REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Deski elewacyjne z cedru czerwonego

Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku. Fot. DLH Poland
Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku. Fot. DLH Poland

REKLAMA

REKLAMA

Nowością na rynku jest cedr czerwony, wykorzystywany do produkcji desek elewacyjnych. Deski z cedru czerwonego stosowane są w zewnętrznych aranżacjach budynków, głównie dlatego, że są trwałe i estetyczne. Deski z cedru czerwonego stanowią doskonała ochronę izolacyjną budynku.

Spośród szerokiej oferty desek przeznaczonych do montażu elewacji, na szczególną uwagę zasługują te wykonane z cedru czerwonego. Na korzyść drewna cedrowego przemawiają wysokie parametry techniczne: gęstość, trwałość i lekkość. Ponadto drewno wyróżnia się dużą stabilnością wymiarową i doskonałą izolacją cieplną i akustyczną. Wzrastający w surowym klimacie podbiegunowym Kanady cedr, naturalnie odporny na zmienne warunki atmosferyczne, przez długie lata będzie spełniał funkcje ochronne budynku. Odpowiednio zaprojektowany kształt profili drewnianych pomoże uniknąć zawilgocenia elewacji. Naturalnie trwałe (druga klasa wytrzymałości) deski fasadowe, odporne na rozkład organiczny i niszczenie, nie wymagają malowania i zabiegów konserwujących. Okładzina elewacyjna z cedru czerwonego pozostawiona w postaci naturalnej z czasem pokrywa się patyną, zmieniając barwę na srebrzysto-szarą. Wybór cedru z wybrzeży Pacyfiku Ameryki Północnej sprawi, że elewacje na długo pozostaną naturalnie trwałe i naturalnie piękne.

REKLAMA

Zobacz także: Drewno elewacyjne jako jeden z nowoczesnych elementów wykończeniowych

Ochrona i przyjemny zapach

Od dawna projektanci z upodobaniem łączą surowe linie współczesnej architektury z naturalną urodą drewna. Drewniane elewacje doskonale komponują się z industrialnymi bryłami, tworząc proste i eleganckie domy oraz budynki publiczne. Powściągliwe formy, nacechowane modernistycznym stylem, uzupełnione drewnianą elewacją tworzą piękne i eleganckie formy oparte na prostocie. Cedr czerwony zastosowany na fasadzie budynku doda bryle lekkości, podkreśli harmonijność architektoniczną projektu. Ponadto domy z elewacją wykonaną z drewnianych desek sprawiają wrażenie ciepłych i pozbawionych monumentalności. W przypadku cedru czerwonego estetyczne walory idą w parze z najlepszymi walorami technicznymi. Wartością dodaną tego gatunku drewna jest wysoka zawartość naturalnych olejków, które sprawiają, że wydziela ono wyraźnie wyczuwalną przyjemną woń. Duża zawartość olejków dodatkowo tworzy naturalną barierę przed insektami i grzybami.

Zobacz także: Drewniane elewacje w budynkach użyteczności publicznej

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: materiały prasowe

Harmonijne połączenie nowoczesnej architektury i cedru czerwonego firmy DLH Fot. DLH Poland
Realizacja fasady z użyciem desek elewacyjnych firmy DLH Fot. DLH Poland
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA