REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Elewacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dom z elewacją z klinkieru

Elewacja z klinkieru jest nie tylko ciekawa, ale i trwała. Zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych, jest gwarancją nie tylko atrakcyjnego wygląd budynku, zapewnia też dobrą termoizolacyjność i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia.

Elewacja drewniana: z drewna cedrowego

Elewacje drewniane są miłe dla oka, a dom z elewacją drewnianą świetnie wtapia się w otaczające go otoczenie. Drewno cedrowe jest coraz bardziej popularne. Świetnie sprawdzi się na elewacji, ponieważ charakteryzuje się niezwykłą lekkością i niską podatnością na absorpcję wilgoci.

Malowanie elewacji budynku

Odnawianie elewacji jest bardzo skomplikowanym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Jeśli już zdecydujemy się na tego rodzaju prace, warto abyśmy zainwestowali w dobrej jakości materiały takie, które maksymalnie wydłużą czas do kolejnego remontu.

Elewacje klinkierowe w domu jednorodzinnym

Elewacje klinkierowe to bardzo efektowne, choć dość drogie rozwiązanie. Pamiętajmy, że cegła to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, a cegła klinkierowa nawet po latach będzie wyglądała dobrze. Dlatego zastanówmy się czy elewacja z cegły klinkierowej jest warta swojej ceny.

REKLAMA

Gzyms

Gzyms to element architektoniczny budynku. Pozioma ozdobna listwa na wysokości ostatniej kondygnacji, wystająca poza lico muru. Gzyms chroni kondygnację przed ściekająca z dachu wodą deszczową. Poza funkcją użytkową, gzyms może pełnić także funkcję ozdobną. Wyróżniamy gzymsy zewnętrzne oraz gzymsy wewnętrzna.

Tynk na elewacji

Tynk na elewacji będzie służył nam długo tylko wtedy, jeśli dokonamy jego właściwego wyboru. Na rynku dostępne są tynki w różnych wzorach i kolorach. Żeby tynk na elewacji był trwały, powinien go wykonać specjalista, który zna się na tynkowaniu.

Na czym polega system ochrony mikrobiologicznej?


Jak uchronić elewację przed glonami? Jak czyścić elewację? Producenci oferują środki, które odpowiadają za mikrobiologiczną ochronę budynków. Tego typu produkty oczyszczają elewację z zanieczyszczeń i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed glonami, grzybami i porostami.
Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się zanieczyszczeń z elewacji.

Jak unikać błędów przy wykańczaniu elewacji?


Przy wykańczaniu elewacji łatwo popełnić błędy, które mogą popsuć efekt końcowy. Aby ich uniknąć, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, jak wykończyć elewację i jak osiągnąć zamierzony efekt.

REKLAMA

Jak profesjonalnie wykończyć komin?


Odpowiednio wykończony komin, poza swoimi głównymi funkcjami, może również zdobić cały dom. Komin możemy wykończyć tak samo jak elewację lub wykorzystać do tego celu inne materiały. Materiał, którym pokryjemy komin musi być trwały i odporny zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i wysokie temperatury.

Porządki w domu i ogrodzie

Wiosna to właściwy moment aby wyremontować dom i zrobić porządki na działce. Po zimie warto sprawdzić, czy niskie temperatury nie uszkodziły elewacji, chodników czy podjazdu. Okres wiosenny to także czas, kiedy rozpoczynamy prace w ogrodzie. Jeśli planując np. wycinkę drzewa, sprawdźmy jak zrobić to zgodnie z prawem.

Deski elewacyjne z cedru czerwonego


Nowością na rynku jest cedr czerwony, wykorzystywany do produkcji desek elewacyjnych. Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku.

Jak dbać o elewację, aby przetrwała lata?


Fasada budynku to jeden z ważnych elementów wykończeniowych budynku. Często zdarza się, że na powierzchni elewacji pojawiają się zacieki, plamy lub ulega ona poważnym uszkodzeniom. Jak należy dbać o elewację, aby tego uniknąć?

Jak dopasować kolor okien do wnętrza i elewacji?


Abyśmy czuli się w naszym domu dobrze, powinniśmy zadbać o aranżację przestrzeni. Jednym z elementów są odpowiednio dobrane okna. Na rynku pojawiła się możliwość zakupu dwukolorowych okien, które można dobrać zarówno do wnętrza, jak i do elewacji domu.

Jak efektownie połączyć drewno z nowoczesnymi materiałami budowlanymi?


Popularność drewna jako materiału do wykończenia fasad domów jednorodzinnych na jakiś czas zmalała. Jednak dzięki temu, że na rynku dostępnych jest coraz więcej egzotycznych gatunków drewna, właściciele domów coraz częściej decydują się na łączenie drewna z innymi materiałami budowlanymi.

