REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić salon w klimacie podmiejskiej francuskiej rezydencji?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jagoda Szymańska
projektant wnętrz, INNE MEBLE
Salon. Fot. www.innemeble.pl
Salon. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl

REKLAMA

REKLAMA

Aby urządzić salon w stylu francuskim musimy poznać znaczenie dwóch pojęć, które wprawdzie nie pochodzą z języka francuskiego, ale na dobre zadomowiły się w języku dotyczącym wyposażenia wnętrz – chodzi o shaby chic oraz glamour. To pomoże nam urządzić salon w klimacie podmiejskiej francuskiej rezydencji.

Shabby chic to termin stworzony w roku 1989 przez Rachel Ashwell. Podstawową zasadą tego stylu jest odkrywanie piękna oraz poszukiwanie nowych zastosowań w starych i w zniszczonych przedmiotach. Shabby chic uzyskamy poprzez zestawienie mebli nowych z mocno zniszczonymi, eksponując na pierwszym planie te drugie. Im bardziej zniszczony przedmiot tym lepiej. Najlepiej, gdy są to autentyczne stare przedmioty, ale przy ich braku dopuszcza się postarzanie nowych rzeczy. Oczywiście nie musimy robić tego sami, ponieważ w sklepach kupimy gotowe meble i dodatki w tym stylu. Będą one idealnie pasowały do wystroju salonu w klimacie francuskiej wiejskiej rezydencji.

REKLAMA

Zobacz także: Projektowanie salonu: GALERIA

www.innemeble.pl

Ciepły, przytulny, a przy tym elegancki salon urządzimy wybierając meble w kolorze naturalnego lub bielonego drewna. Wybierzmy proste, masywne komody, stoły z bogato rzeźbionymi nogami oraz duże miękkie wygodne sofy obite płótnem lub skórą. Uzupełnieniem mogą być fotele we wzory. Najlepsze będą pasy, kratki oraz delikatne motywy kwiatowe. Całość można udekorować poduszkami w podobnej kolorystyce. Do tego będzie pasował ogromny zegar na ścianie oraz monochromatyczne grafiki w prostych ramach. Do tego wszystkiego idealne będą zwiewne, delikatne firanki oraz jasne, gęsto drapowane zasłony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

www.innemeble.pl

Glamour to urok, magia, czar, splendor, a przede wszystkim blask. Inspiracją dla tego stylu jest barokowy przepych zestawiony z prostymi formami współczesnych mebli. To przede wszystkim meble na wysoki połysk, błyszczące tkaniny oraz lakierowane skóry połączone z matowymi powierzchniami oraz z prostymi geometrycznymi formami mebli. Aranżując wnętrze w stylu glamour sprawiamy, że staje się ono niepowtarzalne i oryginalne.

Zobacz także: Nowoczesny salon w geometrycznych kształtach


www.innemeble.pl

Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu tego stylu możemy urządzić salon w klimacie francuskiego pałacyku. Wybierzmy eleganckie fotele stylizowane na meble z epoki Ludwika XVI, obite współczesnymi tkaninami, będą one doskonale komponowały się z wygodną sofą. W sklepach znajdziemy gotowe repliki takich mebli. Całość można uzupełnić poduszkami w kolorze złota, których połysk doda naszemu wnętrzu elegancji i przepychu. Świetnie będą się również komponowały z olbrzymimi lustrami w bogato zdobionych, złotych ramach. Aby dodać splendoru, całość trzeba uzupełnić odpowiednim oświetleniem. Najlepsze będą żyrandole drewniane lub kute nawiązujące do wzorów historycznych z dużą ilością kryształków. Uzupełnieniem powinny być lampy stołowe porozstawiane w różnorodnych miejscach pokoju na niewielkich stolikach lub komodach.

Zobacz także: Salon w kolorze aluminium, brązu i zieleni?

www.innemeble.pl

Klimat francuskiej podmiejskiej rezydencji to połączenie prostego z wyrafinowaniem, nowego ze starym. Ne bójmy się eksperymentować i mieszać stylów. Pożądany efekt uzyskamy odważnie łącząc różnorodne elementy.

www.innemeble.pl

Zobacz także: Jak stworzyć kolorowy, nowoczesny salon?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA