REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Salon w kolorze czerwonym

Iwona Szadkowska
Czerwone dodatki. Fot. Fotolia
Czerwone dodatki. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Salon w kolorze czerwonym to miejsce obok, którego trudno przejść obojętnie. Kolor czerwony przyciąga wzrok, pobudza i wzbudza żywe emocje. Jak zorganizować wnętrze z zastosowaniem czerwieni?

Do czego czerwony?

Czerwień ma wiele odcieni. Jednym z nich jest odcień brązowo czerwony, kolor palonej ziemi. Odcień ten dobrze komponuje się z żółtym, ciepłą  czerwienią lub błękitem. Ostatni zestaw daje niepowtarzalny, oryginalny kontrast. Decydując się na czerwień wpadającą w pomarańczowy, możemy wybrać dodatki w kolorze: czarnym, brązowym oraz turkus.

REKLAMA

Jeżeli interesuje nas mocna, szkarłatna czerwień, wnętrze nabierze bardzo żywego, pobudzającego wyrazu. Jeżeli dobierzemy do niej czarne lub białe dodatki, osiągnięty Kontrast będzie jeszcze większy. Odcienie malinowe dobrze współgrają z fioletowym i pomarańczowym.  Delikatna czerwień lubi połączenie kremowego, zielonego, brązowego i szarego.

Zobacz także: Własny obraz – niepowtarzalna dekoracja

Czerwień we wnętrzu

Czerwony klimat tworzy we wnętrzu coś oryginalnego, przykuwającego uwagę i dominującego. Oczywiście przesada nie jest tu wskazana, lecz jeśli dobrze przemyślimy wystrój salonu pod względem kolorystycznym, uzyskamy niepowtarzalny efekt. Ponadto, czerwień może nadać wnętrzu odpowiedni charakter. Jeżeli z reguły jesteśmy osobami pełnymi energii, żywiołowymi, nadpobudliwymi, czerwień rozbudzi nas jeszcze bardziej, zatem lepiej z niej zrezygnować lub wybrać delikatniejsze odcienie. Jeśli natomiast na co dzień trudno nas wyciągnąć z łóżka, jesteśmy ospali, zniechęceni i znudzeni, czerwień może dodać nam sił i woli walki. To jaką gamę kolorystyczną wybierzemy, ma bowiem ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie.

Zobacz także: Ramki na zdjęcia: GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czerwień dominująca

REKLAMA

Pokrycie kolorem czerwonym dużej powierzchni ścian lub wybór bardzo jaskrawego wypoczynku, optycznie zmniejszy nasze pomieszczenie. Lepiej dostosować ilość tej jakże intensywnej barwy do wielkości większa. Możemy, na przykład, do jasnej kanapy dobrać intensywny dywan, na którym kolor czerwony przeplata się z pomarańczowym, różem i brązowo czerwonym. Do dywanu możemy wybrać zasłony w podobnym odcieniu.  

Jeżeli nasza wymarzona kanapa koniecznie, ale to koniecznie musi być czerwona, zdecydujmy się na mniej jaskrawe odcienie dodatków. Dobrze wówczas, z takim wypoczynkiem, komponują się beże, brązy i biel. Ciekawym dopełnieniem może być jedna ściana pomalowana na kolor zbliżony do kanapy. Przełamując jednolitość dużej, czerwonej powierzchni możemy zawiesić na niej obrazy w jasnej ramie lub drewniane półki.

Zobacz także: Pokrowce na sofy: metamorfoza wnętrza

Czerwień w dodatkach

Chcąc wprowadzić do salonu tylko niewielki akcent w postaci żywiołowej czerwieni, możemy pokusić się o różne dodatki. Wielkie poduchy w tym intensywnym kolorze w jednej chwili odmienią jasną kanapę. Ścienna aplikacja urozmaici beżowe tło i wprowadzi do salonu oryginalny wzór. Wbrew pozorom, również czerwona pufa przy jasnym wypoczynku, będzie ciekawie się prezentować. Pobudzające wzory i kolory na mogą być główną atrakcją naszego salonu.

Pamiętajmy, aby we wszystkim zastosować umiar, przemyśleć każde rozwiązanie, przed jego wykonaniem. Czerwień jest bowiem bardzo wyrazistą barwą. Jeżeli przesadzimy w którąś stronę, uzyskany efekt nie będzie zadawalający.

Zobacz także: Jak urządzić biało-czerwony salon w pasy?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA