Salon w kolorze czerwonym
REKLAMA
REKLAMA
Do czego czerwony?
Czerwień ma wiele odcieni. Jednym z nich jest odcień brązowo czerwony, kolor palonej ziemi. Odcień ten dobrze komponuje się z żółtym, ciepłą czerwienią lub błękitem. Ostatni zestaw daje niepowtarzalny, oryginalny kontrast. Decydując się na czerwień wpadającą w pomarańczowy, możemy wybrać dodatki w kolorze: czarnym, brązowym oraz turkus.
REKLAMA
Jeżeli interesuje nas mocna, szkarłatna czerwień, wnętrze nabierze bardzo żywego, pobudzającego wyrazu. Jeżeli dobierzemy do niej czarne lub białe dodatki, osiągnięty Kontrast będzie jeszcze większy. Odcienie malinowe dobrze współgrają z fioletowym i pomarańczowym. Delikatna czerwień lubi połączenie kremowego, zielonego, brązowego i szarego.
Zobacz także: Własny obraz – niepowtarzalna dekoracja
Czerwień we wnętrzu
Czerwony klimat tworzy we wnętrzu coś oryginalnego, przykuwającego uwagę i dominującego. Oczywiście przesada nie jest tu wskazana, lecz jeśli dobrze przemyślimy wystrój salonu pod względem kolorystycznym, uzyskamy niepowtarzalny efekt. Ponadto, czerwień może nadać wnętrzu odpowiedni charakter. Jeżeli z reguły jesteśmy osobami pełnymi energii, żywiołowymi, nadpobudliwymi, czerwień rozbudzi nas jeszcze bardziej, zatem lepiej z niej zrezygnować lub wybrać delikatniejsze odcienie. Jeśli natomiast na co dzień trudno nas wyciągnąć z łóżka, jesteśmy ospali, zniechęceni i znudzeni, czerwień może dodać nam sił i woli walki. To jaką gamę kolorystyczną wybierzemy, ma bowiem ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie.
Zobacz także: Ramki na zdjęcia: GALERIA
Czerwień dominująca
REKLAMA
Pokrycie kolorem czerwonym dużej powierzchni ścian lub wybór bardzo jaskrawego wypoczynku, optycznie zmniejszy nasze pomieszczenie. Lepiej dostosować ilość tej jakże intensywnej barwy do wielkości większa. Możemy, na przykład, do jasnej kanapy dobrać intensywny dywan, na którym kolor czerwony przeplata się z pomarańczowym, różem i brązowo czerwonym. Do dywanu możemy wybrać zasłony w podobnym odcieniu.
Jeżeli nasza wymarzona kanapa koniecznie, ale to koniecznie musi być czerwona, zdecydujmy się na mniej jaskrawe odcienie dodatków. Dobrze wówczas, z takim wypoczynkiem, komponują się beże, brązy i biel. Ciekawym dopełnieniem może być jedna ściana pomalowana na kolor zbliżony do kanapy. Przełamując jednolitość dużej, czerwonej powierzchni możemy zawiesić na niej obrazy w jasnej ramie lub drewniane półki.
Zobacz także: Pokrowce na sofy: metamorfoza wnętrza
Czerwień w dodatkach
Chcąc wprowadzić do salonu tylko niewielki akcent w postaci żywiołowej czerwieni, możemy pokusić się o różne dodatki. Wielkie poduchy w tym intensywnym kolorze w jednej chwili odmienią jasną kanapę. Ścienna aplikacja urozmaici beżowe tło i wprowadzi do salonu oryginalny wzór. Wbrew pozorom, również czerwona pufa przy jasnym wypoczynku, będzie ciekawie się prezentować. Pobudzające wzory i kolory na mogą być główną atrakcją naszego salonu.
Pamiętajmy, aby we wszystkim zastosować umiar, przemyśleć każde rozwiązanie, przed jego wykonaniem. Czerwień jest bowiem bardzo wyrazistą barwą. Jeżeli przesadzimy w którąś stronę, uzyskany efekt nie będzie zadawalający.
Zobacz także: Jak urządzić biało-czerwony salon w pasy?
REKLAMA
REKLAMA