REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Doradca kredytowy – czy warto korzystać z jego usług?

Zakup domu lub mieszkania często łączy się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Ponieważ rynek kredytów hipotecznych jest coraz bardziej dynamiczny, nie nadążamy z analizą kolejnych zmian. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po poradę u doradcy kredytowego.

Jak zastosować wzór we wnętrzach?

Zastosowanie wzoru we wnętrzach jest coraz rzadsze, duży wpływ na to ma moda na style minimalistyczne. A dodatkowo wiele osób podchodzi z rezerwą do stosowania wzorów we wnętrzu. Obawiamy się, że nasza aranżacja przestanie być spójna. Dlaczego warto wprowadzić wzory do wnętrza?

Wkład własny

Wkład własny – pieniądze, które kredytobiorca wpłaca na poczet kredytu hipotecznego z własnych oszczędności. Im wyższy wkład własny, tym warunki kredytu są korzystniejsze.

Wniosek kredytowy

Wniosek kredytowy – dokument, na podstawie którego bank analizuje sytuację finansową kredytobiorcy. Wniosek kredytowy zawiera m.in. kwotę kredytu, cel, informacje o innych zobowiązaniach, a także proponowane formy zabezpieczenia pożyczki.

REKLAMA

Sztuka nakrywania stołu

Zasady nakrywania stołu są niezmienne i można się ich bez większego trudu nauczyć. Każdemu zdarza się zapomnieć, po której stronie ułożyć serwetki, sztućce czy kieliszki. Zasady nakrywania stołu wato sobie przypomnieć zwłaszcza przed świętami, gdyż ładnie nakryty stół ma duży wpływ na świąteczną atmosferę.

Umowa kredytowa

Umowa kredytowa – umowa w formie pisemnej określająca m.in. strony kredytu, warunki udzielenia pożyczki, jej kwotę i walutę. Tekst umowy powinien być zrozumiały i jednoznaczny, aby nie było problemów z jego interpretacją.

Barwy pierwszorzędowe

Barwy pierwszorzędowe, inaczej nazywane są barwami podstawowymi, a nawet "czystymi". Według teorii koloru barwy podstawowe to czerwony, niebieski i żółty. Wszystkie inne kolory pochodzą właśnie od nich.

Kredyt bankowy

Kredyt bankowy – pożyczka zaciągnięta w banku na określony cel, czas i na określoną kwotę. Podpisując umowę kredytową, kredytobiorca zobowiązuje się zwrócić pożyczoną kwotę wraz z wynagrodzeniem dla banku w postaci prowizji i odsetek.

REKLAMA

Euro 2012 – reprezentacja Polski zamieszka w Hotelu Hyatt: GALERIA

Podczas Euro 2012 reprezentacja Polski będzie mieszkać w Hotelu Hyatt Regency w Warszawie, który znajduje się przy ul. Belwederskiej 23. Obejrzyj galerię przedstawiającą Hotel Hyatt.

Tematyczny pokój dziecka: GALERIA

Tematyczny pokój dziecka nie wymaga wielu zabiegów od rodziców, najprościej jest kupić nowe mebelki, zastosować odpowiednie kolory i nakleić naklejki na ściany. Odrobina wysiłku z naszej strony pozwoli spełnić marzenia dziecka o tematycznym pokoju. Zobacz nasze propozycje dla miłośnika motoryzacji, dla małej księżniczki, dla rycerza i wiele innych.

Wniosek kredytowy: WZÓR

Zanim zaczniesz starać się o kredyt, sprawdź, jak powinien wyglądać standardowy wniosek kredytowy. Co zawiera taki wniosek? Czy wniosek kredytowy jest taki sam w każdym banku?

Sprzedaż mieszkania z niespłaconym kredytem – czy to możliwe?

Sprzedaż mieszkania z niespłaconym kredytem jest możliwa. Wbrew pozorom nie musi to być skomplikowana transakcja. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych formalnościach. Jak sprzedać mieszkanie z niespłaconym kredytem?

Wielkanocne aranżacje stołu: GALERIA

Wielkanocne aranżacje stołu najlepiej prezentują się w skromnych wersjach. Na wielkanocnym stole podstawą powinny być wiosenne kolory, zielone, żółte i pomarańczowe dodatki. Ważnym elementem są świeże kwiaty, bazie i gałązki borówek. Tu i ówdzie mogą pojawić się świeczki i pisanki, oczywiście wszystko z umiarem.

