REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaprojektować przestronny taras?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wojciech Mogilnicki
Taras wolnostojący wyłożony deskami  kompozytowymi w kolorze brązowym fot. DLH
Taras wolnostojący wyłożony deskami kompozytowymi w kolorze brązowym fot. DLH

REKLAMA

REKLAMA

Taras to nieodłączny element każdego domu. To, jaki będzie zależy tylko od nas. Przy budowie tarasu wato zastanowić z jakich materiałów go wykonać, tak aby służył nam przez wiele lat. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie materiałów kompozytowych. Jak je wykorzystać do budowy tarasu radzi Wojciech Mogilnicki.

Współczesne trendy aranżacji ogrodów wyraźnie stawiają na otwartość przestrzeni i roślinność w naturalnej formie, nieukształtowanej przez człowieka. Centralnym elementem architektury ogrodowej jest obszerny taras, będący miejscem towarzyskich spotkań lub rodzinnych posiłków na łonie natury. Do jego budowy coraz częściej wybieramy ekologiczne materiały, cechujące się eleganckim, naturalnym wyglądem i dające komfortowe, ciepłe wrażenie dotykowe. Dla osób ceniących zalety naturalnych surowców na równi z łatwością utrzymania, doskonałym wyborem będą deski kompozytowe.

REKLAMA

Zobacz także: Jak zadbać o taras na wiosnę?

Czym charakteryzuje się deska kompozytowa?

REKLAMA

Wraz ze wzrostem popularności trendów ekologicznych w aranżacji wnętrz i ogrodów, egzotyczne gatunki drewna zyskały szerokie uznanie jako materiał do budowy tarasów, stanowiąc interesującą alternatywę dla płytek ceramicznych. Drewniane tarasy są niezwykle atrakcyjne, jednak materiał ten wymaga pielęgnacji, aby mógł dłużej cieszyć oko naturalnym pięknem i kolorem. Idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę użytkowania jest deska kompozytowa. Produkt ten wykonany jest z włókien drzewnych i bambusowych oraz wysokiej gęstości polietylenu (HDPE) – dlatego podlega recyklingowi w 100%. Powierzchnia deski jest odporna na ścieranie, a utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe.

– Kompozytowe deski tarasowe to idealne rozwiązanie dla tych osób, które doceniają praktyczne i trwałe rozwiązania, nie wymagające szczególnej pielęgnacji. Materiał ten wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy mróz. Nie ulega gniciu czy działaniu owadów i pleśni, a także nie patynuje pod wpływem promieni UV. Deski zachowują trwały kolor na lata, bez dodatkowych zabiegów w postaci barwienia czy olejowania. Wystarczy je tylko regularnie przemywać wodą – mówi Wojciech Mogilnicki.

Wygoda i design

REKLAMA

Ogrodowe otoczenie stanowi miejsce relaksu, dlatego chcemy się w nim czuć komfortowo i bezpiecznie pod każdym względem. Deski kompozytowe dostępne w różnych kolorach, wymiarach i profilach umożliwiają zaplanowanie ogrodu zgodnie z indywidualnym pomysłem ponadto dają pewność bezpiecznego użytkowania. W zależności od architektury domu i ogrodu pozwalają tworzyć różnorodne kompozycje, od jednolicie gładkich powierzchni w stonowanej kolorystyce i modernistycznym stylu, aż po tradycyjne realizacje w ciepłym kolorze drewna. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Idealnie gładka i pozbawiona drzazg powierzchnia deski nie stwarza ryzyka zranienia. Ryflowania na powierzchni desek nadają tarasowi wyjątkowy wygląd oraz zapobiegają poślizgom, dlatego można je układać również w pobliżu basenu. Deski kompozytowe idealnie nadają się do montażu przed domem i w ogrodzie, a także jako materiał na taras położony na balkonie lub na piętrze (nad innymi pomieszczeniami mieszkalnymi lub garażem). Szybki i bezproblemowy montaż, oparty na sprawdzonych rozwiązaniach pomaga uzyskać niezwykle estetyczny efekt, bez widocznych elementów łączących.

Zobacz także: Jak prawidłowo zbudować taras?

Taras pokryty deskami kompozytowymi w kolorze szarym fot. DLH
Deska kompozytowa fot. DLH
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA