REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak w tani sposób odmienić wystrój mieszkania?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Aby zmienić charakter mieszkania nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu. Często, wystarczy jedynie zmienić kolor ścian, położyć tapetę, powiesić zdjęcia lub zmienić rodzaj oświetlenia. Takie przemiany nie są kosztowne, a wystrój wnętrza może zmienić się radykalnie.

Dysponując czasem i dużym budżetem, można przeprowadzić generalny remont i całkowicie odmienić wygląd mieszkania. Wyburzając niektóre ściany działowe lub stawiając nowe można zmienić układ pomieszczeń, np. stworzyć dodatkowy pokój, wydzielić toaletę z łazienki lub połączyć kuchnię z salonem. Dobrym pomysłem będzie także antresola, dzięki której uzyska się dodatkową przestrzeń. Jeżeli układ instalacji elektrycznych i rur na to pozwala, możliwa jest także zmiana wielkości okien, co pozwoli na doświetlenie i optyczne powiększenie pomieszczenia.

We wnętrzu możemy zmienić wszystko: wymiar okien, kształt okien, miejsce okien, oświetlenie, okablowanie, ogrzewanie i podłogi. Na miejscu powinny pozostać tylko ściany nośne, chociaż na to też są jakieś sposoby mówi Kinga Walewska, właścicielka salonu wyposażenia wnętrz Valevsky.

Należy jednak pamiętać, że by zmienić wielkość lub układu okien w mieszkaniu, trzeba uzyskać zgodę spółdzielni mieszkaniowej lub dewelopera.

Całkowita zmiana wyglądu mieszkania jest jednak możliwa nawet przy skromnym budżecie. Wystarczy wymienić tapetę na nową lub zastosować inną kolorystykę ścian i podłóg. Renesans przeżywają też fototapety, najlepiej wykonane z własnoręcznie zrobionych zdjęć, np. z wakacji. Takie zmiany można przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy specjalistów.

Możemy zmienić kolor drzwi, ścian, po prostu wszystkiego. W łazienkach pokutuje czarny i biały, barwy, które są bardzo dobrymi kolorami, ale w odpowiedniej równowadze. Niestety, często królują też bezpieczne beże i brązy oraz wszelkiego rodzaju marmurki, lekko różowe albo lekko zielone. Płytki najczęściej mają format 15x20, który nie jest obecnie pożądany mówi Kinga Walewska.

Wymieniając płytki, warto pamiętać o wielkości łazienki. Najpopularniejszy rozmiar płytki łazienkowej, czyli 30x60, będzie idealny do dużych pomieszczeń kąpielowych. W małych łazienkach i toaletach lepiej sprawdzą się wciąż nowe na polskim rynku płytki w rozmiarze 20x25. Jasne kolory płytek i niewielkie wzory optycznie powiększą pomieszczenie.

W kuchni najgorszym kolorem jest żółć, chociaż Chińczycy akurat ją preferują, bo zachęca ona do jedzenia i wprowadza miłą atmosferę. Nie jest to jednak kolor dobry do tego pomieszczenia, ponieważ przyciąga wszelkie robactwo. W tej części mieszkania najlepszy będzie kolor niebieski, który daje poczucie czystości, świeżości, a także chłodu, jeśli kuchnia jest od południa. Nie możemy tego jednak traktować jako zasadę, bo jeśli niebieski nie pasuje do wnętrza, to w kuchni też nie będzie dobry – mówi Kinga Walewska.

Charakter wnętrza można także łatwo odświeżyć, zmieniając oświetlenie. Przytulny nastrój w mieszkaniu stworzymy dzięki oświetleniu dekoracyjnemu, jak choćby za pomocą małych lampek stawianych na meblach i kinkietów. Dają one ciepłe, przytulne światło, które sprzyja relaksowi. Oświetlenie punktowe pomoże natomiast podkreślić pewne elementy wystroju. Taki efekt można osiągnąć między innymi dzięki taśmom z diodami LED naklejanym na spodzie szafek, ramie łóżka czy wzdłuż lustra w łazience.

Zobacz także: Wnętrza w rockowym stylu

Zobacz także: Projektujemy mieszkanie dla Singla

Zobacz także: Mieszkanie w stylu skandynawskim

Źródło: Materiały prasowe

REKLAMA

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA