REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nauka w amerykańskiej szkole - ile kosztuje?

Ameryka, USA, US, Stany Zjednoczone. Fot. Fotolia
Ameryka, USA, US, Stany Zjednoczone. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Nauka w amerykańskiej szkole może być ciekawym i rozwojowym doświadczeniem. Dziecko ucząc się w szkole amerykańskiej, już od samego początku ma styczność z językiem obcym. Poza standardową wiedzą może cały czas szlifować swój język, daje mu to dużą przewagę nad uczniami ze szkół publicznych, w których nauka języka często pozostawia wiele do życzenia. Poza wieloma zaletami, nauka w szkole amerykańskiej ma też swoje wady - jest dość kosztowna.

REKLAMA

American School of Warsaw (I.A.S.) jest jedną z amerykańskich szkół w Polsce. Obecnie, jako jedyna szkoła prywatna posiada akredytację prestiżowych instytucji akredytacyjnych: International Baccalaurate Organization (IBO), Northwest Accreditation Commission (NWAC), Polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jesteśmy również  oficjalnie autoryzowani przez CollegeBoard do przeprowadzania egzaminów SAT.

REKLAMA

Scholastyczny program nauczania w I.A.S zachęca do ciągłego zadawania pytań i nauki w atmosferze kreatywnego dialogu. Młode umysły potrzebują ciągłych bodźców do wykreowania tego typu umiejętności. Muszą posiąść zdolność planowania, organizacji i odpowiedniego rozwiązywania problemów. Aby jak najlepiej realizować cele I.A.S. zatrudnia profesjonalnych pedagogów bezpośrednio z USA, UK oraz innych anglojęzycznych krajów świata.

Głównym zadaniem szkoły jest nauczanie dzieci i nastolatków języka angielskiego i kompetentnej wiedzy w celu rozwoju i osiągnięcia osobistego sukcesu we współczesnej globalnej społeczności. Uczniowie I.A.S. stopniowo zdobywają biegłość w mówieniu i pisaniu po angielsku poprzez ścisły i scholastyczny program nauczania, zaprojektowany pod kątem indywidualnego rozwoju talentów.

Program nauczania I.A.S. oparty jest na amerykańskich standardach edukacyjnych, programie ESL (English as a Second Language) oraz wytycznych przygotowanych przez polskie Ministerstwo Edukacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szkoła jest jedyną prywatną szkołą z wykładowym językiem angielskim akredytowaną przez polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN). Dzięki tym akredytacjom uczniowie I.A.S. mają możliwość kontynuowania nauki zarówno w polskich jak i w zagranicznych szkołach i uczelniach wyższych w Polsce i na całym świecie. Polscy uczniowie mają możliwość zdawania państwowych egzaminów organizowanych przez Okręgową Komisje Egzaminacyjną na koniec 6-tej klasy szkoły podstawowej i 3-ciej klasy gimnazjum. Dzięki tej możliwości mogą oni kontynuować naukę w państwowych szkołach akredytowanych przez MEN.

Ile kosztuje nauka w amerykańskiej szkole?

Aby rozpocząć proces rekrutacji w I.A.S. należy  wnieść opłatę rezerwacyjna (bezzwrotną) w wysokości: 3 000 pln. Opłaty za poszczególne etapy nauki kształtują się następująco.

Zerówka

Pre-Kindergarten

25000 PLN

Kindergarten

30000 PLN

Szkoła podstawowa

Klasa 1

35000 PLN

Klasa 2

35000 PLN

Klasa 3

39000 PLN

Klasa 4

39000 PLN

Klasa 5

39000 PLN

Klasa 6

39000 PLN

Gimnazjum

Klasa 7

40000 PLN

Klasa 8

40000 PLN

Klasa 9

40000 PLN

Liceum

Klasa 10

42000 PLN

Klasa 11

42000 PLN

Klasa 12

42000 PLN

Jeśli mamy więcej niż jedno dziecko, możemy liczyć na zniżki.

Zniżki

2 Dzieci

5.00%

3Dzieci

10.00%

4Dzieci

15.00%

Źródło: www.ias.edu.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA