Jaki wybrać termometr do pokoju dziecka?
REKLAMA
REKLAMA
Odpowiednia temperatura w mieszkaniu to od 20 do 22˚C w ciągu dnia oraz 18–19˚C w ciągu nocy.
REKLAMA
Termometr do pokoju dziecięcego – drewniany
Wybór spośród termometrów drewnianych do pokoju dziecinnego to różnorodność barw, kształtów i tematów. Możemy dobrać odpowiedni termometr do wystroju pokoju lub upodobań malucha. I tak, nasz maluch z przyjemnością sprawdzi temperaturę na statku pirackim, żyrafie, słoniu, kolorowym drzewku, kwiatku, czy kaczuszce.
Jeżeli interesują nas termometry o nieco mniej krzykliwej barwie i kształcie, możemy dokonać wybrać spośród bardziej stonowanych egzemplarzy. Do wyboru mamy termometry prostokątne, które u góry mają koło z niewielkim rysunkiem. I tu możemy zdecydować się na termometr najbardziej pasujący kolorystyką i tematyką do pokoju naszej pociechy – samochodzik, kwiatek, miś, lala, żyrafa czy też motylek. Wszystkie termometry są wykonane z drewna ręcznie malowanego.
W przypadku zakupu termometru drewnianego, należy uważać, aby dziecko nie używało go do zabawy. Łatwo rozbić szklaną część z rtęcią.
Termometr drewniany możemy kupić już za około 2 złote. Te większe i malowane ręcznie, a także wykonane z bardziej solidnego drewna, mogą kosztować około 50 złotych.
Zobacz także: Nawilżacz powietrza - wilgoć pod kontrolą
Termometr do pokoju dziecięcego – elektroniczny
REKLAMA
Elektroniczne termometry na niewielkich ekranach, wyświetlają temperaturę z dokładnością +/- 1˚C. Wygląd tego rodzaju termometrów nie jest już tak bardzo dekoracyjny. Możemy wybierać spośród termometrów prostokątnych, kwadratowych lub w kształcie kwiatka. Choć nie są już tak barwne i atrakcyjne dla oczu dziecka, to często posiadają dodatkowe funkcje. Na przykład, oprócz temperatury mogą wskazywać poziom wilgotności w pomieszczeniu, mogą posiadać zegar lub mogą służyć do pomiaru temperatury w wodzie.
Termometry elektroniczne z wyższej półki posiadają funkcję alarmu, zapamiętywanie minimalnej i maksymalnej temperatury od ostatniego włączenia, pomiar temperatury zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia, możliwość zamontowania na ścianie bądź w innym, dowolnym miejscu na płaskiej powierzchni. Ponadto mogą posiadać kalendarz czy też wysuwaną sondę do dokładniejszego pomiaru. Najczęściej termometry te posiadają białe lub srebrne, plastikowe obudowy.
Termometry elektroniczne to koszt od około 20 złotych do ponad 200.
Zobacz także: Karuzelki, muzyczne uspokajacze i bujaczki
REKLAMA
REKLAMA