REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Polacy nie boją się kredytów w euro

Polacy nie boją się kredytów w euro i mimo większego ryzyka często wybierają zadłużenie w europejskiej walucie. Dlaczego kredyt w euro może być korzystniejszy niż kredyt złotowy?

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają mimo zapowiedzi nadchodzącego kryzysu.

Co z kredytami hipotecznymi w 2012 roku?

Co z kredytami hipotecznymi w 2012 roku? Specjaliści prognozują, że Rekomendacja S, która wkrótce wejdzie w życie, ograniczy dostęp do kredytów mieszkaniowych około 40 tys. osobom.

Rośliny balkonowe – jak przygotować je do zimy?

Rośliny na balkonach i tarasach z reguły są roślinami jednorocznymi. Jeśli jednak nasze tarasy i balkony zdobiły rośliny wieloletnie, możemy, zapewniając im odpowiednie warunki do zimowania, przechować je do kolejnej wiosny. Bielunie, fuksje, dipladenie, bugenwille, passiflory – jak przygotować je do zimy? Gdzie powinny spędzić zimę popularne rośliny balkonowe?

REKLAMA

Rośliny lecznicze w ogrodzie

Rośliny lecznicze możemy znaleźć w naszym ogrodzie. Te z roślin, które często uznajemy za chwasty, mogą okazać się pomocne np. przy przeziębieniach, problemach z pęcherzem czy nadciśnieniu. Czarny bez, Czarna aronia, Babka szerokolistna, Mniszek lekarski lub Jasnota biała to tylko niektóre z roślin uznawanych za rośliny lecznicze. Podpowiadamy jak wykorzystać popularne rośliny rosnące w naszych ogrodach.

Sypialnia na poddaszu

Sypialnia na poddaszu stanowi wyzwanie aranżacyjne. W sypialni na poddaszu musimy wykazać się inwencją w wykorzystywaniu dostępnej przestrzeni. Jak sobie z tym poradzić?

Zielone i pachnące kwiaty w domu

Dzięki roślinom możemy nadać naszemu mieszkaniu nutę oryginalności. Aby każde pomieszczenie miało swój urok, odpowiednio dobierzmy gatunki roślin. Weźmy także pod uwagę, ile czasu możemy poświęcić na ich pielęgnację.

Ogród w skrzynce

Mały ogród w skrzynce to bardzo dobre rozwiązanie dla wielbicieli ogrodu, którzy kochają kwiaty, ale nie mają w domu wystarczająco dużo miejsca. Z małego pojemnika można stworzyć ciekawą ozdobę parapetu. W małym ogrodzie oprócz gatunków jednorocznych możemy posadzić także rośliny wieloletnie, które swoim urokiem będą zachwycały nas przez cały rok.

REKLAMA

Setkrezja purpurowa

Setkrezja purpurowa to dekoracyjna roślina pokojowa o zwisających lub płożących się pędach. Lato może spędzać na balkonie lub w ogrodzie.

Dalie (Georginie) – pielęgnacja

Dalie nazywane także Georginiami to kwiaty z rodziny astrowatych. Obecnie Georginie jednoznacznie kojarzone są z przydomowymi ogródkami na wsi, jednak Dalie sprawdzą się także w mieście. Ze względu na duże zróżnicowanie odmian Georginii, na pewno znajdziemy dla siebie taką odmianę, która będzie pasowała do naszego ogrodu. Podpowiadamy jak pielęgnować te niedoceniane kwiaty.

Bramki ochronne w domu

Bramki ochronne w domu zwiększają bezpieczeństwo dziecka. Możemy zastosować bramki ochronne zarówno na schodach tak, aby uniemożliwić dziecko wejście na nie bądź zejście po nich, jak i dostęp do poszczególnych pomieszczeń. Dzięki bramce dziecko będzie poruszało się jedynie po wyznaczonej przez nas przestrzeni.

Byliny i kwiaty dwuletnie – jak je zabezpieczyć na zimę?

Byliny i kwiaty dwuletnie powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć zanim zaczną się mrozy. Astry, złocienie, hiacynty, lilie, bambusy, bratki czy goździki należy przykryć liśćmi, gałązkami lub torfem – w zależności od gatunku. Niektóre z wymienionych bylin i roślin dwuletnich są odporne na mróz, mimo to warto je okryć aby nie przemarzły i stanowiły dekoracje naszego ogrodu także w przyszłym roku.