Drewniane elewacje w budynkach użyteczności publicznej

Dążenie do nowoczesnego wyglądu nie omija także budynków użyteczności publicznej, dlatego coraz ich większa ilość projektowana jest z drewnianym elewacjami. Architekci starają się podążać za ekologicznym nurtem uwzględniając w swoich projektach budynków użyteczności publicznej drewniane elewacje. Połączenie elewacji drewnianej ze szkłem, metalem czy cegłą sprawiają, że takie budynki pełnią zarówno funkcję reprezentacyjną, jak i estetyczną.

Czy tynk może chronić ściany zewnętrzne?


Bezpieczny i fachowo wykończony dom może jednocześnie ładnie wyglądać. Aby to osiągnąć, należy dobrze dobrać tynk i wykonać profesjonalną elewację, która zabezpieczy ściany zewnętrzne przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Drewno elewacyjne jako jeden z nowoczesnych elementów wykończeniowych

Drewno elewacyjne to jeden z najmodniejszych elementów w nowoczesnej architekturze. Ten naturalny surowiec nadaje budynkom niepowtarzalny charakter, ponadto można łączyć go innymi materiałami takimi jak szkło czy metal.

Jak i kiedy ocieplić budynek?


Odpowiednie ocieplenie ścian zewnętrznych przy użyciu nowoczesnych materiałów budowlanych to gwarancja oszczędzania energii. Sprawdź stan swojej elewacji, bo wiosna to najlepszy czas na prace ociepleniowe.

Jak pozbyć się nieczystości roznoszonych przez gołębie?


Gołębie są sympatyczne i niegroźne. Jednak brud, który po sobie pozostawiają sprawia, że obecność tych ptaków w okolicach budynków staje się dla nas uciążliwa. Jak zatem szybko i skutecznie usunąć zanieczyszczenia pozostawiane przez gołębie?

Jak wykończyć elewację budynku?

Zielona, błękitna a może czerwona – jaki kolor elewacji wybrać? Do wyboru mamy wiele rodzajów farb elewacyjnych. Warto zwrócić uwagę, jakie mają one właściwości, bowiem wykończenie elewacji to nie tylko kolor, ale i ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jak zaprojektować ciekawy cokół?

Cokół to najniższa, nadziemna część zewnętrznej ściany budynku. Chroni elewację domu przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznym. Zaprojektowany w pomysłowy, sposób staje się jednocześnie ważnym elementem dekoracyjnym i zdobi budynek.

Jakie rodzaje kamienia naturalnego można stosować na elewacji?


Rodzajów kamieni naturalnych które możemy stosować na elewacji jest bardzo wiele, w zależności od ich wyboru możemy liczyć że nasza elewacja z kamieni naturalnych będzie elegancka, gustowna i bardzo trwała. Kamienie naturalne najczęściej stosowane na elewacjach to piaskowiec, granit, wapień ale spotykane są też elewacje wykonane z bazaltu, kwarcytu, łupka, marmuru czy onyksu.

Płytki elewacyjne – z kamienia naturalnego czy sztucznego?


Płytki elewacyjne z kamienia nadają budynkowi elegancji i gustowności. Wybór pomiędzy naturalnym a sztucznym kamieniem głównie odbywa się w sferze ekonomicznej i estetycznej, gdzie estetyką wygrywa kamień naturalny a w rozrachunku ekonomicznym kamień sztuczny, który jest zdecydowanie tańszy. Oba są także trwałymi rozwiązaniami lecz z większym wskazaniem na elewację wykonaną z kamienia naturalnego.

Czym są suche elewacje?


Suche elewacje nazywane też elewacjami na ruszcie są powszechnym rozwiązaniem na wykończenie ścian zewnętrznych, zapewnienie budynkowi odpowiedniej izolacyjności termicznej, jak i uatrakcyjnienie jego wyglądu. Suche elewacje zapewniają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, przy czym zachowują przez długie lata swój atrakcyjny wygląd. Elewacje suche wykonuje się niezależnie od pory roku, co jest wielkim plusem w stosunku do elewacji w systemie BSO i jej wykończenia.

Skąd się biorą wykwity na elewacji z klinkieru?

Białe wykwity na elewacji z klinkieru szpecą ściany, a powstawać mogą zaraz po jej wzniesieniu. Przed wykwitami możemy się chronić już przed wymurowaniem ściany przez odpowiednie dobieranie materiałów i sposób wykonania. Można je też zwalczyć, gdy już się pojawią.

Jak wygląda wykonanie Bezspoinowego Systemu Ociepleń?


Sprawdzonym rozwiązaniem izolacji cieplnej budynku są Bezspoinowe Systemy Ociepleń. Jest to jeden z najważniejszych jego elementów. Odpowiednio dobrany i wykonany wpływa na trwałość elewacji i energooszczędność inwestycji.

Jak wygląda właściwe utrzymanie elewacji?


Właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek, narzucany przez prawo budowlane, prawidłowego administrowania obiektami budowlanymi. Oznacza to, że muszą prowadzić książki obiektu budowlanego i przeprowadzać okresowe kontrole stanu technicznego elewacji. Jednak nie odnosi się to do budynków mieszkalnych jednorodzinnych i budownictwa zagrodowego i letniskowego.

Zalety i wady elewacji z sidingu

Elewacja z sidingu wyglądem przypomina boazerię drewnianą. Jest trwałym wykończeniem elewacji, odpornym na czynniki atmosferyczne oraz nie wymagającym konserwacji. Niestety rozwiązanie to nie należy do najtańszych i jego montaż trzeba powierzyć odpowiedniemu fachowcowi.

W jaki sposób dobrać materiał na elewację?


Odpowiedni wybór materiału na elewację nada naszemu domowi charakteru, jednocześnie będzie naszą wizytówką. Materiał elewacyjny powinien chronić izolację cieplną oraz mur konstrukcyjny przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi, dlatego powinien mieć odpowiednie parametry wytrzymałościowe. Estetyka, ochrona, technologia ścian i względy ekonomiczne będą decydowały o doborze odpowiedniego materiału na elewację.

Jaki materiał wybrać na elewację budynku?



Elewacja naszego budynku jest jak nasza wizytówka, dlatego też warto odpowiednio dobrać materiały tak, aby do niej pasowały i abyśmy dobrze czuli się w naszym domu. Koszty materiałów, choć mają duży wpływ na kreowanie naszej elewacji, nie powinny być głównym kryterium wyboru materiału, ponieważ nawet mniejszym kosztem można osiągnąć świetne rezultaty, które są zależne tylko od naszej inwencji.

Jaką farbę wybrać do pomalowania elewacji?

Wybór farby do pomalowania elewacji decyduje zarówno o jej wygładzie jak i trwałości. Oferowane nam farby na pierwszy rzut oka są bardzo podobne, lecz tak naprawdę są różnej jakości i chronią elewacje w różnym stopniu. Do wyboru mamy farby akrylowe, silikatowe (krzemianowe), winylowe, wapienne, cementowe lub polikrzemianowe.

Elewacja wentylowana – co to takiego?


Elewacja wentylowana jest nowoczesnym systemem okładzinowym, poprawiającym w znaczącym stopniu walory termoizolacyjne budynku. Stosowana jest zarówno w budynkach istniejących jak i nowo projektowanych. Zmienia także walory estetyczne samej elewacji gdyż stosuje się na nią różnego typu płyty okładzinowe.

Czy warto stosować drewno na elewacji?


Drewno na elewacji sprawia, że nasz budynek jest ciepły, rodzinny, przyjazny i bezpieczny. Drewno jest materiałem naturalnym, wykorzystywanym na elewacjach budynków od lat, w obecnych czasach bardzo popularne jest łączenie go z innymi materiałami – w ten sposób nabiera nowego charakteru.

Tynk mineralny czy akrylowy?

Problem wyboru tynku najczęściej pojawia się podczas wymiany ocieplenia lub docieplenia budynku. Na rynku jest wiele rodzajów tynków, z których najbardziej popularne to cienkowarstwowe tynki mineralne i akrylowe.

Jaką zaprawę zastosować do wykończenia elewacji z klinkieru?

Do spoinowania elewacji z klinkieru najlepiej wybierać gotowe mieszanki zapraw. Ich skład jest odpowiednio dobrany, co sprawia że mają one odpowiednie właściwości i trwałość. Kolor spoin powinien nie wchodzić w zbyt duży kontrast ze ścianą, znacznie lepiej prezentują się kolory stonowane i bardziej zbliżone do siebie.

Tynk akrylowy – co to takiego i gdzie się go stosuje?


Tynk akrylowy jest alternatywą dla tynków mineralnych, głównie ze względu na dekoracyjną fakturę oraz ogromną paletę kolorów. Tynk akrylowy, jest rodzajem tynków cienkowarstwowych stosowanym na zewnątrz także w systemie BSO (bezspoinowy system ociepleń) jak i dekoracyjna wyprawa wewnętrzna. Niejednokrotnie występuje w postaci gotowych mieszanek co znacznie przyspiesza prace tynkarskie.

Elewacja budynku – jaki tynk wybrać?

Tynk, jako element wykończeniowy zdobi budynek i nadaje mu odpowiedni charakter oraz zapewnia estetykę między innymi dzięki różnorodnej strukturze oraz różnorodności barw. Rodzaj tynku stosowanego na elewacji budynku dobiera się w zależności od rodzaju zastosowanej izolacji cieplnej.

Cegła na elewację: klinkierowa czy licowa?


Nie zależnie od tego czy wybierzemy cegłę klinkierową czy licową mamy gwarancję trwałej i bardzo eleganckiej elewacji. Poprzez dobór odpowiedniej faktury jak i koloru cegły możemy, nadać elewacji wyjątkowy charakter.

REKLAMA