Śniedek baldaszkowaty (Ornithogalum umbellatum) – kwiat wiosenny

Śniedek baldaszkowaty to roślina, która zakwita pod koniec kwietnia i cieszy nas swoimi efektownymi kwiatami aż do końca maja. Jego gwiaździste, białe, zebrane w wiechy kwiaty otwierają się i zamykają w ciągu dnia. Śniedki bardzo ładnie wyglądają na obrzeżach rabat ze względu na to, że należą do dość niskich roślin. Pamiętajmy – Śniedki nie są mrozoodporne. Podpowiadamy jak hodować Śniedki we własnym ogrodzie.

Sasanki – wiosenne kwiaty

Sasanki (Pulsatilla) to jedne z pierwszych roślin, które zakwitają wraz z nadejściem wiosny. Ich duże, dzwonkowate, jasnofioletowe kwiaty zdobią nasz ogród na przełomie marca i kwietnia. Do najpopularniejszych odmian Sasanki zaliczamy Sasankę otwartą, Sasankę łąkową, a także Sasankę zwyczajną. Podpowiadamy jak uprawiać te wiosenne kwiaty w swoim ogrodzie.

Hiacynty w ogrodzie

Hiacynty to jedne z najpopularniejszych roślin cebulowych, które kwitną wiosną. Nadają się one do uprawy zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Hiacynty w zależności od odmiany mają różnokolorowe kwiaty – białe, niebieskie, fioletowe, pomarańczowe, żółte, różowe, czerwone lub łososiowe. Podpowiadamy jak uprawiać Hiacynty w swoim ogrodzie.

Galtonia Candicans – roślina na wiosnę

Galtonia, popularnie nazywana letnim Hiacyntem, nie należy do roślin często hodowanych w naszym kraju. Warto jednak poznać jej zalety. Jedną z nich są niewątpliwie drobne, białe kwiaty , które porastają długie – osiągające nawet 1 m wysokości – pędy. Galtonię warto uprawiać w swoim ogrodzie także ze względu na jej słodkawy, bardzo przyjemny zapach. Podpowiadamy jak pielęgnować Galtonię.

Wiklina: naturalne piękno w domu

Wiklinowe meble, niezwykle urokliwe, a przy tym lekkie, wyplatane są z cienkich, wierzbowych gałązek. Tradycyjnie stawiano je w ogrodach i na balkonach oraz na werandach, jednak moda na ekologię w ostatnich latach sprawiła, że wiklinowe fotele, stoliki, szafki, etażerki, a nawet łóżka zagościły we wnętrzach naszych mieszkań.

Skorzonera – uprawa

Skorzonera to w naszym kraju wciąż bardzo rzadkie warzywo. Skorzonera jest źródłem wielu, bardzo cennych składników mineralnych oraz witamin. Roślina ta dobrze znosi niskie temperatury i może zimować w gruncie. Jak uprawiać skorzonerę we własnym ogródku?

Czosnek – uprawa

Uprawa czosnku w ogrodzie nie jest skomplikowana. Czosnek to roślina o intensywnym zapachu i ostrym smaku. Czosnek ma także właściwości bakteriobójcze, co stanowi doskonałą broń przeciw wirusom i bakteriom. Zobacz jak uprawiać czosnek w ogrodzie?

Pieczarki – uprawa

Pieczarki można uprawiać w pomieszczeniu w przeciwieństwie do wielu roślin, nie wymagają światła. Do odpowiedniego wzrostu pieczarce potrzebna jest natomiast bardzo wysoka wilgotność powietrza. Podpowiadamy, jak krok po kroku uprawiać pieczarki.

Kolory Wielkanocy

Kolory Wielkanocy to radosne, świeże i jasne kolory. W czasie wyboru wielkanocnych kolorów nie musimy się ograniczać do konkretnej palety, warto stworzyć własne, niepowtarzalne kompozycje. Najczęściej wystarczy przemycić kolory w dodatkach.

Rzodkiewka – uprawa

Rzodkiewka w ogrodzie pełni doskonałą rolę wydzielania granic innym warzywom, gdyż cechuje się szybkim wzrostem. Rzodkiewka, chrupiąca, słodka i twarda nadaje się do sałatek, twarogów lub na surowo. Zobacz jak uprawiać rzodkiewki w ogrodzie.

Boczniak – uprawa

Boczniaki to grzyby, których smak jest zbliżony do pieczarki. Boczniaki można panierować jak kotlety i zjadać jako główne danie. Zobacz jak uprawiać boczniaka w warunkach domowych?

Jak pozbyć się czarnego nalotu na fugach w łazience?

Czarny nalot na fugach i silikonie w łazience to nic innego jak grzyb. Niestety póki w łazience jest wilgoć pozbycie się grzyba może okazać się dość trudnym zadaniem. Podpowiadamy, jak pozbyć się tego czarnego nalotu.

Haute couture

Haute couture - termin pochodzi z języka francuskiego i dosłownie oznacza 'wysokie krawiectwo'. Haute couture odnosi się do produktów projektowanych i wykonywanych na specjalne zamówienie. Pierwsze takie projekty dotyczyły krawiectwa i pojawiły się w drugiej połowie XIX wieku, współcześnie dotyczy to również meblarstwa i wzornictwa.

Dywaniki łazienkowe ręcznie robione

Dywaniki łazienkowe ręcznie robione sprawią, że nasza łazienka będzie się wyróżniała. A dodatkowo takie dywaniki ręcznie robione wykonane są z naturalnych, ekologicznych materiałów. Czasem warto zaszaleć i wybrać odważne rozwiązanie. Zobacz, jak może wyglądać Twoja łazienka.

Poduszki Euro 2012: GALERIA

Poduszki Euro 2012 są oryginalnym dodatkiem do sypialni. Z pewnością poduszki Euro 2012 powinny znaleźć się w sypialni każdego kibica. Teraz wpiszą się w atmosferę niecierpliwego oczekiwania, później będą stanowić utrwalenie wspomnień.

Proste ozdoby wielkanocne: GALERIA

Proste ozdoby wielkanocne nie przytłoczą aranżacji stołu. A dodatkowo proste ozdoby wielkanocne pozwolą nam skupić się atmosferze świąt. Ozdoby wielkanocne są ważne, ale bądź co bądź nie o nie przecież w czasie świąt chodzi. Jak nie przesadzić z dodatkami i stworzyć eleganckie wnętrze?

Tagua

Tagua - to rodzaj palmy, potocznie nazywana jest kością słoniową, ponieważ do złudzenia ją przypomina, także pod względem właściwości. Tagua w Ameryce Południowej znana jest od XVIII wieku. Od niedawna zastępuje kość słoniową. Ma szerokie zastosowanie, używana jest m. in. do tworzenia luksusowej biżuterii i do produkcji przedmiotów dekoracyjnych.

Modne kolory drzwi

Drzwi wewnętrzne odgrywają ważną rolę w aranżacji mieszkania. Przestaliśmy wybierać je tylko ze względu na funkcjonalność. Coraz częściej zwracamy uwagę też na ich wygląd i kolor. Jakie są modne kolory drzwi?

Nowoczesne narzędzia ogrodnicze – zestawy

Nowoczesne narzędzia ogrodnicze to nieodłączny atrybut każdego ogrodnika. Coraz więcej nowoczesnych narzędzi ogrodniczych poza tym, że pełni swoją funkcję praktyczną, jest także atrakcyjnych wizualnie. Zobacz galerię.

Filcowanie

Filcowanie - to coraz modniejszy materiał, z którego wykonuje się przeróżne produkty kwalifikowane jako wyposażenie wnętrz. Filocowanie polega na wycinaniu z filcu wzorów bądź szyciu z niego drobnych przedmiotów. Możemy spotkać wykonane z niego bieżniki, bardzo popularne podstawki pod kubki, koszyczki na chleb i ozdobne figurki.

Iris folding

Iris folding to technika dekoratorska. Technikę iris folding można zastosować do ozdabiania przedmiotów w domu. Polega to na naklejaniu pasków z kolorowego papieru na wcześniej przygotowanych szablonach wyciętych z kartonu.

Mydełka ręcznie robione: GALERIA

Mydełka ręcznie robione będą stanowić doskonałą ozdobę wnętrza łazienki. Dzięki ogromnemu wyborowi ręcznie robionych mydełek, bez problemu znajdziemy takie, które będą pasować do każdej aranżacji łazienki. Coś odpowiedniego znajdą dla siebie zarówno piłkarscy kibice, jak i miłośnicy pięknych, soczystych kolorów.

Zielona łazienka: GALERIA

Zielona łazienka to doskonałe rozwiązanie na poprawę humoru. Kolor zielony ma właściwości odprężające, a to właśnie w łazience szukamy relaksu po całym dniu pracy. Możemy zdecydować się na monochromatyczną aranżację lub tylko na dodatki w tym kolorze. Przedstawiamy nasze propozycje pięknych łazienek w zieleni.

Spłata kredytu we frankach: niższa rata

Spłacający kredyt we frankach mogą odetchnąć z ulgą – rata kredytu hipotecznego w szwajcarskiego walucie jest obecnie najniższa od czerwca 2011 roku.

Szafy i komody Giusti Portos: GALERIA

Szafy i komody Giusti Portos to elegancja i luksus w codziennym życiu. Jeśli zależy nam na oryginalnej i wyjątkowej aranżacji wnętrza to szafy i komody Giusti Portos doskonale spełnią tę funkcję. Zobacz te niezwykle designerskie meble.

Konto bankowe dla młodzieży – w którym banku?

Który bank oferuje najlepsze konto bankowe dla młodzieży? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego konta?

Groch – uprawa

Groch to warzywo, które można jeść również na surowo. Ma słodki smak i dużą wartość odżywczą. Groch nie jest zbyt wymagający w uprawie. Jak zabrać się za uprawę grochu na własnej działce?

Dlaczego umowa na wyłączność jest dla klienta lepsza?

Umowa pośrednictwa otwarta i umowa na wyłączność – która jest lepsza? Klient, który chce sprzedać nieruchomość i zgłosić ją do agencji, ma do wyboru dwie możliwości współpracy – umowę otwartą i umowę na wyłączność. Czym się różnią obie formy?

Wielkanocny stół: inspiracje

Wielkanocny stół powinien być zaaranżowany w wiosennych kolorach. Trzeba uważać, żeby z nimi nie przesadzić, inaczej nasz wielkanocny stół może stać się kiczowaty. Skupmy się na prostych ozdobach i świeżych kwiatach postawionych nie tylko na stole. Zobacz nasze propozycje.

Ogórki w ogrodzie – uprawa

Uprawa ogórków nie jest skomplikowana, należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Ogórkom trzeba zapewnić odpowiednie stanowisko – ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru oraz pilnować terminów siewu. Co jeszcze jest ważne przy uprawie ogórków?

Kalafior w ogrodzie – uprawa

Kalafior powinien być uprawiany na najlepszych glebach, bogatych w substancje odżywcze. Kalafior jest rośliną smaczną, ale i wymagającą. Zobacz co warto wiedzieć o uprawie kalafiora?

Ziemniaki w ogrodzie – uprawa

Ziemniaki uprawiane były przez Inków już 3500 lat temu. Do Europy dotarły w XVI wieku, a w Polsce uprawiane są od końca wieku XVIII i właściwie codziennie można je spotkać na polskich stołach w postaci placków, purée, frytek, a także jako składnik zup. Co warto wiedzieć o uprawie ziemniaków?

Cukinia – uprawa

Uprawa cukinii należy do najprostszych i najmniej wymagających. Warzywo to owocuje szybko i daje obfite plony. Z jednego krzaka cukinii możemy uzyskać nawet 45 owoców. Jadalne są zarówno owoce, jak i kwiaty. Co warto wiedzieć o uprawie cukinii?

Pomidory – uprawa

Pomidory obecnie zajmują pierwsze miejsce na świecie w uprawie i mają bardzo duże znaczenie konsumpcyjne. Do XIX wieku pomidory uważane były za rośliny trujące i pełniły głównie funkcję ozdobną w ogrodach. Później jednak doceniono ich walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Uprawa pomidorów w naszym klimacie możliwa jest od połowy maja do końca września. Jak przygotować się do uprawy pomidorów?

Quiling

Quiling - technika dekoratorka, polegająca na tworzeniu ozdób z wąskich papierków, które się zwija spiralnie, aż zaczną przypominać sprężynki. Elementy wykonane z zastosowaniem metody quilingu przyklejane są do różnych powierzchni, mogą być wykorzystywane do zdobienia albumów, kartek świątecznych i dekoracyjnych pudełek.

Truskawki – uprawa

Truskawki (Fragaria ananassa) uprawiane są we wszystkich krajach klimatu umiarkowanego ze względu na smaczne owoce. Owoce nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory. Z owoców truskawek wytwarza się dżemy, kompoty oraz mrożonki, a liście suszy się na herbatę. Co warto wiedzieć o uprawie truskawek?

Cebula – uprawa

Cebula jest warzywem chętnie uprawianym i cenionym ze względu na swoje właściwości smakowe, dietetyczne i zdrowotne. Cebula jedzona na surowo nie jest zbyt smaczna, jednak dodana do potraw wspaniale podkreśla ich smak. Warto jeść nie tylko samą cebulę, lecz także szczypiorek, który jest smaczny i zdrowy. Jak uprawiać cebulę?

REKLAMA