REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak w tani sposób odmienić wystrój mieszkania?

REKLAMA

Aby zmienić charakter mieszkania nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu. Często, wystarczy jedynie zmienić kolor ścian, położyć tapetę, powiesić zdjęcia lub zmienić rodzaj oświetlenia. Takie przemiany nie są kosztowne, a wystrój wnętrza może zmienić się radykalnie.

Dysponując czasem i dużym budżetem, można przeprowadzić generalny remont i całkowicie odmienić wygląd mieszkania. Wyburzając niektóre ściany działowe lub stawiając nowe można zmienić układ pomieszczeń, np. stworzyć dodatkowy pokój, wydzielić toaletę z łazienki lub połączyć kuchnię z salonem. Dobrym pomysłem będzie także antresola, dzięki której uzyska się dodatkową przestrzeń. Jeżeli układ instalacji elektrycznych i rur na to pozwala, możliwa jest także zmiana wielkości okien, co pozwoli na doświetlenie i optyczne powiększenie pomieszczenia.

We wnętrzu możemy zmienić wszystko: wymiar okien, kształt okien, miejsce okien, oświetlenie, okablowanie, ogrzewanie i podłogi. Na miejscu powinny pozostać tylko ściany nośne, chociaż na to też są jakieś sposoby mówi Kinga Walewska, właścicielka salonu wyposażenia wnętrz Valevsky.

Należy jednak pamiętać, że by zmienić wielkość lub układu okien w mieszkaniu, trzeba uzyskać zgodę spółdzielni mieszkaniowej lub dewelopera.

Całkowita zmiana wyglądu mieszkania jest jednak możliwa nawet przy skromnym budżecie. Wystarczy wymienić tapetę na nową lub zastosować inną kolorystykę ścian i podłóg. Renesans przeżywają też fototapety, najlepiej wykonane z własnoręcznie zrobionych zdjęć, np. z wakacji. Takie zmiany można przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy specjalistów.

Możemy zmienić kolor drzwi, ścian, po prostu wszystkiego. W łazienkach pokutuje czarny i biały, barwy, które są bardzo dobrymi kolorami, ale w odpowiedniej równowadze. Niestety, często królują też bezpieczne beże i brązy oraz wszelkiego rodzaju marmurki, lekko różowe albo lekko zielone. Płytki najczęściej mają format 15x20, który nie jest obecnie pożądany mówi Kinga Walewska.

Wymieniając płytki, warto pamiętać o wielkości łazienki. Najpopularniejszy rozmiar płytki łazienkowej, czyli 30x60, będzie idealny do dużych pomieszczeń kąpielowych. W małych łazienkach i toaletach lepiej sprawdzą się wciąż nowe na polskim rynku płytki w rozmiarze 20x25. Jasne kolory płytek i niewielkie wzory optycznie powiększą pomieszczenie.

W kuchni najgorszym kolorem jest żółć, chociaż Chińczycy akurat ją preferują, bo zachęca ona do jedzenia i wprowadza miłą atmosferę. Nie jest to jednak kolor dobry do tego pomieszczenia, ponieważ przyciąga wszelkie robactwo. W tej części mieszkania najlepszy będzie kolor niebieski, który daje poczucie czystości, świeżości, a także chłodu, jeśli kuchnia jest od południa. Nie możemy tego jednak traktować jako zasadę, bo jeśli niebieski nie pasuje do wnętrza, to w kuchni też nie będzie dobry – mówi Kinga Walewska.

Charakter wnętrza można także łatwo odświeżyć, zmieniając oświetlenie. Przytulny nastrój w mieszkaniu stworzymy dzięki oświetleniu dekoracyjnemu, jak choćby za pomocą małych lampek stawianych na meblach i kinkietów. Dają one ciepłe, przytulne światło, które sprzyja relaksowi. Oświetlenie punktowe pomoże natomiast podkreślić pewne elementy wystroju. Taki efekt można osiągnąć między innymi dzięki taśmom z diodami LED naklejanym na spodzie szafek, ramie łóżka czy wzdłuż lustra w łazience.

Zobacz także: Wnętrza w rockowym stylu

Zobacz także: Projektujemy mieszkanie dla Singla

Zobacz także: Mieszkanie w stylu skandynawskim

Źródło: Materiały prasowe

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA