REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Mieszkanie dla Młodych

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty do mieszkań 2014

Od 2014 roku wchodzi z życie program dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych”. Zadaniem programy jest pomóc młodym ludziom (w wieku do 35 roku życia), w nabyciu pierwszego mieszkania.

Ustawa „Mieszkanie dla Młodych” – podpisana przez Prezydenta

31 października Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę „Mieszkanie dla Młodych”, której celem jest pomoc młodym luziom w nabyciu pierwszego mieszkania.

"Mieszkanie dla Młodych" – najniższe dopłaty w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu – dopłaty z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” będą najniższe. Będzie to wynikać z różnicy cen pomiędzy nieruchomościami, a limitami ustalonymi w programie.

„Mieszkanie dla młodych” – nabycie pierwszego mieszkania

Polska Federacja Rynku Nieruchomości w piśmie skierowanym do Podkomisji apeluje o włączenie do ustawy zapisów, na podstawie których będzie można uzyskać dofinansowanie do zakupu mieszkania z rynku wtórnego.

REKLAMA

Jak „Mieszkanie dla Młodych” wpływa na rynek nieruchomości?

Obecna stagnacja na rynku nieruchomości jest spowodowana między innymi rozpoczęciem w niedalekiej perspektywie programu dopłat do mieszkań „Mieszkanie dla Młodych”. Kupujący wstrzymują się z kupieniem mieszkania, licząc na dofinansowanie. Jaki wpływ na rynek nieruchomości ma „Mieszkanie dla Młodych”?

„Mieszkanie dla Młodych” w Krakowie – które inwestycje się zakwalifikują?

„Mieszkanie dla Młodych” ma ruszyć na początku 2014 roku, jednym z kryteriów przyznawania dopłaty będzie cena metra kwadratowego w wybranej inwestycji. I pomimo podniesienia w sierpniu granicznej ceny metra kwadratowego, trzeba się będzie dobrze naszukać, żeby znaleźć mieszkanie spełniające wymogi. Które inwestycje w Krakowie zakwalifikują się do dopłaty?

„Mieszkanie dla Młodych” – średni wskaźnik odtworzeniowy większy nawet o 10%

Średni wskaźnik odtworzeniowy decyzją sejmowej podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się ustawą „Mieszkanie dla Młodych” został zwiększony. Skala wzrostu średniego wskaźnika odtworzeniowa nie będzie jednakowa we wszystkich regionach Polski. Przeczytaj, kto na tym zyska i co się jeszcze zmieniło.

„Mieszkanie dla Młodych” – nowe limity cen

„Mieszkanie dla Młodych” ma wejść w życie w 2014 roku, czasu zostało mało. Tymczasem podkomisja zajmująca się ustawą wprowadza kolejne zmiany, tym razem jest się z czego cieszyć, zwiększone zostaną o 10% limity cen.

REKLAMA

„Mieszkanie dla Młodych” – istotne zmiany

„Mieszkanie dla Młodych” planowo ma zacząć działać w 2014 roku, tymczasem rząd nadal pracuje nad ostatecznym kształtem ustawy. Istotną zmianą w projekcie ustawy ma być zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków poniesionych w związku z budową pierwszego własnego mieszkania. Jak dokładnie będzie wyglądało „Mieszkanie dla Młodych” w 2014 roku?

Kupować mieszkanie czy czekać?

Zdolność kredytowa rodziny zarabiającej dwie średnie krajowe wzrosła. Raty kredytowe są na rekordowo niskim poziomie, więc sytuacja na rynku finansowym sprzyja kupieniu mieszkania. Ceny mieszkań także spadły, jednak w perspektywie jest program dopłat do mieszkań „Mieszkanie dla Młodych”. Stąd pytanie: kupować mieszkanie czy czekać?

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłata do budowy domu?

„Mieszkanie dla Młodych” zakładało dofinansowanie zakupu mieszkania od dewelopera, w takim kształcie niemożliwe było przystąpienie do programu w miejscowościach, w których nie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Dlatego rząd rozważa również dofinansowanie w ramach programu budowy domów.

„Mieszkanie dla Młodych” – czy rzeczywiście pomoże Polakom?

„Mieszkanie dla Młodych”, czyli rządowy program wsparcia finansowego zakupu mieszkania przez młodych Polaków po przyjęciu projektu ustawy w połowie maja 2013 roku, trafił do Sejmu. Na jakich zasadach będzie można otrzymać dopłatę? Czy program rzeczywiście pomoże Polakom?

„Mieszkanie dla Młodych”: w jakich miastach mieszkania spełnią kryteria cenowe?

„Mieszkanie dla Młodych” podobnie jak wcześniej „Rodzina na Swoim” ma być finansowym wsparciem dla młodych Polaków przy zakupie mieszkania. Jednak, żeby dostać dopłatę trzeba będzie znaleźć mieszkanie spełniające kryterium cenowe, niestety wszystko wskazuje na to, że nie w każdym mieście będzie to proste, tak jak to było pod koniec funkcjonowania RnS.

Mieszkanie z dofinansowaniem od 2014 – opłaca się czekać?

„Mieszkanie dla Młodych”, czyli nowy rządowy program finansowego wsparcia młodych ludzi w zakupie pierwszego mieszkania, ciągle jest w fazie projektu, start został przewidziany na 2014 roku. Wiele osób chcących kupić mieszkanie zastanawia się czy opłaca się czekać na mieszkanie z dofinansowaniem od 2014 roku, czy kupić je już teraz.

„Mieszkanie dla Młodych” – kolejne zmiany w projekcie

„Mieszkanie dla Młodych” od 2014 roku ma zastąpić „Rodzinę na Swoim”. Rząd stara się wprowadzić kolejne zmiany w projekcie, zbliżając jego założenia do RnS, ale w okrojonej wersji. Młodzi Polacy będą mogli liczyć na pomoc państwa, ale mniejszą niż się spodziewano.

MdM – poprawki projektu ustawy

W projekcie ustawy o wsparciu młodych Polaków w zakupie nowego mieszkania wprowadzono poprawki. Maksymalna cena mieszkania, do której będzie można dotrzymać dopłatę w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” będzie większa w miejscowościach położonych blisko dużych miast niż na obrzeżach województw. Co się jeszcze zmieniło w „Mieszkaniu dla Młodych”?

„Rodzina na Twoim” w Poznaniu

W poznaniu spółka Twoje M stworzyła alternatywę dla niedziałającej już „Rodziny na Swoim”, autorski projekt nazywa się „Rodzina na Twoim”. „Rodzinę na Swoim” miało zastąpić „Mieszkanie dla Młodych”, ale start nowego programu został przesunięty na 2014 rok, dlatego poznański deweloper zdecydował się stworzyć „Rodzinę na Twoim”.

Na „Mieszkanie dla Młodych” trzeba będzie zaczekać dłużej

Po zakończeniu dopłat w ramach rządowego programu „Rodzina na Swoim” oczekiwano wcielenia w życie w połowie 2013 roku jego następcy w postaci „Mieszkania dla Młodych”. Niestety jednak termin uruchomienia „Mieszkania dla Młodych” został przesunięty aż o pół roku. Jaki to będzie miało wpływ na rynek mieszkaniowy w Polsce?

Skorzystać z RnS czy zaczekać na MdM?

„Rodzina na Swoim” działa jeszcze tylko przez trzy tygodnie, więc jest to już ostatni moment na kupienie mieszkania z dopłatą. RnS ma być zastąpiony przez program „Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty będą przyznawane na innych zasadach, nie dla każdego korzystnych. Dlatego warto się zastanowić czy warto szukać w ostatniej chwili, czy lepiej już zaczekać na nowy projekt.

W jakim stopniu „Mieszkanie dla Młodych” pomoże w kupnie pierwszego mieszkania?

Rządowy program „Mieszkanie dla Młodych” w listopadzie trafił do konsultacji społecznych, ocenie podlegają również skutki jego działania, wpływ na budżet państwa. W ocenie specjalistów „Mieszkanie dla Młodych” zwiększy też zdolność kredytową Polaków, a więc ułatwi kupno pierwszego mieszkania.

„Mieszkanie dla Młodych” – różnice w dopłatach w zależności od miasta

„Mieszkanie dla Młodych” to nowy program rządowy dofinansowujący kupno pierwszego mieszkania przez ludzi do 35 – będzie on następcą dotychczasowej „Rodziny na Swoim”. Jednak „Mieszkanie dla Młodych” nie traktuje równo wszystkich Polaków, mieszkańcy poszczególnych miast nie dostaną takiego samego dofinansowania.

„Mieszkanie dla Młodych” pozostawia wątpliwości

„Mieszkanie dla Młodych” to nowy rządowy program mający zastąpić funkcjonującą do końca 2012 roku „Rodzinę na Swoim”. Analitycy rynku nieruchomości uważają, że „Mieszkanie dla Młodych” będzie miało wpływ na kształtowanie się cen mieszkań od deweloperów, ale też tych z rynku wtórnego, pomimo tego, że tej grupy nie dotyczy.

„Mieszkanie dla Młodych” – co nowego?

Wiceminister Budownictwa Piotr Styczeń ujawnił nowe szczegóły dotyczące programu „Mieszkanie dla Młodych” mającego zastąpić „Rodzinę na Swoim”. Program „Mieszkanie dla Młodych” został skierowany do konsultacji społecznych, potrwają one 30 dni (od 8 listopada). Przeczytaj, co wiadomo nowego.

Co zamiast „Rodziny na Swoim”?

„Rodzina na Swoim” kończy się 31 grudnia 2012 roku, najwcześniej w połowie 2013 roku ma pojawić się jej następca „Mieszkanie dla Młodych”. Jakie są różnice między programem „Rodzina na Swoim” a „Mieszkaniem dla Młodych”? Dla kogo będzie on przeznaczony i dlaczego rezygnujemy z jednego na rzecz drugiego?

„Mieszkanie dla Młodych” – analiza

„Mieszkanie dla Młodych” w odczuciu ekspertów będzie dużo mniej korzystnym programem rządowym od dotychczasowej „Rodziny na Swoim”. Owszem „Mieszkanie dla Młodych” promuje wielodzietność, jednak w polskich warunkach ten warunek będzie rzadko spełniany. Przeczytaj, co konkretnie da nam nowy program.

„Mieszkanie dla Młodych” 2013 – większa korzyść dla rodzin z dziećmi

„Mieszkanie dla Młodych” może być korzystniejsze od „Rodziny na Swoim” w przypadku rodzin z dziećmi. Mniej otrzymają single i bezdzietne małżeństwa. „Mieszkanie dla Młodych” oferuje dopłatę w wysokości min. 10% wartości mieszkania, w „Rodzinie na Swoim” dotyczyła ok. 50% odsetek przez 8 lat.

„Mieszkanie dla Młodych” dopłaci mniej niż „Rodzina na Swoim”

„Mieszkanie dla Młodych” pod względem finansowym będzie mniej korzystne od „Rodziny na Swoim”. Wysokość dopłaty w programie „Mieszkanie dla Młodych” w dużej mierze zależy od tego czy mamy dzieci i ile ich mamy.

„Mieszkanie dla Młodych” program

„Mieszkanie dla Młodych” to projekt nowego rządowego programu. Szczegóły programu „Mieszkanie dla Młodych” nie są jeszcze znane, na razie zostały przedstawione tylko główne założenia. Dofinansowanie będzie dotyczyć tylko mieszkań z rynku pierwotnego.

„Mieszkanie dla Młodych” – wady i zalety

„Mieszkanie dla Młodych” ma być alternatywą dla kończącego się 31 grudnia 2012 roku rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Zarys nowego projektu „Mieszkanie dla Młodych” przedstawił Minister Nowak. Jakie wady i zalety wiążą się z tym programem?

„Mieszkanie dla Młodych” zamiast „Rodziny na Swoim”

„Mieszkanie dla Młodych” to nowy program rządowy wspierający zakup mieszkania. Rząd dopłaci małżeństwom i singlom 10% wartości mieszkania o powierzchni do 75 m kw. Jeśli w rodzinie, która stara się o dopłaty są dzieci rodzina dostanie dodatkowo 5% wartości kredytu. Jeśli w ciągu 5 lat w rodzinie pojawi się trzecie dziecko i każde kolejne (czwarte i więcej) – rodzina otrzyma dodatkowe 5% dopłaty.

REKLAMA