REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co warto kupić za milion złotych?

Milionerzy planujący zakup mieszkania na stołecznym rynku pierwotnym najwięcej apartamentów mogą znaleźć w Śródmieściu, Wilanowie i na Mokotowie. Fot. materiały prasowe
Milionerzy planujący zakup mieszkania na stołecznym rynku pierwotnym najwięcej apartamentów mogą znaleźć w Śródmieściu, Wilanowie i na Mokotowie. Fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Czy spośród ofert mieszkań i domów za milion złotych jest duży wybór? W jakich warszawskich dzielnicach możemy ich szukać? Czy w każdej dzielnicy uda nam się coś znaleźć? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania z tym związane.

Milionerzy planujący zakup mieszkania na stołecznym rynku pierwotnym najwięcej apartamentów mogą znaleźć w Śródmieściu, Wilanowie i na Mokotowie. W pozostałych dzielnicach ich liczba nie jest zbyt duża. Oferta warszawskiego rynku nowych mieszkań obejmuje niemal 11 tys. lokali. Według danych portalu Tabelaofert.pl około 900 apartamentów w 107 inwestycjach to mieszkania za milion złotych i droższe. Taka liczba ofert odpowiada ograniczonemu popytowi na tak kosztowne mieszkanie.

REKLAMA

Tylko osoby o ponad przeciętnych możliwościach finansowych mogą pozwolić sobie na zakup apartamentu w sześciocyfrowej kwocie. Dlatego takie mieszkania są teraz tylko uzupełnieniem oferty w rozpoczynanych inwestycjach. W projektach, których budowa rozpoczynała się jeszcze dwa lata temu inwestorzy projektowali liczne penthousy i apartamenty na ostatnich piętrach. Teraz takie mieszkania powstają tylko w niektórych lokalizacjach, uznawanych za prestiżowe.

Zobacz także: Jak umiejętnie inwestować w nieruchomości?

Gdzie znaleźć takie oferty?

REKLAMA

Najwięcej kosztownych nowych mieszkań znajduje się w Śródmieściu. W tej dzielnicy możemy wybierać spośród 250 nieruchomości. Podobną liczbę luksusowych mieszkań (ok. 220) znajdziemy na Mokotowie. Ta dzielnica od dawna jest najbardziej preferowana przez kupujących. Już nieco mniejszy wybór jest w Wilanowie (160 mieszkań). W czasie hossy deweloperzy budowali tu wiele apartamentowców, które częściowo wciąż czekają na właścicieli. Na większy wybór możemy liczyć jeszcze na Woli. W ofercie, głównie tzw. bliskiej Woli dostępnych jest nieco ponad 100 mieszkań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Chętni na zakup lokum, którzy dysponują 1 mln zł, mogą także poszukać mieszkania na Ochocie, Żoliborzu i Bielanach. W tych dzielnicach możliwości są już jednak ograniczone. Wszystkie trzy dzielnice łącznie dysponują zaledwie ok. 90 ofertami. W pozostałych lokalizacjach wybór jest bardzo ograniczony.

Co znajdziemy w ofercie?

W kwocie 800 tys. – 1 mln zł możemy znaleźć nawet 120 m2, jednak nie w dzielnicach centralnych, ale na Bemowie czy Białołęce. Na Mokotowie możliwe będzie kupno mieszkania o takiej powierzchni, ale w górnej granicy tego przedziału cenowego. Im bliżej centrum tym metrów za milion dostaniemy mniej, szczególnie jeśli będzie to ekskluzywna inwestycja.

REKLAMA

Zamiast mieszkania w okrągłej kwocie możemy też kupić dom. Zaletą apartamentu jest korzystna lokalizacja, w centrum miasta lub jego pobliżu. Dom w zbliżonej cenie znajdziemy w zewnętrznej dzielnicy miasta, co będzie oznaczało dłuższy dojazd do pracy. Jednak apartament to nie to samo, nawet jeśli posiada imponujący taras. Wygody zamieszkania w domu z własnym kawałkiem ziemi nie da się zastąpić. Wybór zależy od preferencji kupujących.

- Domy na osiedlu Przytulnym stanowią alternatywę dla 70-100 metrowego mieszkania w centralnych dzielnicach Warszawy w zależności od standardu i położenia lokalu. Osoby, które nie chcą mieszkać w budynku wielorodzinnym mogą wybrać komfort zamieszkania w domu o powierzchni ok. 170 m2. A dojazd do centrum Wałem Miedzeszyńskim i Mostem Siekierkowskim nie zajmie dużo czasu - tłumaczy Wojciech Stisz, Specjalista ds. marketingu i sprzedaży w BARC Warszawa S.A.

Zobacz także: Jak można bezpiecznie kupić mieszkanie?

Jak sytuacja wygląda na rynku domów?

W ciągu ostatniego roku nie zaszły duże zmiany na warszawskim rynku domów jednorodzinnych, jeśli chodzi o ceny. Stawki deweloperów pozostały na nie zmienionym poziomie. Z powodu ograniczenia finansowania w bankach nie ma zbyt wielu chętnych na tak kosztowne nieruchomości, dlatego też deweloperzy budują niewiele.

Domy to tylko 2–4% wszystkich nieruchomości mieszkaniowych oddawanych w stolicy. Według portalu TabelaOfert.pl na warszawskim rynku domów znajdziemy obecnie ok. 320 ofert w 38 inwestycjach. Trzy na cztery zaprojektowane są w zabudowie bliźniaczej. Co trzeci dostępny jest na Białołęce (ok. 110), gdzie w ostatnich latach powstało najwięcej osiedli.

Nieco mniejszym rynkiem jest Wawer, gdzie do dyspozycji kupujących pozostaje ponad 90 nieruchomości. W tej dzielnicy nieduży dom do wykończenia można już kupić w cenie ok. 600 tys. Na Ursynowie znajdziemy ok. 50 ofert, w dużej części w projektach, które są dopiero w budowie. Osiedla domów jednorodzinnych powstają w tej dzielnicy głównie w okolicy Puławskiej, bliżej rogatek Warszawy. Nieliczne oferty proponują również Wilanów (22), Targówek (26) i Rembertów (9).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA