REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaprojektować przestronny taras?

Wojciech Mogilnicki
Taras wolnostojący wyłożony deskami  kompozytowymi w kolorze brązowym fot. DLH
Taras wolnostojący wyłożony deskami kompozytowymi w kolorze brązowym fot. DLH

REKLAMA

REKLAMA

Taras to nieodłączny element każdego domu. To, jaki będzie zależy tylko od nas. Przy budowie tarasu wato zastanowić z jakich materiałów go wykonać, tak aby służył nam przez wiele lat. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie materiałów kompozytowych. Jak je wykorzystać do budowy tarasu radzi Wojciech Mogilnicki.

Współczesne trendy aranżacji ogrodów wyraźnie stawiają na otwartość przestrzeni i roślinność w naturalnej formie, nieukształtowanej przez człowieka. Centralnym elementem architektury ogrodowej jest obszerny taras, będący miejscem towarzyskich spotkań lub rodzinnych posiłków na łonie natury. Do jego budowy coraz częściej wybieramy ekologiczne materiały, cechujące się eleganckim, naturalnym wyglądem i dające komfortowe, ciepłe wrażenie dotykowe. Dla osób ceniących zalety naturalnych surowców na równi z łatwością utrzymania, doskonałym wyborem będą deski kompozytowe.

REKLAMA

Zobacz także: Jak zadbać o taras na wiosnę?

Czym charakteryzuje się deska kompozytowa?

REKLAMA

Wraz ze wzrostem popularności trendów ekologicznych w aranżacji wnętrz i ogrodów, egzotyczne gatunki drewna zyskały szerokie uznanie jako materiał do budowy tarasów, stanowiąc interesującą alternatywę dla płytek ceramicznych. Drewniane tarasy są niezwykle atrakcyjne, jednak materiał ten wymaga pielęgnacji, aby mógł dłużej cieszyć oko naturalnym pięknem i kolorem. Idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę użytkowania jest deska kompozytowa. Produkt ten wykonany jest z włókien drzewnych i bambusowych oraz wysokiej gęstości polietylenu (HDPE) – dlatego podlega recyklingowi w 100%. Powierzchnia deski jest odporna na ścieranie, a utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe.

– Kompozytowe deski tarasowe to idealne rozwiązanie dla tych osób, które doceniają praktyczne i trwałe rozwiązania, nie wymagające szczególnej pielęgnacji. Materiał ten wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy mróz. Nie ulega gniciu czy działaniu owadów i pleśni, a także nie patynuje pod wpływem promieni UV. Deski zachowują trwały kolor na lata, bez dodatkowych zabiegów w postaci barwienia czy olejowania. Wystarczy je tylko regularnie przemywać wodą – mówi Wojciech Mogilnicki.

Wygoda i design

REKLAMA

Ogrodowe otoczenie stanowi miejsce relaksu, dlatego chcemy się w nim czuć komfortowo i bezpiecznie pod każdym względem. Deski kompozytowe dostępne w różnych kolorach, wymiarach i profilach umożliwiają zaplanowanie ogrodu zgodnie z indywidualnym pomysłem ponadto dają pewność bezpiecznego użytkowania. W zależności od architektury domu i ogrodu pozwalają tworzyć różnorodne kompozycje, od jednolicie gładkich powierzchni w stonowanej kolorystyce i modernistycznym stylu, aż po tradycyjne realizacje w ciepłym kolorze drewna. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Idealnie gładka i pozbawiona drzazg powierzchnia deski nie stwarza ryzyka zranienia. Ryflowania na powierzchni desek nadają tarasowi wyjątkowy wygląd oraz zapobiegają poślizgom, dlatego można je układać również w pobliżu basenu. Deski kompozytowe idealnie nadają się do montażu przed domem i w ogrodzie, a także jako materiał na taras położony na balkonie lub na piętrze (nad innymi pomieszczeniami mieszkalnymi lub garażem). Szybki i bezproblemowy montaż, oparty na sprawdzonych rozwiązaniach pomaga uzyskać niezwykle estetyczny efekt, bez widocznych elementów łączących.

Zobacz także: Jak prawidłowo zbudować taras?

Taras pokryty deskami kompozytowymi w kolorze szarym fot. DLH
Deska kompozytowa fot. DLH
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA