REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Deski elewacyjne z cedru czerwonego

Subskrybuj nas na Youtube
Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku. Fot. DLH Poland
Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku. Fot. DLH Poland

REKLAMA

REKLAMA


Nowością na rynku jest cedr czerwony, wykorzystywany do produkcji desek elewacyjnych. Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku.

Spośród szerokiej oferty desek przeznaczonych do montażu elewacji, na szczególną uwagę zasługują te wykonane z cedru czerwonego. Na korzyść drewna cedrowego przemawiają wysokie parametry techniczne: gęstość, trwałość i lekkość. Ponadto drewno wyróżnia się dużą stabilnością wymiarową i doskonałą izolacją cieplną i akustyczną. Wzrastający w surowym klimacie podbiegunowym Kanady cedr, naturalnie odporny na zmienne warunki atmosferyczne, przez długie lata będzie spełniał funkcje ochronne budynku. Odpowiednio zaprojektowany kształt profili drewnianych pomoże uniknąć zawilgocenia elewacji. Naturalnie trwałe (druga klasa wytrzymałości) deski fasadowe, odporne na rozkład organiczny i niszczenie, nie wymagają malowania i zabiegów konserwujących. Okładzina elewacyjna z cedru czerwonego pozostawiona w postaci naturalnej z czasem pokrywa się patyną, zmieniając barwę na srebrzysto-szarą. Wybór cedru z wybrzeży Pacyfiku Ameryki Północnej sprawi, że elewacje na długo pozostaną naturalnie trwałe i naturalnie piękne.

REKLAMA

Zobacz także: Drewno elewacyjne jako jeden z nowoczesnych elementów wykończeniowych

Ochrona i przyjemny zapach

Od dawna projektanci z upodobaniem łączą surowe linie współczesnej architektury z naturalną urodą drewna. Drewniane elewacje doskonale komponują się z industrialnymi bryłami, tworząc proste i eleganckie domy oraz budynki publiczne. Powściągliwe formy, nacechowane modernistycznym stylem, uzupełnione drewnianą elewacją tworzą piękne i eleganckie formy oparte na prostocie. Cedr czerwony zastosowany na fasadzie budynku doda bryle lekkości, podkreśli harmonijność architektoniczną projektu. Ponadto domy z elewacją wykonaną z drewnianych desek sprawiają wrażenie ciepłych i pozbawionych monumentalności. W przypadku cedru czerwonego estetyczne walory idą w parze z najlepszymi walorami technicznymi. Wartością dodaną tego gatunku drewna jest wysoka zawartość naturalnych olejków, które sprawiają, że wydziela ono wyraźnie wyczuwalną przyjemną woń. Duża zawartość olejków dodatkowo tworzy naturalną barierę przed insektami i grzybami.

Zobacz także: Drewniane elewacje w budynkach użyteczności publicznej

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: materiały prasowe

Harmonijne połączenie nowoczesnej architektury i cedru czerwonego firmy DLH Fot. DLH Poland
Realizacja fasady z użyciem desek elewacyjnych firmy DLH Fot. DLH Poland
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA