REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szlifierka taśmowa – zakup krok po kroku

Szlifierka. Fot. Fotolia
Szlifierka. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szlifierki taśmowe do drewna przeznaczone są do szlifowania dużych powierzchni płaskich z drewna, litego, płyt okleinowanych i nieokleinowanych, surowych i lakierowanych. Czym się kierować wybierając szlifierkę taśmową?

Szlifierek używamy w celu wyrównania, wygładzenia i oczyszczenia zabrudzonych powierzchni. Szlifierką szerokotaśmową można nadać elementom dokładną grubość. Wybierając szlifierkę taśmową powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

REKLAMA

Wymiary taśmy

Taśma może mieć długość od 130 mm do 610 mm, a szerokość od 60 mm do 100 mm. Wymiary taśmy mają wpływ na jakość szlifowania, większa taśma zapewnia szybsze szlifowanie, mniejsza – precyzję.

Dodatkowe opcje

Większość szlifierek wyposażona jest w system odsysania pyłu oraz mechanizm szybkiego nakładania i naprężania taśm. Droższe szlifierki mają wbudowany elektroniczny wybór prędkości przesuwu taśmy, który pozwala na dostosowanie prędkości szlifowania do rodzaju pracy. Przy szlifowaniu zgrubnym wskazane są szybsze obroty, przy precyzyjnym natomiast – mniejsze.

Osprzęt szlifierki taśmowej

Głównym wyposażeniem szlifierek taśmowych są taśmy papieru ściernego. Producenci często dołączają do urządzenia zapasowe taśmy. Dodatkowo możemy dokupić ramkę szlifierską, która pozwala unieść szlifierkę i dzięki temu umożliwia bardziej delikatne szlifowanie powierzchni. Ramka uniemożliwia przechylania się narzędzia i gwarantuje równomierne szlifowanie całej powierzchni. Jeżeli dokupimy statyw, możemy szlifierkę przenośną zamienić w stacjonarną. Przydatna może okazać się także prowadnica kątowa, która dołączona do statywu pozwoli zeszlifować kanty.

Zobacz także: Szlifierki – którą wybrać, zakup krok po kroku

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bezpieczeństwo obsługi i eksploatacja

Nowoczesne szlifierki są obudowane i nie stanowią dużego zagrożenia dla obsługującego. Urządzeniami ochronnymi w szlifierkach są osłony kół taśmowych i ssawy do odprowadzania pyłu. Nie należy eksploatować taśm ze śladami pęknięć lub naderwań. Jeżeli chcemy szlifować drobne elementy, warto zadbać o poprzeczne zapory zapobiegające wyrwaniu szlifowanego elementu oraz ochronić ręce skórzanymi rękawiczkami. Zerwanie taśmy w szlifierce może spowodować iskrzenie i pożar, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na warstwy ochronne lub wyłożyć wnętrze osłon materiałami nieiskrzącymi w kontakcie z zerwaną taśmą ścierną.

Szlifierka musi posiadać sprawną instalację odpylającą ze względu na wydzielanie się dużej ilości pyłu.

Zobacz także: Dział Narzędzia

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze mieszkania u deweloperów. Ile kosztują? [czerwiec 2024 r.]

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

REKLAMA

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

REKLAMA

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

REKLAMA