REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wiosenny salon – słoneczne miejsce wypoczynku

Anna Olga Chmielewska
Architekt wnętrz HolArt Studio
Salon. Fot. Fotolia
Salon. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Salon to miejsce leniuchowania. To w salonie spędzamy większość wolnego czasu z rodziną i z przyjaciółmi, wylegujemy się na kanapie, czytamy lub oglądamy telewizję. Warto wprowadzić do salonu odrobinę słonecznych, wiosennych akcentów.

Aby odmienić przestrzeń salonu nie musimy podejmować decyzji o radykalnym remoncie, nowa sofa, piękny dywan, efektowna lampa czy kolorowe dodatki i dekoracje, mogą nadać zupełnie nowy charakter wnętrzu. Wiosna sprzyja zmianom. A wiosenne porządki skłaniają do refleksji o tym, jak funkcjonalnie i wygodnie zorganizować przestrzeń relaksu. Śpiew ptaków za oknem, kwitnące kwiaty, zieleniące się drzewa to wszystko nastraja do odświeżenia wnętrza i może stać się kolorystyczną i deseniową inspiracją.

REKLAMA

Zobacz także: Wazony na wiosenne kwiaty: GALERIA

Postaw na zielony!

Groszkowy lub głęboka zieleń mchu, oliwkowy lub limonkowy to kolory, które pozwolą odetchnąć głęboko i poczuć świeżość dookoła. Zaprośmy je do salonu!. Dla odważnych polecam malowanie całych ścian lub wzorów od szablonu. Dla mniej zdecydowanych wymianę dodatków. Poduszki, zasłony, wazony i osłonki na doniczki wystarczą, żeby zieleń pojawiła się jako widoczny akcent.

Meble

W salonie zwykle znajduje się ich sporo, sofa, fotele, stoliki, pomocniki, komody, meble na sprzęt TV. Jeśli chcemy by salon łatwo zmieniał swoje oblicze, dostosowywał się do zmian nastrojów i pór roku wybierzmy neutralną bazę kolorystyczną dla stałych sprzętów. Tu paleta kolorów ziemi i naturalnych materiałów sprawdzi się znakomicie. Przy jasnej bazie mebli wymiana dodatków będzie całkowitą metamorfozą wnętrza. Umiejętny dobór kolorów i deseni tkanin sprawi, że intensywna barwa dominować będzie nad formą mebli, a kwiatowe desenie zaproszą wiosnę do środka.

Zobacz także: Doniczka z pomysłem

Gdy potrzeba radykalnej zmiany…

… można zacząć od kanapy. Jest ona głównym elementem salonu i największym meblem. Ciekawym rozwiązaniem są modułowe systemy sof dające możliwość zmian i zaprojektowania własnego sposobu wypoczynku. Gdy wybierzemy sofę w kolorowym wzorzystym obiciu to ona stanie się pierwszoplanowym elementem wnętrza i narzuci styl pozostałym dekoracjom.

Zobacz także: Obrazy w stylu pop-art: GALERIA

Czas porządków

Warto pomyśleć o odpowiednich meblach, w których można przechowywać podręczne drobiazgi. Funkcjonalne stoliki kawowe ze schowkiem umożliwią ukrycie drobnych przedmiotów. Także pojemniki na gazety, kosze i pudełka, w efektowne wzory lub faktury to niezbędne elementy uzupełniające, które pomogą utrzymać porządek. Dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju modułowe systemy regałów, dzięki którym w wygodny sposób możemy rozdzielić przechowywane przedmioty. Ciekawym elementem są systemy przesuwanych frontów, dzięki którym możemy ukryć lub wyeksponować część kolekcji, zestaw RTV, księgozbiór. Przesuwane panele często można wykorzystać do pokazania akcentu intensywnego koloru.

Okna

Wraz z nadejściem wiosny przestrzeń wnętrz rozświetla się, szczególnie teraz kiedy naturalnego światła jest zdecydowanie więcej, a za oknem zieleni się, pożądane byłoby wpuszczenie wiosny do salonu i otwarcie go na zewnątrz. Usytuowanie strefy wypoczynku w stronę okna, umożliwi podziwianie widoku bezpośrednio za nim, a jednocześnie może optycznie powiększyć przestrzeń. Na wiosnę rezygnujemy z ciężkich zasłon, stosujemy lżejsze dekoracje okienne. Pojawić się mogą delikatne, zwiewne tkaniny w naturalnych kolorach lub bardziej wyraziste z pięknymi roślinnymi wzorami w bardziej kontrastowej kolorystyce.

Zobacz także: Poduszki dekoracyjne - skandynawskie inspiracje

Dodatki

Poduszki ożywią sofę, można łączyć wzory i kolory, niezliczone rodzaje materiałów dają ogromne możliwości komponowania. Korzystając z mocniejszej palety wiosennych barw, można nieco poeksperymentować, stawiając na konkretny akcent. Może to być kolor, motyw kwiatowy: bzy, hortensje, róże lub piwonie; geometryczny: pasy, grochy; może to być sposób łączenia wzorów np. patchwork.

Lustra pomogą rozświetlić salon, ich forma może stać się inspiracją, która ułatwi nam dobór pozostałych dekoracji.

Zobacz także: Kwietniki w salonie

REKLAMA

Najbardziej kolorowym i zaskakującym elementem salonu może być dywan. Faktury i materiały, z których powstają niekiedy oszałamiają pięknem i pomysłowością. Filce, sznurki, powiązane łatki, ściegi robótek ręcznych – można położyć je na podłodze i cieszyć się dywanem jak dziełem sztuki.

Świeże i doniczkowe kompozycje kwiatowe to dodatek, którego nie może zabraknąć w wiosennym salonie. Pamiętajmy nie tylko o roślinie, lecz także o zestawieniu formy i koloru wazonu z zieloną zawartością.

Zatem do dzieła! Zmieniajmy, dekorujmy, przestawiajmy! Taką energię zmian niesie ze sobą tylko wiosna!

Zobacz także: Wiosenne poduszki: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Za darmo: projekty domów o powierzchni 70, 120, 150 i 180 metrów kwadratowych dostępne na stronie internetowej GUNB

    Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlego przybywa gotowych projektów domów, które można wykorzystać przy budowie, zaoszczędzając nawet kilkanaście tysięcy złotych na kosztach. Najwięcej jest projektów domów o powierzchni 70 metrów kwadratowych, ale sukcesywnie od dwóch miesięcy przybywa projektów domów większych.

    Jak nowy rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    W obliczu rosnących wyzwań na rynku mieszkaniowym, eksperci i deweloperzy zastanawiają się, jakie kroki powinien podjąć nowy rząd, aby skutecznie przyspieszyć budowę mieszkań i zwiększyć ograniczoną podaż. Przedstawiamy wyniki szczegółowej sondy wśród branżowych specjalistów, którzy dzielą się swoimi przewidywaniami i oczekiwaniami dotyczącymi przyszłości rynku mieszkaniowego.

    Ile kosztuje pelet pod koniec 2023 roku? Jaki koszt kotła na pelet z montażem?

    Dlaczego warto ogrzewać dom peletem? Ile kosztuje pelet? Ile potrzeba peletu na zimę? Jakie są rodzaje peletu? Jakie są ceny montażu kotła na pelet?

    Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

    Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

    Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

    Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

    Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    REKLAMA

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    REKLAMA