Rośliny potrzebujące zabezpieczenia na zimę

Różaneczniki, azalie, róże, wrzosy, ostrokrzewy, hortensje, magnolie, berberysy czy bukszpany – jeśli któreś z wymienionych roślin rosną w naszym ogrodzie, powinniśmy pamiętać o tym, że należy je zabezpieczyć na zimę. Możemy wykonać osłony ze słomy, stroiszu, przewiewnej siatki lub trzcinowych mat. Sprawdź jak zabezpieczyć rośliny ogrodowe na zimę.

Jesienne kwiaty

Jesień to taka pora roku, w której kwitnie jeszcze wiele odmian kwiatów ogrodowych. Astry, powojniki, rozchodniki, rudbekie, wrzosy czy zawilce tworzą kolorowe rabaty w naszych ogrodach. Jesienne kwiaty przybierają różne barwy – od bieli, poprzez żółć i róż aż do ciemnego fioletu – każdy z nas niewątpliwie znajdzie wśród nich takie, które będą pasować do przydomowych ogródków. Radzimy jakie kwiaty wybrać, aby nasz ogród wyglądał ładnie także jesienią.

Kalina koralowa (Viburnum opulus L.)

Kalina koralowa (Viburnum opulus L.) jest krzewem należącym do rodziny piżmaczkowatych. W Polsce kalinę koralową zaliczamy do pospolitych roślin. Kalina koralowa to niedoceniany, efektownie kwitnący krzew – jej kwiaty przybierają białą barwę i są zebrane w baldachy. Dodatkowo kalina koralowa zdobi nasz ogród jesienią i zimą – wytwarza intensywnie czerwone owoce przypominające kształtem korale.

Echinacea – jesienny kwiat

Jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea) to roślina z rodziny astrowatych. Echinacea jest doceniana ze względu na swoje właściwości lecznicze – działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczno, a nawet przeciwwirusowo. Jeżówka purpurowa to nie tylko roślina lecznicza, lecz także ozdobna. Oprócz tego, że pięknie wygląda otoczona bylinami, nadaje się również na kwiaty cięte. Radzimy jak pielęgnować echinaceę.

Ogród – przechowywanie drewna na opał

Drewno to jeden z surowców, używanych przez nas do ogrzewania domów. Ze względu na specyficzny, przyjemny zapach, który wydziela podczas palenia, drewno ma nadal wielu zwolenników – drewno jest popularne zwłaszcza wśród ludzi posiadających domy z kominkami. Pamiętajmy jednak, że drewno należy przechowywać w odpowiednich do tego warunkach, gdyż inaczej może zawilgotnieć, a wilgotne drewno nie będzie się nadawało na opał. Radzimy jak przechowywać drewno.

Żywopłot – pielęgnacja jesienią

Żywopłot to nie tylko ozdoba naszego ogrodu, lecz także sposób na odgrodzenie go od ulicy i sąsiadów. Aby żywopłot wyglądał ładnie, powinniśmy o niego dbać. Jedną z form pielęgnacji żywopłotu jest jego przycinanie. Jesień to czas, kiedy należy pomyśleć o przystrzyżeniu żywopłotu otaczającego nasz ogród. Radzimy jak zadbać o żywopłot jesienią.

Spółka Kajima wykończy II etap osiedla Centauris

Japońska spółka Kajima wykończy II etap osiedla Centauris. Mieszkania w inwestycji Centauris zostaną oddane do użytku na przełomie 2012/2013 roku.

Banki udzieliły mniej kredytów hipotecznych w obcej walucie

Banki udzieliły o 30% mniej kredytów hipotecznych w obcej walucie. Mniejsza liczba nowo udzielonych kredytów to m.in. wynik niekorzystnej sytuacji na rynkach.

Aranżacja wnętrza na andrzejki

Aranżacja wnętrza na andrzejki nie wymaga od nas wiele zachodu, wystarczy zastosować kilka prostych ozdób. Przygotowanie aranżacji wnętrza na andrzejki może być dobrą zabawą, która pomoże nam przełamać jesienną nudę. Do ozdabiania mieszkania możemy zaangażować dzieci – będą miały wspaniałą rozrywkę.

Timesharing coraz bardziej popularny w Polsce

Timesharing staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Na czym polega i o czym warto pamiętać, decydując się na taką formę zakupu nieruchomości?

Warsztaty "Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce"

Warsztaty "Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce" odbędą się 6–7 grudnia 2011 r. w Hotelu Marriott w Warszawie. Organizatorem warsztatów jest MM Conferences S.A.

