REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić salon w klimacie podmiejskiej francuskiej rezydencji?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jagoda Szymańska
projektant wnętrz, INNE MEBLE
Salon. Fot. www.innemeble.pl
Salon. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl

REKLAMA

REKLAMA

Aby urządzić salon w stylu francuskim musimy poznać znaczenie dwóch pojęć, które wprawdzie nie pochodzą z języka francuskiego, ale na dobre zadomowiły się w języku dotyczącym wyposażenia wnętrz – chodzi o shaby chic oraz glamour. To pomoże nam urządzić salon w klimacie podmiejskiej francuskiej rezydencji.

Shabby chic to termin stworzony w roku 1989 przez Rachel Ashwell. Podstawową zasadą tego stylu jest odkrywanie piękna oraz poszukiwanie nowych zastosowań w starych i w zniszczonych przedmiotach. Shabby chic uzyskamy poprzez zestawienie mebli nowych z mocno zniszczonymi, eksponując na pierwszym planie te drugie. Im bardziej zniszczony przedmiot tym lepiej. Najlepiej, gdy są to autentyczne stare przedmioty, ale przy ich braku dopuszcza się postarzanie nowych rzeczy. Oczywiście nie musimy robić tego sami, ponieważ w sklepach kupimy gotowe meble i dodatki w tym stylu. Będą one idealnie pasowały do wystroju salonu w klimacie francuskiej wiejskiej rezydencji.

REKLAMA

Zobacz także: Projektowanie salonu: GALERIA

www.innemeble.pl

Ciepły, przytulny, a przy tym elegancki salon urządzimy wybierając meble w kolorze naturalnego lub bielonego drewna. Wybierzmy proste, masywne komody, stoły z bogato rzeźbionymi nogami oraz duże miękkie wygodne sofy obite płótnem lub skórą. Uzupełnieniem mogą być fotele we wzory. Najlepsze będą pasy, kratki oraz delikatne motywy kwiatowe. Całość można udekorować poduszkami w podobnej kolorystyce. Do tego będzie pasował ogromny zegar na ścianie oraz monochromatyczne grafiki w prostych ramach. Do tego wszystkiego idealne będą zwiewne, delikatne firanki oraz jasne, gęsto drapowane zasłony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

www.innemeble.pl

Glamour to urok, magia, czar, splendor, a przede wszystkim blask. Inspiracją dla tego stylu jest barokowy przepych zestawiony z prostymi formami współczesnych mebli. To przede wszystkim meble na wysoki połysk, błyszczące tkaniny oraz lakierowane skóry połączone z matowymi powierzchniami oraz z prostymi geometrycznymi formami mebli. Aranżując wnętrze w stylu glamour sprawiamy, że staje się ono niepowtarzalne i oryginalne.

Zobacz także: Nowoczesny salon w geometrycznych kształtach


www.innemeble.pl

Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu tego stylu możemy urządzić salon w klimacie francuskiego pałacyku. Wybierzmy eleganckie fotele stylizowane na meble z epoki Ludwika XVI, obite współczesnymi tkaninami, będą one doskonale komponowały się z wygodną sofą. W sklepach znajdziemy gotowe repliki takich mebli. Całość można uzupełnić poduszkami w kolorze złota, których połysk doda naszemu wnętrzu elegancji i przepychu. Świetnie będą się również komponowały z olbrzymimi lustrami w bogato zdobionych, złotych ramach. Aby dodać splendoru, całość trzeba uzupełnić odpowiednim oświetleniem. Najlepsze będą żyrandole drewniane lub kute nawiązujące do wzorów historycznych z dużą ilością kryształków. Uzupełnieniem powinny być lampy stołowe porozstawiane w różnorodnych miejscach pokoju na niewielkich stolikach lub komodach.

Zobacz także: Salon w kolorze aluminium, brązu i zieleni?

www.innemeble.pl

Klimat francuskiej podmiejskiej rezydencji to połączenie prostego z wyrafinowaniem, nowego ze starym. Ne bójmy się eksperymentować i mieszać stylów. Pożądany efekt uzyskamy odważnie łącząc różnorodne elementy.

www.innemeble.pl

Zobacz także: Jak stworzyć kolorowy, nowoczesny salon?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA