REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaprojektować przestronny taras?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wojciech Mogilnicki
Taras wolnostojący wyłożony deskami  kompozytowymi w kolorze brązowym fot. DLH
Taras wolnostojący wyłożony deskami kompozytowymi w kolorze brązowym fot. DLH

REKLAMA

REKLAMA

Taras to nieodłączny element każdego domu. To, jaki będzie zależy tylko od nas. Przy budowie tarasu wato zastanowić z jakich materiałów go wykonać, tak aby służył nam przez wiele lat. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie materiałów kompozytowych. Jak je wykorzystać do budowy tarasu radzi Wojciech Mogilnicki.

Współczesne trendy aranżacji ogrodów wyraźnie stawiają na otwartość przestrzeni i roślinność w naturalnej formie, nieukształtowanej przez człowieka. Centralnym elementem architektury ogrodowej jest obszerny taras, będący miejscem towarzyskich spotkań lub rodzinnych posiłków na łonie natury. Do jego budowy coraz częściej wybieramy ekologiczne materiały, cechujące się eleganckim, naturalnym wyglądem i dające komfortowe, ciepłe wrażenie dotykowe. Dla osób ceniących zalety naturalnych surowców na równi z łatwością utrzymania, doskonałym wyborem będą deski kompozytowe.

REKLAMA

Zobacz także: Jak zadbać o taras na wiosnę?

Czym charakteryzuje się deska kompozytowa?

REKLAMA

Wraz ze wzrostem popularności trendów ekologicznych w aranżacji wnętrz i ogrodów, egzotyczne gatunki drewna zyskały szerokie uznanie jako materiał do budowy tarasów, stanowiąc interesującą alternatywę dla płytek ceramicznych. Drewniane tarasy są niezwykle atrakcyjne, jednak materiał ten wymaga pielęgnacji, aby mógł dłużej cieszyć oko naturalnym pięknem i kolorem. Idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę użytkowania jest deska kompozytowa. Produkt ten wykonany jest z włókien drzewnych i bambusowych oraz wysokiej gęstości polietylenu (HDPE) – dlatego podlega recyklingowi w 100%. Powierzchnia deski jest odporna na ścieranie, a utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe.

– Kompozytowe deski tarasowe to idealne rozwiązanie dla tych osób, które doceniają praktyczne i trwałe rozwiązania, nie wymagające szczególnej pielęgnacji. Materiał ten wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy mróz. Nie ulega gniciu czy działaniu owadów i pleśni, a także nie patynuje pod wpływem promieni UV. Deski zachowują trwały kolor na lata, bez dodatkowych zabiegów w postaci barwienia czy olejowania. Wystarczy je tylko regularnie przemywać wodą – mówi Wojciech Mogilnicki.

Wygoda i design

REKLAMA

Ogrodowe otoczenie stanowi miejsce relaksu, dlatego chcemy się w nim czuć komfortowo i bezpiecznie pod każdym względem. Deski kompozytowe dostępne w różnych kolorach, wymiarach i profilach umożliwiają zaplanowanie ogrodu zgodnie z indywidualnym pomysłem ponadto dają pewność bezpiecznego użytkowania. W zależności od architektury domu i ogrodu pozwalają tworzyć różnorodne kompozycje, od jednolicie gładkich powierzchni w stonowanej kolorystyce i modernistycznym stylu, aż po tradycyjne realizacje w ciepłym kolorze drewna. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Idealnie gładka i pozbawiona drzazg powierzchnia deski nie stwarza ryzyka zranienia. Ryflowania na powierzchni desek nadają tarasowi wyjątkowy wygląd oraz zapobiegają poślizgom, dlatego można je układać również w pobliżu basenu. Deski kompozytowe idealnie nadają się do montażu przed domem i w ogrodzie, a także jako materiał na taras położony na balkonie lub na piętrze (nad innymi pomieszczeniami mieszkalnymi lub garażem). Szybki i bezproblemowy montaż, oparty na sprawdzonych rozwiązaniach pomaga uzyskać niezwykle estetyczny efekt, bez widocznych elementów łączących.

Zobacz także: Jak prawidłowo zbudować taras?

Taras pokryty deskami kompozytowymi w kolorze szarym fot. DLH
Deska kompozytowa fot. DLH
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sezon na wynajem mieszkań dla studentów 2025 rozpoczęty. Mniej ofert, wyższe ceny, większy popyt

W maju liczba wyszukiwań mieszkań na wynajem na Otodom przekroczyła 1,1 mln. Zainteresowanie lokalami „studenckimi”, „blisko uczelni” czy „na studia” wzrosło aż o 83% rok do roku. Najczęściej poszukiwane są mieszkania dwupokojowe z budżetem do 3 tys. zł miesięcznie.

Sprawa WIBOR przed TSUE. Czego mogą się spodziewać kredytobiorcy kredytów złotówkowych?

Zbliżająca się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie o sygnaturze akt C-471/24 (już 11 czerwca 2025 r.) może okazać się przełomowa dla tysięcy polskich kredytobiorców, którzy zawarli umowy kredytowe w złotych polskich oparte na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Tym razem jednak – w przeciwieństwie do spraw frankowych – nie chodzi o walutę kredytu, ale o mechanizm ustalania jego oprocentowania i zgodność tego mechanizmu z unijnymi przepisami o ochronie konsumenta.

Koniec z patodeweloperką. Zmiany w ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Prezydent podpisał ustawę

W dniu 5 czerwca 2025 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 21 maja 2025 roku o zmianie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Ustawa wprowadza zmiany w ustawie z dnia 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 695). Poniżej opis jakie to istotne regulacje się zmieniły.

Zaczęły się już grzyby: niektórzy mówią, że jest wysyp

Można powiedzieć, że czuć już grzyby w powietrzu. To specyficzny, intensywny zapach, którego nie można pomylić z niczym innym. Zatem ogłaszamy: zaczęły się już grzyby, ba - niektórzy mówią, że jest wysyp. Grzybobranie to jedna z ulubionych aktywności Polaków, a wielu z nas nie może się doczekać pierwszych wypraw do lasu w poszukiwaniu dorodnych okazów. Czy w czerwcu 2025 roku można już znaleźć grzyby w polskich lasach? Odpowiedź brzmi: tak! Choć sezon grzybowy kojarzy się głównie z jesienią, to w tym roku, dzięki chłodnej i deszczowej wiośnie, pierwsze grzyby pojawiły się wcześniej.

REKLAMA

Leasing oświetlenia – nowe rozwiązanie dla firm i deweloperów. Na czym polega i jakie korzyści oferuje

Czy leasing może wyjść poza samochody i komputery? Coraz więcej firm mówi: tak. W dobie transformacji modelu własnościowego, gdy liczy się dostęp, a nie posiadanie, leasing infrastruktury technicznej – w tym oświetlenia – staje się realnym narzędziem optymalizacji kosztów i zarządzania obiektami.

Budynek Intraco w Warszawie będzie zburzony. Rozbiórka potrwa ponad rok. W 2030 r. w tym miejscu stanie nowoczesny wieżowiec

Budynek Intraco zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie w 2030 r. nowoczesny wieżowiec, bardzo podobny do historycznego – poinformowali 3 czerwca 2025 r. przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Ceny garaży i miejsc postojowych w 2025 r. Metr kwadratowy garażu często droższy niż metr mieszkania na rynku wtórnym

Ceny garaży i miejsc postojowych w całej Polsce rosną dynamicznie – w niektórych miastach ofert jest mniej niż w innych, stąd duży wzrost cen. – Zdarzają się oferty, gdy metr kwadratowy garażu jest droższy niż metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym. Oferty powyżej 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy garażu już się zdarzają. Droższe są garaże wolnostojące, murowane, to także o nie ludzie pytają częściej. Miejsca postojowe w garażu podziemnym zdecydowanie trudniej sprzedać – przyznaje Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości.

Oferta mieszkań z rynku pierwotnego. Co się zmieniło w ciągu ostatniego roku?

Jak wygląda obecnie rynek mieszkań z rynku pierwotnego? Czy deweloperzy rozszerzyli swoją ofertę? Na jakie mieszkania stawiają? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Kupno mieszkania. Czy zielone przedmieścia wygrywają z centrum?

Czy rośnie zainteresowanie mieszkaniami w zielonych, spokojnych częściach miast, sprzyjających pracy zdalnej? Jak zmieniają się preferencje lokalizacyjne kupujących? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pomieszczenie przynależne: linie w garażu nie wystarczą?

Czy linie narysowane w garażu wystarczają, aby uznać miejsce postojowe za pomieszczenie przynależne do mieszkania? Wyjaśniają eksperci RynekPierwotny.pl.

REKLAMA