REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wykończyć elewację budynku?

Marek Zając
Kolory odpowiadające za zewnętrzny wizerunek domu mogą być dobierane w zależności od tego czy hołduje się idei, aby dom nie wyróżniał się wśród otoczenia, czy też odwrotnie – aby był oryginalny.
Kolory odpowiadające za zewnętrzny wizerunek domu mogą być dobierane w zależności od tego czy hołduje się idei, aby dom nie wyróżniał się wśród otoczenia, czy też odwrotnie – aby był oryginalny.

REKLAMA

REKLAMA

Zielona, błękitna a może czerwona – jaki kolor elewacji wybrać? Do wyboru mamy wiele rodzajów farb elewacyjnych. Warto zwrócić uwagę, jakie mają one właściwości, bowiem wykończenie elewacji to nie tylko kolor, ale i ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jak chronić elewację?

REKLAMA

Bogata oferta rynkowa pozwala nam dziś wybierać spośród wielu rodzajów farb elewacyjnych. Powłoki akrylowe, mineralne, silikonowe i krzemianowe (silikatowe) mają jednak ściśle określone funkcje dekoracyjno – ochronne, dlatego muszą wykazywać dużą odporność, bowiem elewacja narażona jest na nieustanny wpływ wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Deszcze, promieniowanie słoneczne i wahania temperatury mogą już po kilku latach doprowadzić do poważnych i kosztownych uszkodzeń. Postępująca degradacja ścian, pęknięcia, odspojenia, zawilgocenia czy wreszcie obniżenie parametrów termoizolacyjnych to tylko niektóre z konsekwencji braku odpowiedniego zabezpieczenia elewacji budynku. Postęp technologiczny oraz prace nad ciągłym udoskonalaniem produktów, sprawiły że wiodący producenci materiałów budowlanych mogą pochwalić się posiadaniem w swojej ofercie farb i tynków o właściwościach samooczyszczenia, co zapewnia utrzymanie elewacji w czystości przez długie lata.

Zobacz także: W jaki sposób dobrać materiał na elewację?

Jaki kolor wybrać?

REKLAMA

Kolory odpowiadające za zewnętrzny wizerunek domu mogą być dobierane w zależności od tego czy hołduje się idei, aby dom nie wyróżniał się wśród otoczenia, czy też odwrotnie – aby był oryginalny. Wybór wymaga dokładnego przemyślenia. W końcu decydujemy o kolorze elewacji, który ma upiększać nasz budynek przez następne długie lata. Z pomocą przychodzą nam producenci materiałów budowlanych – Dzięki specjalnym mieszalnikom do farb i tynków, możemy stworzyć dowolny kolor elewacji domu – mówi Marek Zając z firmy Bolix, która posiada największą na rynku sieć mieszalników do farb i tynków elewacyjnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przed podjęciem decyzji warto jednak dobrze się zastanowić. Jednym z popełnianych błędów jest za silne eksponowanie kolorystyczne budynku. Mocny kontrast z tłem naturalnym nie zawsze daje pozytywne rezultaty. 

Jaki kolor będzie najlepszy?

Biel to równowaga, porządek i spokój. W tradycji polskiej architektury kolor ten kojarzy się z białym dworkiem i pobielaną chatą. Dzisiaj w architekturze jest bardzo często wybierany ze względu na łatwe zestawienia z innymi barwami. Liczne odcienie zieleni od oliwki, grochu po soczystą zieleń trawy łączone są z reguły z odcieniami kolorów neutralnych takimi jak np. biel czy brąz. W przypadku błękitu na ogół wybierane są odcienie od chłodnych barw jasnego nieba, poprzez różne tonacje wody aż do granatu irysów i bratków… 

I można by tak wymieniać bez końca - wybór pozostawiamy Państwa wyobraźni. 

Zobacz także: Czym jest elewacja na ruszcie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA