REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie rozwiązania zastosować w małym mieszkaniu?

Subskrybuj nas na Youtube
Mieszkanie. Fot. INVADO
Mieszkanie. Fot. INVADO

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli jesteśmy właścicielami małego mieszkania to wcale nie znaczy, że przestrzeń wokół nas musi być zagracona. Bez większego problemu możemy znaleźć w sklepach meblowych rozwiązania, które pozwolą nam zaaranżować małe mieszkanie. Warto świadomie wykorzystać taką przestrzeń.

W małym mieszkaniu zorientowanym na maksymalizację wolnej przestrzeni należy zdecydować się na oszczędny wystrój. Świetnie sprawdzą się rolety zamiast ciężkich zasłon, małe dywaniki, niskie meble i dominacja jasnych barw, które optycznie powiększą wnętrze. W małym mieszkaniu Twoimi sprzymierzeńcami będą również wnękowe szafy, duże lustra i wygodne, przesuwane drzwi. To ostatnie rozwiązanie zyskuje sporą popularność, ze względu na wyjątkowe połączenie ergonomii z interesującym, designerskim efektem. Decydując się na nie mamy do wyboru dwa rodzaje montażu.

REKLAMA

Fot. Fotolia

Czym jest system naścienny?

W małym mieszkaniu warto zastosować system naścienny, polega on na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła.

Zobacz także: Jak zastosować fotorolety w różnych pomieszczeniach?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– To rozwiązanie wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na to by konstrukcja była solidnie przymocowana, ponieważ obciążenie, drgania i uderzenia mogą prowadzić do jej poluzowania – mówi Joanna Dec-Galuk z firmy INVADO, producenta drzwi wewnętrznych. Należy również pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już użyć do celów aranżacyjnych.

Drzwi schowane w ścianę

Kolejny sposób montażu systemu przesuwnego polega na schowaniu skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to zrobić wykuwając odpowiednich rozmiarów otwór, w którym zamontowany zostanie system przesuwny. Jest to jednak skomplikowane i czasochłonne. Często, z przyczyn technicznych niemożliwe do wykonania. Dlatego prostszą metodą będzie postawienie ścianki z płyty kartonowo–gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy ciekawie zaaranżować.

Praktyczne rozwiązanie

Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrza małego mieszkania jest bardziej przestronne. Znakomicie organizują powierzchnię, gdy ma ona spełniać kilka funkcji – na przykład jeśli w jednym pokoju potrzebujemy oddzielić miejsce do pracy od kącika sypialnego. Sprawdzą się też, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są tak blisko siebie, że tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

Zobacz także: Jakie dodatki odmienią wnętrze Twojego mieszkania?

– W ofercie INVADO każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę – mówi Joanna Dec-Galuk. – Oferujemy również kompletny zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek, szczotki i uszczelki – dodaje. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi rodzicami maluchów to również dla nas system przesuwny jest idealny. Tymi drzwiami nie da się ani trzasnąć ani porysować klamką ściany, a co najważniejsze dziecko na pewno nie przytrzaśnie sobie rączki. W ten sposób wnętrze staje się nie tylko bardziej przestronne, ale też bezpieczne.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

Frankowicze wciąż pozywają banki przed sąd, ale wielu rezygnuje z walki o pieniądze, dlaczego

Frankowicze tracą impet. W I kw. 2025 r. do sądów wpłynęło o 40 proc. mniej pozwów niż rok wcześniej, Do sądów wpływa coraz mniej spraw frankowych. Spadki są dwucyfrowe. Eksperci mówią o efekcie ugód.

REKLAMA