REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Złota 44 – największa wpadka na rynku nieruchomości

Złota 44 - jedna z bardziej znanych inwestycji warszawskich projektu Daniela Libeskinda ma spore problemy finansowe. Końca budowy nie tylko nie widać z powodu rozwiązania umowy z generalnym wykonawcą - Inso, ale i z powodu wstrzymania kredytowania bankowego. Nie było też wielu chętnych do zamieszkania w „Żaglu Libeskinda”.

Coraz więcej osób inwestuje mieszkania na wynajem

Coraz więcej osób inwestuje w zakup mieszkań na wynajem. Można na tym zarobić nawet 8% wartości mieszkania. Zobacz, jakie mieszkania sa najczęściej kupowane na wynajem.

SIPUR: Spotkanie Komitetu Zarządzającego PU Europe w Brukseli

23 stycznia 2014 r przedstawiciel SIPUR wziął udział w spotkaniu Komitetu Zarządzającego PU Europe w Brukseli. Na spotkaniu omawiano wyzwania, które obecnie stoją przed branżą materiałów izolacyjnych oraz te, które mogą pojawić się w przyszłości. Szczególną uwagę poświęcono produktom PUR i PIR.

Jak wybrać okap kuchenny?

Okap kuchenny to rozwiązanie, które umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z kuchni. Na rynku mamy duży wybór okapów, które z powodzeniem możemy dopasować do wnętrza. Czym się kierować przy wyborze okapu kuchennego?

REKLAMA

Jak uprawiać hiacynty w doniczce?

Hiacynty charakteryzują się słodką wonią kwiatów i oryginalnym wyglądem. Z powodzeniem mogą być uprawiane nie tylko w przydomowych ogródkach, ale również w doniczkach. Jak pielęgnować hiacynty w domu?

Sposoby malowania jajek na Wielkanoc

Malowanie jajek na Wielkanoc to tradycja, którą kontynuujemy każdego roku. Jajko jako symbol odradzającego się życia zawsze towarzyszy nam na Wielkanocnym stole. W jaki sposób w tym roku pokolorujemy jajka? Czy będą jednobarwne, a może zdecydujemy się na wzór?

Jak niewielkim kosztem można zmienić wystrój mieszkania?

Wystrój mieszkania nie musi wiązać się z dużym i kosztownym remontem. Czasami wystarczy dodać nowy dywan, zmienić tapicerkę na kanapie lub dodać kilka poduszek, wymienić zasłonki czy zawiesić na ścianie nowy obrazek. Podpowiadamy jak odmienić wystrój mieszkania i nie zapłacić za to fortuny.

Lustrzana szafa – sposób na powiększenie pomieszczeń w domu

Szafa z lustrem to rozwiązanie, które może optycznie powiększyć wnętrze. Przed zamontowaniem szafy z lustrem, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Gdzie sprawdzi się lustrzana szafa? Jakie są jej wady oraz zalety. Zobacz poradnik.

REKLAMA

Jak przygotować balkon do wiosny?

Balkon w okresie wiosennym to namiastka prawdziwego ogrodu. Możemy na nim odpocząć w słoneczne popołudnie lub wypić poranną filiżankę kawy. Co więcej, balkon może być miejscem uprawy ziół, które dodatkowo odstraszą owady. Jak przygotować balkon do wiosny?

Donice na balkon – podstawowe zasady wyboru donicy na balkon

Donice na balkonie stanowią element dekoracyjny. Możemy umieści w nich wybrane rośliny, które zamienią nasz balkon w pełen zieleni i innych kolorów. Wybór donic dostępnych na rynku jest bardzo szeroki. Możemy wybierać spośród wielu kolorów, faktur i materiałów. Jaką donicę wybrać na mały, a jaką na duży balkon? Zobacz poradnik.

Jak samodzielnie wykonać w ogrodzie plac zabaw dla dzieci?

Plac zabaw to miejsce gdzie dzieci dobrze się bawią i jednocześnie mogą wzmocnić swoją kondycję fizyczną. Najczęściej w tym celu korzystamy z ogólnodostępnych placów zabaw, które mają formę domków, i fortów ze zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania i huśtawkami. Co jednak możemy wykonać samodzielnie, aby dziecko miało własny plac zabaw w ogrodzie?

Rośliny jednoroczne na rabaty

Rośliny jednoroczne na rabaty to możliwość stworzenia dowolnej palety barw. Kolorowe kwiaty zwracają uwagę i ożywiają ogród pełen zieleni. Na co zwrócić uwagę wybierając rośliny jednoroczne? Jak stworzyć kolorową rabatę z roślin jednorocznych?

Najlepsze iglaki nad oczka wodne

Oczka wodne są coraz częstszą dekoracją w ogrodach. Sama woda to jednak nie wszystko. Chcąc stworzyć harmonijne przejście ze zbiornika wodnego z resztą ogrodu, możemy zasadzić wokół niego iglaki. Całkiem spora liczba drzew i krzewów iglastych dobrze się czuje w sąsiedztwie środowiska wodnego. Jakie iglaki nadają się do sadzenia wokół oczka wodnego?

Prezent dla 6 letniego chłopca

Prezent dla 6 letniego chłopca może być praktyczny, może bawić, uczyć i podkreślać jego indywidualne zainteresowania. Na rynku jest bardzo dużo zabawek dla chłopców. Jak wybrać tę właściwą? Co interesuje chłopca w wieku 6 lat?

Na jakiej wysokości zamontować zlew w kuchni?

Wysokość zamontowania zlewu zależy od wzrostu osób, które będą z niego korzystać. Zbyt nisko zamontowany zlew może sprawiać trudność osobom wysokim, które będą musiały się do niego mocno schylać. Jak wybrać odpowiedni zlew i na jakiej wysokości go zamontować? Zobacz poradnik.

Wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w programie „Mieszkanie dla Młodych”

W poniższej tabeli przedstawione są wartości określające wysokość średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2, które będą obowiązywać w II kwartale 2014 roku.

„Mieszkanie dla Młodych” – informacje o programie

Celem programu „Mieszkanie dla Młodych” jest pomoc młodym ludziom w nabyciu ich pierwszego mieszkania. Kto może się ubiegać o finansowe wsparcie? Na zakup jakiej nieruchomości można otrzymać dofinansowanie wkładu własnego? Jakie warunki musi spełnić umowa kredytowa? Jak będzie obliczone dofinansowanie wkładu własnego? Komu przysługuje dodatkowe finansowe wsparcie? Od kiedy będzie można skorzystać z MdM? Zobacz poradnik.

„Mieszkanie dla Młodych” – banki, które uczestniczą w programie

Kredyt za zakup mieszkania w programie dopłat „Mieszkanie dla Młodych” można wziąć w bankach, które uczestniczą w programie. Zobacz, które to banki.

Fundusz Mieszkań na Wynajem – już niebawem

Fundusz Mieszkań na Wynajem ruszy niebawem. Przygotowania do jego uruchomienia przebiegają godnie z harmonogramem. W przeciągu kilku lat Bank Gospodarstwa Krajowego zainwestuje na ten cel 5 mld złotych.

Reklamacje i bonifikaty od przedsiębiorstwa energetycznego

Każdy z konsumentów ma prawo do otrzymania od przedsiębiorstwa energetycznego dokładnego wyjaśnienia, w jaki sposób naliczone zostały opłaty za gaz. Jeśli zaś przesył gazu został zatrzymany lub konsument nie zgadza się z naliczonymi opłatami ma prawo do reklamacji. W sytuacji gdy przedsiębiorstwo energetyczne nie dotrzyma standardów jakościowych obsługi konsumentów, konsumenci mogą ubiegać się o bonifikaty. W jaki sposób należy złożyć reklamację do przedsiębiorstwa energetycznego? Na jaką bonifikatę może liczyć konsument?

Rachunek za gaz – opłaty zaliczkowe i prognozowane

Rachunki za gaz, które otrzymuje konsument zawierają informację o wysokości nie tylko opłat za sam gaz, lecz także między innymi za usługę przesyłu gazu. Warto wiedzieć, że często gaz rozlicza się na podstawie tak zwanych opłat zaliczkowych lub opłat prognozowanych. Jak obliczane są opłaty zaliczkowe? W jaki sposób weryfikuje się rzeczywiste zużycie gazu?

Prawa i obowiązki konsumenta i przedsiębiorstwa energetycznego

Do podstawowych obowiązków konsumenta należy przede wszystkim terminowe wnoszenie opłat za świadczone usługi dostawy i sprzedaży gazu, zaś za podstawowy obowiązek przedsiębiorstwa energetycznego uznaje się zaopatrywanie konsumenta w gaz w sposób ciągły i niezawodny. Jakie obowiązki poza tymi podstawowymi powinien spełniać konsument, a jakie przedsiębiorstwo energetyczne?

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu?

Każdy odbiorca gazu ma prawo wyboru dowolnego sprzedawcy i do zawarcia z nim umowy o sprzedaż gazu. Przedsiębiorstwo energetyczne, do którego przynależy odbiorca ma obowiązek umożliwić mu zmianę sprzedawcy. W jaki sposób można zmienić sprzedawcę gazu?

Co powinna zawierać umowa na dostarczenie gazu?

Możemy zawrzeć dwa rodzaje umów na sprzedaż i dostarczanie gazu – umowę kompleksową, która łączy w sobie postanowienia umowy sprzedaży i dystrybucji lub dwie osobne umowy, czyli umowę sprzedaży gazu i umowę dystrybucji z wybranym przez siebie dystrybutorem. Jakie elementy powinna zawierać sama umowa na dostarczenie gazu?

Zadłużone mieszkanie w spadku – przyjąć czy nie?

Spadek przechodzi na spadkobiercę już w momencie śmierci spadkodawcy. Chociaż spadek kojarzy się ze wzrostem pieniężnym, często okazuje się, że krewny zostawił nam długi, które mamy obowiązek spłacać. W przypadku mieszkania należy się zastanowić jaka jest jego wartość rynkowa i jak duże zadłużenie otrzymaliśmy w spadku. Podpowiadamy czy należy przyjąć zadłużone mieszkanie w spadku, czy nie.

Jak nie płacić podatku od sprzedaży spadkowego mieszkania?

Warto pamiętać, że spadkobierca nabywa spadek, na przykład nieruchomość, w momencie tak zwanego otwarcia spadku, to znaczy w chwili śmierci spadkodawcy. Spadkobierca ma prawo do zrzeczenia się spadku lub do przyjęcia go. Jeśli zdecydujemy się na przyjęcie spadku w postaci nieruchomości, a następnie ją sprzedamy, zobowiązani jesteśmy do zapłacenia podatku w wysokości 19%. Kiedy możemy nie płacić podatku od sprzedaży spadkowego mieszkania?

Jak przygotować teren pod rozpoczęcie budowy?

Przygotowanie terenu pod rozpoczęcie budowy ma kluczowe znaczenie w dalszej organizacji prac. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możliwe jest także uniknięcie wypadków w trakcie ich prowadzenia. Warto pamiętać, że o przygotowaniu terenu mówią między innymi Prawo budowlane i rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. W jaki sposób należy przygotować teren przed rozpoczęciem budowy?

ISOVER wspiera aukcję charytatywną „Budujemy radość dzieciom”

„Budujemy radość dzieciom” to aukcja wspierana przez ISOVER. Celem akcji jest zachęcenie do pomagania najmłodszym. Dochód, który zostanie zebrany podczas akcji „Budujemy radość dzieciom” zostanie przeznaczony na rzecz budowy Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci w Krakowie.

Jak uprawiać pomidory na balkonie?

Pomidory na balkonie może uprawiać każdy. Nie musimy posiadać ogrodu, aby hodować pomidory. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednich rozmiarów doniczkę oraz wybierzemy odpowiedni gatunek pomidorów, który najlepiej sprawdzi się właśnie na balkonie.

Czy właściciel mieszkania musi ponosić koszty eksploatacji i utrzymania mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej?

Zarówno osoby posiadające spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, jak i osoby z prawem własnościowym są zobowiązane do uiszczania opłat związanych z eksploatacją i utrzymaniem mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej – zgodnie z Ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych z dnia 15 grudnia 2000 roku. Jakie dokładnie opłaty musi wnosić właściciel mieszkania?

Czy właściciel mieszkania musi zostać członkiem spółdzielni mieszkaniowej?

