REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Połysk w nowoczesnym wnętrzu

REKLAMA

REKLAMA

Połysk w nowoczesnym wnętrzu to element niemal obowiązkowy. Jeśli mamy nowoczesne wnętrze nie oznacza to bynajmniej, że wszystkie elementy w nim muszą być z połyskiem. Możemy potraktować tylko jako akcent.

Połysk w nowoczesnym wnętrzu to minimalistyczne akcenty, które wkraczają do domowych przestrzeni. Czy zawsze muszą się one wiązać z rezygnacją z elementów bardziej tradycyjnego wystroju?

REKLAMA

Technologia

Wyraźnym wyznacznikiem nowoczesności w mieszkaniach jest technologia. Telewizory plazmowe, odtwarzacze DVD czy oświetlenie typu LED to nie tylko zwykłe sprzęty użytkowe, lecz w dużym stopniu elementy dekoracyjne, bezpośrednio wpływające na wygląd poszczególnych pomieszczeń. Widoczne w ostatnich latach zamiłowanie do minimalizmu sprawia, że wyposażenie niektórych wnętrz ogranicza się do szklanego stolika, wygodnej sofy i właśnie różnego rodzaju sprzętów elektronicznych. Dla części użytkowników zbyt duża oszczędność środków aranżacyjnego wyrazu jest rażąca lub po prostu niepraktyczna. Wypełniają więc przestrzeń mieszkalną szafami, półkami, fotelami czy zdobniczymi dodatkami. Właściwe ich dopasowanie decyduje w dużym stopniu o ostatecznym stylu urządzanej przestrzeni. Niezwykle ważne jest też, w jakie otoczenie zostaną one wkomponowane.

Zobacz także: Jak stworzyć uniwersalny, nowoczesny salon?

Bez przepychu

Dylematy związane z wyborem charakteru wystroju pojawiają się bowiem już na etapie malowania ścian. Różnorodność systemów dekoracyjnych pozwala pokrywać ich powierzchnie nie tylko dowolnymi kolorami, lecz również przy zastosowaniu technik, dających rozmaite rezultaty wizualne. Farby strukturalne, pokrycia matowe lub błyszczące oraz cała gama tynków dekoracyjnych to dziś sposób na tworzenie wszelkiego rodzaju rozwiązań zdobniczych. Aby uniknąć rozterek i nie przyprawić się o zawrót głowy, można wybrać stonowane zdobienia, które będą właściwe dla różnych wizji i trendów wnętrzarskich.

Zobacz także: Jak urządzić dużą przestrzeń?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

– Do wnętrz z nowoczesnym, modernistycznym wyposażeniem znakomicie pasują ściany o metalicznym efekcie – podpowiada Bartosz Gołaszewski z firmy Cameleo, producenta farb i tynków dekoracyjnych – Jednocześnie dzięki możliwości zabarwienia specjalnej farby strukturalnej wybranym pigmentem, uzyskujemy szeroką paletę rozwiązań, które mogą w rzeczywistości sprawdzić się także w bardziej tradycyjnych aranżacjach.

Otrzymany charakterystyczny połysk to bowiem przede wszystkim sposób na wprowadzenie do wnętrza nastrojowej elegancji. Odpowiednio dobrana kolorystyka pozwala natomiast nadać tej elegancji dowolny wyraz, dostosowany do całości wystroju.

Zobacz także: Jak zaaranżować ekologiczny salon?

Indywidualność

REKLAMA

Poszukiwanie konkretnego stylu przy urządzaniu mieszkania wynika w dużym stopniu z potrzeby stworzenia wokół siebie niepowtarzalnego, lecz jednocześnie gustownego i spójnego wizualnie otoczenia. Dlatego coraz częściej decydujemy się na niestandardowe elementy zdobnicze, które faktycznie określają charakter poszczególnych pomieszczeń. Nowoczesny design nie musi jednak zawsze wiązać się z ograniczaniem do minimum zastosowanych środków. Coraz więcej jest niebanalnych kolekcji mebli, dodatków, a nawet sprzętu RTV. Możemy więc sami komponować ze sobą kolejne detale, a także umiejętnie łączyć różnorodne trendy. Ton nadany przez metaliczne efekty na ścianach stanowi bardzo dobre tło dla najnowszego modelu telewizora, lecz również dla tradycyjnie stylizowanego kompletu szafek. W każdym przypadku liczy się przemyślane dobieranie poszczególnych urządzeń i dekoracji, żeby interesujący, oryginalny wystrój był jednocześnie estetyczny.

Aby wzbogacić efekt uzyskany dzięki zastosowanej farbie, możemy przy pomocy specjalnej pacy stworzyć na ścianie dekorację pełną nieregularnych form
i różnych odcienidodaje Bartosz Gołaszewski z Cameleo.

Współczesne trendy wnętrzarskie to bowiem przede wszystkim możliwość opracowywania własnego, niepowtarzalnego stylu.

Zobacz także: Jak aranżacyjnie podzielić salon na strefy?

Źródło: materiały prasowe

Połysk w nowoczesnym wnętrzu to minimalistyczne akcenty, które wkraczają do domowych przestrzeni.
Media
Otrzymany charakterystyczny połysk to bowiem przede wszystkim sposób na wprowadzenie do wnętrza nastrojowej elegancji.
Media
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA