REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co zrobić, by pozbyć się hipoteki we franku?


Co zrobić, gdy chcemy pozbyć się mieszkania, na które zaciągnęliśmy kredyt we franku, bez ponoszenia dużych strat? Wiele zadłużonych osób traci nadzieję na sprzedaż nieruchomości. Jednak niektóre banki chętnie pomogą zamienić obciążone hipoteką mieszkanie na większe.

Jakie dodatki odmienią wnętrze Twojego mieszkania?

Dodatki są elementem dopełniającym aranżację naszego wnętrza. Dzięki umiejętnie dobranym dodatkom nadamy charakter naszemu mieszkaniu i podkreślimy dominujący w nim styl. Jednak i w tej kwestii trzeba znać umiar, zbyt ich duża ilość może wywołać efekt przepełnienia, a nawet kiczu. Jednak bez nich aranżacja będzie wydawała się niepełna. Podpowiadamy, jakie dodatki mogą odmienić wnętrze Twojego mieszkania.

Czy można dostać kredyt hipoteczny na połowę domu?


Banki chętnie przyznają kredyty hipoteczne na standardowe zakupy, takie jak zakup mieszkania. Co jednak zrobić, jeżeli chcemy kupić pół domu? Eksperci finansowi przekonują, że również w tym przypadku jest szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Trzeba się jednak liczyć z długim okresem oczekiwania na decyzję.

Zalety i wady domów drewnianych


Decydując się na budowę domu z drewna mamy do wyboru kilka technologii. Dom może być wykonany z bali, w technologii kanadyjskiej lub prefabrykowanej. Każdy z tych sposobów ma swoje dobre i złe strony. Wady i zalety domów drewnianych zależą jednak w głównej mierze od właściwości drewna jako materiału naturalnego.

REKLAMA

Jakie są metody zabezpieczania wymienników ciepła w centralach wentylacyjnych?


Wymienniki ciepła w instalacjach wentylacyjnych znajdują szerokie zastosowanie do procesów obróbki powietrza takich jak ogrzewanie czy chłodzenie. Najczęściej realizuje się to poprzez przepływ gorącej lub zimnej wody w wymienniku. Największym problemem w tych układach jest możliwość zamarznięcia wody w takim wymienniku i rozsadzenia go. Jak możemy uniknąć takiej sytuacji?

Jak dobrać kurtynę powietrzną?


Właściwy dobór kurtyny powietrznej jest podstawą do jej właściwej i efektywnej pracy. Warto poznać warunki, w jakich najlepiej one pracują i wykorzystać to w celu optymalizacji wyboru kurtyny do własnej inwestycji.

Nawożenie kwiatów w mieszkaniu

Obecnie na rynku jest cała gama nawozów i odżywek dla roślin doniczkowych. Możemy wybierać spośród nawozów płynnych, w postaci pałeczek, czy tabletek umieszczanych w podłożu. Niezależnie jaką formę dokarmiania wybierzemy należy to robić umiejętnie.

Jak projektować instalację odprowadzenia skroplin z klimatyzatora?


Ważnym procesem instalacji klimatyzacyjnej jest osuszanie powietrza wewnętrznego. Na skutek wykraplania wody na wymienniku otrzymujemy jakiś strumień wilgoci, nazywany skroplinami, które należy odprowadzić do instalacji kanalizacyjnej. Ważne, aby świadomie dokonać wyboru instalacji skroplin i zoptymalizować jej koszty.

REKLAMA

Jak sprawdzą się kwiaty w naszej łazience?

Łazienka to doskonałe miejsce dla kwiatów. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się okno warunki w niej są wprost idealne dla niektórych gatunków roślin. Znajdujące się w łazience rośliny nadają jej uroku i sprawiają, że wnętrze ma mniej sterylny wygląd.

Kiedy izolować kanały wentylacji?


Właściwa grubość izolacji na kanałach wentylacyjno-klimatyzacyjnych jest zasadniczym zagadnieniem. Zły montaż lub brak izolacji może spowodować niechciane skutki w postaci wykraplania się wilgoci i wzrostu bakterii na wilgotnych powierzchniach.

Jakie są metody doprowadzania energii cieplnej do budynku jednorodzinnego?


W trakcie planowania budowy własnego domu jednorodzinnego stajemy przed wyborem systemu zasilania w ciepło. Warto przeanalizować nasz wybór pod kątem nie tylko kosztów inwestycyjnych, lecz także kosztów oraz wymagań eksploatacyjnych. Każde z tych źródeł ma swoją charakterystykę pracy i różne wymagania, które powinniśmy spełniać.

Domowa oranżeria, czyli jak zaprojektować cichy zakątek?


W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu i stresie. Zieleń korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, łagodzi napięcie i pozwala się wyciszyć. Warto zadbać o to w zimowe dni, kiedy w ogrodzie jest szaro i biało. Zaczarowany ogród można stworzyć u siebie w domu poprzez zaprojektowanie oranżerii. Całoroczny ogród tworzy miniaturowe środowisko życia.

Co to jest wymiana ciepła i od czego ona zależy?


Proces wymiany ciepła jest zjawiskiem, którego doświadczamy przez całe nasze życia. Akceptujemy go i mimowolnie dostosowujemy się do niego. Warto poznać rządzące nim prawa w kontekście instalacji centralnego ogrzewania i ogrzewania budynków. Pozwoli nam to świadomie podejść do projektu instalacji centralnego ogrzewania oraz wielu zjawisk w przyrodzie.

Balkon pełen pelargonii. Jak uprawiać te kwiaty?

Pelargonie należą do najpopularniejszych roślin, które zdobią nasze balkony, tarasy i okna. Są bardzo łatwe w uprawie. Potrafią znieść wiele zaniedbań z naszej strony. Są idealne dla początkujących ogrodników.

Jakie są zwiastuny wiosny w mieszkaniu?


Pierwszymi oznakami nadchodzącej wiosny są hiacynty, tulipany i krokusy. Możemy je uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w mieszkaniu. Kwitnącymi roślinami cebulowymi możemy upiększyć swój ulubiony kącik. Do stworzenia ciekawej kompozycji wystarczy kilka gatunków odpowiednio dobranych pod względem koloru i wysokości.

Co to jest instalacja wody lodowej i gdzie jest wykorzystywana?


Instalacja wody lodowej jako tradycyjna alternatywa dla systemów klimatyzacji freonowej, cały czas jest ciekawą i dość tanią alternatywą. Choć trudna do zaprojektowania, spełnia swoje zadanie i jest tania w utrzymaniu. Poznajmy podstawowe cechy takich systemów, ich wady oraz zalety.

Jak dobrać wentylator dla instalacji wentylacji?


Właściwy dobór wentylatora do naszej instalacji wentylacyjnej to podstawa systemu wentylacyjnego. Urządzenie to dostarcza powietrze do najdalej położonych pomieszczeń. Ale czy wiemy jak dalekich i od czego to zależy?

Co to jest proces nawilżania powietrza?


Często spotykamy się z nadwrażliwością i odczuciem suchych oczu po przebywaniu w pomieszczeniu kilka godzin. Może być to efektem zbyt suchego powietrza. Rozwiązaniem tego problemu będzie proces nawilżania powietrza w centrali wentylacyjnej.

Co to jest strefa pożarowa i jak się ją uzyskuje?


Przestrzenie zagrożone pożarem są wydzielane przegrodami o określonych odpornościach na płomień i gorący dym. Szczelne odcięcie takich stref powoduje brak możliwości rozprzestrzeniania się pożaru i gorących gazów pomiędzy pomieszczeniami. Poznajmy poszczególne elementy odcięć pożarowych.

Srebrzyste i żółte iglaki na balkon

Z początkiem wiosny wiele osób chce urozmaicić balkony i tarasy. Do uprawy w donicach i pojemnikach nadaje się wiele roślin. Są wśród nich także liczne, efektowne odmiany iglaków. Aby ożywić zielone kompozycje można sięgnąć po odmiany o barwnych – niebieskawych, srebrzystych lub złotych – igłach.

Jakie krzewy posadzić przy placu zabaw?

Dobrze dobrane drzewa i krzewy mogą urozmaicić zabawę dzieciom, pobudzić ich wyobraźnię, poszerzyć wiedzę przyrodniczą oraz osłaniać od ruchliwych i głośnych ulic. Należy unikać roślin niebezpiecznych dla dzieci – o trujących i kolczastych lub ciernistych częściach. Jakie drzewa i krzewy wybrać, a jakich unikać?

Jak uzyskać pozwolenie na budowę?


Zanim przystąpimy do budowy musimy uzyskać pozwolenie na budowę. Decyzję o pozwoleniu na budowę można uzyskać w kilku instytucjach. Uzyskamy je w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta lub w Wydziale Architektury, budownictwa, Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego.

Jaśmin czy Jaśminowiec?

Jaśmin czy Jaśminowiec? Chętnie sadzony, pięknie kwitnący i pachnący krzew potocznie nazywany Jaśminem znają wszyscy. Zakwita na biało w czerwcu w wielu ogrodach, w parkach, na zieleńcach i osiedlach. Jednak tak naprawdę ten popularny krzew to Jaśminowiec, Jaśmin to zupełnie inna roślina. Czym różni się jaśmin od jaśminowca?

Krzewy na obronne żywopłoty

Obronne żywopłoty możemy utworzyć z kolczastych lub ciernistych gatunków drzew i krzewów liściastych. Żywopłot taki znakomicie zastąpi tradycyjne ogrodzenie z metalu lub drewna. Rząd kolczastych roślin może stanowić dla intruza znacznie trudniejszą przeszkodę do pokonania niż płoty czy mur.

W jaki sposób należy rozliczyć amortyzację z tytułu nieruchomości?


Wynajmujący posiada uprawnienie do amortyzacji całości lub części własnej nieruchomości niezależnie od prawa przysługującego (spółdzielcze prawo do nieruchomości) lub rodzaju nieruchomości (dom jednorodzinny, lokal mieszkalny). Na podstawie ogólnej skali podatkowej – w przypadku opodatkowania najmu – amortyzacja obciąża wysokość uiszczanego podatku.

Kędzierzawość liści brzoskwini – jak unikać tej choroby?


Na przedwiośniu wielu amatorów uprawy drzewek owocowych zmaga się z chorobą grzybową, która powoduje deformacje liści brzoskwini. Aby zapobiec chorobie lub ograniczyć jej występowanie trzeba wykonać kilka zabiegów środkami grzybobójczymi w ściśle określonym czasie.

Jak wyglądają nietypowe wycieraczki?

Wycieraczkę możemy traktować jako wizytówkę naszego domu, określa ona charakter jego wnętrza. Wycieraczka może stać się elementem zachęcającym do wejścia bądź wręcz przeciwnie. Wycieraczki mogą przybierać różne kształty i kolory, stając się tym samym designerskim gadżetem. Warto, więc skusić się na nietypową wycieraczkę, dzięki której wyróżnimy się na tle innych.

Czy poduszki mogą stać się ozdobą salonu?

Poduszki nie pełnią tylko praktycznej funkcji, mogą również stać się ozdobą naszego salonu. Poduszki możemy wykorzystać jako element dopełniający całość naszej aranżacji. Najprościej jest poukładać je na sofie, fotelu bądź na podłodze. Dzięki dobrze dobranym poduszkom podkreślimy charakter naszego wnętrza a jednocześnie uzyskamy efekt przytulności.

Jak dobrać i usytuować okna dachowe?


Okna dachowe są nieodłącznym elementem nowych budynków. Stosuje się je także podczas przekształcania nieużytkowych strychów w funkcjonalne i nowoczesne pomieszczenia. Okna dachowe muszą być odpowiednio zamontowane, by dostarczały odpowiednią ilość światła i powietrza oraz zapewniały dobrą widoczność na zewnątrz. Montaż okien dachowych określają m.in. przepisy i normy budowlane.

Jak w pięciu krokach ułożyć panele?


Położenie paneli nie jest trudnym zadaniem. Pokazujemy jak w pięciu krokach łatwo i szybko ułożyć panele.

Czy zmniejsza się dostęp do kredytowania?

Mimo że kredyty tanieją, dostęp do finansowania zakupu mieszkań jest coraz bardziej ograniczony. Na skutek wprowadzenia nowych, restrykcyjnych przepisów nastąpił spadek akcji kredytowej.

W jaki sposób wykończyć drewno?

Istnieje wiele sposobów wykończenia drewna. Który najlepiej wybrać do naszej podłogi? Lakier, olej, a może bejca? Przedstawiamy cechy każdego z tych rozwiązań.

Jak wybrać odpowiednie schody?


Istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać, aby świadomie zaplanować schody do naszego wnętrza. Radzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze schodów.

Polacy nadal nie chcą mieszkać na parterze


Polacy nie chcą kupować mieszkań na parterze. Nawet co ósmy kupujący jest skłonny zapłacić 40 tys. zł więcej i kupić mieszkanie na wyższym piętrze. Jednak i mieszkania na najwyższych piętrach nie należą do najbardziej popularnych, mimo tego, że tam deweloperzy umieszczają apartamenty. Apartamenty na najwyższych piętrach mają też wyższą cenę i to prawdopodobnie wpływa na ich mniejszą popularność. Dlaczego tak jest?

Ile miejsca potrzeba na poszczególne rodzaje schodów?


W zależności od rodzaju biegu schody, zajmują bardzo różną ilość miejsca. Schody proste, zabiegowe, podestowe czy kręte? Które wybrać?

Czy po rozwodzie trudniej jest otrzymać kredyt hipoteczny?

Banki sceptycznie podchodzą do wniosków kredytowych składanych przez kredytobiorców będących świeżo po rozwodzie. Podobnie odnoszą się do osób, które niedawno podpisały intercyzę. Dzięki temu banki chcą uchronić się przed fikcyjnie powstałą rozdzielnością majątkową, która nie zawsze zabezpiecza przed długami byłego współmałżonka.

Czy istnieje możliwość dokonania wyboru opodatkowania?


Według ogólnie panującej zasady w systemie podatkowym przychody uzyskane z tytułu najmu nieruchomości lub też rzeczy stanowiących współwłasność małżeńską powinny być wykazane przez każdego małżonka odrębnie.

Zobowiązanie podatkowe względem terenowych organów administracji państwowej

Wynajmujący dokonując pierwszy raz zawarcia umowy najmu powinien zgłosić o tym burmistrzowi, wójtowi lub prezydentowi miasta (w zależności od miejsca zamieszania) – jeżeli przedmiotem najmu jest nieruchomość przeznaczona na cele mieszkaniowe.

Obowiązek podatkowy względem organów podatkowych z tytułu najmu


Obowiązek podatkowy z tytuły najmu spoczywa względem zarówno właściwego miejscowo urzędu skarbowego, jak i terenowych organów administracji państwowej.

Poradnicze informacje potrzebne do zawarcia umowy najmu


Umowa najmu jest typem umowy cywilnoprawnej, gdzie wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz we wskazanym w umowie terminie.

Obowiązek podatkowy cudzoziemca z tytułu uzyskanych przychodów


Osoby fizyczne nie mające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, a przy tym podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwolnienie podatkowe w ramach najmu


Pani Maria Nowak zamierza skorzystać ze zwolnienia podatkowego podatkiem dochodowym od osób fizycznych proporcjonalnie do czasu wykonywania czynności, które zostały opodatkowane podczas całego roku. Podatniczka uzyskała przychód z wynajmu w roku podatkowym w wysokości 5.000 zł. Czy Pani Maria Nowak może skorzystać z owego uprawnienia?

Czy sprzedaż nieruchomość podlega opodatkowaniu?


Pan Marek Kowalski prowadzi działalność gospodarczą w ramach najmu lokalu mieszkalnego. Pan Kowalski dokonał wpisu działalności gospodarczej do ewidencji środków trwałych w 24. 11. 1980 roku, a następnie dokonał amortyzacji. Jednakże po dziesięciu latach (15 marca 2001 roku) wycofał się ze środków trwałych, ponieważ zrezygnował z prowadzenia działalność w ramach najmu nieruchomości i zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie usług pośrednictwa sprzedaży pojazdów mechanicznych. W 15 marca 2008 roku dokonał sprzedaży nieruchomości w wysokości 350000 zł. Czy Pan Marek Kowalski zobowiązany będzie do wykazania kwoty w przychodach z działalności gospodarczej z tytułu sprzedaży powyżej wskazanej nieruchomości?

Jakie przychody z najmu w ramach działalności podlegają opodatkowaniu?


Przychody uzyskane z najmu w ramach działalności gospodarczej to przychody należne, a nie faktycznie otrzymane. Za datę powstania przychodu uznaje się ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub na wystawionej fakturze, nie rzadziej niż raz w roku.

Opodatkowanie najmu prywatnego a najmu w ramach działalności gospodarczej


Obowiązek podatkowy z tytułu najmu w ramach działalności gospodarczej powinien być wypełniany raz w roku – pomimo tego, iż w umowie najmu były inne postanowienia. Przychody uzyskane z najmu to przychody należne, a nie faktycznie otrzymane. Podatek w formie ryczałtowej od uzyskanych przychodów ewidencjonowanych wynika z zeznania. Ryczałt jest podatkiem należnym za dany rok podatkowy.

Jak wykonać cokół z klinkieru?

Na estetykę budynku bardzo duży wpływa mają detale. Dlatego też, elementy elewacji wyjątkowo wrażliwe na zniszczenie takie jak np. cokoły należy wykonywać z materiałów odpornych na zniszczenie.

Czy najem można prowadzić w formie działalności gospodarczej?

Najem można prowadzić w ramach działalności gospodarczej, gdyż spełnia on wszystkie najważniejsze cechy. Najem jest przede wszystkim działalnością o charakterze zarobkowym, usługowym oraz wykonywany w sposób zorganizowany.

Jakie wydatki z tytułu najmu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?


Zgodnie z podstawową zasadą zawartą w systemie podatkowym, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zabezpieczenia źródła przychodów. Wyjątek od powyżej wskazanej reguły dotyczy kosztów nie stanowiących kosztów podatkowych wskazanych w ustawie PIT.

Czy można szybko i dobrze sprzedać mieszkanie?

Na rynku panuje stabilizacja, mimo tego, to kupujący stawiają warunki. Sprzedający narażeni są na straty zwłaszcza, gdy liczy się dla nich czas, by szybko sprzedać mieszkanie. Ważne, by wiedzieli o kilku rzeczach, które mogą zaważyć o sukcesie w sprzedaży, czy okresie w jakim uda im szybko dokonać transakcji.

Niższe koszty utrzymania mieszkania, mogą dać więcej ciepła

Kierując się wyborem nowego mieszkania zwracamy uwagę na lokalizacje, otoczenie, standard budynku, czy jego funkcjonalność. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej z nas zwraca uwagę na koszty utrzymania lokalu. Szukamy korzystnych rozwiązań ocieplenia budynku, czy zużycia wody, które w przyszłości przełożą się na niższe rachunki.

REKLAMA