Pożyczka na maszyny i urządzenia budowlane

Pożyczka na maszyny i urządzenia budowlane to nowa oferta BZ WBK Finanse & Leasing. Pożyczki i leasing to dla małych i średnich firm budowlanych szansa na zróżnicowanie źródeł finansowania.

Powstanie II etap inwestycji Krypska

II etap inwestycji mieszkaniowej Krypska powstaje w odpowiedzi na duże zainteresowanie pierwszym projektem. Mieszkania przy ul. Krypskiej to inwestycja grupy SP Invest.

Polacy nadal mieszkają w złych warunkach

Polacy nadal mieszkają w złych warunkach. Mimo że w Polsce coraz częściej buduje się nowoczesne apartamenty, duża część Polaków mieszka w lokalach o bardzo złym stanie technicznym.

Miseczki z buzią: GALERIA

Miseczki z buzią poprawią humor nawet w najchłodniejszy jesienny wieczór. Z pewnością rodzice niejadka będą mieli ułatwione zadanie, dziecko chętniej będzie jadło z miseczki z uśmiechniętą buzią. Dodatkowo tego typu miseczki stanowią element domowego designu.

W 2012 r. znikną depozyty antypodatkowe

W 2012 r. znikną depozyty antypodatkowe. Ministerstwo Finansów chce wyeliminować lokaty z codzienną kapitalizacją, co przyniesie budżetowi państwa ponad 380 mln zł rocznie.

Spadły ceny nowych i używanych mieszkań

Spadły ceny nowych i używanych mieszkań. Jak wyglądają obecne stawki ofertowe na rynku nieruchomości w Polsce?

Czy warto poczekać z kupnem mieszkania?

Czy warto poczekać z kupnem mieszkania? Niekorzystne dla kredytobiorców zmiany w liczeniu zdolności kredytowej zachęcają do szybszego zakupu. Z drugiej strony mieszkania mogą jeszcze stanieć.

RED Park – nowa inwestycja mieszkaniowa w Poznaniu

RED Park to nowa inwestycja mieszkaniowa w Poznaniu, która powstanie przy ul. 28 czerwca 1956 r. Inwestycję zleciła firma RED Real Estate Development.

Andrzejkowe dodatki do pokoju dziecka

Andrzejkowe dodatki do pokoju dziecka są niezbędne na wieczór wróżb. Dzieci z niecierpliwością oczekują andrzejkowej zabawy, dlatego pomóżmy im przygotować pokój na tę okazję, najprostsze dodatki będą najlepsze.

Andrzejkowe dekoracje: świeczniki

Andrzejkowe dekoracje w postaci świeczników przydadzą się każdemu, kto chce urządzić wieczór wróżb. Andrzejkowe wróżby kojarzą się przede wszystkim z wróżeniem z wosku, a do tego niezbędne będą nam świeczki w dekoracyjnych, klimatycznych świecznikach. Zobacz, jak w prosty sposób ozdobić wnętrze.

Umowa sprzedaży gruntu niezabudowanego

Przeniesienie własności nieruchomości (gruntu niezabudowanego) możliwe jest w drodze zawarcia pomiędzy nabywcą a zbywcą umowy sprzedaży, umowy darowizny lub umowy zmiany. Przeniesienie własności nieruchomości odbywa się poprzez zawarcie umowy w formie aktu notarialnego. Poniżej zostaną przestawione postanowienia zawarte w umowie sprzedaży gruntu niezabudowanego.

Umowa o ustanowienie służebności na nieruchomości

Służebność powstaje na mocy umowy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami lub na podstawie orzeczenia sądu, który podlega stosownemu wpisowi do księgi wieczystej. Służebność jako ograniczone prawo rzeczowe może być ustanowiona tylko na nieruchomości.

Wynajem pokoi a opodatkowanie w formie karty podatkowej

Pan Jan Kowalski otrzymał w spadku po rodzicach, Kazimierzu i Katarzynie Kowalskich dom w nadmorskiej miejscowości. Pan Jan Kowalski zamierza wynajmować pokoje w okresie letnim gościom. Zastanawia się on jednak nad tym, czy jego działalność w ramach wynajmu letniskowych pokoi będzie podlegała opodatkowaniu w formie karty podatkowej?

Umowa najmu a podatek od nieruchomości

Ustalenie podatnika podatku od nieruchomości związane jest z faktem bycia właścicielem lub też posiadaczem gruntu, dlatego podatnikami podatku od nieruchomości nie są bowiem osoby władające nieruchomości jako najemcy.

Wniosek o nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

Zezwolenie na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca wydawane jest na jego wniosek przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych w drodze decyzji administracyjnej. Zezwolenie jest ważne dwa lata od dnia jego wydania, a przedłużenie jego ważności jest nie dopuszczalne.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w drodze dziedziczenia

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca może odbywać się w drodze dziedziczenia ustawowego, dziedziczenia testamentowego oraz w drodze czynności prawnej.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w drodze zasiedzenia

Cudzoziemiec zamierzający nabyć nieruchomość w drodze zasiedzenia powinien uzyskać stosowne zezwolenie. Ponadto obcokrajowiec zobowiązany jest spełnić przesłanki określone przepisami prawa cywilnego.

Rozliczenia z tytułu nakładów w czasie trwania najmu

W czasie trwania najmu zarówno najemca, jak i wynajmujący zobowiązani są dokonywać rozliczeń z tytułu nakładów koniecznych i ulepszających. Najemca może dokonać napraw w sposób samodzielny na koszty wynajmującego, jeżeli wynajmujący po upływie wskazanego przez najemcę terminu nie wykona koniecznych napraw.

Bezprawne korzystanie z lokalu przez najemcę

Najemca pozostający w lokalu mieszkalnym bezprawnie wbrew obowiązkowi jego zwrotu musi liczyć się z eksmisją oraz z uiszczeniem odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu.

Prawo wglądu do elektronicznych ksiąg wieczystych

Każdy podmiot posiada wgląd do elektronicznej księgi wieczystej. W celu wyglądu do księgi elektronicznej, należy skorzystać z przeglądarki Centralnej Informacji. Niezbędna jest także znajomość numeru danej księgi wieczystej, ewentualnie numeru wniosku, pod którym zostało zarejestrowane żądanie założenia nowej księgi – poszukiwanie według innych kryteriów nie przyniesie skutku.

Postępowanie wyjaśniające w razie nieczytelnej księgi wieczystej

Cała procedura związana z przeniesieniem treści widniejącej w dotychczasowej księdze wieczystej do ośrodka migracyjnego celem jej przemigrowania powinna być dokonana w sposób precyzyjny. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości w zakresie niezgodności między księgą w formie elektronicznej a dotychczasową księgą wieczystą należy rozpocząć czynności wyjaśniające.

Odwrócony kredyt hipoteczny a dożywotnia renta za mieszkanie

Istotą odwróconego kredytu hipotecznego jest wypłacanie przez bank co miesiąc środków pieniężnych osobie w podeszłym wieku w zamian za przejęcie nieruchomości po śmierci. W obecnym reżimie finansowo-prawnym wielu emerytów będzie mogło skorzystać z odwróconego kredytu hipotecznego w postaci dożywotniej renty, którego nie będą musieli spłacać za życia.

Elektroniczna księga wieczysta

Już w 1995 roku rozpoczęły się prace nad informalizacją rejestrów sądowych, co doprowadziło do powstania elektronicznych ksiąg wieczystych. Istotnym osiągnięciem projektu było przede wszystkim stworzenie systemu Nowej Księgi Wieczystej. Najważniejszym założeniem nowego systemu ksiąg miało być zastąpienie papierowych ksiąg wieczystych formą elektroniczną w celu ułatwienia korzystania z nich.

Zakup działki na terenach podmiejskich w 2011 roku

Kryzys finansowy w Polsce nie przyczynił się do radykalnych obniżek cen nieruchomości. Spadek cen widoczny jest w przypadku zakupu działki na terenach podmiejskich, ponieważ właściciele nieruchomości mają coraz większe trudności z ich sprzedażą.

Pozwolenie na budowę domu mieszkalnego

Cała procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu mieszkalnego trwa nawet do 6 miesięcy. W zależności od trudności związanych z wybudowaniem domu, okres pozwolenia na budowę może zostać skrócony lub wydłużony.

Najem mieszkań w TBS

Od 1 października 2011 r. wprowadzono nowe wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla wszystkich województw, które będą miały znaczenie przy obliczaniu czynszu najmu mieszkań w zasobach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

Możliwość wykupienia mieszkań w TBS

Od dnia 11 października 2011 roku istnieje możliwość sprzedaży mieszkań przez Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wykup mieszkań w TBS przysługuje osobom, które wynajmują lokal oraz są stroną umowy o wkład finansowy w budowę mieszkania.

REKLAMA