REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy feng shui może pomóc w sprzedaży domów?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Bożena  Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Dom. Fot. Fotolia
Dom. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż domu możemy wspomóc przez pewne działania wynikające z zasad feng shui. Jak wykorzystać naukę feng shui do sprzedaży domu? Co można zrobić, a czego należy unikać?

REKLAMA

Sceptycy na pewno wątpią w to, że feng shui może pomóc w sprzedaży domów. Jednak zamiast wydawać sądy warto sprawdzić, jak jest naprawdę. Zapewne coś w tym jest, że niektóre nieruchomości szybciej znajdują nabywców, a inne pozostają na rynku bardzo długo. Miałam okazję obejrzeć wiele domów i wiele mieszkań. Miałam też okazję wprowadzać w nich czasami drobne, a czasami dość poważne zmiany. Jak myślicie, dlaczego? Zawsze był ten sam powód. Ludzie czuli, że ich domy lub mieszkania z jakiegoś powodu im nie

REKLAMA

Czasami zastosowanie tylko podstawowych wskazówek feng shui potrafi zdziałać cuda. Musimy pamiętać, że wnętrza feng shui muszą być nastawione na energię, która powinna swobodnie krążyć po całym domu, gdyż tylko wtedy jest w stanie stworzyć taki klimat we wnętrzu, w którym ludzie bardzo dobrze się czują. Najważniejsze jednak jest pierwsze wrażenie, jakie robi nieruchomość a szczególnie ta, która jest wystawiona do sprzedaży. Taka nieruchomość jest trochę jak witryna w sklepie. Tylko ładna, czysta, dobrze oświetlona i z interesującą wystawą przyciągnie uwagę klienta.

Zobacz także: Wybór odpowiedniego mieszkania – podstawowe zasady

Tak więc nie ma znaczenia czy chodzi o zakup, czy o sprzedaż nieruchomości. Feng shui pomoże wszystkim zaangażowanym stronom. A nieruchomość poddana metamorfozie przy użyciu sztuki feng shui zapadnie w serca i w umysły klientów. Na co zwrócić uwagę?

– Ważną wskazówką przy sprzedaży nieruchomości jest zadbanie o to, żeby wejście do budynku lub mieszkania było czyste, sprawne i wygodne. Zawsze potencjalnego klienta prowadzimy od głównego wejścia. Wszystkie okazje w feng shui wchodzą głównym wejściem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jakie mieszkania można kupić przy metrze?


REKLAMA

– Bardzo ważne jest to, co klient zobaczy po otwarciu drzwi wejściowych. Zadbajmy o to, żeby to nie było lustro ani nic, co należy do poprzedniego właściciela. Wszystkie osobiste rzeczy takie jak zdjęcia, pamiątki i rzeczy z imieniem poprzedniego właściciela powinny być usunięte z całego domu. Potencjalni nabywcy szukają nieruchomości czystej energetycznie.

– Pamiętajmy, żeby nieruchomość przeznaczoną do sprzedaży pozbawić energii poprzednich właścicieli. Szczególnie wtedy, kiedy w domu czuć napięcie. Taki dom najpierw trzeba dobrze wywietrzyć. Później zneutralizować energię używając aromaterapii. Możemy posłużyć się kadzidełkami albo odświeżaczami powietrza w sprayu. Najlepsze zapachy to mieszanka trawy cytrynowej, eukaliptusa i rozmarynu wymieszana z wodą i rozprowadzona po całej nieruchomości.

Zobacz także: Jakie mieszkania są najbardziej poszukiwane?

– Wykorzystajmy też magię światła słonecznego. Dom powinien być pokazany w najlepszym świetle. Na spotkanie z klientem najlepiej umawiać się w słoneczny dzień i w takich godzinach, kiedy wiemy, że słońce ładnie oświetla wnętrza. Dzięki temu zyskamy dodatkowe argumenty, aby przekonać klienta do konkretnej nieruchomości.

– Dodanie różnych drobnych elementów w aranżacji wnętrza i usunięcie zbędnych krzykliwych drobiazgów zmieni pomieszczenia w oazę spokoju i relaksu. Być może warto powiesić w korytarzu mały kryształ, który wypełni wnętrze swoją świeżą energią.

Jeśli kupujesz dom lub mieszkanie z drugiej ręki zadaj pytanie, dlaczego ta nieruchomość jest na rynku? Dlaczego poprzedni właściciele wyprowadzili się? Nieruchomości, które są na rynku w wyniku rozwodów, bankructwa, eksmisji lub przemocy nie są polecane przez feng shui do zakupu. Negatywna energia we wnętrzu takiej nieruchomości wiąże się ze znacznymi zmianami, jakich trzeba dokonać, żeby można było wprowadzić korzystną energię i później w niej zamieszkać. Taki dom lub mieszkanie mogą mieć zły układ Wędrującej Gwiazdy.

Zobacz także: Czy chętnie kupujemy mieszkanie na etapie „dziury w ziemi”?


Szukaj nieruchomości, która jest sprzedawana z powodu awansu i wyjazdu do innego miasta lub przeprowadzki do większego domu, np. z powodu powiększającej się rodziny. Sprzyjające okoliczności i szczęście znajdują odzwierciedlenie w energii domu. Taki dom będzie szczęśliwy dla każdego, kto w nim zamieszka.

Zobacz także: Ile miejsc postojowych przypada na mieszkanie?

Nie wszystkie nieruchomości można poddać metamorfozie stosując feng shui. Część złego feng shui domu kryje się w jego najbliższym otoczeniu. Nieruchomości, które znajdują się naprzeciwko cmentarza, kościoła lub szpitala to nie są idealne miejsca. Domy przy ulicach bardzo ruchliwych mogą nas wyczerpywać nadmiarem energii, a te przy ślepych ulicach mogą powodować zniechęcenie i przygnębienie spowodowane zastojem energii.

Tych kilka wskazówek dla sprzedających i dla kupujących nieruchomość to tylko wierzchołek góry, jaką jest sztuka feng shui, którą stosujemy aranżując swoją przestrzeń i nie zastąpią profesjonalnej konsultacji. Ale przecież nie wszyscy korzystają z usług konsultanta feng shui, a żyją szczęśliwie w cudownych miejscach. Być może intuicyjnie stosujemy w życiu zasady feng shui.

Zobacz także: Gdzie można znaleźć najtańsze mieszkania?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA