REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaki klimatyzator wybrać? Urządzenia, które najczęściej kupują Polacy

Klimatyzator.
Klimatyzator.

REKLAMA

REKLAMA

W związku ze spadkiem cen klimatyzatorów, coraz więcej Polaków decyduje się na ich zakup. Klimatyzatory coraz częściej pojawiają się w polskich domach i mieszkaniach. Przeciętni Inwestorzy najczęściej kupują klimatyzatory do ochłodzenia powierzchni mniejszej niż 25 m2. Najczęściej wybierane są klimatyzatory przenośne.

Jakie klimatyzatory kupują Polacy?

W przeciągu kilku ostatnich lat ceny klimatyzatorów na tyle zmalały, że coraz więcej Inwestorów decyduje się ich zakup.

REKLAMA

Z spośród dostępnych na rynku systemów klimatyzacji, najwięcej osób kupuje klimatyzatory przenośne (52% kupujących). Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się klimatyzatory montowane na ścianie (38% kupujących).
Klimatyzatorami podsufitowymi, znanymi również pod nazwą kasetonowych, interesuje się tylko 10 % kupujących. Który klimatyzator wybrać?

Zobacz także: Nawiewniki do instalacji wentylacyjnej – jak je właściwie dobrać?

Najlepszy klimatyzator do małego mieszkania

REKLAMA

– „Najlepszym rozwiązaniem do małych mieszkań są klimatyzatory ścienne lub sufitowe z jednostką zewnętrzną, połączone instalacją freonową” – mówi Piotr Jędral, właściciel firmy FRIGUS, profesjonalnie zajmującej się dostarczaniem klimatyzacji.

– „Wysokie parametry energetyczne (współczynnik EER i COP), niski poziom hałasu, wbudowane filtry, jonizacja czy oczyszczanie powietrza to dodatkowe elementy oferowane przez producentów klimatyzatorów, które wpływają na komfort i niskie koszty ich eksploatacji” – wyjaśnia ekspert.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W porównaniu do tych urządzeń, klimatyzatory przenośne mają pewne ograniczenia.

– „Przy ich montażu zachodzi konieczność wyprowadzenia dużej rury na zewnątrz pomieszczenia. Powodują większy hałas, charakteryzują się wąskim zakresem pracy (16-35° C). Mają również niższe parametry energetyczne niż wspomniane urządzenia ścienne lub sufitowe” – dodaje Jędral.

Wybór klimatyzatora a wielkość powierzchni chłodzącej

Polacy najczęściej kupują klimatyzatory, które następnie ustawiają w małych pomieszczeniach oraz mieszkaniach. Znacznie rzadziej wybierane są klimatyzatory  przeznaczone do chłodzenia większych powierzchni.

Zobacz także: Klimatyzator w mieszkaniu: koszty zakupu i utrzymania

Jaki klimatyzator do jakiego pomieszczenia?

Do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2 najlepiej wybrać klimatyzator przenośny, można też rozważyć zakup klimatyzatora montowanego na ścianie lub klimatyzatora podsufitowego.

W większych powierzchniach (41–100 m2) również możemy wybrać klimatyzator przenośny oraz montowany na ścianie. Klimatyzatory podsufitowe do większych pomieszczeń wybiera są rzadziej, w dużej mierze wynika to z tego powodu, że w mieszkaniach z reguły nie wykonuje się sufitów podwieszanych lub robi się to dość rzadko.

Jak wybrać odpowiedni  klimatyzator?

Kupując klimatyzator powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

– parametry energetyczne klimatyzatora. Zaliczamy do nich współczynniki EER i COP –mówią nam one o efektywności pracy i zużyciu prądu,

– poziom hałasu podczas pracy,

– dodatkowe funkcje. Np. takie jak jonizacja, wbudowane filtry, czujnik ruchu, pilot z LCD,

– gwarancja – niektórzy z producentów przedłużają gwarancję na klimatyzatory nawet do 5 lat, warunkiem jej utrzymania jest tylko właściwa eksploatacja,

– zastosowana technologia ON/OFF lub INVERTER (technologia INVERTER gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej, choć jest kosztowniejszym rozwiązaniem).

Tekst powstał na podstawie danych z serwisu Oferteo.pl

Źródło: SAROTA PR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA