REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie rozwiązania zastosować w małym mieszkaniu?

Mieszkanie. Fot. INVADO
Mieszkanie. Fot. INVADO

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli jesteśmy właścicielami małego mieszkania to wcale nie znaczy, że przestrzeń wokół nas musi być zagracona. Bez większego problemu możemy znaleźć w sklepach meblowych rozwiązania, które pozwolą nam zaaranżować małe mieszkanie. Warto świadomie wykorzystać taką przestrzeń.

W małym mieszkaniu zorientowanym na maksymalizację wolnej przestrzeni należy zdecydować się na oszczędny wystrój. Świetnie sprawdzą się rolety zamiast ciężkich zasłon, małe dywaniki, niskie meble i dominacja jasnych barw, które optycznie powiększą wnętrze. W małym mieszkaniu Twoimi sprzymierzeńcami będą również wnękowe szafy, duże lustra i wygodne, przesuwane drzwi. To ostatnie rozwiązanie zyskuje sporą popularność, ze względu na wyjątkowe połączenie ergonomii z interesującym, designerskim efektem. Decydując się na nie mamy do wyboru dwa rodzaje montażu.

REKLAMA

Fot. Fotolia

Czym jest system naścienny?

W małym mieszkaniu warto zastosować system naścienny, polega on na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła.

Zobacz także: Jak zastosować fotorolety w różnych pomieszczeniach?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– To rozwiązanie wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na to by konstrukcja była solidnie przymocowana, ponieważ obciążenie, drgania i uderzenia mogą prowadzić do jej poluzowania – mówi Joanna Dec-Galuk z firmy INVADO, producenta drzwi wewnętrznych. Należy również pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już użyć do celów aranżacyjnych.

Drzwi schowane w ścianę

Kolejny sposób montażu systemu przesuwnego polega na schowaniu skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to zrobić wykuwając odpowiednich rozmiarów otwór, w którym zamontowany zostanie system przesuwny. Jest to jednak skomplikowane i czasochłonne. Często, z przyczyn technicznych niemożliwe do wykonania. Dlatego prostszą metodą będzie postawienie ścianki z płyty kartonowo–gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy ciekawie zaaranżować.

Praktyczne rozwiązanie

Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrza małego mieszkania jest bardziej przestronne. Znakomicie organizują powierzchnię, gdy ma ona spełniać kilka funkcji – na przykład jeśli w jednym pokoju potrzebujemy oddzielić miejsce do pracy od kącika sypialnego. Sprawdzą się też, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są tak blisko siebie, że tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

Zobacz także: Jakie dodatki odmienią wnętrze Twojego mieszkania?

– W ofercie INVADO każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę – mówi Joanna Dec-Galuk. – Oferujemy również kompletny zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek, szczotki i uszczelki – dodaje. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi rodzicami maluchów to również dla nas system przesuwny jest idealny. Tymi drzwiami nie da się ani trzasnąć ani porysować klamką ściany, a co najważniejsze dziecko na pewno nie przytrzaśnie sobie rączki. W ten sposób wnętrze staje się nie tylko bardziej przestronne, ale też bezpieczne.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

REKLAMA

Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

REKLAMA