Nie każdy właściciel mieszkania musi zostać członkiem spółdzielni mieszkaniowej. Właściciel może, ale nie ma obowiązku stać się członkiem spółdzielni, ponieważ posiadanie mieszkania z prawem własności do lokalu i gruntu nie zobowiązuje jednocześnie do członkowstwa. W jaki sposób właściciel może zostać członkiem spółdzielni mieszkaniowej?

Czy właściciel mieszkania musi być w nim zameldowany?

Właściciel mieszkania nie ma obowiązku zmiany miejsca zameldowania i co za tym idzie zmiany dokumentów dopóki nie zacznie mieszkać w nowym lokalu na stałe. Jeśli mieszkanie jest wyłącznie mieszkaniem pod wynajem, właściciel nie musi meldować w nim nikogo. Kiedy wobec tego właściciel powinien zameldować się w nowym mieszkaniu? Zobacz poradnik.

Mieszkaniowy rachunek powierniczy – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Mieszkaniowy rachunek powierniczy to rachunek przeznaczony dla deweloperów do obsługi jednego, konkretnego przedsięwzięcia. Istnieją dwa rodzaje mieszkaniowych rachunków powierniczych – otwarty i zamknięty. Zobacz jakie są zalety posiadania rachunku powierniczego dla nabywcy lokali oraz dla dewelopera?

Prawo odrębnej własności lokalu w spółdzielni mieszkaniowej

Aby ustanowić odrębną własność lokalu w spółdzielni mieszkaniowej należy zawrzeć ze spółdzielnią umowę o budowę tego lokalu lub umowę przeniesienia odrębnej własności lokalu przez osobę, której przysługiwało spółdzielcze lokatorskie albo własnościowe prawo do tego lokalu. W pierwszym przypadku po trzech miesiącach od wybudowania lokalu spółdzielnia ustanawia odrębną własność na rzecz członka. Jakie jeszcze obowiązki powinna zrealizować spółdzielnia mieszkaniowa wobec właściciela lokalu posiadającego prawo odrębnej własności?

Czy można być członkiem spółdzielni mieszkaniowej nie posiadając prawa do lokalu?

Nawet jeśli nie posiadamy prawa do lokalu, możemy zostać członkiem spółdzielni mieszkaniowej – do takiej sytuacji dochodzi na przykład wtedy, gdy tylko jeden z małżonków posiada prawo do lokalu, ale oboje są członkami spółdzielni. Warto pamiętać, że członkami spółdzielni mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne.

Jak uprawiać jagody Goji?

Jagody Goji to owoce rośliny o nazwie kolcowój chiński. Nadają się do uprawy w naszym klimacie i mają wyjątkowe działanie zdrowotne. Jakie zalety płyną z uprawy jagód Goji? Jakich warunków potrzebuje kolcowój chiński, abyśmy mogli zbierać smaczne jagody?

Jak uprawiać lawendę w ogrodzie?

Lawenda kojarzy nam się najczęściej z środkiem na mole. Oczywiście w tej formie jest bardzo skuteczna, ale możemy wykorzystać ją również jako ozdobę naszego ogrodu. Jeżeli docenimy niezwykłe zalety lawendy – przyjemny i uspakajający zapach oraz niezwykłą, elegancką formę – to pozostaje już tylko dowiedzieć się jak należy ją pielęgnować.

Jak uprawiać dynię Hokkaido?

Dynia Hokkaido to jedna z odmian, która wyróżnia się niewielkim rozmiarem, jadalną skórką i słodkawym smakiem. Jakiej gleby wymaga dynia i na jakim stanowisku będzie rosła najlepiej? Co można przyrządzić z dyni Hokkaido i jak ona właściwie smakuje?

Jak wyczarować we wnętrzu skandynawski klimat?

Bielone drewno, jasne meble i ściany – to sposób na stworzenie skandynawskiego wnętrza. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie starej boazerii i pomalowanie jej specjalną farbą.

Zakup nieruchomości za granicą. Poradnik

Jeśli planujemy zakup nieruchomości za granicą musimy wziąć pod uwagę nie tylko cenę samej nieruchomości, lecz także dodatkowe koszty transakcyjne, które będziemy musieli zapłacić wraz z ceną domu lub mieszkania. Mimo to często okazuje się, że ogólny budżet na zakup nieruchomości za granicą jest podobny do budżetu potrzebnego do zakupu nieruchomości w kraju. Podpowiadamy jak kupić działkę, mieszkanie lub dom za granicą.

Prawa i obowiązki najemcy po zakończeniu umowy najmu nieruchomości

W momencie zakończenia umowy najmu najemca ma obowiązek zwrócić przedmiot najmu w stanie niepogorszonym zgodnie z art. 675 Kodeksu cywilnego. Co najemca powinien zrobić w sytuacji, gdy niektóre elementy przedmiotu najmu zostały zniszczone? Kiedy najemca ma prawo żądać od wynajmującego zapłaty za ulepszenia wprowadzone w przedmiocie najmu?

Jakie obowiązki ma najemca mieszkania?

Do podstawowych obowiązków najemcy należy płacenie czynszu zgodnie z wyznaczonym w umowie terminem i regulowanie innych opłat dodatkowych. Oprócz tego najemca powinien użytkować mieszkanie zgodnie z umową i tym samym zgodnie z jego przeznaczeniem.

Suszarka do owoców i warzyw – sposób na zdrowe i warzywa

Suszarka do owoców i warzyw z łatwością osusza warzywa i owoce. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na o zdrowej i smacznej kuchni. Dzięki suszarce do owoców i warzyw żywność nie będzie przetworzona i zachowa wiele swoich walorów odżywczych i smakowych.

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami? Którą wybrać

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami – którą wybrać? Wszystko zależy od tego ile mamy wolnego miejsca. W zamrażarce szufladowej jedzenie możemy przechowywać posegregowane w szufladach. W zamrażarkę skrzyniową może wstawić np. do garażu lub do spiżarni.

Jak przechowywać jedzenie w zamrażarce?

Aby jedzenie się nie marnowało, warto przestrzegać kilku zasad jego przechowywania. Jak pokazują badania, Polacy wyrzucają do śmieci bardzo duże ilości jedzenia. Zobacz, jak tego uniknąć.

Jakie obowiązki ma osoba wynajmująca mieszkanie?

Osoba wynajmująca mieszkanie to osoba udostępniająca przedmiot najmu najemcy. Do głównych obowiązków wynajmującego należy wydanie mieszkania i utrzymania mieszkania w stanie przydatnym, do ustalonego z najemcą użytku przez cały okres trwania najmu. Jakie jeszcze obowiązki ciążą na osobie wynajmującej mieszkanie?

Bezpieczny zakup mieszkania spółdzielczego bez księgi wieczystej. Poradnik

Zanim przystąpimy do zakupu mieszkania, warto sprawdzić czy rzeczywiście nie posiada ono księgi wieczystej – księgi wieczyste są jawne i dostęp do nich można uzyskać w sądzie rejonowym, pod który podlega dana nieruchomość. Jeśli jednak mieszkanie spółdzielcze rzeczywiście nie posiada księgi wieczystej, należy zweryfikować prawa zbywcy do spółdzielczego prawa do lokalu.

Jak wynagrodzić pracownika za pracę w godzinach nadliczbowych. Poradnik

Praca w godzinach nadliczbowych to praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy godzin pracy oraz ponad przedłużony dobowy wymiar czasu przeznaczonego na pracę. Kiedy praca w godzinach nadliczbowych powinna być wynagradzana dodatkowym wynagrodzeniem, a kiedy dniem wolnym?

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie. Poradnik

Wynajem mieszkania wydaje się być dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Warto jednak mieć na uwadze, że wynajem wiąże się także z pewnymi problemami, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie podpiszemy umowy najmu lub nie dopełnimy innych formalności związanych z wynajęciem lokalu. W jaki sposób bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Zakup mieszkania kiedy pośrednik nieruchomości nie posiada licencji. Skutki. Poradnik

Często zdarza się tak, że pośrednik sprzedaży nieruchomości jest osobą nie posiadającą licencji. Podpisywana przez takiego pośrednika umowa może wydawać się nieważna ze względu na jego status. Jak do kwestii nieposiadania licencji przez pośrednika odnosi się polskie prawodawstwo? Kiedy transakcja prowadzona przez taką osobę będzie ważna?

REKLAMA