może odmówić przyłączenia? Odpowiedź na te i inne pytania poniżej.

Zakup kostki brukowej - krok po kroku

Jak kupować kostkę brukową? Kostka brukowa ma dość szerokie zastosowanie – wykładamy nią podjazdy, ścieżki wokół domu i alejki w ogrodzie. Radzimy na co zwrócić uwagę przy zakupie kostki brukowej.

Wiertło odpowiednie do naszych potrzeb – pomagamy wybrać wiertło

Wybierając wiertło powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, w jakim materiale zamierzamy wiercić. Kupując wiertło należy także sprawdzić rodzaj jego mocowania. Opisujemy rodzaje wierteł i ich zastosowanie.

Baterie podtynkowe – nowoczesny design w łazience

Baterie podtynkowe reprezentują trendy będące kwintesencją współczesnego design, są więc niezastąpionym rozwiązaniem w aranżacji nowoczesnej łazienki. Przedstawiamy instalacje podtynkowe oraz ich wady i zalety.

REKLAMA