REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stół kuchenny - bardzo ważny mebel rodzinny. Dlaczego?

REKLAMA

Według przeprowadzonych badań, coraz rzadziej jadamy wspólne posiłki. Czym to jest spowodowane? Niestety bardzo często aranżując wnętrze mieszkania w sposób nowoczesny, rezygnujemy z zakupu tradycyjnego stołu. Dlaczego?

Zmiana stylu życia ma wpływ na to, jak urządzamy wnętrza naszych mieszkań. Ostatnie badania pokazują jednak, że relacja jest również odwrotna: zmiana trendów w aranżacji wnętrz ma wpływ na nasz styl życia i relacje międzyludzkie. Życie w szybkim tempie oznacza często, że jemy byle co i byle jak.

REKLAMA

- Nasze dzieci jedzą posiłki na kanapie przed telewizorem - alarmują dietetycy.

- W mieszkaniach często po prostu brakuje tradycyjnego stołu, przy którym można spożywać posiłek a miejsce typowej jadalni sprzed lat zastępują kąciki wypoczynkowe z obszernymi kanapami narożnymi - tłumaczy architekt Jerzy Mikołajczak.

Producenci mebli zauważają jednak, że te niepokojące socjologów i dietetyków symptomy zmieniają się pod wpływem trendu "slow food" i "slow life".

- Życie jest krótkie i trzeba z nim się delektować, pielęgnować wartości , którymi są relacje międzyludzkie, rodzina, zdrowie - tłumaczy zasady slow life  Anna Morawska, socjolog.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM  dodaje, że firma zauważa, iż klienci coraz bardziej dbają o to, by w ich kuchni znalazło się wygodne miejsce do spożywania wspólnych posiłków.

- Wysoki blat z hokerami to ciekawy pomysł na kawalerkę dla studenta, ale w przypadku mieszkania dla rodziny czy osób starszych, polecamy stół dopasowany kolorystycznie do zabudowy kuchennej - mówi Alicja Gajewska. - W ubiegłym roku wprowadziliśmy go w ofercie tylko do zestawu Kamduo, ale obecnie zainteresowanie jest tak duże, że zdecydowaliśmy się na produkcję takich stołów również w komplecie do zestawów mebli Olivia.

Stół w kuchni koncentruje życie rodzinne, jest okazją do wspólnego przyrządzania i spożywania posiłków, ale także zacieśniania relacji międzyludzkich.  Kuchnia przestała być wnętrzem, które odgradza się drzwiami od gości czy sąsiadów. Piękna zabudowa kuchenna jest ozdobą otwartych przestrzeni a jej funkcjonalnym uzupełnieniem jest stół, który może służyć także do pracy przy komputerze czy odrabiania lekcji.  Liczba funkcji, jakie spełnia stół jest tak duża, że warto znaleźć dla niego 1 m2 powierzchni mieszkania. Ten 1m2 to wygodniejsze życie, zdrowszy tryb życia, mniejszy stres i przyjemne chwile spędzone z przyjaciółmi i rodziną.

Zobacz także:  Projekt kuchni: Kuchnia jak u prababci

Zobacz także:   Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Źródło: KAM

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA